0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #680 -: Февруари 04, 2011, 20:05:15 pm »
и аз като лягам се барикадирам от всякъде, на където и да се обърна..все съм на нещо подпряна :lol:
то сега е нищо....купона предстои  :wink: 8O
иначе за дрешки ма оправиха от всякъде, свекито един куфар вече ми накупила....майка ми сега в неделя и тя ще праща, общо взето ми казаха да нямам грижи за дрехи никакви, след което малко се поскарах със свекито.....щото то егати, аз не мога да осетя радоста сама да си избирам дрешките...... :?, даже и комплекти за изписване вече били купени........нейния куфар ще го видя март месец и тогава вече ще приценявам какво да купя допълнително :wink:

иначе количката си я чакаме около 10.02 :D
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #681 -: Февруари 05, 2011, 00:27:29 am »
Относно размерите на дрешки се сетих, че:
Има едни, които са "чисто" 50, или пише 0-1м, те са най-миниатюрни.
Следващият и най-масов вариант е да пише 50/56, или 0-3м
Лично аз купих предимно от втория вид, ако бебето се окаже по-височко, а и да не е - бързо ще ги докара тези сантиметри. От размер 50 /0-1м/ купих само няколко артикула  - бодита и ританки, ей така да има нещо, ако е много дребен.

Дори и близнашките мами, които очакват по-дребни бебета, според мен няма смисъл да купуват особено много от първия размер дрешки. Вземете няколко да имате там, но не правете целия гардероб на децата от тях. Или пък оставете покупката на този размер точно за последния момент, когато е приблизително ясно какъв размер бебешоци да очаквате. А и както се оказва - не всички близнаци се раждат дребнички. :)
При всички положения, по-големите дрешки все ще ги употребите и ще са ви от полза, а ако са малки на децата - само ще ви яд как не можете да ползвате това и онова "сладко нещо"  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #682 -: Февруари 05, 2011, 11:55:53 am »
Пробвайте да си слагате една възглавница между краката като легнете.
Мен поне ме облекчаваше много. Незная защо, но все едно корема ми изчезваше:)и не усещах тежест и неудобство.
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #683 -: Февруари 05, 2011, 19:00:36 pm »
Пробвайте да си слагате една възглавница между краката като легнете.
Мен поне ме облекчаваше много. Незная защо, но все едно корема ми изчезваше:)и не усещах тежест и неудобство.

Мен това също много ме облекчава.Мисля ,че има връзка с гръбнака , защото по този начин го изправяме ... а и променяме центъра на тежестта. Не знам и аз, но наистина работи
*

    Желязкова

  • **
  • 82
  • Животът е предизвикателство - приеми го!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #684 -: Февруари 05, 2011, 21:33:15 pm »
Благодаря за отговорите. Чета ето този сайт: http://epediatrics.eu/ - може да е полезен и на някой друг. Хубава вечер :balk_121:
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #685 -: Февруари 06, 2011, 17:27:53 pm »
  Сега по National Geographic -
"В утробата"- филм в три части от 16.00 до 20.00ч.
От 18.00- "В утробата:близнаци, тризнаци, четиризнаци"

*

    Желязкова

  • **
  • 82
  • Животът е предизвикателство - приеми го!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #686 -: Февруари 06, 2011, 20:05:49 pm »
marsi много благодаря за инфото! Яд ме е, че хванах съвсем малко на края... Но все пак е нещо.. :)
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #687 -: Февруари 07, 2011, 08:45:33 am »
Тези филми ги има и в Замунда, но са без субтитри! Много са информативни  :wink:
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #688 -: Февруари 11, 2011, 00:28:11 am »
  Сега по National Geographic -
"В утробата"- филм в три части от 16.00 до 20.00ч.
От 18.00- "В утробата:близнаци, тризнаци, четиризнаци"

Exx, много е хубав този филм.
Върна ми спомени... за първи път го гледах и пратих смс на приятелка, за която знаех че е бременна с близнаци, да го гледа. Толкова беше вълнуващо да ги гледам и копнеех. А се оказа, че в същия момент аз вече съм била бременна с близнаци, без да зная.
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #689 -: Февруари 11, 2011, 10:03:23 am »
Аз съм ги сваляля със субтитри от Колибка, но не зная в момента кои такива сайтове работят.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #690 -: Февруари 11, 2011, 17:34:33 pm »
Ето тук го има със субтитри на български език
www.kolibka.com
В търсачката пишете multiples
Приятно гледане!


*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #691 -: Февруари 11, 2011, 21:32:16 pm »
Благодаря много Ейле,в момента го свалям,толкова много исках да го гедам и сега нямам тьрпение:))) :P
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #692 -: Февруари 16, 2011, 18:43:18 pm »
Добър вечер да се запиша и при вас :D.Филма беше страхотен,заслужава си да се гледа.
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #693 -: Февруари 17, 2011, 08:23:20 am »
Да си кажа  :oops: днес от 14:30 съм на ФМ + БХС. Страшно много се вълнувам, на много момичета точно на този преглед им казаха пола на мушмороците  :D
Филмчето е страхотно, и аз го изпуснах по ТВ-то Eille благодаря ти, за линка!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #694 -: Февруари 17, 2011, 10:50:11 am »
 Iffi.13 няма как да направиш БХС на близнаци, просто няма как да се определят референтни стойности. Ако не дай боже има нешо след ФМ, може да се направи амниоцинтеза, но това е. Ако ти взимат кръв е за др изследвания.
На мен ми казаха в 12 г.с. какъв е пола, като за момата имаше съмнение, зашото много се криеше. На 100% се откри към 17 г.с. А аз м/у 13-14 ги усетих за първи път.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #695 -: Февруари 17, 2011, 12:18:12 pm »
Ники, вече съм ОК с това БХС - в смисъл ще ги оставя да правят каквото решат, но няма да се връзвам на резултата. Ще разкажа довечера как са протекли нещата, и вЕрвай ми  :lol: ще разпитам каква е тактиката - БХС при близнаци  :wink:
Оххх... ама вълнения  :D
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #696 -: Февруари 17, 2011, 21:36:06 pm »
Много вълнуващ ден  :D Рисковете от аномалии са незначителни  :D Взеха ми и кръв за БХС, и се разбрахме, ако има проблем да ми звъннат. Не се обадиха  :wink: Ще взема резултатите чак на 28.02 когато ми е и другият преглед. За пола се оказа доста рано  :lol: но здраве да е. Междувременно ми се обадиха и от ЖК за микробиологията, цитонамазката, и кръвните - всичко е перфектно  :D Наистина съм безумно щастлива! Вече съобщих новината и на свеки  :wink: ... Голяма емоция, голям рев  :lol:
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #697 -: Февруари 20, 2011, 11:26:00 am »
На мен ми беше много удобно да лежа с възглавница за бременни, от тези като голяма подкова. Лягах вътре в подковата, с едната част си подпирах гърба, другата слагах да подпира корема. Няма такова удобство.  :lol: После я ползвах и за кърмене, за подпиране на бебетата.

За дрешките - имах няколко от дребните, за ръст 54 см, всичко друго ми беше 0-3 месеца, до 62 см. Бебетата се родиха по 49 см. В началото всичко им беше огромно и използвах повече дребните дрешки, но бързо им умаляха. И моят съвет е да си купите няколко такива комплекта, а един от тях ще ползвате за изписването така или иначе. Няколко бодита и гащеризончета от най-дребните са ви достатъчни. Умаляват максимум за 2 месеца и то ако бебетата са се родили бнаистина дребни.  :D
  09.11.2007
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #698 -: Март 01, 2011, 07:46:31 am »
Честита Баба Марта!
Бъдете живи,здрави,бели и червени
във вас да блика щастие и любов!
Възраждащата се сила на Пролетта
отново да озарява с обич
сърцата Ви и нека вършебно да пребъде
чрез думите навеки!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #699 -: Март 03, 2011, 19:54:52 pm »
имам питане към близнашки мами  :ask:
от 3 дена перидично ме заболява долу вдясно, през това време осещам....че бебо което е там активно, болка то се появява ...то изчезва, но последните две нощи направо в кошмар ги изкарах, осбено тая нощ, никаква поза не можех да намеря...как ли не се въртях и корема масажирах и разхождах се, от 3 до 5.30 само дето на тавана не съм се качила, единствената поза която открих беше стоене на 4 крака  :lol: :lol:, моя мъж сънен само ме погледна.... а аз стоя като котка изгъната  :lol: посред нощите, ама то в такава поза нямаше как да спя и соответно много не можах да стоя така, най накрая ме отпусна и успях да заспя, днес пак цял ден тишина и спокойствие, бебета явно след нощния купон яко спане му удариха.....ама сега пак ги осещам как мърдат и болките пак почнаха.... :(
и пак се очертава нощния купон май...... :?

предпоагам че бебето се забило някъде точно до яйчника ми и го блъска яко......ако беше нещо друго, мисля че щеше да ме боли постояно....... :ask:

интересно ми, дали при други близнашки мами имало такива купони  :?