0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

lh-fsh prolaktin,estradiol Моля за коментар
« -: Март 12, 2009, 07:50:31 am »
Добро утро на всички.Ще се нуждая от малко разчитане на моите изследвания,защото съм сигурна че има много компетентни момичета в този форум. Направениса 3 ден от цикъла ми. 
          Lh 3.34mlu/ml -  жфол.ф2-15 лут.ф 0,6-19 цик.пик 22-105 м2-12
          Fsh 6.31 mlu/ml -жфол.ф 3-20 лут.ф.1-12 цикл.пик 9-26 м1-8
       Prolaktin 185.91 mlu/l -жени 29.47-513.04 мъже 34.13-397.92
       Estradiol 129 pmol/l- ф.ф 143-649 лут.ф 345-1864 цик.пик 176-1134 М73.4-282.59

         Ще се радвам на всяко мнение.Другата седмица съм и на лекар.Желая ви  лек ден на всички и нека надеждата ни крепи и бъде с нас :)
*
Re: lh-fsh prolaktin,estradiol Моля за коментар
« Отговор #1 -: Март 12, 2009, 23:01:01 pm »
Според референтните стойности,твоите хормони са в норма.Хубаво е съотношението LH/FSH  да e 1 , 1.5.
Re: lh-fsh prolaktin,estradiol Моля за коментар
« Отговор #2 -: Март 12, 2009, 23:16:45 pm »
Мисля, че са ок.
Успех на прегледа!
*
Re: lh-fsh prolaktin,estradiol Моля за коментар
« Отговор #3 -: Април 28, 2009, 21:24:28 pm »
Аз също се нуждая от коментар. За съжаление гинекологът ми е пуснал само естрадиол и ФСХ
FSH     7,27 IU/I
Estradiol    119,89 pmol/l
Моля някой, който е наясно да ми ги разтълкува:(
Предварително благодаря
*
Re: lh-fsh prolaktin,estradiol Моля за коментар
« Отговор #4 -: Април 28, 2009, 21:39:40 pm »
Забравих да напиша, че изследванията са направени в 4 ден от цикъла.Лека вечер
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: lh-fsh prolaktin,estradiol Моля за коментар
« Отговор #5 -: Април 28, 2009, 22:46:25 pm »
станеь, не си написала и референтните стойности, а всяка лаборатория работи с различни реактиви, заради това са и различни нормите на хормоните.
mishkoni60, доколкото виждам леко е нисък естрадиола, но не знам какво значи това. Може и да е било моментна стойност, но е най-добре да говориш с лекар.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: lh-fsh prolaktin,estradiol Моля за коментар
« Отговор #6 -: Април 29, 2009, 00:32:00 am »
FSH -Ж(фол.2,5-10,2;овул 3,4-33,4;лут 1,5-9,мен-23-116.3)
Естрадиол   -Ж(фол 40-606,овул 536-1930, лут 121-719, мен до 136)
 Това, което ме притеснява е ФСХ-аз ли неправилно разбирам , но в четвърти ден на жикъл  е 7, а трябва да е над 23.Ако наистина е така -какво означава това. Интересно защо гинекологът ми е пуснал само тези 2 неща, а не всички 5:(?То аз сама си ги поисках де:(
Ще чакам да ми пишете:(
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: lh-fsh prolaktin,estradiol Моля за коментар
« Отговор #7 -: Април 29, 2009, 00:42:28 am »
ФСХ си е наред, но трябваше задължително и ЛСХ да изследваш. Съотношението ФСХ/ЛСХ се гледа и трябва да е около единица т.е. ако ФСХ е около 7, то и ЛСХ да долу горе толкова. Следващия МЦ изследвай всички неща заедно, зашото всеки МЦ е нормално да се различават стойностите и ако така ги правиш едно по едно, никога няма да имаш съвсем ясна картина за тях. Успех !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: lh-fsh prolaktin,estradiol Моля за коментар
« Отговор #8 -: Април 29, 2009, 01:01:34 am »
Благодаря ти много, Гарга. Аз съм с Хашимото. Имам спонтанен аборт декември и бях решила да изследвам колкото се може повече неща. Помолих лекаря за полови хормони, като си мислех, че ще ми пусне всички. Ужасно се изненадах,че са само тези два(не че знам какво влияние оказват).Пуууу, ядосах се,така мразя да ме бодат:(
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: lh-fsh prolaktin,estradiol Моля за коментар
« Отговор #9 -: Април 29, 2009, 01:05:20 am »
Благодаря ти много, Гарга. Аз съм с Хашимото. Имам спонтанен аборт декември и бях решила да изследвам колкото се може повече неща. Помолих лекаря за полови хормони, като си мислех, че ще ми пусне всички. Ужасно се изненадах,че са само тези два(не че знам какво влияние оказват).Пуууу, ядосах се,така мразя да ме бодат:(
Предполагам, че лекаря ти е дал да изследваш само тези, защото не е искал да си хаби "направленията" ( ако си с такова. Понеже те си имат някакви лимити и гледат да не ги раздават много-много ). А ако си била без направление за хормоните, нямам идея защо не ти е казал да пуснеш всичко. Не може днес един хормон, другия месец друг хормон - няма как да се сравни поне при съотношението на ФСХ и ЛСХ. А за хашимото не съм много запозната, но тогава не е ли редно да изследваш по-скоро хормоните на щитовидната жлеза ? ТАТ , МАТ и още няколко бяха ... ???
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: lh-fsh prolaktin,estradiol Моля за коментар
« Отговор #10 -: Април 29, 2009, 01:11:17 am »
Да, с направление,ама да ми каже че няма да си ги пусна аз.Иначе изследвах и другите неща.Бе с един куршум убих 2 заека. Последно да те питам,тези полови хормони може ли да са причина за незабременяване или спонтанни аборти?Ще ми простиш невежеството
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: lh-fsh prolaktin,estradiol Моля за коментар
« Отговор #11 -: Април 29, 2009, 01:21:28 am »
Половите хормони дават отговор на лекарите за хормоналното ти състояние. Тези хормони отговарят за съзряването и отделянето на яйциклетка и разни други такива важни за забременяването функции на половата система. Но се изследва и Пролактин,ЛСХ, ФСХ, Естрадиол. Тези задължително. Доколкото знам е важно пролактина да не е висок, защото наистина води до неспособност за зачеване, важно е съотношението на ЛСХ/ФСХ да е около единица, гледа се ФСХ и ЛСХ поотделно също си имат значение - по тях се съди за поликистоза, за изчерпан яйчников резерв и т.н.  С две думи могат д акажат много неща на лекуващия ти лекар, но се насочи към специалист по стерилитет. Не си губи времето със случайни лекари. Само ще загубиш време и напразно дадени пари, надежди и т.н. Все пак искрено ти желая успех и да не се налаг да се луташ, но щом имаш проблеми с щитовидната, то добър ендокринолог е задължително да посещаваш !!! Явно там е проблема за неуспеха при теб, така че лекувай се !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: lh-fsh prolaktin,estradiol Моля за коментар
« Отговор #12 -: Април 29, 2009, 01:32:52 am »
Мерси:)Записала съм си час за д-р Владимиров, юни месец.Част от идеята ми бе да съм подготвена с възможно повече изследвания, но оттук нататък ще видя той какво ще каже, Иначе ходя и на ендокринолог....Ще ввидя докъде ще я докарам...Ама каквото е рекъл Господ.
Лека вечер, Гарга
*
Re: lh-fsh prolaktin,estradiol Моля за коментар
« Отговор #13 -: Май 19, 2009, 19:31:19 pm »
Привет момичета. Може ли някой да ми помогне и с моите изследвания.
Нямам търпение да имам повече яснота. И аз съм другата седмица на лекар. Стискайте палци. Това съмнение за СПКЯ ми трови яко живота..
Ето и резултатите ми- Направениса 3 ден от цикъла ми. 
       Lh 10.38 mlu/ml -жени фол.фол. 1,9-12,5, овул. 8,7- 76,3, лут.ф 0,5-16,9
       FSH 5,62 mlu/ml -жени фол.ф 2,5-10,0, овул. 3,4 -33,4, лут.ф.1,5-9,1
       Prolaktin 427.06 mlu/l - жени 59.0-619.0
       Estradiol 250,17 pmol/l-жени ф.ф 40-606, овул. 536- 1930, лут.ф 121-719
       Testosteron 2,111 nmol/l- жени  0.5-2.6
Progesteron е изследван допълнително - на 21 ден след месечен цикъл, а не 7 дни след доказана овулация.       
       Progesteron 5.8 nmol/l- жени фол.ф 0,48-4,45, лут.ф. 10,62- 85,28, мен.до 2,32
Благодаря Ви предварително...
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: lh-fsh prolaktin,estradiol Моля за коментар
« Отговор #14 -: Май 19, 2009, 21:23:53 pm »
jiletkova, хормоните на 3 ден от МЦ ли са пувнати ? LH e високо. Съотношението му с FSH трябва да е единица. Прогестерона е на 21 ден от МЦ и мисля, че е нисък за лутеална фаза. Това мисля, говори за проблем с овулацията. Все пак надявам се, има лекар който да ти разчете внимателно изследванията. А за СПКЯ е добре да те гледат на ехограф + резултатите от хормоните ще бъде достатъчно красноречиво за лекуващия те лекар.
 Успех ти желая в борбата за детенце !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: lh-fsh prolaktin,estradiol Моля за коментар
« Отговор #15 -: Май 20, 2009, 21:12:44 pm »
Намерих си резултатите, които доки ми пусна преди да почне да ми дава Линдинет 20 за кистите. Правех курсове по 3 месеца с 3 месеца почивка.Последно бях при док миналия месец. Оказа, че имам 3см киста, която сама се махна. Казах, че опитваме да имаме бебе а тя каза, че ще е добре за яйчниците ми да забременея за да си починат. Резултатите са от преди може би 2 години правени на 3ти ден на МЦ, но моля ви да ги погледнете. :oops:
LH..............10.56 норм.граници (2.4 - 12.6)
FSH..............9.06 норм.граници (3.5 - 12.5)
Естрадиол.......43.72 норм.граници (12.5 - 166)
Тестостерон......1.29 норм.граници (0.22 - 2.9)
« Последна редакция: Май 20, 2009, 21:27:55 pm от curls »
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: lh-fsh prolaktin,estradiol Моля за коментар
« Отговор #16 -: Май 20, 2009, 21:20:45 pm »
curls, дай референтни ст-сти. Според реактивите на лабораторията и референтните стойности варират.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: lh-fsh prolaktin,estradiol Моля за коментар
« Отговор #17 -: Май 20, 2009, 21:28:10 pm »
Редактирах си поста
*
Re: lh-fsh prolaktin,estradiol Моля за коментар
« Отговор #18 -: Май 20, 2009, 23:31:37 pm »
Доколкото знам е важно пролактина да не е висок, защото наистина води до неспособност за зачеване, важно е съотношението на ЛСХ/ФСХ да е около единица, гледа се ФСХ и ЛСХ поотделно също си имат значение - по тях се съди за поликистоза, за изчерпан яйчников резерв и т.н.
Гарга, тази информация къде си я чела? Аз живо се интересувам от съотношението на хормоните и какво показва то, няколко пъти съм задавала въпрос тук във форума, но отговорите бяха доста различни, а лекарите само са ми казвали ...ами... osi_10 добре са или ами... osi_10не са добре..., та ще съм ти благодарна, ако ми посочиш източник, от който мога да прочета за съотношението на хормоните и влиянието им върху фертилността.
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: lh-fsh prolaktin,estradiol Моля за коментар
« Отговор #19 -: Май 21, 2009, 00:49:36 am »
Намерих си резултатите, които доки ми пусна преди да почне да ми дава Линдинет 20 за кистите. Правех курсове по 3 месеца с 3 месеца почивка.Последно бях при док миналия месец. Оказа, че имам 3см киста, която сама се махна. Казах, че опитваме да имаме бебе а тя каза, че ще е добре за яйчниците ми да забременея за да си починат. Резултатите са от преди може би 2 години правени на 3ти ден на МЦ, но моля ви да ги погледнете. :oops:
LH..............10.56 норм.граници (2.4 - 12.6)
FSH..............9.06 норм.граници (3.5 - 12.5)
Естрадиол.......43.72 норм.граници (12.5 - 166)
Тестостерон......1.29 норм.граници (0.22 - 2.9)
Ако сте решили да правите опити за бебе, по-добре пусни актуални изследвания. Отпреди 2 години звучи несериозно. Освен това референтните стойности се дават за всяка фаза на цикъла.