0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #580 -: Януари 20, 2011, 22:34:54 pm »
Моите в началото спяха двете заедно в една преносима кошарка - много по-удобно е - люшкат се заедно, местят се лесно, ако се наложи в друга стая без да се будят...
Е, това за 2 месеца само, ама те са едни от най-трудните, поне за мен.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #581 -: Януари 20, 2011, 23:15:37 pm »
Подкрепям Лиса, аз съм привърженик на преносима кошара + хубав матрак.

...първо легълца обикновени и после на 2 етажа легло и още едно единично. Като гледам какви дивотии измислят, скоро няма да се престраша да кача на 2 етаж никой от тримата:)

Лисе, а за две единични, като едното е легло сандвич?Само идея!
На снимката е само леглото сандвич, за вас + още едно!



А ТАЗИ ЦЪК е за 4 деца...не се смей, не е в переспектива,
махни кое ти е кеф.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #582 -: Януари 20, 2011, 23:29:30 pm »
Мише, много са хубави, аз бях най-навита  за сандвич легло, тъкмо и повече место за игра остава. Обаче...пак е като станат по-големи. Сега ми е належащо да махна преносимите кошари защото, направих грешка още преди  да родя и се полакомих да поръчам 16 см. матраци. Не само, че неможах да използвам горното ниво на кошарите защото оставаше съвсем малко до борда на леглото но и на долното ниво сега са опасни, понеже няколко пъти вече се премятат и падат. Заради дебелите матраци като се изправят в кошарата и се наведат напред и...хоп по глава на земята:)
А матраците са им хубави и ми се искаше да ги ползвам ама май ще ги махам заедно с кошарите:)
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #583 -: Януари 21, 2011, 08:40:04 am »
Лиско, само заради тежките матраци ли се обръщат кошарките? Малко нестабилни ми изглеждат. Ние също мислим да сме със сгъваеми, защото искаме поне в началото да са при нас в спалнята и за дървени кошарки място няма да има. И аз смятам поне първите няколко месеца да са в една кошарка, по-удобно ще ми е!
Благодаря за съвета за дебелината на матрака...ще е хубаво в началото да може да се ползва по-горното ниво на кошарката :wink:!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #584 -: Януари 21, 2011, 09:26:40 am »
Лиско, само заради тежките матраци ли се обръщат кошарките? Малко нестабилни ми изглеждат. Ние също мислим да сме със сгъваеми, защото искаме поне в началото да са при нас в спалнята и за дървени кошарки място няма да има. И аз смятам поне първите няколко месеца да са в една кошарка, по-удобно ще ми е!
Благодаря за съвета за дебелината на матрака...ще е хубаво в началото да може да се ползва по-горното ниво на кошарката :wink:!

Петя, кошарите са си много стабилни. Аз не съм го обяснила добре. Кошарите досега не са се обръщали а и няма как, защото макар и леки са достатъчно стабилни. Обръщат се децата през борда на кошарата и туп на земята:)Ако обаче матрака ни беше 8 см. вместо 16, нямаше да могат да паднат или Алекс да се прехвърля върху главата на Никол докато спи:))))))
Да, голямо удобство е горното ниво, но аз не разбрах:)))))))))))))))
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #585 -: Януари 21, 2011, 09:54:17 am »
Момичета, аз май съм много смотана  :oops: Кошари, са тези пластмасовите с мрежичките ли  :lol: Как ги люлеете? От това което видях в нета са все на краченца, или гледам някакви други щуротии  :D

Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #586 -: Януари 21, 2011, 10:09:36 am »
Лиско, разбрах  :)! Ех, при вас е весело...
Iffi.13, аз мисля, че сгъваемите не могат да се люлеят, ама мамите с опит ще споделят!
« Последна редакция: Януари 21, 2011, 10:15:40 am от pony_petya »
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #587 -: Януари 21, 2011, 10:12:03 am »
Ифи, то всичко е кошари ама май за удобство ние използваме "креватчета" за дървените бебешки легла:)
Аз поне нямах проблем с люлеенето:) като хванех кошарата я люлеех леко и така ги приспивах след 4-ия месец. Разбира се няма нищо общо с удобството при механизма на дървените кошари но и с това се справя човек:)
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #588 -: Януари 21, 2011, 10:17:08 am »
Забравих да питам...Момичета, имахте ли засилено вагинално течение? От средата на 4-ия месец някъде имам това оплакване... МБ ми е ОК, вече 2-ра пускам. Излиза обаче, че имам липса на лактобацили, проведох един курс на лечение с Флоражин, обаче тази седмица пак същия резултат...
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #589 -: Януари 21, 2011, 10:19:32 am »
Ифи, има люлеещи се кошарки, малко по-късно ще ти издиря снимка, че сега уж съм на работа :oops:


*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #590 -: Януари 21, 2011, 10:23:12 am »
Дървената на Дибо, която пуснах вчера като снимка е точно с люлеещ механизъм (не се накланя, а се люля напред назад).
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #591 -: Януари 21, 2011, 10:30:04 am »
Лиско, мерси за съвети  :wink:, особено за 2 етаж  :lol:

от тези преносими, някои модели имат от долу една алуминиева поставка и става люлеещо легло, ако не искаш...хоп, махаш тая поставка и пак си остава на крачета, много удобно ми се видя  :wink:

Петя, и аз имам течение и още една бремелка в нашите седмици го има....било нормално  :wink:

ето ви снимка
« Последна редакция: Януари 21, 2011, 10:33:23 am от marigri »
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #592 -: Януари 21, 2011, 11:10:43 am »
Явно ще трябва да разгледам по магазините дървените легълца с механизми, които Мими е показала  :D Мъжът ми е мебелист, но прави мебели за възрастни  :lol: , може и да знае за тези механизми, но може и да не знае  :D Ще направим една обиколка, да ги анализираме и ще ви докладвам какво ще решим.  :wink: Благодаря ви, за разясненията  :kiss:
Свят ми се изви от гледане на колички... наистина има много време, но се опитвам да изградя някакво мнение. Сложна работа се оказа това, а и тези цени  :lol:
Имам питанка към вече родилите мами, в кой месец купихте количката? Аз още не мога да асимилирам, какво точно се случва и всичко ми е супер нереално, и далечно  :oops:
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #593 -: Януари 21, 2011, 11:25:48 am »
ни решихме да купим количка след раждането на децата, няма къде да бързам.....а и променям си мнение всяка седмица :oops: :lol:, така или иначе като се родят живот и здраве няма да хукнем веднага по улиците, все ще имам 2 седмици да реагирам, ако не намеря нищо.....все по интернет с доставка ти идва за около 10 дена  :wink:

аз още не смея нищо да купя...страх ме е  :oops:, мисля след 7 месец да се ориентирам.. :wink:
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #594 -: Януари 21, 2011, 11:38:12 am »
Маригри, мерси за отговора!
И ние засега изчакваме с покупките, даже вече и не гледам, че се обърквам с този богат избор!
Маригри, и аз мислех като вляза в 7-ия, ама дали няма да ни тежи много тогава за обиколки по магазините, като гледам сега колко бързо се измарям...
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #595 -: Януари 21, 2011, 12:07:29 pm »
Петя...всеки ден по малко, няма да хукваме за 3 дена да изкупим всичкото  :lol:
днес един магазин, утре друг....таман до раждането ще сме готови  :wink:

иначе от толкова рано малко ма хваща суеверие.......иначе много ми се иска да пазаря от сега, ама..... :?
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #596 -: Януари 21, 2011, 12:39:03 pm »
Аз гледам никакви суеверия и черни мисли да не ме притесняват, напротив всичко ще им е готово, да знаят децата, че ги чакаме да дойдат :D. Накрая ще ми останат само легла, количка и кошниците за кола. Ако по-рано се пазари, парите като че ли по не се усещат, защото не ги даваме наведнъж.
Iffi.13, ти си късметлийка щом мъжа ти е мебелист. Аз засега съм си харесала ето тези кошарки http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/cPath/53_420/products_id/14616. Надявам се и цените да им паднат, когато излезнат новите модели за 2011 г. Дървените също ми харесват, но нямаме много място и наистина трудно се местят.


*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #597 -: Януари 21, 2011, 13:25:48 pm »
Много полезни идеи сте написали момичета, аз също бях решила да сменям тънките матраци с по-дебели и стабилни, но една приятелка, подобно на Лиско ми разказа как малкия прескачал решетката на леглото и вече няколко пъти ги изненадвал извън леглото  :lol: Та май ще оставя тези, с които ги купихме.
Иначе аз подкрепям мнението на Eille за пазаруването. Никакви черни мисли и суеверия не допускам да ме нападат, дори, когато е имало поводи за притеснения съм гледала да ги прогоня бързо. Ние понакупихме почти всичко в периода от 6ти до към 8ми месец, сега в девети, ако трябваше тепърва да започна с пазаруването, нямаше как да стане - аз съм изцяло обездвижена, с болки и не мога в къщи да ходя, а какво остава за магазини. Освен това мисля, че и бебчовците усещат когато имаш желание и правиш нещо за тях, цялата позитивна енергия е насочена към избора на всяка дранкулка за тях  :D А и не бих се лишила от това удоволствие аз сама да избера всичко за малките шушулки  :) Единствено количката ще я купим след раждането, то и без това първите седмици в тая зима няма да се разхождам с тях навън  :)
Аз също се навих за сгъваема кошарка, поне на първо време ще ги пробвам да ги сложа да спят заедно и реших да са в нашата спалня, така ще е по-спокойно за нас, а може би и за тях  :countingsheep:

*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #598 -: Януари 21, 2011, 13:50:19 pm »
Всички дрехи, шишета и други дреболии бях купила до началото на 7мия, количката, кошара, кошници бях набелязала кое къде. Като родих и всичко беше наред, мъжа ми още на другия ден отиде за кошарата и кошницата, а количката взехме след 10тина дни.
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #599 -: Януари 21, 2011, 14:46:22 pm »
 :lol: :lol:бутайте ми фетили...бутайте :lol:
значе да се стягам и аз за покупките... :lol:, натам отива работа....като ви чета  :wink: