0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #60 -: Март 19, 2009, 20:29:38 pm »
Вие се майтапите :D, ама в Германия още докато са бременни кандидатстват. :(
Аз съм свидетел, когато ходих на отворените врати на яслата, имаще майки с по 2- 3 месечни бебета.
За сведение, в града ни /25 000 жители/, до миналата година имаше само една група ясла от 12 деца. В началото на тази отвориха още 2 групи от по 12 деца.
Когато аз подадох документи имаше списък с повече от 50 чакащи, да не говорим, че не класират децата по реда на подаване, а по разни други критерии.
Това е в ДЕ положението, поне в малките градове

*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #61 -: Март 20, 2009, 10:16:16 am »
Абе тая розеола направо ме втрещи. Дарина имаше подобен обрив като бебе даже коментирах с кожен лекар и тука с Бърди ама никои не каза да е такова, пък на мен много ми прилича  8O. Възможно ли е да го е изкарала и да не каже никои, ужас.
Нахи,и да я е изкарала розеолата е много възможно да я повтори,тъй като както писа White розеолата не създава имунитет.
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #62 -: Март 20, 2009, 13:51:36 pm »
Наистина не е страшна тази розеола. Аз не мога да допринеса със снимки, просто защото не успях да направя. Но не изглеждаше обрива като този на снимките, които е дала Уайт. Не се бяха слели пъпките в плаки. Все още не съм наясно дали беше алергичен обрива или пък беше шарката. Както и да е.
Аз също малко по малко проучвам въпроса с яслите, но се очертава да се местим в нав квартал, където едва ли ще успеем да се доберем до държавна.

Упорито дружно с Валери навлизаме в периода на истериите - той щото расте,а аз щото се вдетинявам и да ви кажа спокойните дни са голяма рядкост  :? Искам си послушното дете пък!

Delica,  не знам дали планирате второ дете, но по необясними причини натиснах овулационния календар на поста ти от началото на седмицата, видях отбелязан + тест и даже ти и честитих, заради което си редактирах постинга :oops: Ако ти харесва - приеми го като поличба, а ако не - значи просто съм се объркала 8)
« Последна редакция: Март 20, 2009, 13:57:38 pm от via »


*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #63 -: Март 20, 2009, 16:58:25 pm »
Темата е седмица в началото на Пролетта  :lol:, ама аз ще ви чиститя един хубав мартенски сняг  :lol: 8). Та честита астрономическа Пролет от нас. При нас зимата вилнее с бясна сила, направо в депресия ще изпадна :lol:.
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #64 -: Март 20, 2009, 17:00:43 pm »
Мда, и на мен ми е едно такова депресивно. Тони и неговите истерични инатлъци, освен всичко останало ми идват в повече. Така го исках и така го обичам това дете, а на моменти рева от безсилие, че е толкова криво човече.Ще мине знам  :), но ...

П.П. Забравих за кво бях влязла да питам. След като направя микробиологии на детето и са чисти, мисля да направя един хомеопатичен курс за пречистване от АБ и подсилване на имунната система. Някой изпробвал ли е върху детенце алтарнативната медициниа и по специално тази на д-р Михайлов от един друг форум. Отзиви ще споделите ли?
« Последна редакция: Март 20, 2009, 17:04:27 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #65 -: Март 20, 2009, 17:04:20 pm »
Страхотно начало на пролетта наистина. Нашият тати вчера дори направи снежен човек, висок около метър и половина 8) Даниела го прие като някакво чудовище :lol:
Водихме я на преглед, и, слава Богу, нещата са коренно по-добре. Остава още два дни на сироп. Радвам се, че се разминахме с АБ. :)
Вчера минах да й взема нещата от яслата и леличките ме посрещнаха ентусиазирано, като ми честитиха и ми съобщиха, че младши е записан още от сега при тях. :lol:
Наде, и аз тая седмица едвам я изтрайвам каката. Няма такъв лигоч просто...
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #66 -: Март 20, 2009, 17:35:10 pm »
Наде, ние от вчера сме на БиоГайа - пише, че е природен продукт.
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #67 -: Март 20, 2009, 17:49:48 pm »
Аааааа не визирам пробиотиците, аз тях отдавна си ги давам.Има ефект при Тони и съм доволна. Сега като удвоихме дозата при 3-ят по ред АБ, избегнахме диарията и излиза, че напразно боцках детенце с ненужният Амикацин. Можело и без тях, ама ... :x :x :x
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #68 -: Март 20, 2009, 21:31:50 pm »
Био Гайа и аз съм давала и съм доволна.  :)

И вас ли ви гони депресията, дали е нормално, че вече се плаша.  8)
То май и сезона е такъв, и това време е отврат. Дават го чак на 29.03. хубаво време.
Дано няма повече болни дечица.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #69 -: Март 21, 2009, 11:34:11 am »
А депресията не ме е пускала цяла зима  :lol:.
Снега и мен докара до лудост. Малката и тя иска на вън, но няма начин просто. Вятъра е силен и леден. Не си заслужава обличане с осем ката дрехи за 5 минути. :(
Каси тръгнахте ли на ясла вече  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #70 -: Март 21, 2009, 16:40:24 pm »
При нас най-сетне спря да вали :?. От вчера допреди малко беше обилен снеговалеж, кошмар направо.
Каси кажи как са юнаците в първите дни в яслата? Дано всичко е спокойно. :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #71 -: Март 21, 2009, 17:57:07 pm »
На ясла са от понеделник, живот и здраве. Ще пиша после.  :)

Сега искам да честитя официално на моята приятелка Мишето. Пожелавам и леки месеци до срещата с второто си прекрасно детенце! Мише, много се радвам, красавице за вас, и с нетърпение чакам да видя усмивката на лицето на батко Миташки, когато гушне своето братче или сестриче. Бъдете здрави и все така хубави хора с Филип.
Прегръдки и късмет, злато!  :)


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #72 -: Март 21, 2009, 17:58:40 pm »
Мише, ти си знаеш, какво място заемаш в сърцето ми...
Леки, безоблачни, окрилени и благословени 9 месеца и най-слънчевата принцеса около термин. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #73 -: Март 21, 2009, 18:06:04 pm »
Мише, преди две години пак плаках от радост, сега пак ме разплака.
Много лека бременност и безгрижни дни по пътя към трепетното очакване на новата среща!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #74 -: Март 21, 2009, 18:14:58 pm »
Мишанте, чак сега прочетох - браво на вас! ти си отличничката на клиника Владимиров! :) първи опит със замразени и успех - ей това се казва майстори...
всичко да е наред пожелавам!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #75 -: Март 21, 2009, 18:17:47 pm »
Мишанта, много хубава новина! Леки месеци до края!  :D
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #76 -: Март 21, 2009, 18:24:50 pm »
Мише, ти си знаеш, какво място заемаш в сърцето ми...

Мишенце, не мога да намеря по-подходящи думи от тези на Мира.
Не мога, защото не съм спряла да плача днес.
Обичам те! :heartbeat:
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #77 -: Март 21, 2009, 19:05:58 pm »

Delica,  не знам дали планирате второ дете, но по необясними причини натиснах овулационния календар на поста ти от началото на седмицата, видях отбелязан + тест и даже ти и честитих, заради което си редактирах постинга :oops: Ако ти харесва - приеми го като поличба, а ако не - значи просто съм се объркала 8)
[/quote]
via календара ми е още от Борислава,трябва да го оправя,мислим за второ даже аз давам зор ама таткото е още в стрес покрай Бори и ми вика ние едва се оправяме сега а пък с две незнам,става въпрос за липсата на време. :?
Оле Мишанче прости но чета в момента с малката а тя естествено не мирува и сеа разбирам за хубавата новина.Да сте живи и здрави цялото семейство и спокойни месеци до финала.
« Последна редакция: Март 21, 2009, 19:12:15 pm от Delica »
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #78 -: Март 21, 2009, 19:46:53 pm »
Мише, честито и от мен. Лека и безпроблемна!
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #79 -: Март 21, 2009, 20:01:49 pm »
Мише,  :bighug: