0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Хубави новини, здрави майки и деца, много слънчево настроение от нас
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #1 -: Март 17, 2009, 13:17:58 pm »
Привет и от нас! Дано всички да са здрави, че ние цялото семейство сме с кашлица и хрема от петък. Елена вдига висока температура и от вчера е на антибиотик, а от днес и Стефко. Приемам всякакви съвети за даване на лекарства, защото при Ели нито с измама, нито насила, нито с убеждаване мога да и ги дам, държим я двамата с баща и и пак половината е изплюто... Ех, ако имаше сироп за кашлица на свещички...



Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #2 -: Март 17, 2009, 13:36:19 pm »
Привет и от нас! Дано всички да са здрави, че ние цялото семейство сме с кашлица и хрема от петък. Елена вдига висока температура и от вчера е на антибиотик, а от днес и Стефко. Приемам всякакви съвети за даване на лекарства, защото при Ели нито с измама, нито насила, нито с убеждаване мога да и ги дам, държим я двамата с баща и и пак половината е изплюто... Ех, ако имаше сироп за кашлица на свещички...



Гери, то с антибиотика няма голям избор, но за сиропа за кашлица-да не би да и е неприярен на вкус. Ние ползваме обичайно Проспан и няма проблем малката сама си го пие, че дори иска да и давам още. В същото време някой лекарства ми ги отказва и се налага и ние като вас насила да и ги даваме.


*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #3 -: Март 17, 2009, 13:41:30 pm »
Привет и от нас!
Не изглежда много перспективна тази седмица откъм разходки :?
А не ми и харесва как започна, нито пък как свърши предишната.
Валери вдигна 38.5 градуса темп, после два дни с 40 градуса и само с температуропонижаващи през  три часа и хладки душове на третия ден я свали отново до 38. Нямаше му нищо друго, но и двете педиатърки се презастраховаха и му изписаха антибиотик, който започнах да давам още на втория ден. Е, така се изрина, че и досега не е ясно дали изкара розеола /която аз със сигурност не съм карала/ или направи алергична зловеща уртикария..... По-вероятно първото. А в нета никъде не открих кой-знае каква информация дали тази розеола представлява евентуален проблем за плода при бременност. Настръхват ми косите от някои алтернативи :x
Освен това му никнат поне 2 кучешки зъба, реве и се дере дори само за да ми поиска мляко, хвърля,, тряска и крещи.... На ръба на нервна криза съм направо :oops:

Гери, затискам краката му с моите крака и ръцете му с едната си ръка, а с другата бутам спринцовката с лекарството. Е, когато не сме постигнали консенсус убеждавайки се колко е хубаво.....
Дано вашата седмица е по-добра!


*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #4 -: Март 17, 2009, 13:56:08 pm »
Привет и от нас! :D
Пожелавам на всички здрава,усмихната и спорна седмица! :D
Да се похваля......вчера Алекс за изрече 1 думичка и тя е МАМА :D,думичка която чаках толкова години...........развалнувах се,разплаках се......това е най-прекрасния момент в живота ми. :D
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #5 -: Март 17, 2009, 13:56:44 pm »
Мдааа, като гледам не сме единствените болни :?
За добре дошли вкъщи каката ни вдигна температура същия следобед и се оказа с ларинготрахеит. :( В допълнение една жестоко кашляща баба, малко по-малко леля и тати. :? Засега спираме яслата. С бебето сме добре, чукаме на дърво. Вчера ми махнаха конците.
Благодаря на всички за пожеланията!
Хайде, със здраве! :D
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #6 -: Март 17, 2009, 14:08:20 pm »
gabi32, и двата сиропа които и изписа личната са гадни, уж миришат на хубаво, но и Проспан-а който изписаха на бебето и него не го иска...

via, новалекса, стискам палци бързо да се оправят децата. Иначе, и аз възсядам Ели, че да са и блокирани и ръцете и краката, а баща и и държи главата и бавно имъчително изсипвам лекарството на няколко пъти защото ако е цялото количество директно го изплюва в лицето ми...

А в петък в чакалнята на личната се оказа, че има дете със скарлатина и майката дума не обели да ме предупреди, че има съмнения  :x и сега се чудя дали и от там няма да изскочи някой заек, въпреки, че Ели я държах в мен и много не се е доближавала до болното дете.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #7 -: Март 17, 2009, 14:36:35 pm »
Гери, и аз го имам този проблем с даването на лекарства на малката. Дори и да успея да вкарам лекарството в устата,след малко избутва с език всичко :(
Обаче открих една хитринка, която засега дава резултат- смесвам сиропчето или счуканото хапче с някоя глезотийка- напр. малко плодово пюренце или плодов дует на Хип, така вкуса малко се неутрализира, и тя си го хапва, пак е малко подозрителна, но не се тормози детето толкова.
Успех :lol:
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #8 -: Март 17, 2009, 15:05:18 pm »
Здравейте момичета

Лошо е ,че има много болнички деца и близки.Бързо оздравяване.

При нас миналата седмица,чух случайно,че в групата ни има дете със съмнение за Скарлатина,попитах какво става ,но ми казаха,че не било потвърдено и да не се получава излишна паника,щяли да кажат ако има нещо.Днес сутринта на вратата имаше бележка в този дом има болен от Скарлатина,карантина от 27.02 до 19.03.Така да се каже периода е преминал почти.Струва ми се доста късно ни уведомиха,моето дете е било в контакт с др деца извън яслата,дали е възможен проблем,как мислите.
А иначе големи нерви брей тези дни,без мама не диша мойта госпожица.Снощи направо изпадна в криза писъци рев,крясъци ей така от нищото и след половин час беше друго дете,заигра се сама после ни танцува,опити имаше и за песни,но като цяло спи при нас и по точно върху мен ,минути ако не се докосваме в леглото и следва скок върху мама.И само вика по мен "Майкоооооооооо",вече съм парцал а мама има изпити да взима,много работа напоследък и се усещам че губя контрол върху реакциите си,иначе в яслата на сестрите мед им капе от устата за нея,толкова слушала,всичко яла,спи без проблеми,обаче вкъщи сме вълци бесни.
Хайде малко дълго стана извинете ако съм ви отекчила.
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #9 -: Март 17, 2009, 15:16:31 pm »
via, gery_k77 , новалекса  да се оправят бързо малчовците и да не се разболяват скоро.

*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #10 -: Март 17, 2009, 15:18:55 pm »
Лекси, добре дошли си у дома :lol: Дано се оправите и вие бързо!

Delica, не знам вече възможно ли е и кой от кого да се зарази. Като имаш предвид че Валери не ходи на ясла, а беше и доста ограничен откъм излизане, за да го опазя от вируси, недоумявам откъде е лепнал тая розеола просто!

Цвети, а вие как сте?
« Последна редакция: Март 17, 2009, 15:22:07 pm от via »


*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #11 -: Март 17, 2009, 15:20:21 pm »
Да оздравяват бързо дечица и родители, да идва пролеееет.
Виа, ние също изкарахме Розеолата преди 10тина дни. Точно, както го описваш. Само дето моето шесто чувство ми забрани антибиотика и си изчакахме самоизлекуването.
Мисля, че няма никакъв проблем за бременни, защото е характерна само за бебета и деца до 2-3 годинки.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #12 -: Март 17, 2009, 15:22:31 pm »
Привет от нас и ние се включваме в отбора на уртикарията.
Незнаем обаче от какво е. Появи се внезапно в събота следобяд, в неделя стана страшно след следобдената закуска,а в момента е доста по добре, но има още съърбеж и обриви. Едната лекарка казва, че е реакция от 3-тия по ред АБ, нищо че са минали 4 дни след лечението.Другата пък казва, че е от пот и вълнената дрешка и въобще идея си нямам какво е вече. За всеки случай спрях млечните храни, вечер пие Зиртек, а през деня мажа с финистил гел. Някоя мама ако има опит с уртикария, може да сподели как се процедира. Препоръча ми съответно едната лекарка да мажа с Елоком или да къпя с душ-олио Нахткерцен на д-р Тайс, другата пък казва само капки Зиртек. Е днес е 3-ти ден, но не са изчезнали все още обривите.

Пазете тези малки душици, Гери и Лекси.
Здраве за всички и оптимистично настроение.

На Антоан лекарства се дават, когато трябва да е по принуда само и единствено със спринцовката от Нурофена. Стигало се е до там, че 5 мл. ги давам за около 20 минути по 0.5 мл през няколко минути, но няма как. Дано съм ви била полезна.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #13 -: Март 17, 2009, 15:25:41 pm »
А как разбрахте, че е розеола? лекар ли постави диагнозата? Синът ми също преди седмица вдигна висока температура, с Панадол не можахме изобщо да я свали, само с Нурофен. Три дни беше така, ходихме при личната, пуснаха му кръвна картина, според която всичко е наред и не му предписа антибиотик. След два дни се обрина, но много ситни пъпчици по гърдите и гръбчето и в зоната на памперса. Не сме ходили при личната, но вече отшумява обрива. Мислих си за тази рубеола, но пък той лятото се изрина така и от жегата. В същото време сестра му е ок, нищо и няма.
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #14 -: Март 17, 2009, 15:29:17 pm »
Розеолата е много характерна с висока Т два-три дни, без никакви други неразположения. Детето е весело, хапва, играе. Т може да е 40 С и дори често има гърчове. Обривът се появява като спадне Т. Петната са розови, неравномерни и леко надигнати. Не сърбят. Минават за два-три дни.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #15 -: Март 17, 2009, 15:30:11 pm »
White, а къде бяха обривите? Щото според едната педиатърка при розеолата нямало такива по лицето и крайниците?!
Перденце, ако обривът е с малка площ, можеш да мажеш с елоком. Но ако е уртикария с масови обриви остава само на зиртек. Д-р Тайс няма да помогне в такъв случай. И се ограничават храните алергени, най-вече млечни, ядки, цитруси и шоколад. Айде малкия Тонино да спира да боледува!!! И ти се изтормози много....


*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #16 -: Март 17, 2009, 15:35:38 pm »
Здравейте и от нас. Пожелаваме ако не толкова слънчева и топла то поне седмицата да е пълна с детски смях и веселие. Бързо да оздравяват всички болнички  :).
Да се похвалим  8) Дари вече има трето зъбче.  :D Някаде през седмица излизат.
А в миналата тема четох някои спомена, че имало дефицит на Пентаксима верно ли е, че ни предстои поставяне след известно време?
За тея скарлатини ужас направо :?. Като бяхме на ваксина миналия месец имаше детенце отвън видимо цялото обринато, даже чувах майка му как му казва да не се чеше  8O аз меко казано изпаднах в ужас и като влязох казах веднага на педиатърът. Тя се показа видя го и каза - а той пие антибиотик, и нищо друго  8O. Та като се пие антибиотик не е ли заразно???? Ужас. И не е ли редни като има съмнение за подобно заболяване да се вика педиатърът вкъщи, а не да се води детенце сред други малчугани??? Много питанки станаха  :), целувки за всички.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #17 -: Март 17, 2009, 15:38:25 pm »
Ауу какво е това за първи път го чувам  8O розеола? Звучи доста страховито  :?.
Наде и аз ти пожелавам бързо да оздравява бате Тони  :balk_21:.
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #18 -: Март 17, 2009, 15:39:54 pm »
White, а къде бяха обривите? Щото според едната педиатърка при розеолата нямало такива по лицето и крайниците?!
Калоян беше обринат по корема, гърдите, гърба, лицето по малко, но дори в косата имаше. По крачетата и ръчичките беше малко. Имам снимки, ако трябва ще ги пусна.
Ауу какво е това за първи път го чувам  8O розеола? Звучи доста страховито  :?.
Това е най-лекото, което е в раздел Шарки. :lol: Само звучи страшно.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #19 -: Март 17, 2009, 15:45:22 pm »
Айде пускайте снимки да видя аз. Ние нямахме температура, но знае ли човек, то при Антоан е винаги необичайно заболяването.Или преминава едно в друго или пък се наслагват едно върху друго, та в крайна сметка да не знаеш какво да лекуваш.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!