0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #800 -: Май 19, 2011, 15:34:00 pm »
Да, Ганка, аз пих протеинови шейкове около десетина дни 3 седмици преди раждането. Изписа ми ги Д-р Сигридов - "Биогейм" се казват.

Поздрави на всички. :)

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #801 -: Май 19, 2011, 15:56:32 pm »
Цвети, благодаря - а той специално наименование има ли или е просто на Биогейм?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #802 -: Май 20, 2011, 11:55:05 am »
И аз пиех Биогейм - ето това http://www.biogame.biz/?page=products&level=3&prod_id=23
Последния път обаче си купих една кофа от тукашния Кауфланд - пак млечен протеин - не помня марката, беше без аромат и доста блудкав ставаше. Не знам дали имаше ефект от тези добавки. По-важно е да се храниш добре, т.е. пълноценно - много месо и никакви боклуци!
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #803 -: Май 20, 2011, 13:21:37 pm »
По-важно е да се храниш добре, т.е. пълноценно - много месо и никакви боклуци!
И това не е гаранция. Аз почти не се храних - на ден по 1 филийка със сирене сутрин и през деня само плодове, вечер салата. От месото първите 5 месеца ми ставаше лошо, после проядох, но по много малко - половин пържола и от този род. страхувах се, че ще родя котета, а те по 3 кила излезнаха месец по-рано.
Според мен най-важното е да се набавят необходимите витамини.
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #804 -: Май 20, 2011, 13:44:24 pm »
По-важно е да се храниш добре, т.е. пълноценно - много месо и никакви боклуци!
И това не е гаранция. Аз почти не се храних - на ден по 1 филийка със сирене сутрин и през деня само плодове, вечер салата. От месото първите 5 месеца ми ставаше лошо, после проядох, но по много малко - половин пържола и от този род. страхувах се, че ще родя котета, а те по 3 кила излезнаха месец по-рано.
Според мен най-важното е да се набавят необходимите витамини.
Мими, я кажи при теб теглото на видеозона преди раждането съвпадна ли после с истинското им тегло ?
моите преди седмица единия беше 2500, а другия 2200...ама все се надявам поне да са по 2500 като се родят.
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #805 -: Май 20, 2011, 13:46:50 pm »
5 дни преди да родя ги измериха по 2400-2600. Родиха се 2850 и 3050, 50см
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #806 -: Май 20, 2011, 14:15:11 pm »
5 дни преди да родя ги измериха по 2400-2600. Родиха се 2850 и 3050, 50см
ееее, горе доле вярно  :D....за 5 дена може и да качили по 400гр грубо....
ох, дано и моите да се отхранени... :lol: :lol:, че само язък дето толкова тежат в момента  :lol: :lol:, като ходя и си държа корема от долу....а пак как ме боли между краката, да не ти казвам......вече не ходя, а все едно куцам... :lol:
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #807 -: Май 20, 2011, 14:19:27 pm »
Знам за какво говориш :) Ще пораснат още малко, все пак още 5 дни имаш, така че спокойно. Важното е че стигна до тук.
Леко раждане и здрави големи бебчета!
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #808 -: Май 20, 2011, 18:04:40 pm »
Тъй като най-чаканият момент вече наближава се престрашавам и аз да се включа в темата, разбира се с въпроси и непрестанни притеснения до момента.
В 33 та г.с съм бременна с близнаци, бебчетата са много дребнички, особено едното. Въпреки,че всички специалисти ме успокояват, че са си добре, следим ги през максимум 2 седмици ехографски, понякога и всяка, като мина при единия доктор, после при другия.. Вече не знам дали да вярвам на тези апарати, всеки показва различно и смята различно. Моля се просто да са здрави независимо от теглото им. Убеждават ме, че гестационната възраст е от значение, не теглото и размерите и все пак не спирам да се притеснявам на какво могат да се дължат малките размери.. И сега като осъзнавам, че вече нямат достатъчно време да се родят с що годе нормално тегло, се моля мъничкото да достигне някакси поне 2 кг... Честно казано като ви чувам за какви килограми говорите още повече започвам да се тревожа. Някоя мама с подобни минали тревоги и здрави пораснали дечица към настоящия момент  :ask:
Благодаря ви!
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #809 -: Май 20, 2011, 18:38:54 pm »
Dolphin, аз родих в 33 г.с.
Алекс се роди 2046, Дани 1900 а Никол 1880.
Ела ги виж сега:)
Никол по кг. води братят си и засега няма изглед да я стигнат:)
Бяха 4-5 дни в кувиозите и после в количка. На 16 ден ни изписаха. Децата бяха по 2100.

Когато родих, в неонатология имаше бебе, което се беше родило 550 гр., кувиоза на Никол беше до неговия а отвън на таблото (МД София) имаше много примери за бебета родени по 1 кг. (че и по малко) и снимките им вече на по годинка-две:)

И според мен важни са г.с. и важното е, че всичко с бебетата е наред:)
Леко раждане на всички на които им предстои:)
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #810 -: Май 20, 2011, 19:25:30 pm »
Lisko, благодаря ти за бързия и окуражителен отговор! Твоите за тризначета и предвид седмиците са си били направо големи, да са ти живи и здрави :)! Редовно се прокрадвам в снимките във фейсбук на змимката да им се радвам на лисичетата :)
Иначе колкото и да го мисля,знам, че нищо няма да променя. Докато не ги видя живи и здрави, та и после може би..
 Дяволов иска да ме взима края на месеца, така и не разбрах защо толкова рано, явно допуска, че ще родя не след дълго, предполагам защото е често срещано при близнаци, защото съм с контракции от пети месец още, но пък те парадоксално с приближаването на термина намаляват, а и щом съм стискала до сега се моля до 38ма да откарам, но не вярвам да ме чака толкова, та и това допълнително ме тормози..
Благодаря и за хубавото пожелание, предавам нататък! :)
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #811 -: Май 20, 2011, 19:43:54 pm »
Dolphin не се притеснявай толкова, правилно са ти казали, важно бебета да са развити, тоест важни г.с.........а кг подробности, наскоро една позната роди в началото на 9 месец момиченце 2кг....което след раждане спадна на 1800, беше във кувиоз няколко дена, не на кислород....а колкото да качи малко, ама след няколко дена я изписаха с тегло 2100, защото бебо добре развито, всичко му е наред и сега в къщи си го гледат и то си качва добре кг  :wink:

иначе аз държа на кг,защото съм чувала че по големи бебета по лесно се гледали.... :lol: :lol:, ама най важно остава да са здрави....всичко друго подробности  :wink:

пожелавам ти да устискаш колкото може повече, на мен вече толкова ми тежат....че незнам как бих устискала до 38г.с, а и при мен няма как....плацента ми вече доста узряла и просто няма смисъл толкова да стискам.
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #812 -: Май 20, 2011, 19:54:56 pm »
Делфинче, има време да пораснат. Вече малките качват по 20-30гр. на ден. И наистина са важни седмиците. Аз с триста зора направих 36г.с.и родих, лежах преди това 5 дни за задържане, че ми падна тапата и бях с 3см разкритие.
А лисичетата са неустоими!
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #813 -: Май 20, 2011, 20:17:26 pm »
Благодаря и на теб marigri, пожелавам ти леко и безпроблемно раждане и прекрасни здрави юнаци!
mimi26, справила си се геройски с твоите красавци! Не спирам да ги моля моите да наддават бързичко, дано наистина качват по толкова на този етап.
Относно това, което не спира да ме мъчи- и аз съм дребничка и мъжа ми, никога не съм допускала, че ще се големи, а и са момиченца, ама все се тормозя, че нещо може да не е наред с по-мъничкото, успокоява ме това, че пък е изключително активно :)...
Иначе на мен не ми тежи, те и движенията през цялата ми бременност са ми ограничени де, под 56 кила съм и бебенцата мънички, коремът ми е малък.... За пръв път си позволих да се наслаждавам на бременността, до сега само тревоги, болести, болници, притеснения. Не, че сега ги няма тия неща, но като съм по-напреднала започнах напълно да ги изолирам Но пък ето, че не минаха и две седмици и вече идват мислите.. ами като се родят.. колко, как, дали, кога ?? И като ме натикат от рано в патологията пак, дано ми остане енергия после да си гледам децата, само да са здрави, трудно, лесно ще трябва да се справям :)
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #814 -: Май 20, 2011, 21:23:30 pm »
Дяволов предполагам иска да е спокоен и да се презастрахова ако нещо започне да се случва да си им под ръка:)
Вероятно знаеш но патологията в МД и по-специално отделението на Дяволов не са никак лоши:) Чистичко е а и храната не е чак толкова непоносима:)
Можеш да си вземеш ТВ за стаята защото инъче си е куку по цял ден да лежиш. Даже и книгите не спасяват положението в един момент:)
Имам и снимки на стаите някъде, мога да ти покажа:)
Всеми си обаче поне 2 възглавници:) или нека ти донесат като те приемат. Едва ли са си ги сменили а са твърди и неудобни. Леглата за сметка на това са добре защото не са пружини и лесно се ляга и става:)

Всичко ще е наред, в добри ръце си:)
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #815 -: Май 20, 2011, 22:43:45 pm »
Lisko, за съжаление имам много горчив опит от патологията- общата, сектор Г, там попаднах, нямах късмета да съм от другата страна при Дяволов, още не се бях обърнала към него тогава.. не от обстановката съм наплашена, не от стаите, не от леглата- към тях нямам забележки, очаквала съм мнооого по-зле да са, даже на мен ми се видяха перфектни, а и аз съм изключително непретенциозна.. Но какво отношение ми се наложи да изтърпя от "лекарите", с които се сблъсках там.. В 26-та седмица по спешност трябваше да ме приемат за задържане.. 2 часа висях да чакам едно момиче да слезе за планово секцио, междувременно освен, че ми лепнаха черния етикет, лекарят, който ми беше по стоя и ме гледа на ехографа събра всичко що колеги имаше от отделението, без думичка да каже на мен, за да констатира феноменална мозъчна аномалия на невронално ниво при едното бебе, без да им поиска мнение.. а те без да знаят какво гледат почнаха с коментарите.. че то с близнаци така ставало, че то при ин-витро 50% било възможно, че то в тия седмици се проявявало..А на тия дето не се събраха в кабинета им се размахваше снимката на мозъка на бебето ми.. и аз откачих.. никой нищо не ми каза, когато помолих да ми бъде обяснено.. ми се сопна най-брутално великия ехографист, който не е ясно какво е видял, защото никой така и не потвърди изключително професионалното му мнение. Обаче аз докато осмисля, че до сега съм гледана само от истински специалисти с добра техника и това не е възможно, какво съм преживяла/та нали в МД са най-добрите??/, що рев и контракции и ужас изживях, добре, че беше петък та уикенда никой не ме закачи, а и шийката ми до тогава се държеше здраво! Потърсих мнениетона единия от "зяпачите", хванах го на асансьора на единия от "зяпачите"/ видя ми се по-мил/, а той просто каза: "ами то е желана бременност, ще видим"..... След като не реагирах на няколко грозни намека за пари, никой повече не ме погледна /за щастие/, никой не се интересуваше дали имам контракции, кръвно дори не ми измериха за целия престой, за прегелд да не говорим. пуснаха ме по-рано, след последната система като казах, че вече нямам контракции   /излъгах/ и се измолих най-учтиво, но по документи ме изписаха като изтече минимума по клинична пътека..
/Съжалявам за дългия разказ, може би не му е тук мястото, но може би ще е полезен на някои бъдещи близнашки мами, които има шанс да попаднат там. Моля не съдете по този разказ, че лекарите там са крайно некомпетентни и груби, ако си имате лекар там, пък дори той да е същия въпросен, убедена съм, че отношението ще е различно, а и да си нямате в никакъв случай не означава, че ще имате моя късмет, просто не се връзвайте на спекулации, които са абсолютно допустими/
Знам, че при Дяволов е коренно различно, (добре, че е той да върне вярата ми, че има медици, които не са забравили, че са положили Хипократова клетва, която предполага както професионализъм, така и едно нормално хуманно отношение към пациента), но аз живея на 10 мин с кола от болницата, ще му се моля до последно за свободата си, тъй като съм твърдо решена да издрапам до 38-ма, освен ако не ме убеди, че е крайно наложително да постъпя толкова рано..
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #816 -: Май 20, 2011, 22:49:06 pm »
Ох, много лошо нещо си преживяла Dolphin:(
Съжалявам, незнаех.
Пожелавам ти спокойствие до края и ще чакам добри новини:)
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #817 -: Май 20, 2011, 23:22:46 pm »
Lisko, мисля, че всичко лошо се забравя, само се моля накрая да гушна и двете си деца - живи и здрави.
Благодаря :)
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #818 -: Май 21, 2011, 00:01:51 am »
Dolphin, както са ти казали по-горе момичетата - не се притеснявай за уж малките размери на бебоците. По-важно е да са зрели, т.е. достигнали определена гест.възраст.  :)
Ще ти дам пример, за да те успокоя, с мен: децата се родиха съвсем в началото на 34г.с. с планирано секцио Камен /1500гр/, Мина /1300/, Стоя /1700/. Да, действително малки за тризнаци, лично аз очаквах повече. Бяха обгрижвани в Неонатологията на МД-Сф точно един месец, но важното е, че децата бяха добре, стабилни, дишаха самостоятелно, трупаха грамчета. Труден период бе за всички ни това. Прибрах си ги вкъщи съответно 2430,2150, 2380 гр.
И се почна... веселбата. :wink:

Пожелавам ти спокойни оставащи седмици и леко раждане. В добри ръце си в лицето на Д-р Дяволов.

Лиско,  :bighug:.
Мими26, евала за юнаците. :o :)
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #819 -: Май 21, 2011, 00:23:15 am »
Tsvetiii, да разбирам, че заедно са изписали всички, независимо, че някои са наддали по-бързо до нужното тегло, може би защото разликата е малка или така практикуват?. Аз си представях как това по-дебелото, ще ми го дадат по-рано и другото мънинкото ще остане в аквариума, докато е нужно, тъй като разликата помежду им е доста голяма до момента :(..
Предполагам, че наистина не е бил лек периода, в който не са били до теб мъниците, но пък си представям каква е била радостта, когато са си дошли в къщи, готови да беснеят с пълни сили :)
 :bighug:
Kìyevame ulte Eywa ngahu.