0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #140 -: Юни 08, 2009, 20:22:42 pm »
Мили близнашки мами, искам да ви питам как бяхте с контракциите към края на бременността? Аз вече цяла седмица съм в много странно състояние. Имам твърде често втвърдяване на корема, но без никакви болки. Обаче като казвам твърде често имам предвид примерно през 10-20 минути днес цял ден.  :( Това започна миналата седмица, когато Сигридов ми назначи Изоптин и Гинипрал 3х1 и Магнерот 3х2. До тогава пиех само Магнерот 3х1. След първите два дни контракциите понамаляха до 10-ина на ден, но от вчера пак се сгъстиха доста. Не знам вече дали да се притеснявам. На ЖК съм в четвъртък, а при Сигридов - в събота. Чудя се дали да му звъня като знам колко е натоварен. Моля, споделете опит.

*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #141 -: Юни 08, 2009, 21:01:44 pm »
zlatulka,   и аз бях така към 32 седмица и така до края. При всяко ставане корема беше на камък. Ходиш ли на запис на тонове? Там засичате ли контракции?
Много лежане, не рискувай малко остава, последните ми месеци минаха много бързо
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #142 -: Юни 08, 2009, 21:16:55 pm »
Ами на първия запис на тонове ще ходя в сряда. А иначе странното е, че аз си лежа и съм с тия зверски контракции. Почти не ставам.  8O Ами не знам. Трябва да издържим още няколко седмици. Така съм си обещала.  :D

*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #143 -: Юни 09, 2009, 12:59:24 pm »
Златулка, аз бях с контракции от 5тия месец, а от средата на седмия корема ми беше постоянно твърд. От тогава бях през цялото време на легло, защото имаше вероятност да тръгна да раждам още тогава заради голямото количество околоплодни води. Доктора ми беше казал, че при двуплодна бременност е нормално да има по-чести контракции, щом са без болка пиеш си магнерота и лежиш. Но все пак се наблюдавай и ако наистина зачестят доста е добре да се обадиш, ако трябва и да полежиш в болницата на системи малко. Още малко остана, стискай поне 36 седмици да станат мъниците. Направихте ли профилактика за дробчетата на малките? Имам спомен че по това време аз бих инджекциите.
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #144 -: Юни 09, 2009, 13:08:35 pm »
Златулка, аз общо взето изкарах доста лека бременност и единствената конртакция която получих, така сериозна беше някъде към 18-20 седмица и след като полежах 1 час ми мина. Не съм пила нищо, дори желязо, само пиех витамини, накрая, не се сещам от кога, може би някъде към 30г.с. и нататък и аз усещах тази трърдост, която описваш, но си спомням, че беше винаги когато нещо се преуморя, например 15-20 минути стоене права и корема ми ставаше твърд, но без болка и веднага лягах. И с всеки изминал ден докрая ставаше все по кратко времето през което можех да стоя права или да отида до някъде. Сигурно са били контракции, но аз все си мисля, че е било от самата тежест. Последните два дни преди секциото, дори прехода от едната стая в другата ми се струваше дълъг :lol:. Пожелавам ти да изкараш още няколко седмици 3 в 1 :D
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #145 -: Юни 09, 2009, 15:17:25 pm »
mimi26, аз вече седмица пия не само магнерот, но и гинипрал и изоптин. Мислех си, че имат добър ефект, но от вчера вече малко се съмнявам. Иначе миналата седмица ми сложиха инжекция Флостерон. Ти си писала в множествено число. Повече от една ли трябва да е? Явно ще трябва повечко да се лежи. В събота ще говоря със Сигридов и ако трябва и в болница ще лежа.
Хайде отивам да полегна  :D

*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #146 -: Юни 09, 2009, 15:27:55 pm »
Ами на мен около 32ра ми биха 2инж. през ден (забравих как се казваха - с Д започваха  :oops: ), после в края на 8мия (35седм.) лежах 4 дни в патологията биха ми пак. За различните лекарства сигурно има различни схеми на поставяне. Щом 1 са ти сложили, значи толкова трябва. Магнерота го почнах края на 4тия месец, защото получих тогава силни контракции.
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #147 -: Юни 09, 2009, 17:15:03 pm »
Мими, ама много ти сладки юнаците.  :D
elist добре дошла!
Луничке, едното беше 120, а другото 100 лв като по-скъпото дори беше още в гаранция.
Златулка, аз бях с такива ритмични контракции от 22-23 г.с. и още тогава ми изписаха Гинипрал + магнерот 3*2. В 7ия месец намаляха, но към 30-31 г.с станаха по много и начесто, въпреки че и аз предимно лежах. Дори обръщането в леглото причиняваше контракция.Не очаквай Гинипрала да спре напълно контракциите, но пък поне стават по-слаби, а те не са опасни. Някъде от 33 г.с. и на записите се отчиташе силна маточна активност, а с лекарства и лежане докарах до 38 г.с.
  09.11.2007
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #148 -: Юни 09, 2009, 17:17:00 pm »
Мерси, Жабче!
Дай снимки и на твоите сладури  :D
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #149 -: Юни 09, 2009, 18:20:30 pm »
Жабче, вдъхна ми малко повече надежда. Особено като си спомня как казваше, че обикаляш по магазините и после переш и гладиш и подреждаш дрешките :D Явно не си лежала от сутрин до вечер. Че мен това ме притесняваше - как ще напразаруваме за бебетата.
А на теб какво ти биха като профилактика за дробчетата на мъничетата? Понеже и аз ще раждам в ТК като теб.

Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #150 -: Юни 09, 2009, 18:56:20 pm »
Ами аз рано направих покупките (в 6-7ми месец), реших, че после ще ми е по-трудно с големия корем и предположих, че и да се лежи ще трябва. Докъм 32 г.с. бяхме приключили с всичко, оставаше само да се подреди и изглади, което правих по малко всеки ден вкъщи докъм 34-35 г.с. Гладех по малко всеки ден, седнала на леглото, мъжът ми ми слагаше масата за гладене на най-ниското ниво. Пак така малко по малко си подредих шкафовете и къта за бебетата. Абе по малко всеки ден, да не се преуморявам. Но след 30 г.с. става все по-тежко всичко. Пожелавам ти до 38 г.с. да докараш и ти.  :D А за покупките, ако трябва сядаш в магазина и да ти принасят и да си харесваш. Ако имаш конкртени въпроси кое къде може да се намери, питай, все още ми е прясно.  :lol:
За дробчетата ми биха една инжекция Флостерон в 32 г.с. Повече не са ми слагали, обясниха ми, че ако тръгна да раждам преди 35 г.с. ще ми сложат още.
Ето и нови снимки: http://www.kvakolina.snimka.bg/album.php?album_id=387450
  09.11.2007
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #151 -: Юни 09, 2009, 19:47:19 pm »
ахаха, жабче и аз гладех седнала :)
за покупките аз набелязах повечето в интернет
после отидох до Пигис, магазин Щъркел, КОМСЕД, Чиполино
и магазин 9+...и общо взето купих почти всичко на един тур, но аз шофирах до последно, даже в колата седнала ми беше удобно, само избирах маршрути с по-малко дупки
не се притеснявай за нищо, пък ако мъжа ти е наоколо, след като родиш ще го пращаш него със подробен списък с картинка :)
сведи притесненията и рисковете до минимум, и всичко ще е наред
стискам палци
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #152 -: Юни 09, 2009, 20:48:19 pm »
много сте пораснали, Жабче  :D сладурки.
И аз до средата на 7мия бях напазарила.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #153 -: Юни 09, 2009, 21:05:41 pm »
Мили мами, много ви благодаря за подкрепата.  :bighug: Наистина ме поуспокоихте. То и аз имах намерение да понапазарувам по-раничко, но сме притеснени финансово и до сега не ми се отдаде подобна възможност. А и до преди седмица имах почти перфектната бременност и бях сигурна, че и занапред ще е така. :D
Жабче, ама верно много сте порастнали. :D Супер. Ще те тормозя значи за мнение за покупки и магазини, но на лични за да не оспамваме тук. Значи Флостеронът е бил за дробчетата. Да не се чудя повече.

*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #154 -: Юни 10, 2009, 01:31:38 am »
Злати, Жабче....пишете тук...няма да спамите темата...
нали за това е тази тема...и ние да четем и черпим информация...
ще е полезна и на мен...и на други двойно и тройни мами..
мен от няколко дена ме гложди един въпрос - шишетата на бебетата...предполагам, че не е хубаво да се разменят..и още повече самите бибки...когато се две бебетата...как си маркирате шишетата и бибероните, докато се стерилизират примерно, за да не объркват?
Аз така го написах, че дано ме разберете...

и....благодаря предварително  :bighug:
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #155 -: Юни 10, 2009, 01:48:22 am »
minim, ами лесно... слагаш бибата до съответната гривна и шише и няма как да се обърка. Горещо препоръчвам шишетата Нук  :D. Купувахме и разни В free, които бяха с 1001 джуджавки... е, не ни спасиха от коликите!
Но при все, че е стерилизирано какъв е смисъла да е разделно, освен емоционален?
У нас разделянето се спазваше само първите месеци. После настана такова лудо крадене и лапане на чужди биби и шишета  :D.
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #156 -: Юни 10, 2009, 10:46:44 am »
Ами педката каза всяка да си има отделно шише и биберон, опитах се да го спазвам в началото, но в крайна сметка се отказах.  :oops: Целта е да се избегне заразяването с млечница, да кажем ако едната има, да не прихване и другата. Но при положение, че сучат, не видях логика да го правя - все пак разменям гърдите, а не давам все една и съща на едната или на другата. Всъщност аз и шишета не ползвам особено, нали се кърмим.  :lol: По едно време им правех чайчето на Хип против колики, но понеже не го пиеха и само си го изливах ежедневно, преустанових и това. Вода не искат да пият, залъгалки така и не дадох, а сега не ги и искат, та поне от тази гледна точка съм облекчена. И коликите ни бяха леки и минаха за около месец.
  09.11.2007
*

    elist

  • **
  • 57
  • Ерфурт,Германия/Варна
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #157 -: Юни 10, 2009, 11:55:45 am »
Здравейте,
аз имам един въпрос също.Кога усетихте бебетата?Аз ли съм дебелокожа или незнам какво е чувството ама нищо не усещам.Пък всеки като ме види това пита,нали вече доста ми личи.Моята гин. каза да не бързам.От 20 г.седмица,ама то аз нямам търпение.Вече взех да се притеснявам,пък съм на лекар чак на другата седмица.
Благодаря.
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #158 -: Юни 10, 2009, 13:15:01 pm »
Да кажа и аз за инжекциите за дробчетата на мен ми ги биха няколко дни преди да родя - две, мисля, че беше през ден.
За разделянето на биберони и шишета - първия месец бяха само на кърма, след това по малко дохранвах може би един месец да съм разделяла и после нали си се стерилизираха не съм ги делила, а както казва Вера после настава такова грабене на бибата на другия, че направо да паднеш от смях :lol:
И аз като Жабче не им дадох в началото  биберон залъгалка и доста време не го искаха, но бяха от по ревливите и в един момент не ми издържаха нервите и започнах да ги уча, най-много ме беше страх да не се отбият, заради дохранването с АМ и шише и от биберона, ама нашите се оказаха всичко лапащи и всичко сучещи и така се кърмихме 10 месеца, дори после трудно ми беше да спра кърмата.
За гладенето също седнала гладех, а покупките като ги почнах от 27 гедмица едва насмогнах до края, всеки ден по нещо, по малко :D
elist не се притеснявай, ще ги усетиш, аз някъде там в 19 г.с. май беше, ама доста слабо, ама после като почнат да ритат. :D
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #159 -: Юни 10, 2009, 13:56:28 pm »
Мамчета...благодаря Ви!
Много сте ценни!