0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Хубави новини, здрави майки и деца, много слънчево настроение от нас
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #1 -: Март 17, 2009, 13:17:58 pm »
Привет и от нас! Дано всички да са здрави, че ние цялото семейство сме с кашлица и хрема от петък. Елена вдига висока температура и от вчера е на антибиотик, а от днес и Стефко. Приемам всякакви съвети за даване на лекарства, защото при Ели нито с измама, нито насила, нито с убеждаване мога да и ги дам, държим я двамата с баща и и пак половината е изплюто... Ех, ако имаше сироп за кашлица на свещички...



Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #2 -: Март 17, 2009, 13:36:19 pm »
Привет и от нас! Дано всички да са здрави, че ние цялото семейство сме с кашлица и хрема от петък. Елена вдига висока температура и от вчера е на антибиотик, а от днес и Стефко. Приемам всякакви съвети за даване на лекарства, защото при Ели нито с измама, нито насила, нито с убеждаване мога да и ги дам, държим я двамата с баща и и пак половината е изплюто... Ех, ако имаше сироп за кашлица на свещички...



Гери, то с антибиотика няма голям избор, но за сиропа за кашлица-да не би да и е неприярен на вкус. Ние ползваме обичайно Проспан и няма проблем малката сама си го пие, че дори иска да и давам още. В същото време някой лекарства ми ги отказва и се налага и ние като вас насила да и ги даваме.


*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #3 -: Март 17, 2009, 13:41:30 pm »
Привет и от нас!
Не изглежда много перспективна тази седмица откъм разходки :?
А не ми и харесва как започна, нито пък как свърши предишната.
Валери вдигна 38.5 градуса темп, после два дни с 40 градуса и само с температуропонижаващи през  три часа и хладки душове на третия ден я свали отново до 38. Нямаше му нищо друго, но и двете педиатърки се презастраховаха и му изписаха антибиотик, който започнах да давам още на втория ден. Е, така се изрина, че и досега не е ясно дали изкара розеола /която аз със сигурност не съм карала/ или направи алергична зловеща уртикария..... По-вероятно първото. А в нета никъде не открих кой-знае каква информация дали тази розеола представлява евентуален проблем за плода при бременност. Настръхват ми косите от някои алтернативи :x
Освен това му никнат поне 2 кучешки зъба, реве и се дере дори само за да ми поиска мляко, хвърля,, тряска и крещи.... На ръба на нервна криза съм направо :oops:

Гери, затискам краката му с моите крака и ръцете му с едната си ръка, а с другата бутам спринцовката с лекарството. Е, когато не сме постигнали консенсус убеждавайки се колко е хубаво.....
Дано вашата седмица е по-добра!


*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #4 -: Март 17, 2009, 13:56:08 pm »
Привет и от нас! :D
Пожелавам на всички здрава,усмихната и спорна седмица! :D
Да се похваля......вчера Алекс за изрече 1 думичка и тя е МАМА :D,думичка която чаках толкова години...........развалнувах се,разплаках се......това е най-прекрасния момент в живота ми. :D
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #5 -: Март 17, 2009, 13:56:44 pm »
Мдааа, като гледам не сме единствените болни :?
За добре дошли вкъщи каката ни вдигна температура същия следобед и се оказа с ларинготрахеит. :( В допълнение една жестоко кашляща баба, малко по-малко леля и тати. :? Засега спираме яслата. С бебето сме добре, чукаме на дърво. Вчера ми махнаха конците.
Благодаря на всички за пожеланията!
Хайде, със здраве! :D
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #6 -: Март 17, 2009, 14:08:20 pm »
gabi32, и двата сиропа които и изписа личната са гадни, уж миришат на хубаво, но и Проспан-а който изписаха на бебето и него не го иска...

via, новалекса, стискам палци бързо да се оправят децата. Иначе, и аз възсядам Ели, че да са и блокирани и ръцете и краката, а баща и и държи главата и бавно имъчително изсипвам лекарството на няколко пъти защото ако е цялото количество директно го изплюва в лицето ми...

А в петък в чакалнята на личната се оказа, че има дете със скарлатина и майката дума не обели да ме предупреди, че има съмнения  :x и сега се чудя дали и от там няма да изскочи някой заек, въпреки, че Ели я държах в мен и много не се е доближавала до болното дете.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #7 -: Март 17, 2009, 14:36:35 pm »
Гери, и аз го имам този проблем с даването на лекарства на малката. Дори и да успея да вкарам лекарството в устата,след малко избутва с език всичко :(
Обаче открих една хитринка, която засега дава резултат- смесвам сиропчето или счуканото хапче с някоя глезотийка- напр. малко плодово пюренце или плодов дует на Хип, така вкуса малко се неутрализира, и тя си го хапва, пак е малко подозрителна, но не се тормози детето толкова.
Успех :lol:
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #8 -: Март 17, 2009, 15:05:18 pm »
Здравейте момичета

Лошо е ,че има много болнички деца и близки.Бързо оздравяване.

При нас миналата седмица,чух случайно,че в групата ни има дете със съмнение за Скарлатина,попитах какво става ,но ми казаха,че не било потвърдено и да не се получава излишна паника,щяли да кажат ако има нещо.Днес сутринта на вратата имаше бележка в този дом има болен от Скарлатина,карантина от 27.02 до 19.03.Така да се каже периода е преминал почти.Струва ми се доста късно ни уведомиха,моето дете е било в контакт с др деца извън яслата,дали е възможен проблем,как мислите.
А иначе големи нерви брей тези дни,без мама не диша мойта госпожица.Снощи направо изпадна в криза писъци рев,крясъци ей така от нищото и след половин час беше друго дете,заигра се сама после ни танцува,опити имаше и за песни,но като цяло спи при нас и по точно върху мен ,минути ако не се докосваме в леглото и следва скок върху мама.И само вика по мен "Майкоооооооооо",вече съм парцал а мама има изпити да взима,много работа напоследък и се усещам че губя контрол върху реакциите си,иначе в яслата на сестрите мед им капе от устата за нея,толкова слушала,всичко яла,спи без проблеми,обаче вкъщи сме вълци бесни.
Хайде малко дълго стана извинете ако съм ви отекчила.
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #9 -: Март 17, 2009, 15:16:31 pm »
via, gery_k77 , новалекса  да се оправят бързо малчовците и да не се разболяват скоро.

*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #10 -: Март 17, 2009, 15:18:55 pm »
Лекси, добре дошли си у дома :lol: Дано се оправите и вие бързо!

Delica, не знам вече възможно ли е и кой от кого да се зарази. Като имаш предвид че Валери не ходи на ясла, а беше и доста ограничен откъм излизане, за да го опазя от вируси, недоумявам откъде е лепнал тая розеола просто!

Цвети, а вие как сте?
« Последна редакция: Март 17, 2009, 15:22:07 pm от via »


*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #11 -: Март 17, 2009, 15:20:21 pm »
Да оздравяват бързо дечица и родители, да идва пролеееет.
Виа, ние също изкарахме Розеолата преди 10тина дни. Точно, както го описваш. Само дето моето шесто чувство ми забрани антибиотика и си изчакахме самоизлекуването.
Мисля, че няма никакъв проблем за бременни, защото е характерна само за бебета и деца до 2-3 годинки.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #12 -: Март 17, 2009, 15:22:31 pm »
Привет от нас и ние се включваме в отбора на уртикарията.
Незнаем обаче от какво е. Появи се внезапно в събота следобяд, в неделя стана страшно след следобдената закуска,а в момента е доста по добре, но има още съърбеж и обриви. Едната лекарка казва, че е реакция от 3-тия по ред АБ, нищо че са минали 4 дни след лечението.Другата пък казва, че е от пот и вълнената дрешка и въобще идея си нямам какво е вече. За всеки случай спрях млечните храни, вечер пие Зиртек, а през деня мажа с финистил гел. Някоя мама ако има опит с уртикария, може да сподели как се процедира. Препоръча ми съответно едната лекарка да мажа с Елоком или да къпя с душ-олио Нахткерцен на д-р Тайс, другата пък казва само капки Зиртек. Е днес е 3-ти ден, но не са изчезнали все още обривите.

Пазете тези малки душици, Гери и Лекси.
Здраве за всички и оптимистично настроение.

На Антоан лекарства се дават, когато трябва да е по принуда само и единствено със спринцовката от Нурофена. Стигало се е до там, че 5 мл. ги давам за около 20 минути по 0.5 мл през няколко минути, но няма как. Дано съм ви била полезна.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #13 -: Март 17, 2009, 15:25:41 pm »
А как разбрахте, че е розеола? лекар ли постави диагнозата? Синът ми също преди седмица вдигна висока температура, с Панадол не можахме изобщо да я свали, само с Нурофен. Три дни беше така, ходихме при личната, пуснаха му кръвна картина, според която всичко е наред и не му предписа антибиотик. След два дни се обрина, но много ситни пъпчици по гърдите и гръбчето и в зоната на памперса. Не сме ходили при личната, но вече отшумява обрива. Мислих си за тази рубеола, но пък той лятото се изрина така и от жегата. В същото време сестра му е ок, нищо и няма.
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #14 -: Март 17, 2009, 15:29:17 pm »
Розеолата е много характерна с висока Т два-три дни, без никакви други неразположения. Детето е весело, хапва, играе. Т може да е 40 С и дори често има гърчове. Обривът се появява като спадне Т. Петната са розови, неравномерни и леко надигнати. Не сърбят. Минават за два-три дни.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #15 -: Март 17, 2009, 15:30:11 pm »
White, а къде бяха обривите? Щото според едната педиатърка при розеолата нямало такива по лицето и крайниците?!
Перденце, ако обривът е с малка площ, можеш да мажеш с елоком. Но ако е уртикария с масови обриви остава само на зиртек. Д-р Тайс няма да помогне в такъв случай. И се ограничават храните алергени, най-вече млечни, ядки, цитруси и шоколад. Айде малкия Тонино да спира да боледува!!! И ти се изтормози много....


*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #16 -: Март 17, 2009, 15:35:38 pm »
Здравейте и от нас. Пожелаваме ако не толкова слънчева и топла то поне седмицата да е пълна с детски смях и веселие. Бързо да оздравяват всички болнички  :).
Да се похвалим  8) Дари вече има трето зъбче.  :D Някаде през седмица излизат.
А в миналата тема четох някои спомена, че имало дефицит на Пентаксима верно ли е, че ни предстои поставяне след известно време?
За тея скарлатини ужас направо :?. Като бяхме на ваксина миналия месец имаше детенце отвън видимо цялото обринато, даже чувах майка му как му казва да не се чеше  8O аз меко казано изпаднах в ужас и като влязох казах веднага на педиатърът. Тя се показа видя го и каза - а той пие антибиотик, и нищо друго  8O. Та като се пие антибиотик не е ли заразно???? Ужас. И не е ли редни като има съмнение за подобно заболяване да се вика педиатърът вкъщи, а не да се води детенце сред други малчугани??? Много питанки станаха  :), целувки за всички.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #17 -: Март 17, 2009, 15:38:25 pm »
Ауу какво е това за първи път го чувам  8O розеола? Звучи доста страховито  :?.
Наде и аз ти пожелавам бързо да оздравява бате Тони  :balk_21:.
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #18 -: Март 17, 2009, 15:39:54 pm »
White, а къде бяха обривите? Щото според едната педиатърка при розеолата нямало такива по лицето и крайниците?!
Калоян беше обринат по корема, гърдите, гърба, лицето по малко, но дори в косата имаше. По крачетата и ръчичките беше малко. Имам снимки, ако трябва ще ги пусна.
Ауу какво е това за първи път го чувам  8O розеола? Звучи доста страховито  :?.
Това е най-лекото, което е в раздел Шарки. :lol: Само звучи страшно.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #19 -: Март 17, 2009, 15:45:22 pm »
Айде пускайте снимки да видя аз. Ние нямахме температура, но знае ли човек, то при Антоан е винаги необичайно заболяването.Или преминава едно в друго или пък се наслагват едно върху друго, та в крайна сметка да не знаеш какво да лекуваш.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #20 -: Март 17, 2009, 15:52:41 pm »
Новалекса, добре дошли, да е здрав и умен Тодор!
Бързо оздравяване на всички болни малки и големи.

Уайт, прегръдка за нашия приятел Ян! Геройче е той.

Ние сме почти готови с изследванията за яслата и живот и здраве в понеделник сме там. На мен ми е свито сърцето, но сигурно е нормално.

Хубава седмица на всички!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #21 -: Март 17, 2009, 15:55:14 pm »
запис!  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #22 -: Март 17, 2009, 15:58:08 pm »
Kassi успех с яслата  :). Дано мине гладко и майчино сърце да е спокойно  :bighug:
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #23 -: Март 17, 2009, 16:01:02 pm »
Сега се загледах в лентичката на година и 5 не са ли малки? Аз тия дни бая мисля по тоя въпрос.
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #24 -: Март 17, 2009, 16:07:17 pm »
Нашето явно не е било Розеола, защото се появиха малки, ситни пъпчици, а не петна. Четох и в нета и затова реших, че не е това. По лицето изобщо няма
и по крайниците също. Обаче беше много отпаднал, не се хранеше, само лежеше. Вече една седмица мина почна да яде по малко, но още не е така весел и игрив, както когато е здрав.  :(
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #25 -: Март 17, 2009, 16:42:13 pm »
Ето тук има едни много хубави снимки.
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=230890.msg5211600
Апаратът ми сега е при спящото човече и не мога да пусна моите.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #26 -: Март 17, 2009, 16:47:51 pm »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #27 -: Март 17, 2009, 16:48:13 pm »
Мда, нашето не е розеола, алергична уртикария си е.
Лошото е, че незнам от какво, но въпроса е да мине сега, по натам отнов ще му мисля.

Джам, като се записа в темата, на Марти мина ли му бебешкият пубертет?

Касинко, няма страшно те са двама и ще им е по лесно, бързо ще привикнат. Само с болестите кофти, що не изчакаш да мине март месец, пък тогава ги пускни, но ти си решаваш.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #28 -: Март 17, 2009, 17:01:29 pm »
Перде, кризите доста намаляха, имаше период, когато напълно изчезнаха, сега пак има чат-пат тръшкане, но не е каквото беше. но все още реакцията на всичко е "НЯМА!"

апропо, 2 дни след като спряхме АБ, хремата се завърна. отново има Мораксела. не ми се говори...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #29 -: Март 17, 2009, 17:06:20 pm »
Привет и от нас!
Болните да оздравяват бързо, а на останалите да им се разминат вируси и шарки!

Едни кучешки вадим ние, трудни ги вадим...единия се покза вече, айде и другия е същата планина...после кътници.
Ще излезнат и ще ги забравим, ама мъкаа е.

Момичета Митака се обрина по същия начин лятото, гръбче корем, крачета и лицето.
Лекарката имаше съмнения за алергична реакция към Суметролина,
новото което бе пил тогава!
Отшумя за няколко дни, давах Фенистил капки.

Касита бърза адаптация на Юнаците, отпусни душата всичко ще е наред!

Джам  :? какво е Мораксела?Да се оправя бързо Марти!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #30 -: Март 17, 2009, 17:16:28 pm »
Абе Джам, или лабораторията нещо или някой е носител или пък трябва нещо по силно, знам ли.
Ей Антоан ноември започна след посещението в яслата с продължителна хрема, ларингит,бронхит. Разминахме се с капки, но веднага след болницата във Варна, отново хрема,ларингит,бронхит съмнение за пневмония и резултати от изследванията, CMV инфекция и сумати бактерии. Пи Зинат 10 дни и веднага след това Дуомокс 3 дни. Началото на февруари отново бактерии в урина и носле, кво да кажа.Изолирах детето два месеца и кво излиза или не се доизлекувал или някой е носител. Вече не да се хвърля от моста, ами ми идва да си събера багажа и да бягам, бягам ...

Сега започва нашият бебешки пубертет. В четвъртък се дра като магаре в парка, защото неискаше да се прибираме.През целият път докато се прибирахме рева, а времето се развали яко, задуха студен вятър, ту реве,дави се,хлипа.Закопчавам го, че се беше изпотил от зор, да обаче обилна пот и вълнена дреха, до къде води, до нови "приятни" моменти... Е думи ли, нищо вече нямам, ни сълзи, ни нерви, ни тревога ...
« Последна редакция: Март 17, 2009, 17:19:35 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #31 -: Март 17, 2009, 17:22:49 pm »
Мораксела е бактерия.
Перде, носителят е ясен - някой в яслата. ние с баща му се изследвахме и не сме носители.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #32 -: Март 17, 2009, 17:25:42 pm »
Еми то е ясно кво следва..., затова аз реших, Антоан няма да ходи на ясла, трябва имунитета да подобрим първо. Зор ми е сега градината, че там е още по зле положението ... :( :x
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #33 -: Март 17, 2009, 17:27:10 pm »
Каси,успех на мъниците!Не се притеснявай всичко ще е наред,ще свикнат дечицата!
Аз Ива я пуснах на същата възраст на която са твоите-колкото по-рано толкова по-лесно се свиква.
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #34 -: Март 17, 2009, 17:47:34 pm »
Привет на всички и хубава седмица.
Бързо да оздравяват болните дечица, майките да сбъдат по-спокойни :) /ако може/

Ние стартирахме седмицата със старт в Детската ясла.
Тук при постъпване  има т. н. време за адаптация на детето. 3 дена оставаме заедно за по един час, на четвъртия ще ч оставя сама за 1 час.
Изненада ме реакцията на дъщеря ми тия 2 дена, Тя е много контактно, буйно, усмихнато дете, непрекъснато пипа и отваря, любопитства и прави бели. Ходим вече почти година на т. н. Майки/Деца групи, където тя играе сама с другите деца, като види играчки не ми обръща изобщо внимание и не ме търси.... Сега обаче и двата дена в яслата се залепя за мен като гербова марка и само мрънка или играе за съвсем кратко време и веднага се оглежда за мен.... какво и става - не знам. А играчки хубави и интересни дал господ. За капак днес едно дете и притисна пъстите на вратата на една къщичка.

Т. н. възпитателка не проявява засега никакъв интерес да направи контакт с нея, да я преобщи някакси към себе си и новата обстановки. За двата дена докато бях там не я видях да прави нишо друго освен да храни едно бебе и да наблюдава децата докато играят..... нещо съм разочарована за сега от цялата работа, ще видим как ше протече по-нататък.... дано нямаме големи стресове.

Бушуват ми в главата размисли от сорта, това ли е правилното поведение на възпитателката, дали все пак на новодошлите деца не трябва да се обърне малко по-вече внимание, а и изобшо на всички деца, да им се говори да седне да поиграе с тях???? Или пък все пак греша????
Не искам да правя дететоси лигла и глезла, но не ми се иска да се стресира и да не виждам постоянната му усмивка на лицето.
Сложна история. Не мислех, че ше се сблъснем с такива проблеми.

Да ви е лека седмицата докрая

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #35 -: Март 17, 2009, 18:13:47 pm »
Нахич, не са нито малки, нито големи, всичко е индивидуално. Аз имам добри отзиви дори от деца, които са тръгнали на годинка и 1,2 месеца, и са свикнали по-бързо, но пак всичко си е до дете. Нямам представа с моите как ще е, като цяло са контактни деца, ходят на клуб, играят 2 часа без да ни търсят, вкъщ също играят в стаята си сами откакто пролазиха. Надявам се, че като са двама, ще е по-лесна адаптацията. Не очаквам чудеса, защото все пак е ново място за тях, нови хора, деца .... Притесняваме как няма да пият вода от шише, особено преди заспиването, но дано успеят да променят в това отношение Християн. Само да са здрави, че като чета и настръхвам, но така е, това е май нещо нормално. 
Албена, на новите деца несъмнено трябва повече внимание, опит да бъдат приобщени, изобщо повечко внимание първите дни. Не знам как е у нас, а и казва ли ти някой.

Да се "похваля", вече прескачаме решетките, и не само слизаме умело на пода от височина 1 метър, но и се гушкаме с брат си в леглото му след сън. Това е милата картинка, та от другиден махаме решетките и слагаме по-ниски 30/80, за да няма катерене и скачане.  :lol:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #36 -: Март 17, 2009, 19:11:34 pm »
naha, Ели тръгна на ясла на година и един месец и много бързо се адаптира. В началото плачеше по малко докато влезе при децата, а сега да я видиш, като отидем, тича да си отвори шкафчето да и обуя вътрешните обувки и с бодра крачка влиза при другите. А има дни в които не иска да си ходи... За болестите няма спасение докато не си изградят имунитет така ще е. Ели до годинката една хрема не е имала, но сега нещата са други и не мисля, че яслата е основен виновник.

Каси, лека адаптация на хлапетата!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #37 -: Март 17, 2009, 19:18:14 pm »
Много болни деЧица ужас :? ,да оздравяват бързо всиЧки .

Албена и тук яслите са по тоЧно като гледаЧници няма лошо ,ама единственото което им влиза в  задължение е да сменят памперсите да нахранят децата ,да ги сложат да спят и така до следваЩато хранене и сменяне .По принцип дете ходило от бебе на ясла няма такива проблеми със свикването ,ясно е,та ние дет си гледаме децата в къЩи си е нож с две остриета :) .Аз като ходих да разглеждам детските градини ,уЧителките много мили бяха (ама все пак те са така нареЧените възпитателки) и знаят как да постъпват с децата докато тия в яслите са само гледаЧки .ИнъЧе и за мен не е правилно ,ама ако е сама с незнам колко деца ,на кое да обърне повеЧе внимание,по принцип имат там лимити ,но знае ли се ,зависи до Човека  

Може и неЩо друго да я стресира езикът ,ако вие и говорите на български само и там в яслата се говори на немски ,за нея това е Чуждо и докато свикне трябва време .Моите наблюдения са ,Че няма дете което да не иска да ходи на детска градина(ясла)  ,гледам сега тукашните ,ама на 2 г и кусур -3 г ,абе какви изрази вкарват и какво науЧили в у-Ще,хвалят се :lol: ,казват азбуките и броят на 2 езика ,Чудо  :D и знаят да играя групово ,внимателни са към по-малките деца .А инъЧе кризите ги  има на всякъде ,никой не иска да си тръгва от плоЩадката ,накрая на деня се Чуват от всякъде писъци.ИнъЧе моето дете като му говорят други хора било то въздрастни или деца по-големи ,слуша и изпълнява ,само на мене си придава фасоните ,нормално е,даже с баЩа си е по послушна и седи мирна като кукла  :lol:.Много мрази да се разделя , да и се казва довиждане ,преди като беше по-малка махаше с ръка за 4ао (било е автоматиЧно),но сега веЧе като знае смисъла на 4ао и хи4 не и е приятно нито да си ходи ,нито някой да си тръгва :lol:,ама и това Ще го израсте .

Каси стискам палци за бърза адаптация , аз си мисля Че бързо Ще свикнат момЧетата ,Щом знаят да играят сами без да те търсят на всекя минута ,Ще се справят и Ще им е весело

ИнъЧе като ви слушам за болести от детските градини ,тук като Че ли е по-спокойно на тая тема има болни деца ,но не сериозни болести като скарлатина ,туберколоза ,дали е от климата или от друг фактор незнам ,Чудна работа  :?
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #38 -: Март 17, 2009, 19:38:36 pm »
Перде, кризите доста намаляха, имаше период, когато напълно изчезнаха, сега пак има чат-пат тръшкане, но не е каквото беше. но все още реакцията на всичко е "НЯМА!"

апропо, 2 дни след като спряхме АБ, хремата се завърна. отново има Мораксела. не ми се говори...

Джамата, къде давате МБ?
Бърди го отрича, обаче аз си оставам доволна от Рибомунила. Последните две контроли на МБ са чисти, а ако си спомняш имахме какви ли не гадинки. Прочети, посъветвай се, може и да помогне.
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #39 -: Март 17, 2009, 19:59:39 pm »
Привет и от нашата бойна дружина, голяма веселба е в къщи :lol:

Каси, аз съм ти казвала, но пак да те успокоя, и Деси беше на 1.6г. като тръгна на градина, ами няма такова дете, гък не каза от първия ден, на третия вече си спеше там, само дето аз се притеснявах много, та в деня в който я оставих да спи отидох в 3 да я взема и познай, висях един час отвън щото те децата си спинкат, после хапват и така... :wink:

слънчева седмицата и много здраве пожелавам :)
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #40 -: Март 17, 2009, 20:24:11 pm »
нека оздравяват всички болни!

новалекса, добре дошли у дома :D
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #41 -: Март 17, 2009, 20:26:49 pm »
Здрасти и от нас - ние всички уж вече сме здрави (да не чуе дявола). Наде, помниш и ние предният път имахме пъпки по тялото, 3 дни с А дерма - сутрин и вечер и се успокоиха.
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #42 -: Март 17, 2009, 21:37:53 pm »
Лейди как се пие това чудо, аз бях тръгнала, даже купих за един курс Бронховасом, уж като не алергично имуностимулиращо средство, обаче за сега не съм дала още.
Изчаквах малко да мине време след 3-ят АБ, препоръчано ни е от много лекари включително гастрото. Бърди ги отрича незнам защо.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #43 -: Март 17, 2009, 23:37:40 pm »
лейди, ползваме лабораторията на болница Вита, защото там ни е частният педиатър. той твърди, че са надеждни. тоя Рибомунил ли ви изтреби бактерията?

нашият педиатър също по принцип не вярва в имуностимулаторите, но последния път като го попитах пак за нещо такова, взе че предложи Рибомунил. все ми се струва, че го предложи само защото попитах, а и за да даде нещо все пак.

Рибомунил е френски продукт, но е изтеглен от продажба във Франция преди известно време. отчетете този факт. от развитите държави, Бронховаксом и Рибомунил не се продават нито в САЩ, нито в Канада, нито във Франция и Великобритания. аз лично се колебая още.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #44 -: Март 18, 2009, 00:15:25 am »
лейди, ползваме лабораторията на болница Вита, защото там ни е частният педиатър. той твърди, че са надеждни. тоя Рибомунил ли ви изтреби бактерията?

нашият педиатър също по принцип не вярва в имуностимулаторите, но последния път като го попитах пак за нещо такова, взе че предложи Рибомунил. все ми се струва, че го предложи само защото попитах, а и за да даде нещо все пак.

Рибомунил е френски продукт, но е изтеглен от продажба във Франция преди известно време. отчетете този факт. от развитите държави, Бронховаксом и Рибомунил не се продават нито в САЩ, нито в Канада, нито във Франция и Великобритания. аз лично се колебая още.



Едно време /бях 16 годишна/, когато масово бг-педиатрите ич и не бяха чували за Бронховаксом, лелята на майка ми, след като ми го изписаха в БГ,   ми го пращаше почти контрабанда от Герамния с цена на опаковката около 100 ДМ. Не казвам, че е панацея, но това ме спаси от постоянни и протичащи с усложнения пневмонии.

Преди да го дам  и аз четох за Рибомунила . Прецених плюсове и минуси и дадох.
За читава МБ, аз лично съм на мнение, че няма значение каква е лабораторията - частна или държавна. Това, че Масларски ти гарантира - да не би той да прави изследването? При стандартно изследване - не вярвам на какъвто и да било резултат, приемам за достоверно изследване с Миниапи, обаче в Сф  го правят на три места и малко трудно се дореждаш.

Я дай линк за забраната на Рибомунила в белите държави, моля.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #45 -: Март 18, 2009, 03:28:48 am »
нямам линк за забраната. на официалния сайт на Бронховаксом има списък на държавите, в които е разрешен за продажба - можеш да видиш там.
за Рибомунила сестра ми пита френски болничен педиатър. линкове има на френски :)

за микробиологичните изследвания - не знам какво е това миниапи, но посявки са се правели успешно и преди изобретяването на таз машина, вероятно. иначе просто не се сещам как Флеминг е успял да разработи пеницилина... ;)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #46 -: Март 18, 2009, 09:28:43 am »
нямам линк за забраната. на официалния сайт на Бронховаксом има списък на държавите, в които е разрешен за продажба - можеш да видиш там.
за Рибомунила сестра ми пита френски болничен педиатър. линкове има на френски :)

за микробиологичните изследвания - не знам какво е това миниапи, но посявки са се правели успешно и преди изобретяването на таз машина, вероятно. иначе просто не се сещам как Флеминг е успял да разработи пеницилина... ;)

Да вярно е, че МБ са се правили успешно и преди изобретяването на апарата, обаче при добросъвестност на изследващия с добра методология на изследването и при достастачно негови знания да разпознае това, което вижда на предметното стъкло.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #47 -: Март 18, 2009, 11:32:17 am »
Днес Преслава е на първа ваксинация с Пентаксим, вчера говорих с личната по повод закупуването му и ми каза, че от първи април ще има промяна в имунизационния каледар, да не купувам всички дози наведнъж за сега.
Ох, да ви се оплача и с нашите ясли, заради масовата истерия в София и тука нашите майки се юрнали още януари да подават молби по 5-6 ясли и където и да отидем директно директорките ни посрещат с думите, че и да подадем документи нямало да я приемат Стефания, щото имало много молби преди нея. И на градина не мога да я пусна наесен, щото е в никаква възраст, и частната я местят в другия край на града, а ми беше опция. Абее, изобщо въобще. Да вземем да си подаваме документите още с раждането ли се питам.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #48 -: Март 18, 2009, 12:08:32 pm »
Здравейте. Много болни дечица тази седмица :( Бързо да оздравяват. На тръгващите на ясла пожелавам лесна и бърза адаптация. Аз реших лека полека да я подготвям Мия за градина и на първо време да я водим по-често в детски клуб и да остава за по 2 часа сама. Не знам какво усети това дете, обаче категорично отказва да влезе в клуба. На вратата започва да крещи: не, не и да бута баба си навън...
<br />[link=http:
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #49 -: Март 18, 2009, 16:58:58 pm »
Емо е карал два пъти тази розеола, известна още като петата шарка. тя е вирусна и не придобиваш имунитет. всъщност той досега само от това е боледувал, да чукам на дърво. не съм давала антибиотици, те не помагат срещу вируси.

бързо оздравяване на болните!

*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #50 -: Март 18, 2009, 19:48:33 pm »
Мини и с раждането да подавш молба пак не става, поне при нас. Габи беше на 20 дни като ходих да питам в яслите и директорката ме отряза категорично - до 2010 година всички места били запълнени, а за 2011 било още рано за подаване на молба, не намирам никаква логика в казанато, но е факт! Ходих да питам и в няколко градини от сега да подам молба, но се оказа че при тях не можело по-рано, а само година за година. Та и аз представа нямам как ще решим проблема като дойде време, засега се успокоявам че е още рано.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #51 -: Март 18, 2009, 20:37:45 pm »
По въпроса за яслите и градините за мен общините плачат за дела за обезщетения , както и за дела по Закона за дискриминацията.
Още малко да ми кипне и ще ги съдя. Па хелем, ако се падна на някой съдия, чието дете също е отрязано, ще стане интересно. Преди известно време видях как един татко-съдия  забавлява детето си в кабинета /на възрастта на моя Вики/, а то милото не ще в кабинета, а иска да фърчи из коридора и много му харесваше кафе-автомата. То хубу, ама в зала с деца не може, ако можеше ...

Такъв гневен коментар им сътворих на тая работна група към СО по повод анкетата и критериите за прием, дано да са си взели бележка.
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #52 -: Март 18, 2009, 20:50:11 pm »
Мини, ние днес сложихме втори Пентаксим. Забравих да питам обаче дали касата ще ги поема занапред, но и педиатърът нищо неказа. Само видя цената на опаковката и ме пита от къде съм я взела.

Дребната се дра както никога досега и то щото педиатърът и гледа зъбките, но тя си беше кисела още от сутринта и с изваждането от коша на количката наддаде вой.
А аз от този рев се претесних и забравих какво искам да я питам.  :oops:
Естествено и мина много бързо и на път за вкъщи заспа.

Гледахте ли този репортаж:
http://btv.bg/news/news_comments.pcgi?cont_id=127959
тук пък пише в кои козметики ги има тези вещества:
http://safecosmetics.org/article.php?id=426
http://www.nbc26.com/Global/story.asp?S=10010700

Вчера случайно четейки из бг мама прочетох, че във вестник Телеграф имало статия.
Е в момента съм доста объркана дали това е истина, защото къпя бебето с козметика на Мустела, за мазане ползвам крем за тяло на Себамед.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #53 -: Март 18, 2009, 22:38:24 pm »
Малина, прочети за кои точно продукти на Мустела става дума, защото първо, не са всички, а само някои, и второ, за половината от тия продукти пише ND, което означава "not detectable" (не е откриваемо), така че половината таблица е пушилка само...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #54 -: Март 18, 2009, 22:47:46 pm »

Вчера случайно четейки из бг мама прочетох, че във вестник Телеграф имало статия.
Е в момента съм доста объркана дали това е истина, защото къпя бебето с козметика на Мустела, за мазане ползвам крем за тяло на Себамед.

Ех, тази бг-мама, колкото информира , толкова вкарва народа и в истерия. Козметика на Мюстела -кво точно използваш от нея?
Апропо защо ползваш крем за тяло? Заменяш бабешката рецепта с мас ли? Моят син след първите месеци от живота му не съм го мазала с разни простотии - пудри, кремове и гелове на която и да е фирма и кожата му пак си е хубава.  И колд крем не ползвам. Достатъчен ни е продукта на А-дерма за коса и тяло, а преди седмица включих балончетата за вана на Мюстела само защото се кефи на пяната.
Дай боже да имам второ дете, ще избегна и тези ранни процедури.
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #55 -: Март 19, 2009, 00:29:44 am »
Така да се каже периода е преминал почти.Струва ми се доста късно ни уведомиха,моето дете е било в контакт с др деца извън яслата,дали е възможен проблем,как мислите.
Delica,мисля че детето ти е било контактно с болното и се води,че е опасно за другите.Можеш да предупредиш майките на дечицата,с които общувате да знаят какъв е случая.Все пак яслената група е в карантина.
Аз не се страхувам особено от шарките.Мисля,че е по-добре детето да ги изкара като е малко,по-леко било.Но при бременност и наличието на малко бебе вкъщи това не е желателно.
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #56 -: Март 19, 2009, 01:08:52 am »
gabi32, и двата сиропа които и изписа личната са гадни, уж миришат на хубаво, но и Проспан-а който изписаха на бебето и него не го иска...

Гери, Проспана е за деца над 1 год. Когато преди няколко седмици Александра беше болна личната лекарка на децата изрично ми каза да не го давам, иначе той е сиропа който тя дежурно изписва. Тогава предписа Синакод капки, но аз ги дадох само 3 пъти, че въобще не ми хареса ефекта им върху бебето. Добре, че се оправихме без лекарства. Сега пак е хремава и покашля от време на време, ама чистя нослето само с физиологичен р-р.


*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #57 -: Март 19, 2009, 12:34:11 pm »
офмного болни дечица  :(,бързо да оздравяват всички :bighug:

ние от вчера много кихаме,дано ни се размине :(
за яслата,и аз вече мисля да проверявам.....на есен ще се наложи да се върщам на работа ,и няма кой да гледа малката,но като ви чета и ми настърхва косата  :( 8O
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #58 -: Март 19, 2009, 18:03:04 pm »
gabi32,и аз видях че е за деца над 1 година, докторката също го знае, но явно така е преценила. Както и да е, днес биха на Стефко урбазон защото дробовете му свирят като хармоника, ще видим утре как ще е. И Ели още ми кашля и се сополиви, но поне не ми вдига висока температура.

За яслата, и аз едно време им се чудех на акъла на американците като гледах по филмите как още преди да са се родили бебетата им търсят училище, ама миналата година Ели беше на 4 месеца като кандидатствахме за ОДЗ през "великата" система на общината. Ще видим за Стефан как ще е, че като гледам, точно предимството за по-голям брат или сестра е отпаднало.  :?


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #59 -: Март 19, 2009, 20:10:03 pm »
Е добре де то детето на годинка и месец, два като не може още да говори знам ли. Там на яслите значи изцяло разчита на грижите на лелките, а като си представя какви са  :?. Оф не знам. Аз живот и здраве мисля на есен да я пускам наша Дара. Абе тая розеола направо ме втрещи. Дарина имаше подобен обрив като бебе даже коментирах с кожен лекар и тука с Бърди ама никои не каза да е такова, пък на мен много ми прилича  8O. Възможно ли е да го е изкарала и да не каже никои, ужас.
Тук поне нямаме такива грижи с яслите като при вас, направо ви съчувствам  :(.
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #60 -: Март 19, 2009, 20:29:38 pm »
Вие се майтапите :D, ама в Германия още докато са бременни кандидатстват. :(
Аз съм свидетел, когато ходих на отворените врати на яслата, имаще майки с по 2- 3 месечни бебета.
За сведение, в града ни /25 000 жители/, до миналата година имаше само една група ясла от 12 деца. В началото на тази отвориха още 2 групи от по 12 деца.
Когато аз подадох документи имаше списък с повече от 50 чакащи, да не говорим, че не класират децата по реда на подаване, а по разни други критерии.
Това е в ДЕ положението, поне в малките градове

*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #61 -: Март 20, 2009, 10:16:16 am »
Абе тая розеола направо ме втрещи. Дарина имаше подобен обрив като бебе даже коментирах с кожен лекар и тука с Бърди ама никои не каза да е такова, пък на мен много ми прилича  8O. Възможно ли е да го е изкарала и да не каже никои, ужас.
Нахи,и да я е изкарала розеолата е много възможно да я повтори,тъй като както писа White розеолата не създава имунитет.
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #62 -: Март 20, 2009, 13:51:36 pm »
Наистина не е страшна тази розеола. Аз не мога да допринеса със снимки, просто защото не успях да направя. Но не изглеждаше обрива като този на снимките, които е дала Уайт. Не се бяха слели пъпките в плаки. Все още не съм наясно дали беше алергичен обрива или пък беше шарката. Както и да е.
Аз също малко по малко проучвам въпроса с яслите, но се очертава да се местим в нав квартал, където едва ли ще успеем да се доберем до държавна.

Упорито дружно с Валери навлизаме в периода на истериите - той щото расте,а аз щото се вдетинявам и да ви кажа спокойните дни са голяма рядкост  :? Искам си послушното дете пък!

Delica,  не знам дали планирате второ дете, но по необясними причини натиснах овулационния календар на поста ти от началото на седмицата, видях отбелязан + тест и даже ти и честитих, заради което си редактирах постинга :oops: Ако ти харесва - приеми го като поличба, а ако не - значи просто съм се объркала 8)
« Последна редакция: Март 20, 2009, 13:57:38 pm от via »


*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #63 -: Март 20, 2009, 16:58:25 pm »
Темата е седмица в началото на Пролетта  :lol:, ама аз ще ви чиститя един хубав мартенски сняг  :lol: 8). Та честита астрономическа Пролет от нас. При нас зимата вилнее с бясна сила, направо в депресия ще изпадна :lol:.
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #64 -: Март 20, 2009, 17:00:43 pm »
Мда, и на мен ми е едно такова депресивно. Тони и неговите истерични инатлъци, освен всичко останало ми идват в повече. Така го исках и така го обичам това дете, а на моменти рева от безсилие, че е толкова криво човече.Ще мине знам  :), но ...

П.П. Забравих за кво бях влязла да питам. След като направя микробиологии на детето и са чисти, мисля да направя един хомеопатичен курс за пречистване от АБ и подсилване на имунната система. Някой изпробвал ли е върху детенце алтарнативната медициниа и по специално тази на д-р Михайлов от един друг форум. Отзиви ще споделите ли?
« Последна редакция: Март 20, 2009, 17:04:27 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #65 -: Март 20, 2009, 17:04:20 pm »
Страхотно начало на пролетта наистина. Нашият тати вчера дори направи снежен човек, висок около метър и половина 8) Даниела го прие като някакво чудовище :lol:
Водихме я на преглед, и, слава Богу, нещата са коренно по-добре. Остава още два дни на сироп. Радвам се, че се разминахме с АБ. :)
Вчера минах да й взема нещата от яслата и леличките ме посрещнаха ентусиазирано, като ми честитиха и ми съобщиха, че младши е записан още от сега при тях. :lol:
Наде, и аз тая седмица едвам я изтрайвам каката. Няма такъв лигоч просто...
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #66 -: Март 20, 2009, 17:35:10 pm »
Наде, ние от вчера сме на БиоГайа - пише, че е природен продукт.
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #67 -: Март 20, 2009, 17:49:48 pm »
Аааааа не визирам пробиотиците, аз тях отдавна си ги давам.Има ефект при Тони и съм доволна. Сега като удвоихме дозата при 3-ят по ред АБ, избегнахме диарията и излиза, че напразно боцках детенце с ненужният Амикацин. Можело и без тях, ама ... :x :x :x
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #68 -: Март 20, 2009, 21:31:50 pm »
Био Гайа и аз съм давала и съм доволна.  :)

И вас ли ви гони депресията, дали е нормално, че вече се плаша.  8)
То май и сезона е такъв, и това време е отврат. Дават го чак на 29.03. хубаво време.
Дано няма повече болни дечица.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #69 -: Март 21, 2009, 11:34:11 am »
А депресията не ме е пускала цяла зима  :lol:.
Снега и мен докара до лудост. Малката и тя иска на вън, но няма начин просто. Вятъра е силен и леден. Не си заслужава обличане с осем ката дрехи за 5 минути. :(
Каси тръгнахте ли на ясла вече  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #70 -: Март 21, 2009, 16:40:24 pm »
При нас най-сетне спря да вали :?. От вчера допреди малко беше обилен снеговалеж, кошмар направо.
Каси кажи как са юнаците в първите дни в яслата? Дано всичко е спокойно. :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #71 -: Март 21, 2009, 17:57:07 pm »
На ясла са от понеделник, живот и здраве. Ще пиша после.  :)

Сега искам да честитя официално на моята приятелка Мишето. Пожелавам и леки месеци до срещата с второто си прекрасно детенце! Мише, много се радвам, красавице за вас, и с нетърпение чакам да видя усмивката на лицето на батко Миташки, когато гушне своето братче или сестриче. Бъдете здрави и все така хубави хора с Филип.
Прегръдки и късмет, злато!  :)


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #72 -: Март 21, 2009, 17:58:40 pm »
Мише, ти си знаеш, какво място заемаш в сърцето ми...
Леки, безоблачни, окрилени и благословени 9 месеца и най-слънчевата принцеса около термин. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #73 -: Март 21, 2009, 18:06:04 pm »
Мише, преди две години пак плаках от радост, сега пак ме разплака.
Много лека бременност и безгрижни дни по пътя към трепетното очакване на новата среща!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #74 -: Март 21, 2009, 18:14:58 pm »
Мишанте, чак сега прочетох - браво на вас! ти си отличничката на клиника Владимиров! :) първи опит със замразени и успех - ей това се казва майстори...
всичко да е наред пожелавам!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #75 -: Март 21, 2009, 18:17:47 pm »
Мишанта, много хубава новина! Леки месеци до края!  :D
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #76 -: Март 21, 2009, 18:24:50 pm »
Мише, ти си знаеш, какво място заемаш в сърцето ми...

Мишенце, не мога да намеря по-подходящи думи от тези на Мира.
Не мога, защото не съм спряла да плача днес.
Обичам те! :heartbeat:
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #77 -: Март 21, 2009, 19:05:58 pm »

Delica,  не знам дали планирате второ дете, но по необясними причини натиснах овулационния календар на поста ти от началото на седмицата, видях отбелязан + тест и даже ти и честитих, заради което си редактирах постинга :oops: Ако ти харесва - приеми го като поличба, а ако не - значи просто съм се объркала 8)
[/quote]
via календара ми е още от Борислава,трябва да го оправя,мислим за второ даже аз давам зор ама таткото е още в стрес покрай Бори и ми вика ние едва се оправяме сега а пък с две незнам,става въпрос за липсата на време. :?
Оле Мишанче прости но чета в момента с малката а тя естествено не мирува и сеа разбирам за хубавата новина.Да сте живи и здрави цялото семейство и спокойни месеци до финала.
« Последна редакция: Март 21, 2009, 19:12:15 pm от Delica »
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #78 -: Март 21, 2009, 19:46:53 pm »
Мише, честито и от мен. Лека и безпроблемна!
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #79 -: Март 21, 2009, 20:01:49 pm »
Мише,  :bighug:
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #80 -: Март 21, 2009, 20:32:25 pm »
Мишанка, целуваме ви!
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #81 -: Март 21, 2009, 21:02:38 pm »
Мишенцеееееее, много, много целувки. Знаеш колко се радвам за теб. Ти си един от най-истинските хора.
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #82 -: Март 21, 2009, 21:08:27 pm »
Честито, Мишанта! :D
Лека и безпроблемна бременност!  :cloud9:
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #83 -: Март 21, 2009, 21:25:45 pm »
мише, от две седмици те дебна, за да ти честитя официално! стискам палци да е успешна и безпроблемна до края!  :D
@ целува всички във форума и им желае щастие



http://www.bgphoto.net/Arabidopsis/
http://s9.bg.bitefight.org/c.php?uid=69366
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #84 -: Март 21, 2009, 21:26:18 pm »
Мила Мишантичка, честита бременност!

И аз съм ти симпатизантка, да знаеш!  :D Много мило и сърцато момиче си ти и заслужаваш всичките положителни вълнения, които ти се случват! Дано да е наред всичко до щастливия завършек!

Новалекса, честито и на теб втора радост!

*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #85 -: Март 21, 2009, 23:44:58 pm »
Честито Мише, вярвам че всичко ще е наред и на есен ще гушкаш още едно малко съкровище :D
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #86 -: Март 22, 2009, 00:08:44 am »
Миличка Мимчо, нека споделя всеобщите пожелания и думите на нашия лекар: ти успяваш, защото си позитивна... и защото вярваш.
Така стават нещата, единствено и само така!
Обичам те :bighug:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #87 -: Март 22, 2009, 00:15:57 am »
Мише, пожелавам ти всичко най-прекрасно през тази бременност. Много се радвам за вас.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #88 -: Март 22, 2009, 00:57:39 am »
Мишанта и от мен пожелания за лека и прекрасна бременност, с още по-прекрасен резултат.
Много ме радват такива новини.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #89 -: Март 22, 2009, 10:35:38 am »
Мишенце, голямо гуш и от мен  :bighug: :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #90 -: Март 22, 2009, 12:18:12 pm »
Мише, много се радвам за вас. Пожелавам ти лека и спокойна бременост и една малка принцеса на края. :bighug:
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #91 -: Март 22, 2009, 12:35:12 pm »
Мише, миличка, честито!
Желая ти лека, безпроблемна, прекрасна бременност!
Здраво, сладко, пухкаво и спокойно бебче на есен! :)
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #92 -: Март 22, 2009, 13:00:38 pm »
Мише, страхотна новина! Бъди спокойна и щастлива през цялата бременност и много, ама много се пази! Чудно просто, "веселата лудница" ще стане още по-пълна :lol:


*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #93 -: Март 22, 2009, 14:19:46 pm »
Мише, много се радвам за вас, страхотна новина! Пожелавам ти леки месеци до срещата с бебока! :) :bighug:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #94 -: Март 22, 2009, 15:25:35 pm »

Поздравления, Мише !
Щастлива бременност ти пожелавам !
Да е лека и безпролемна и по-скоро да идва времето,
когато батко Миташки прегърне своето братче или сестриче !
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #95 -: Март 22, 2009, 15:53:05 pm »
Много хубава новина, Мишанта! Много се радвам за вас! Леки месеци до края и най-здравия бебок на финала!

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #96 -: Март 22, 2009, 16:39:55 pm »
Мише, честито!
Много се радвам за вас! Пожелавам ти лека и спокойна бременност! :hug2:

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #97 -: Март 22, 2009, 16:52:21 pm »
Ей голям рев, голямо чудо дръпнах....



Благодаря Ви безкрайно за милите думи и пожелания!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #98 -: Март 22, 2009, 17:23:14 pm »
Мише, страхотна новина!!!
Честито!

Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #99 -: Март 22, 2009, 17:42:14 pm »
Мишенце, честито, мила! Леки месеци докрая! Много се радвам!
*

    dekiki

  • ***
  • 421
  • Симона 20.02.2008
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #100 -: Март 22, 2009, 20:39:00 pm »
Мише,честита радост и от мен,с пожелание за леки и спокойни оставащи месеци! :bighug:
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #101 -: Март 23, 2009, 02:56:56 am »
Мишанта, честито и от мен! Много се радвам на такива новини! Лека и безпроблемнна бременност до края!