0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #560 -: Януари 20, 2011, 13:08:36 pm »
 Ще ми позволите ли да се включа във близнашката тема с едно мнение  :oops:
 Аз бих ги обличала еднакво само ако са еднояйчни.Знам ли,еднояйчните наистина са еднакви...имам предвид ДНК-то и някак дрешките са само обвивката,но ще е нещо като символ на вътрешната им идентичност.Еднаквите дрешки ще са и един вид закачка към хората...а сега кой кой е...  :lol:
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #561 -: Януари 20, 2011, 13:22:47 pm »
аз за това много исках момче и момиче, тогава поне можеш да не се сообразяваш с дрехите,кой как ще бъде облечен :D
но в случая с две мъжки разнояйчни ще преценя като му дойде момента :wink:как ще им мъдрим гардероба :lol:
то още не мога да преценя какви кошари да вземем, от тези сгъваеми или дървени......количката и нея не можем да измъдрим, общо взето още на никъде сме... :D
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #562 -: Януари 20, 2011, 13:26:20 pm »
За кошарите, аз съм за дървените - по-стабилни, по-високи (решетката) + чекмеджета за дрешките и още екстри, моите са например люлеещи - голямо улеснение за мрънкащи посреднощ деца. Имам и преносими, но ги ползваме само за път.
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #563 -: Януари 20, 2011, 13:30:41 pm »
Да се включа и аз в темата за дрехите.
Няколко пъти съм ги обличала еднакво, макар да са разнополови. С дънки и блузки. Много са сладки и не мога да устоя на изкушението. Открих, че обличането еднакво е голям плюс в следенето сред други деца по площадки, люлки и др. Много по-лесно ми е да ги "бройкам" и отличавам сред другите деца, ако са в еднакъв цвят тениска примерно.
В повечето случаи ги обличам, така че дрехите на единия да хармонират с тези на другия. Зелена блузка при единия, нещо зелено и при другия.
За дрехите, които имаме еднакъв модел, но различни цветове - те сами си искат единият като е облечен така и другият да е точно със същото облечен.
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #564 -: Януари 20, 2011, 13:52:07 pm »
аз по принцип харесах едни люлеещи кошари много сладки, случайно да знаете 1.20 на 0.60 до колко годинки могат да изкарат, защото нещо ми споменават до 5 годинки...което ми се струва много малко, иначе ни не сме семейство гиганти.... :lol:смисъл не сме високи, аз де по точно  :oops:
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #565 -: Януари 20, 2011, 13:56:36 pm »
Маригири, Боби е на 3 и е 100 см. Като оставиш аванс за възглавничка на тази възраст едва ли ще може да спи в кошара 120см спокойно. Е, никой не спи опънат като талпа, ама все пак.
У дома той вече е на легло, но при баба си има кошара 70/140  там все още спи
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #566 -: Януари 20, 2011, 13:58:09 pm »
Ако става въпрос за тези

нашите са точно такива, смятам че поне още годинка, година и половина ще могат да се събират в тях. Сега са високи около 96см (вървят малко по-големички за възрастта си) и им са добре, имат доста място още.
Аз дори ги поръчах със свалящи дибли, но още ме съм ги махнала, за да нямам пришълци посреднощ  :lol: Иначе все още не са ги прескочили.
Ако поръчваш от тези, на мен ми направиха отстъпка за 2 бр.  :wink:
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #567 -: Януари 20, 2011, 14:14:29 pm »
аз по принцип харесах едни люлеещи кошари много сладки, случайно да знаете 1.20 на 0.60 до колко годинки могат да изкарат, защото нещо ми споменават до 5 годинки...което ми се струва много малко, иначе ни не сме семейство гиганти.... :lol:смисъл не сме високи, аз де по точно  :oops:

Спокойно, до 2 - 2.6 г максимум. Нашите са 70/140 и като се изтегнат, усещам че скоро ще оборудваме наново детска стая.
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #568 -: Януари 20, 2011, 14:44:33 pm »
малееееееееее.......много рано ми се вижда  :lol:, то излиза че до 3-4 години максимум ще е  8O

Мими...ви вашите няма ли да ги продавате скоро  :lol:
то за толкова малко време не си струва да тръшкаме много пари, а като пораснат направо едно легло на 2 етажа и готово  :wink:
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #569 -: Януари 20, 2011, 14:49:09 pm »
 :lol: Имам намерение да ги ползваме поне още година, обаче ще видим младежите колко ще пораснат, може да се наложи да се преобзавеждаме наново по-скоро  :lol:
Никога няма да съжалявам за парите, които съм дала за кошарите, все пак варианта да ги продадем след това си стои, още повече те не се захабяват така като количката, така че според мен е по-добре по-удобни и скъпи кошари, отколкото количка за хиляда лв. Тя се ползва по-малко време дори  :wink:
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #570 -: Януари 20, 2011, 14:49:49 pm »
Маригири, тези кошари са вариант


Аз бях с такава, колкото и да съжалявах за избора си, докато беше бебе, сега като се замисля вече трябваше да купувам легло.
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #571 -: Януари 20, 2011, 14:51:18 pm »
marigri, ако искаш нещо по-дългосрочно, огледай се за легла такъв тип:

http://dizainbaby.com/bg/adelina.php

Нашите са обикновени кошари.
За начало 1 легло е напълно достатъчно за първите 3-4 месеца.
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #572 -: Януари 20, 2011, 15:08:28 pm »
Тези легла са хубави и аз ги бях харесала, обаче за 2 си иска доста място, задължително май трябва да са в самостоятелна стая, не виждам как ще се съберат при нас. А си мисля, че не е удачно малки бебета да са отделени, майката трябва цяла нощ да ходи от стая в стая. (Дано някой разбере какво искам да кажа  :lol: )
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #573 -: Януари 20, 2011, 15:11:49 pm »
видях ги...само че при нас проблема, че в момента сме в едностаен апартамент с тенденция за по голямо жилище във времето, ама то с тая пуста криза доста планове ни се провалиха....
за това и нямаме кой знае колко място и трябва да мисля да изберем нещо по компактно, смисъл тези легла със скринове идват по големи за нас и по предпочитам да е кошара с чекмеджета от долу, иначе отделно може един скрин....нещо такова... :?
иначе живот и здраве като се разширим ще мислим в по удобни и по добри масштаби за децата  :wink:

а за количка съм се отказала вече......до 500-550 лв ще е максимума, може и от чужбина още по евтино да издирим  :wink:, дойде ми малко акъла..... :lol:

Мими, ако случайно решите да сменяте вашите в скоро време,тоест да продавате ....свиркай :wink:
« Последна редакция: Януари 20, 2011, 15:20:07 pm от marigri »
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #574 -: Януари 20, 2011, 16:33:48 pm »
Я да питам мамите с опит - в началото близнаците заедно ли ги слагахте да спят или отделно и как го приемаха те? Аз имам самостоятелна стая и до скоро ми се искаше да си спят отделно, ама май всех да се разколебавам като попрочетох тук и там колко е по-удобно да са при нас  :)
Иначе ние купихме 2 креватчета от Чиполино, много са хубави, дървени и за сега са си в предвидената за детска стая, ето тези http://eshop.chipolino.com/?act=inside_product&product_id=590 Уж бебешки легла, а напълниха половин стая  :lol:

*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #575 -: Януари 20, 2011, 16:40:05 pm »
Marigri, ще свиркам  :lol:
Beauty, моите все още спят при нас, не си представям как ще ходя от стая в стая, особено зимно време цяла вечер на половин час примерно. Дори и сега се будят по 1-2 пъти на вечер. А за общото легло, спяха само първите 2 седмици в една преносима кошара, после ги разделих. Като пътувахме до втория месец спяха заедно, обаче като взеха да шават, единия като мръдне, будеше другия и тогава започнахме и 2 кошари да носим и на път.
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #576 -: Януари 20, 2011, 18:55:39 pm »
 Аз съм виждала на снимка едни праградки,които слагат,между двете бебчета ако са в едно легло.Приличат на възглавнички.Може пък да са обиколници/нали има такива като възглавнички/...

 Аз също съм си мислела дали бебо ще е при нас в началото...Да,ще ми е по-удобно,но пък от друга страна май не ми се иска и аз и таткото да будуваме по цели нощи.Нали той ще трябва да изкарва парички през деня  :oops: та май това ще му го спестя,но в другото ще помага със сигурност / хаха,особено със смяната на памперсите /
*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #577 -: Януари 20, 2011, 20:37:12 pm »
Направо не знам какво ще правя с тези легьлца като родя близнаците,в кьщи едвам има място за нас,а и от сега имам нужда от още един гардероб,а място няма.Мьжа ми има предложение да избиваме терасата и да се разширяваме в спалнята,аз дьржа поне в началото бебоците да са при нас,знам че ще е трудно и няма да можем да спим и двамата но ще сьм по спокойна, а и той така предпочита.Много се чудя кой е по добрия вариант легьлца или кошарки, :ask:не че нямам време да реша ама сьм нетьрпелива за всичко,ако има един начин още утр ще отида да им накупя всичко :P
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #578 -: Януари 20, 2011, 22:11:36 pm »
...Защо не вземете една кошарка,за в самото начало.даже може и втора употреба...ей така,хем да не давате много пари,ако не ти хареса варианта кошарка,хем да видиш колко място ти заема...Те в самото начало са толкова мънички и неподвижни,та съм почти сигурна че с една преградка ще се получи за в самото начало...И ще си прецениш.
  Аз съм сигурна,че много по-добре ще се ориентираме в покупките като имаме малко опит,примерно с ползването на подарени неща.Как да сме сигурни какво да вземем без никакъв опит
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #579 -: Януари 20, 2011, 22:23:15 pm »
Моят съвет е, ако и малко преди да родите не сте решили къде ще спят децата, къде вие, какви промени ще правите, да вземете кошари (преносими) защото са идеални за непрекъснато местене. А и винаги ще са ви полезни при пътуване.
Аз, в седмицата по 3 пъти размествах стаята докато намеря най-удобния вариант за мен. И особено в началото ги местех, защото исках като легна при тях в стаята нощем да ги виждам всички за да не се налага за всяко изкашляне или завъртане да ставам:) Добре, че не купих легла защото сега година по късно се наложи да разменим детската със спалнята и вече знам какви легла ще поръчаме:) Само, че утре ще се обадя да кажа на майстора новите размери защото ги поръчах 60/140 а няма смисъл за 2 години (или 3 в най-добрия случай)да правим нови легълца и после да им омалеят. Ще ги поръчам 70/160 за да могат поне до 10 години да спят на тях.:)
Маригри, и аз така си представях нещата...първо легълца обикновени и после на 2 етажа легло и още едно единично. Като гледам какви дивотии измислят, скоро няма да се престраша да кача на 2 етаж никой от тримата:)