0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #460 -: Декември 29, 2010, 10:45:33 am »
Николинка, не се сърди, никой не те критикува. Но ти сама знаеш каква е тематиката на форума, и знаеш ли на колко хора би им се свило сърцето като прочетат изказване от този род. Хора които биха дали всичко и дават, за да живеят в този "ад".
Това са форуми за взаимопомощ и е най-лесно да се врътне човек - няма да пиша повече, ок, аз пък ще пиша, ако мога да помогна макар и на един човек. Нека не бъдем толкова обидчиви и да генерализираме така нещата. Различни хора сме, нормално е да сме на различно мнение и да чувстваме различно нещата.
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #461 -: Декември 29, 2010, 10:48:43 am »
StefiZ, права си, съжалявам, че избухнах, но за мен тези думи явно не са от такова значение. Разбира се, че времето прекаранос децата ми е най-хубавото и ценно.

Знаеш, че винаги съм искала и помагам с каквото мога. Но все пак недоспиването и нервите си казват думата. Аз съм такъв човек, открит и не се вглеждам много, много. Но можехте да ме попитате защо е ад или ужас, а не веднага да ме критикувате. За това малко ми стана криво. Ама то всеки е такъв. Първо сме с рогата напред, а после питаме  :D.

Хубав ден

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #462 -: Декември 29, 2010, 10:52:14 am »
Да, за съжаление е така, много е умората, недоспиване съсипва, но всичко ще си дойде на място, ще се канализират нещата :wink:
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #463 -: Декември 29, 2010, 10:53:58 am »
Ники, след 6-тия месец ще се изненадаш колко много време свободно се отваря за теб, особено като започнат да се заиграват помежду си. Стискай още малко, ще те научат те и ще се организираш и оптимизираш :)
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #464 -: Декември 29, 2010, 10:54:52 am »
При нас започнаха лека по лека да се канализират. Свикнаха с обстановката, с креватчетата си. Все още малко играем в часовете за хранене, но гледам да спазвам график.
Виж даванео на всички медикаменти ми е доста сложна работа, едно преди, др след хранене. Децата като спинкат е доста трудно да им пробуташ нещо, било то и с кърма, веднага усещат и започват да плюят.

Сега и с тези запушени каналчета, няколко дни мн ги мъча с промивките, но мисля, че вече сме пооправили положението.

cygnus ние започнахме вече да се заглеждаме по играчки, но 5 мин и им писва  :D

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #465 -: Декември 29, 2010, 10:56:21 am »
Ама то всеки е такъв. Първо сме с рогата напред, а после питаме  :D.

Хубав ден

Не, не всеки е такъв.
Хубав ден и весели празници
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #466 -: Декември 29, 2010, 10:59:00 am »
Нали ти казвам - в началото нямаше такъв момент да спят едновременно през деня - поне не повече от 30 мин. В това време освен да се утешава трябва и да се свърши целия цикъл по хранене, стерилизиране, цедене, смяна, и домакинска работа за разкош. После става по-лесно! Поне докато проходят - после пак започва екшъна :)
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #467 -: Декември 29, 2010, 11:00:33 am »
Момичета, по-спокойно бе. Нищо кой знае какво не е написала Николина-Пиколина. Аз например мога да проумея защо една майка с близнаци е написала ужас и ад. Недоспиването, преумората на първите дни могат да те докарат до лошо състояние, а тя загуби доколкото си спомням и майка си-така че трябва да разчита преди всичко на себе си. Едва ли с думите си ще обиди някое момиче, което още се бори за мечтата си. Нека да не бъдем буквалисти и повече да си прощаваме.
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #468 -: Декември 29, 2010, 11:47:59 am »
Шаноар, аз не виждам някой не спокоен тук, освен теб, която се опитваш да адвокатстваш там където няма нужда :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #469 -: Декември 29, 2010, 11:56:50 am »
Нали ти казвам - в началото нямаше такъв момент да спят едновременно през деня - поне не повече от 30 мин. В това време освен да се утешава трябва и да се свърши целия цикъл по хранене, стерилизиране, цедене, смяна, и домакинска работа за разкош. После става по-лесно! Поне докато проходят - после пак започва екшъна :)

голям ужас е било, а? представям си пък живота на Lisko какъв е ад...  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #470 -: Декември 29, 2010, 12:03:28 pm »
Нали ти казвам - в началото нямаше такъв момент да спят едновременно през деня - поне не повече от 30 мин. В това време освен да се утешава трябва и да се свърши целия цикъл по хранене, стерилизиране, цедене, смяна, и домакинска работа за разкош. После става по-лесно! Поне докато проходят - после пак започва екшъна :)

голям ужас е било, а? представям си пък живота на Lisko какъв е ад...  :lol:
Един прекрасен, вълшебен ад  :D Дай боже всекиму такъв!
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #471 -: Декември 29, 2010, 12:35:33 pm »
Много съм спокойна даже,не обичам да ми казват какво мога да мисля и какво не мога. Въпреки, че безкрайно те уважавам за това което правиш Стефи, много те моля да ме оставиш да мисля самостоятелно и да го изразявам. Този началнически подход на модераторите дразни-ние сме тук да си помагаме. В никакъв случай не съм адвокат на Николина-Пиколина защото и аз не харесвам всичко написано от нея обаче в този случай се държите истерично. С най-добри чувства  :D
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #472 -: Декември 29, 2010, 12:59:02 pm »
Ама моля ти се, къде видя да съм писала нещо относно твоя начин на мислене или пък да съм ти дала посока :lol:
чак пък началник, направо се възгордях :lol: :P
мда и може да съм всичко друго, но съм далеч от истерична, единствено лудата лисица е истерична, ама на нея й е простено, както по-горе беше писано, предвид ад-а в който живее :jump12:
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #473 -: Декември 29, 2010, 13:10:01 pm »
Уважавам хората, които умеят да сменят тона!
Понякога наистина заприличва на зверилник в къщи-обаче на мен ми харесва и се борих за този зверилник :D
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #474 -: Декември 29, 2010, 13:13:54 pm »
Уважавам хората, които умеят да сменят тона!
Понякога наистина заприличва на зверилник в къщи-обаче на мен ми харесва и се борих за този зверилник :D
Дай Боже всекиму такъв зверилник. Това е най-сладкото изтощение и се възнаграждава хилядократно с първата целувка, първото "обичам те" и много вълшебни моменти още :)
Пожелавам на всеки да изпита това удовлетворение.
 :bighug:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #475 -: Декември 29, 2010, 13:19:41 pm »
мда и може да съм всичко друго, но съм далеч от истерична, единствено лудата лисица е истерична, ама на нея й е простено, както по-горе беше писано, предвид ад-а в който живее :jump12:

УУУ, гадна злобна модераторопредседателка такава.
И не се прави. Днес си си пила хапчетата затова си спокойна.

Аз още малко ще си премеря думите и мислите пък после може и да пиша, ако ми позволите?:)И ще гледам да съм спокойна:)



Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #476 -: Декември 29, 2010, 13:29:53 pm »
Лиско, как сеоправяте сега като сте поотраснали? Пеи нас сега е времето на колики и гушкане.Мадама спи в/у баща си, а младежа в/у мен.Даже сега слушаме детси песни и спинкаме, а аз пиша с една ръка. Но сърце не ми оставя да го пусна.

Не съм мислила, че човек може да обича толкова силно някой и че има такава безгранична любов, като майчината.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #477 -: Декември 29, 2010, 13:37:08 pm »
Аз също не възприех думите на николина буквално и с нищо не ме издразни нейния постинг , всички знаем че наистина в началото е по-трудно , но след няколко месеца нещата се променят , децата започват да се заиграват и нещата се нареждат.

Поздрави от мен и компания и весели празници на всички !
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #478 -: Декември 29, 2010, 14:42:08 pm »
Николина, незнам:)
Сутрин като стана знам кое след кое и кога следва.
Те се хранят и спят заедно. Заиграват се помежду си но и много се карат за играчки. Скубят се, започнаха да се "бият", катерят се къде ли не и постоянно обезопасявам по някое ново опасно место.
Да ти кажа честно, не съм ги държала много на ръце защото не ми оставаше време, но не давах на бабите и на мъжа ми когато си е тук да го правят. Гушках ги докато заспиват понякога в ръцете ми и сега като се събудят те сами идват да се гушнат.

Много често хората навън ме питат "Как се оправяте? Сигурно е много трудно?!". Незнам дали е много трудно. Честно. Никога откакто са родени не съм го мислила по този начин. Знам, че тези дечица очакват от мен да съм до тях, да ги разбирам доколкото ми е възможно а и какво друго имам да правя:) Те и досега си се будят нощем за мляко, сутрин стават в 6,7, много рядко в 8ч. но безсънието не ми тежи, може би защото от години спя по малко и ми е достатъчно.
Има хора, които мислят, че ги гледам сама за да се правя на герой, на силна, да покажа колко много мога. Не е заради никое от тези неща. Много ми харесва да съм всяка минута с тях и поне сега докато са малки и не са тръгнали на ясли или градина искам да се възползвам максимално. Не съм вярвала, че едни малки бебета ще учат мен а не аз тях. Почти всичко в режима им си е тяхно дело. Аз само "коригирам" или допълвам където мисля, че е правилно (а то може и да не е:) )
Дори когато мъжът ми се прибере от кораба за месец, два ми става по-натоварено отколкото разтоварено:) Той свиква с тях, те с него, аз с объркването в организацията, която съм си създала и начина по който съм си подредила нещата. Помощ е, че мога да изляза спокойно да напазаря, да свърша нещо без да бягам да го правя докато спят или да моля приятелки да стоят за малко при тях. така описано, вероятно изглежда много трудно и изтощително но истината е, че аз черпя силите си от тях.
Ходенето на консултация е малко по-сложно, но почти винаги Мими ни помага, инъче товаря количката, там сглобявам, после разглобявам, пак в колата и в къщи:)
Разбира се, не съм машина. Случвало се е да съм болна, да ми е лошо, да ме боли нещо (както днес:) ) но си повтарям, че денят ще мине и утре ще съм добре.
Търкалям се с тях по земята, играем на криеница, гоним се пълзейки. чудя се как не ги заболяват коленете, аз ако има как по една възглавница бих си вързала:)
Сега ни е малко сложен периода с тръшкането на Дани, но откакто оня ден се оплаках от него тук, той взе, че разбра:))))))))))
Опитвам се да приемам всичко спокойно и не винаги се получава. Понякога излизам от стаята за да не набия някого:)
Поне при нас (досега) по-лесното беше докато бяха по-малки.
Храня ги по едно и също време но един след друг. Опитах и заедно и освен, че ми е по-трудно изяждат половината от количеството когато храня само един.
През деня рядко заспиват сами. 5-10 мин. люлеене на ръце и са готови. Вечер ги слагам в леглата, подпирам шишетата с мляко(все още немогат да си ги държат или започват да играят и пръскат с тях) и само обикалям креватчетата да помагам. Като са готови, Никол се обръща и заспива сама, Алекс и Дани 10-тина минути си бърборят нещо, но като угася лягат и до 10 минути са заспали.
Пак казвам...вероятно не е лесно отстрани. Сега се сещам кога мислих, че е много трудно:) Когато се разболяха и тримата (едновременно разбира се:) ) за първи път. Бях много притеснена, дали се подобряват, дали се влошават, ами ако се наложи с Никол да влезем в болница, кой ще гледа Алекс и Дани. Дали майка ми ще успее да се освободи от работа и да е тук. Самата организация и мисленето всичко възможно да е наред ме изморяват повече отколкото самите грижи около децата.
Е сега, който види колко съм писала как да повярва, че ми е трудно:) Барикадирана съм с възглавници да не се вижда компютъра, Никол се пързаля с главата надоло, Алекс е на пианото и пише поредната си творба а Дани...Дани си трака с две капачки от минерална вода на земята и хвърля по един поглед дали съм му пред очите.

Всичко е до деца. Много са палави вече, много падат и се удрят но са добри дечица:)а и очичките им греят като въгленчета:)
Улях се много, ама да не си ме питала.

А защо казваш, че ги будите за да ядат? Защо не ги оставите сами да "си поискат"?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #479 -: Декември 29, 2010, 14:44:15 pm »
Аууууууу тъкмо мислех да напиша нещо и Лисицата има време да напише роман!
Отивам са си сипя едно кафе и да чета...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)