0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: lh-fsh prolaktin,estradiol Моля за коментар
« Отговор #20 -: Май 21, 2009, 12:24:38 pm »
Написах ги така както са на листа с резултатите - няма посочени други стойности. А тъй като гинеколога ми не ми каза да си правя нови изследвания исах да пипитам тези много ли са били зле или нищо особено. :?  :oops:
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: lh-fsh prolaktin,estradiol Моля за коментар
« Отговор #21 -: Май 21, 2009, 12:43:44 pm »
Значи гинекологът е видял, че изследванията са отпреди 2 години и ти каза, че няма нужда да ги повтаряш, така ли? Това звучи крайно несериозно. Ако наистина те интересеува какво е положението, пусни пак хормони и то в нормална лаборатория. Все си мислех, че навсякъде дават референтни стойности за трите фази, но явно не е така..

*
Re: lh-fsh prolaktin,estradiol Моля за коментар
« Отговор #22 -: Май 21, 2009, 16:35:19 pm »
jiletkova, хормоните на 3 ден от МЦ ли са пувнати ? LH e високо. Съотношението му с FSH трябва да е единица. Прогестерона е на 21 ден от МЦ и мисля, че е нисък за лутеална фаза. Това мисля, говори за проблем с овулацията. Все пак надявам се, има лекар който да ти разчете внимателно изследванията. А за СПКЯ е добре да те гледат на ехограф + резултатите от хормоните ще бъде достатъчно красноречиво за лекуващия те лекар.
 Успех ти желая в борбата за детенце !

Благодаря за бързия отговор garga... Всички хормони без прогестерона са изследвани на 3-я ден. И аз веднага видях че LH/FSH при мен не е в златните от 1 до 1,5. При мен е 1,8. Да видим какво ще каже доктора..
Що се отнася до прогестерона не знам какво мисля, но си мисля че овуто ми бе 1-2 дни по- късно (чисто по женски усещах гърдите си, белтъкообразна цервикална слуз по тоалетната хартия, леки спазми в областа на корема). МЦ ми дойде точно 14 дни след това.
Колкото до виждане и на ехограф- намправихме го още на прегледа и защото яйчникът му изглеждал поликистозен назначи хормоналните изследвания.
Стискайте палци момичета- много искам бебче !
Успех и на всички Вас.
Re: lh-fsh prolaktin,estradiol Моля за коментар
« Отговор #23 -: Май 28, 2009, 13:50:47 pm »
Моля за коментар и на мойте изследвания. Правени са на трети ден от МЦ:
LH =8,07 (фол.ф. 1-18)
FSH =10,48 (фол.ф. 3,09-7.9)
Estradiol=37 (фол.ф. 39-189,0)

Според мен FSH ми е високо, а Естрадиола нисък, но идея си нямам за какво е признак това?
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: lh-fsh prolaktin,estradiol Моля за коментар
« Отговор #24 -: Май 28, 2009, 13:55:45 pm »
Според мен FSH ми е високо, а Естрадиола нисък, но идея си нямам за какво е признак това?
Това може да е признак за изчерпване на яйчниковия резерв, за съжаление.

Re: lh-fsh prolaktin,estradiol Моля за коментар
« Отговор #25 -: Май 28, 2009, 14:44:11 pm »
Момичета, моля и аз за коментар на моите хормони:
Правени са на 3 ден от МЦ:
ЛХ - 5,57 /1,9-12,5/
ФСХ - 11,17 /2,5-10,0/
Естрадиол - 171
Пролактин 24,03 /до 35/

Очевидно е че пролактина ми е висок, фсх също не е в идеалните граници. Единствено лх е в някаква прилична норма. Смущава ме естрадиола нормално ли е да е толкова висок ? Нямам референтни стойности за него но бегло си спомням че трябваше да е окол 30 примерно за този ден от МЦ ...
Re: lh-fsh prolaktin,estradiol Моля за коментар
« Отговор #26 -: Май 29, 2009, 13:37:34 pm »
Това може да е признак за изчерпване на яйчниковия резерв, за съжаление.
[/quote]
Благодаря за отговора! По прочетох това онова за този проблем и направо не ми се иска да повярвам.... Друго което не мога да си обясня: В моя случай Естрадиола ми е нисък - което е признак за липса на овулация през конкретния месец, а ФСХ високо и ЛХ е в нормата - задължително ли се счита че може да е признак за ИЯР. Не е ли нормално в месец който нямам овулация да ми е високо ФСХ? И друго което искам да попитам - може ли диета да промени нивата на хормоните. От два месеца съм на диета и отслабнах 3-4 кг. та се чудя дали това не е причината, а не ИЯР. Ще се радвам да чуя отговорите ви - много ми е криво.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: lh-fsh prolaktin,estradiol Моля за коментар
« Отговор #27 -: Май 30, 2009, 14:35:28 pm »
Това може да е признак за изчерпване на яйчниковия резерв, за съжаление.
Благодаря за отговора! По прочетох това онова за този проблем и направо не ми се иска да повярвам.... Друго което не мога да си обясня: В моя случай Естрадиола ми е нисък - което е признак за липса на овулация през конкретния месец, а ФСХ високо и ЛХ е в нормата - задължително ли се счита че може да е признак за ИЯР. Не е ли нормално в месец който нямам овулация да ми е високо ФСХ? И друго което искам да попитам - може ли диета да промени нивата на хормоните. От два месеца съм на диета и отслабнах 3-4 кг. та се чудя дали това не е причината, а не ИЯР. Ще се радвам да чуя отговорите ви - много ми е криво.
[/quote]
Аз не съм компетентна по въпроса с ИЯР. Само знам, че високи нива на ФСХ би трябвало да "светнат" една червена лампичка в съзнанието. Затова и съм написамла, че "може да е признак за ИЯР". По-добре задай си въпростите в някоя от темите, касаещи проблема.

*

    Mileto

Re: lh-fsh prolaktin,estradiol Моля за коментар
« Отговор #28 -: Юни 04, 2009, 20:35:29 pm »
Здравейте,
моля ви за мнение на тези резултати, правени са 3-ти ден от МЦ.

Хормони на щитовидна жлеза

FT 3   4.33   ref. 3.10-6.30
FT 4   14.2   ref. 11.00-22.60
TSH   4.090  ref. 0.35-5.00
TAT   12.00   ref. до 34
MAT   6.90    REF. до 12  Според мен всички са в норма, малко TSH-то е 4, което е близо до 5

Репродуктивни хормони

LH 4.25 U/L
Estradiol 56 pg/ml
Prolactin 11.59 ng/ml
FSH 7.60U/L   

Не са ми дали референтни стойности.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: lh-fsh prolaktin,estradiol Моля за коментар
« Отговор #29 -: Юни 05, 2009, 02:28:01 am »
TSH   4.090  ref. 0.35-5.00
 Според мен всички са в норма, малко TSH-то е 4, което е близо до 5

Репродуктивни хормони

LH 4.25 U/L
FSH 7.60U/L   

Има проблем в ТСХ-то и то не защото е близо до 5, а защото при опити за забременяване, ТСХ трябва да бъде под 2.

При репрудуктивните ти хормони ми се струва, че ФСХ ти е високо. Съотношението между тези два хормона трябва да бъде 1-1.5
Консултирай се с репрудуктивен ендокринолог.
*
Re: lh-fsh prolaktin,estradiol Моля за коментар
« Отговор #30 -: Юни 09, 2009, 17:01:22 pm »
здравейте момичета! Моля Ви за коментар и на моите изследвания. Правя ги за първи път.  :oops:
lh 3.80           ref 2.4-12.6
fsh 9.41          ref 3.5-12.5
estradiol 42.17   ref 12.5 -166
prolactin  502    ref 102-496
testosteron 1.39  ref 0.22-2.9

направени са на третия ден от МЦ
« Последна редакция: Юни 09, 2009, 17:05:14 pm от vil »
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: lh-fsh prolaktin,estradiol Моля за коментар
« Отговор #31 -: Юни 09, 2009, 20:00:18 pm »
здравейте момичета! Моля Ви за коментар и на моите изследвания. Правя ги за първи път.  :oops:
lh 3.80           ref 2.4-12.6
fsh 9.41          ref 3.5-12.5
estradiol 42.17   ref 12.5 -166
prolactin  502    ref 102-496
testosteron 1.39  ref 0.22-2.9

направени са на третия ден от МЦ
вил, Пролактина ти е висок. Над горната граница ти е. С висок Пролактин не можеш да забременееш.
Относно ЛХ и ФСХ доколкото знам аз съотношението трябва да е 1-1.5. А твоето ФСХ е високо. Коментирахте ли резултатите с лекаря, който ти е назначил хормоните? Той какво ти каза?
Дано да се включи някое от момичетата, за да ти обяснят за високият Пралактин. Аз не съм добре запозната как се процедира в такъв случай.
*
Re: lh-fsh prolaktin,estradiol Моля за коментар
« Отговор #32 -: Юни 09, 2009, 20:44:52 pm »
Благодаря ти Натали, лекарят още не ми е погледнал изследванията - днес си ги взех. Високият пролактин отдавам на това, че пих мъничко кафе преди да ми вземат кръв, а също и , че не исках да се спази 20 минутния покой - щеше да ме изнерви повече, става ми лошо като гледам как взимат кръв. Притеснява ме високият фсх, на който ми обръщаш внимание. Далече съм от заветната единичка. Надявам се да се подредят тез хормони. Досега водих борба с тсх, явно ще продължавам и репр. хормони. 
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: lh-fsh prolaktin,estradiol Моля за коментар
« Отговор #33 -: Юни 09, 2009, 20:52:14 pm »
Много е важно да разбереш дали високият Пролактин е от неспазването на покоя и кафето, защото ако не е така ще се наложи лечение. Съветвам те да го повториш пак, но този път без кафе, без дразнене на гърдите, и с мъничко покой преди да те боцнат.
*
Re: lh-fsh prolaktin,estradiol Моля за коментар
« Отговор #34 -: Юни 09, 2009, 21:12:22 pm »
ще те послушам за пролактина и ще го проверя отново.  :(
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: lh-fsh prolaktin,estradiol Моля за коментар
« Отговор #35 -: Юни 09, 2009, 21:18:16 pm »
ще те послушам за пролактина и ще го проверя отново.  :(
Успех. Дано резултата да е по-добър.
*
Re: lh-fsh prolaktin,estradiol Моля за коментар
« Отговор #36 -: Юни 09, 2009, 22:02:37 pm »
благодаря ти, мила!
*
Re: lh-fsh prolaktin,estradiol Моля за коментар
« Отговор #37 -: Юни 10, 2009, 18:36:54 pm »
Здравейте , за да не отварям нова тема ще питам тук.Ще изследвам LH и FSH,цикълът ми е около 30-31 дни.Според мен е по-добре да ги направя по-скоро на 5 ден от колкото на 3.Какво е вашето мнение? Благодаря!
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: lh-fsh prolaktin,estradiol Моля за коментар
« Отговор #38 -: Юни 10, 2009, 21:38:03 pm »
Здравейте , за да не отварям нова тема ще питам тук.Ще изследвам LH и FSH,цикълът ми е около 30-31 дни.Според мен е по-добре да ги направя по-скоро на 5 ден от колкото на 3.Какво е вашето мнение? Благодаря!
Тези хормони по правило се изследват 3-5 от МЦ. Аз съм със средно 30 дневен цикъл и ги пуснах на 5-ти ден от МЦ.
Успех и хубави резултати.
*
Re: lh-fsh prolaktin,estradiol Моля за коментар
« Отговор #39 -: Юни 12, 2009, 18:34:17 pm »
Ето ги и моите резултати на 4 ден:
 
 LH 6.60
 mIU/ml Ж-Фол.-до12.6, Ов.:до 95.6,Лут.:до11.4, Мено:до58.5
 
 FSH 3.68
 mIU/ml Ж:Фол:до 12,5; Ов:до 21,5;Лут:до 7,7;Мено:до 134,8
 
 Estradiol 59.37
 pg/ml Ж:Фол:24,5-195; Ов:66,1-411;Лут:40-81; Мено<10-39
 Ще се радвам, ако коментирате.
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю