0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #620 -: Януари 22, 2011, 15:26:00 pm »
:)Тити, разлика има ама правила не:)))))
При нас, Никол бие братята си по всички параграфи.

Сега сме на фаза събуване на чорапите. за 10 мин да ги оставя сами събула е нейните и техните. и ходи ги тормози и дърпа защото те не и дават. Събаря ги на земята и хваща, пантофа и чорапа и дърпа:))))))
Вчера гледах през вратата тайно и съм се смяла със сълзи. не се шегувам:))))))))))))
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #621 -: Януари 22, 2011, 15:31:34 pm »
:)Тити, разлика има ама правила не:)))))
При нас, Никол бие братята си по всички параграфи.

Сега сме на фаза събуване на чорапите. за 10 мин да ги оставя сами събула е нейните и техните. и ходи ги тормози и дърпа защото те не и дават. Събаря ги на земята и хваща, пантофа и чорапа и дърпа:))))))
Вчера гледах през вратата тайно и съм се смяла със сълзи. не се шегувам:))))))))))))


хахахахахааааа,строгата господарка хихихихихи
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #622 -: Януари 22, 2011, 15:36:56 pm »
Лисе...тя им връща сега, дето са й тежали 8-9месеца докато са били в коремчето ти :lol: :lol:

хи..хи.... :lol: :lol:,ама иначе купон у вас  :lol:
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #623 -: Януари 22, 2011, 16:28:10 pm »
Това със чорапите ми е много познато :) когато бяхме като вас и наша Ема си събуваше чорапите , докато заспи поне 20 пъти се събуваше , а Гого хвърляше биберона на земята и съм сновяла между двамата да обувам и да мия биберони :)
Сега сме на друга фаза - закопчаваме и откопчаваме :0 Ема помага на Гого да се закопчае на стола за яденеи после пак тя го откопчава... някой път я карам и да му помага да се съблече за къпането :) не че имат успех, но са сладки да ги гледаш :)
да видим следващия етап какъв ще е :0
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #624 -: Януари 22, 2011, 16:46:23 pm »
Лис, Никол е момиче, а и е малцинство, редно е да им вземе страха от сега на братята :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #625 -: Януари 22, 2011, 16:49:38 pm »
само едно ще кажа - горките момченца на Лиско. тая, дребната, ще ги побърка...  :lol: :lol: :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #626 -: Януари 22, 2011, 16:55:53 pm »
Лис, Никол е момиче, а и е малцинство, редно е да им вземе страха от сега на братята :lol:
:)))Аз съм спокойна:) Като знам за малка част от подвизите на Деси, а и Ели май не и отстъпва...?:)))) У нас поне е само едно:) засега:)))))

Ох, Ирина, и ти си права:))))))))

понякога така ми е жал за Дани. Уж гледам да съм еднакво строга и добра с тримата, но Алекс и Никол така го тормозят, че... Все му взимат играчките и го бият а той само стои и плаче и все се крие в някой ъгъл от тях, като си вземе някоя играчка. Аз понякога му помагам:))))))))
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #627 -: Януари 22, 2011, 21:38:53 pm »
mimi26 може ли и на мен да пратиш този списък,защото и ние не сме на ясно какво да купуваме,макар че напазарихме някой неща :D.Дано след това да ни влязат в употреба.
Момичета,искам да ви питам ползвали ли сте бебефон?Аз мисля да спят в отделна стая(ще купим и една сгъваема кошара да има и в нашата спалня за всеки случай) и някъде четох за бебефони, които следяли и дишането,но незнам стават ли за близнаци :ask: и какъв модел са?
« Последна редакция: Януари 22, 2011, 22:24:35 pm от acq81 »
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #628 -: Януари 22, 2011, 22:18:58 pm »
Аз съм с бебефон и съм много доволна. Спя при тях, но когато спинкат или се хранят в леглото, аз съм в др стая да върша нещо друго и това ни спасява.

Също така имаме уред за измерване на влажността и на температурата, спим на 22 градуса.

Ох, Йо хич не обича да я обличам, след баня е геройство да сложа дори и боди, за това бутам шише с мляко и така я обличам  :D За по натам не ми се мисли....малка, ама е жилава за трима.

Да ви питам, ако имате замразена кърма, защото ние сме само на кърма, а имам над 30 литра замразена, но нещо ми мирише на сапун. Било някакъв ензим, но не знам дали е ок..казаха, че няма грижа. Някъде четох, че се кипвала...ама а кипвам кърма.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #629 -: Януари 23, 2011, 00:30:42 am »
Ники,не съм чувала за кипване на замразена кърма.
След,като се размрази,сипвах във шишето,колкото мл.трябва,слагах го във съд със топла вода да се затопли и това е.


*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #630 -: Януари 23, 2011, 09:58:10 am »
nikolina-pikolina,
не се кипва кърмата, леко я затопляш. Мойта дъщеря категорично
отказа да я яде след размразяване, и на мен ми миришеше на нещо странно :)

Да са ви живи и здрави дечицата, винаги много ви се радвам на темата :)
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #631 -: Януари 23, 2011, 11:52:43 am »
Аз имах цял фризер замразена кърма, която децата изядоха на по-късен етап. Неонатоложката от болницата ми каза да кипвам замразената кърма преди да я давам на децата. Така се разграждали някакви белтъци, но пък нямало риск за децата.

Относно устройството за отчитане на дишането на бебето - то не е бебефон , а една малка джаджа, която се закача на памперса. На мен ми подариха такова, но не съм го ползвала нито веднъж. Са справка - не беше купувано от БГ и тук не съм ги виждала.
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #632 -: Януари 24, 2011, 17:33:35 pm »
Ами точно както eterna е казала, на някои места съветват да се кипвала. Аз също затоплям леко във вонда баня. Ние така ядеми прясната, тъй като имам инаги по 3-4 контейнера изцедена, леко затоплям на във водичка.

Днес много странно ми се случи, затоплих, слоцих я в термо чанта и отидеохме на преглед в Токуда. След 3ч я вядя и тя като пресечена, каймака седи отгоре на парцали, на вкус бяше сладка и я изхвърлих, 100мл  :o. но ме беше страх. Дали наистина се е била пресякла? Без да променя мирис и вкус?

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #633 -: Януари 31, 2011, 09:13:14 am »
Момичета, пращат ме на БХС+ФМ в 12-та седмица, нещо обаче ме чопли здраво тоя БХС при близнаци  :? Правили ли са ви? Имаше ли съществени отклонения в резултатите? Моля ви, за съвет, дали да пусна изследването или само ФМ да направя!
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #634 -: Януари 31, 2011, 09:59:29 am »
Аз не съм правила, доколкото знам резултатите не са достоверни. Има ли някакви съмнения за БХС ?
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #635 -: Януари 31, 2011, 10:05:59 am »
Iffi.13, и на мен ми казаха, че БХС при близнаци не се прави, защото резултатите не са достоверни.
Може на този телефон да се обадиш и да попиташ - 02/9172468 - Национална генетична лаборатория.


Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #636 -: Януари 31, 2011, 10:06:37 am »
Професор Кременски има специална формула при двуплодна бременност, прави се предполагам при повишен риск. Лекарят от ФМ би трябвало да прецени.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #637 -: Януари 31, 2011, 11:04:51 am »
Iffi.13, и на мен ми казаха, че БХС при близнаци не се прави, защото резултатите не са достоверни.
Може на този телефон да се обадиш и да попиташ - 02/9172468 - Национална генетична лаборатория.

 yahoo_33 И на мен така ми казаха!
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #638 -: Януари 31, 2011, 11:15:22 am »
Благодаря ви, момичета! Няма съмнения, и аз за това се почудих защо ме пращат на това изследване, но май съм на път да го откажа и да остана само с ФМ. Все пак това е допълнителен стрес на който, като че ли няма смисъл да се излагаме.
Благодаря ви, за телефона, ще се обадя преди прегледа да видя какво ще ми кажат и от там
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #639 -: Януари 31, 2011, 11:15:58 am »
Искам да питам мамите с опит,а и без такъв :wink: каква помпа за кърма сте ползвали и трябва ли да се вземе предварително?В болницата след секцио мисля,че не ти дават веднага бебето и си мисля,че трябва да имаш помпа за изцеждане :?