0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    elist

  • **
  • 57
  • Ерфурт,Германия/Варна
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #180 -: Юни 18, 2009, 11:51:27 am »
Благодаря много момичета.
Лорче наистина си герой да успееш толкова.Стискаме палци всичко да е наред и няма страшно.После ще разказваш за първата среща с малките бръмбари.
 Искам да ви питам дразнят ли ви околните със съветите си.Имам чувството ,че всички около нас са се наговорили да ни напътстват.Как нямало съм да изкарам до края,понеже ще си сменяме жилището  <живеем в Германия под наем естествено>  как трябвало д авземем по голямо направо с две детски или пък такова което имало градина <пък кой ще го плаща> osi_12.Даже вече за мебелите и кухнята умни съвети......Всички са много компетентни,ама вместо да дрънкат да вземат да ни финансират :wink:   УЖАСССССС
 Та вече изпадам наистина в нервна криза.Те сигурно от добро сърце ама мен ме дразни.Извинявам се за дългия пост. :oops:
 
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #181 -: Юни 18, 2009, 11:56:21 am »
Лора, браво, ти си герой! Леко раждане ти желая!
Елист, ами кажи им направо - акъл си имам, не искам, дайте пари  :wink: Аз така ги уреждах и вече никой не смее да ми се меси за нищо.
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #182 -: Юни 18, 2009, 20:35:43 pm »
Лора няма страшно всички сме минали през това мисли за срещата с бебоците.Да се похвалиш после и чакаме снимки.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #183 -: Юни 18, 2009, 23:21:28 pm »
Лора, ти си нашата гордост.  :D Стиснати палци за утре.
Аз продължавам с нашите перипетии. Вчера тоновете на бебка не бяха много хубави и днес трябваше да ги повторим. Слава Богу днес всичко е наред, но от вчера не съм пила изоптин и гинипрал защото и Сигридов каза, че може да им влияят. Иначе явно наистина им е доста тясно и единият вариант е бебка да си притиска пъпната връв като мърда и затова записа да не е добър. Абе да не ви казвам какво преживях вчера. На всичкото отгоре след прегледа при Сигридов се върнахме до болницата да си запиша час за тонове за днес и всъщност нашраво говорих с Царичкова, която съвсем охотно се съгласи, а днес ме направи на нищо, че съм била ходела в два последователни дни и съм й обърквала графика. Казвам ви, че тая жена нещо не е добре с нервите, но да не се впускам в подробности.  :D Избълва ми един куп глупости за това как можело Стаменов и Сигридов да си позволяват подобни своеволия 8O Ужасна жена. Ако още веднъж ми направи подобен номер си мисля да ходя другаде.
Искам да питам тези, раждали в Тина Киркова кой трябва да ми каже какво да нося за секциото като лични принадлежности. То дано да остискам до датата, че както е тръгнало..

*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #184 -: Юни 19, 2009, 00:23:56 am »
На сайта на АГ Света София имаше списък с нещата които да се носят при постъпване,но нещо не го откривам,ако ходиш до болницата там където приемат родилките мисля,че пак имаше списък залепен на вратата.
http://lagrina.bulboard.com/vp470.html
тук има хубав списък
http://www.momentofpeace.net/2008/pregnancy_lists
За бебетата само памперси и мокри кърпи и то мъжът ти ги носи след като родиш може и на другия ден.
« Последна редакция: Юни 19, 2009, 00:37:23 am от asi73 »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #185 -: Юни 19, 2009, 00:44:12 am »
Докато пожелая леко раждане на Лора, тя роди.  :) Явно е било по спешност, дано всичко е наред с тримата.
Злати, аз раждах там. Ще се опитам да ти помогна.
За първия ден при постъпване: кърпа, сапун, джапанки или чехли, солпадеин /задължително, Игов ще ти обясни точно как и кога/, телефоните, поне 6 малки бутилки мин. вода, чашка за солпадеина.... хм, това се сещам на прима виста, ако се сетя нещо, ще ти пиша. За стаята горе-тоалетните дамски неща и за баня после, кърпа, вода, превръзки, лепенки за операцията по една поне от вид, памперси за бебета, аз взех пакет 44 от 2-5кг., мокри кърпички също мисля трябваше. Това ти го носи мъжа ти като те качат в стаята от реанимацията на другия ден. Бъди спокойна, разбирам какво ти е, ще видиш, че всичко ще бъде наред.  :)

minim, ти как си? :)
elist, добре дошла, и лека бременност!  :)


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #186 -: Юни 19, 2009, 14:41:47 pm »
asi, kassi, благодаря ви, момичета. Следващата сряда като отида пак за запис на тоновете ще погледна списъка. Ами вие най-добре знаете как е - няма как да не те тресе предродилна треска. Но ще се справим. :D

Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #187 -: Юни 19, 2009, 17:30:36 pm »
Златулка, на бабата (както си я наричахме ние Царичкова) хич не й се връзвай.  :lol: Тя си е такава, на настроения. И мен веднъж успя чак да ме разреве, то нали ги знаеш хормоните как играят та малко ми трябваше. И редовно мрънкаше по "момчетата", разбирай Стаменов и Сигридов, как можело да ни пращат в толкова ранни седмици и т.н. Ако е в добро настроение е готина, носи и на майтап. Мен накрая даже ми помагаше да ставам от леглото, че и калцуните искаше да ми слага и маха.  :oops: Нали бях с корем-планина, та ме ожали.

Успях да изровя из мненията си в бг-мама моя списък за болницата. Бях го разделила на 4 чанти за да улесня и себе си и мъжа ми, който все не знае кое къде се намира. :lol: Само ще пооправя тук-там, защото се оказа, че някои неща не ми трябват, а други са необходими.

1ва чанта (за първите 24 часа)
- обменна карта и изследвания (не се носят в деня на раждането, взимат ти ги предварително в приемния кабинет като се регистрираш за плановото секцио)
- самобръсначка (не ми потрябва, бях свършила работата вкъщи)
- тоалетна хартия, малко лигнин, влажни кърпички, 1-2 превръзки за всеки случай
- сапун (взех си едно мъничко сапунче тип хотелско)
- 4 бутилки вода от 0,5 л със спортните капачки (взехме направо стек от Метро, след като се поосвестих след операцията, мъжът ми донесе още от бутилките. Дават се на охраната или някоя от сестрите в приемния кабинет.)Вземи си и сок от аябълка, препоръчвам този на Флорина, на който пише 100% сок.
- джапанки
- хавлиена кърпа
- Солпадеин (за обезболяване след секциото)(разтварях го направо в някоя от бутилките с водата, чашка не съм си носила)
- телефон+зарядно
- един чифт гащи и едни чорапи, елек или жилетка
- няколко найлонови торбички, в които да сложа дрехите и обувките си като се преоблека за да ги върне таткото вкъщи

- пакет Памперс 1 + 2 пакета бебешки кърпички (2 защото са ми 2 бебетата )- това ми го донесоха на следващия ден и го оставих в Родилно отделение


2ра чанта (след преместване от реанимация в обикновена стая)
- прибори за хранене, чаша, чиния
- превръзки и лигнин (направо съм си го сгънала на готови превръзки)
- бельо, чорапи
- малка и голяма хавлиена кърпа
- тоалетна хартия, салфетки
- сапун, четка и паста за зъби, четка за коса, ластик за коса, шампоан
- бархетна пелена (да слагам бебетата върху нея като ми ги носят, да не лежат на чаршафите ми)
- подплънки за кърма (на мен лично много ми течаха гърдите като ми дойде кърмата и цялата бях в кърма)
- сутиен
- 2 малки хавлиени кърпи за компреси - слагах един затоплен на гърдите преди да започна с цеденето и един студен за облекчение след това
- крем за гърди
- помпа за кърма
- няколко памперса (не ми потрябваха, взимат бебетата за преобуване 4 пъти дневно)
- бебешки влажни кърпички
- фотоапарат+зарядно
- еднократни чаршафи
- химикалка, тефтерче
- малко пари

3та чанта (в нея ще пъхна каквото може да ми потрябва, един вид шорткът за бързо намиране)
- бархетна и тензухена пелена
- 2 биби
- таблетки за студена стерилизация + дълбока пластмасова купа
- ръкавички за бебетата
- пакет памперси и влажни кърпи
- малки хавлиени кърпи
- ... може да се допълва

4та чанта ( за изписването)
За бебетата:
- 2 бодита
- 2 гащеризончета
- 2 шапки и 2 чифта буйки
- 2 порт-бебета
- 2 памперса
- бархетна пелена
За мен:
- дрехи и обувки за изписването
  09.11.2007
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #188 -: Юни 19, 2009, 19:28:50 pm »
Жабче, мерси за подробния списък.  :bighug:

*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #189 -: Юни 22, 2009, 11:19:25 am »

minim, ти как си? :)


Каси....уж съм добре...
от няколко дена обаче съм с доста контракции...говорих със Сигридов и почнах Гинипрала. Изпих няколко хапчета...но толкова зле ми става от него...пулс 137, четири часа след като съм го пила цялата треперя, устата ми изтръпва...абе изкарах си ангелите в неделя....и понеже беше неделя и ми беше неудобно да му звъня...ги спрях на своя глава. Дано не съм направила някоя беля. Днес съм на запис на тонове и ще говоря с док, при който ще раждам, да видим той какво ще каже. Иначе в клиниката ще ходя края на седмицата, дано няма някой фал до тогава.
 :balk_132:
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #190 -: Юни 22, 2009, 11:33:05 am »
Казвам ви, че тая жена нещо не е добре с нервите

Тя с главата не е добре  :lol: Не й се връзвай  :wink:
За болницата са ти казали момичетата.
Миним, и аз така треперех от гинипрала първите дни. После явно привикна организма и се понасяше. Помня, че първите дни взимах по половин таблетка, защото треперех като болна от паркинсон  :? Дръж се, малко ти остава  :D

lb2f
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #191 -: Юни 22, 2009, 11:55:47 am »
Сори, че ви се намесвам в темата...
говорих със Сигридов и почнах Гинипрала. Изпих няколко хапчета...но толкова зле ми става от него...пулс 137, четири часа след като съм го пила цялата треперя, устата ми изтръпва...абе изкарах си ангелите в неделя :balk_132:

minim, Гинипрала се пие в комбинация с Верапамил, на мен така ми го даваха 2 месеца като лежах за задържане, и гледах да не го пия на гладно, че пак получавах сърцебиене.

Лека бременност на всички близнашки мами!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #192 -: Юни 22, 2009, 12:16:06 pm »
половин час преди Гинипрала пия изоптин...обаче нищо...
гледам да хапвам...шоколад примерно...обаче сърцето ми изкача...
много се изплаших...и го спрях...
ще видя какво ще правя ...
дано издържа още 2-3 седмици....)
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #193 -: Юни 22, 2009, 12:18:26 pm »
Благодаря Ви момичета!!! :bighug:
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #194 -: Юни 22, 2009, 13:01:21 pm »
...дано издържа още 2-3 седмици....)

Ще издържиш, как няма да издържиш :D стискам палци силно на всички ви, които сте на финалната права :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #195 -: Юни 22, 2009, 14:03:15 pm »
minim, като говориш със Сигридов го питай за Нитродерм лепенките. Ако каже, да - звънни да се уговорим как да ти ги дам. От гинипрала и на мен така ми ставаше, както и на всички явно. Пиех го с верапамил комбинация и валидол май ми даваха, не помня. Но първите дни беше по-силно треперенето, както и главоболие и позиви за повръщане.
Сега в подготовката около раждането, последните седмици просто се изнизват неусетно.


Хихихи, относно багажа за болницата ми стана смешно снощи като четях. След връщането от родилния дом намирах разни белжчици, на които мъжа ми си е записвал като съм му диктувала какво да донесе, къде се намира и т.н :lol:
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #196 -: Юни 22, 2009, 14:36:06 pm »
На мен пък Стаменов когато ми каза да пия Гинипрала беше само по половин таблетка и то ако е наложително и не ми минава от Магнерота който пиех 3*2 на ден.Рядко го пиех и не съм имала никакви странични ефекти както и не съм го пила в комбинация с нещо друго.
Нитродерм лепенките при мен нямаха никакъв ефект на мен Стаменов ми ги беше дал,но пак си зависи от организъм.
« Последна редакция: Юни 22, 2009, 14:39:58 pm от asi73 »
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #197 -: Юни 22, 2009, 16:53:26 pm »
Здравейте! Аз пак имам нужда от помощ, а има мами минали по моя път.Бременна съм с близнаци и ето въпросите:
1.Лекарската комисия за болничните дава до 180 календарни дни болничен и да разбирам,че без да се имат предвит 45 дни преди бременност и раждане нали?
2.Аз в момента съм в 11 г.с. и на 15.07 вече ще имам болнични за 87 дни т.е. няма да ми стигнат преди този за брем.и раждане(ще имам още цял месец и половина). И ако си го прекъсна сега после как ще започна да си вземам пак, защото в седмия месец ще имам по-голяма нужда от колкото сега в третия.

Извинявам се ако не е по-темата, но Жабче и Мими май са позапознати :oops:.
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #198 -: Юни 22, 2009, 17:03:59 pm »
Калимера, добре дошла първо! Да изкараш колкото може по-дълго!
180 дни за годината са без тези 45.Доколкото знам, ако трябва да ти пуснат повече болнични, трябва да се явиш на ТЕЛК. Най-добре говори с лекаря си. А ако се прекъсне пак се взима болничен от ЛКК.
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #199 -: Юни 22, 2009, 19:47:13 pm »
Миним, дръж се, още малко остана.  :D За треперенето на ръцете на мен ми помагаше да хапна нещо сладко - вафличка, меденка. В никакъв случай не пий Гинипрала на гладно, това усилва сърцебиенето и треперенето. Аз имах от тези лепенки, за които говори Вера, благодаря й че ми ги даде.  :bighug: При мен действаха. Освен тях д-р Стаменов ми беше дал едни подобни, но специално за контракции - в оранжева опаковка.
От 30-31 седмица до края и аз имах много контракции, матката се преразтяга и контрахира по-често. На записите в 34 и 35 г.с. бабетката все ми обясняваше, че скоро ще родя с тези силни и ритмични контракции. Обикновено бяха на по 5-7 минути и стигаха до 50-60 по скалата, а последните 2 записа (в 37 г.с.) и до 100 са стигали, но без болка. Шийката ми удържа фронта, в деня на раждането се оказах с 1 см разкритие и 20% скъсяване на шийката. Но пък бебетата бяха високо т.е. не е имало механичен натиск върху шийката и това е бил основният фактор да се запази.

Калимера, добре дошла и лека бременност! Мими вече ти е отговорила, но и аз да повторя.  :oops: В 180тте дни не влизат тези 45 дни преди термин. Ако прекъснеш за няколко дни болничния, после отново започват да ти броят до 180. Аз взех отпуска накрая, защото не ми достигнаха 5 дни. Иначе ако не искаш да прекъсваш, трябва да се явиш на комисия (ТЕЛК).
  09.11.2007