0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #20 -: Март 09, 2009, 15:00:16 pm »
Precious_, добре дошла и какво имаш предвид под легълце, те и кошарите се водят детски легла.

Благодаря за топлото посрещане мими26  :) може би не се изразих правилно  :oops: имах предвид между кошарка и дървено легълце? В голяма дилема сме изпаднали ние кое от двете да изберем, за това бих искала да сондирам мнения  :) и понеже спалнята ни позволява две легълца от 120см :) сме в чуденка на кое да се спрем
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #21 -: Март 09, 2009, 15:16:18 pm »
Нашите са ето тези:

размера е 60/120
страхотни са, с люлящ механизъм, незаменим за приспиване и среднощни ставания. Има 2 нива като кошара и после става детско легло. За покупка на 2 ни направиха 5% отстъпка.
Ако под кошарка разбираш тези сгъваемите от плат, не мисля че са удобни за постоянно спане. Имаме такава, но я ползвам само като пътуваме, после и за игра ще е.
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #22 -: Март 09, 2009, 16:10:25 pm »
Мими, Благодаря ти  :bighug:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #23 -: Март 10, 2009, 00:22:21 am »
Здравейте мили бъдещи и настоящи многодетни мами  :)

здравей, Missy  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #24 -: Март 10, 2009, 08:09:25 am »
Мими, аз не бих се съгласила с теб за кошарките.
Според мен всичко е въпрос на матрак.
Митака е с тази кошара ЦЪК и този матрак ЦЪК.-мале, как са увеличили цените ...  osi_15
А лятото спа 3 месеца на преносим(сгъваем).
Предимството на кошарката е и в това, че за 5 мин събираш и тръгваш, а детето винаги спи в своето си легло!
Не отричам креватчетата от дърво, даже останалата час от стаята е точно с мебелите на Дибо
-гардеробче и скрин!
 :DПросто мнения и избор!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #25 -: Март 10, 2009, 08:32:48 am »
и Жорко спи в тези тип туристически кошарки и са много удобни според мен и лесно се местят из стаите.Аз реших,че като започне бебо да става в креватчето и като залитне и падне,ще е много по-добре да се удря в плат,отколкото в дърво(обиколниците пазят,но не много,пък и при игра се разместват и пак има къде да се удари детето).Освен това платнените кошари са по-дълбоки и няма шанс да се прекатури от нея.Жори е от високите и нашата кошара му е добре,но като го сложихме веднъж в дървената на една приятелка ,му идваше доста плитка.
<br />
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #26 -: Март 10, 2009, 08:38:39 am »
Ние сме с две дървени легла и две кошари за път.Защо да е по удобно само с кошарите като се върнете примерно от път със две бебета със купища багаж и тогава тепърва да се сглобяват пак кошарите,а те да ревят.По добре  е да си имат дървени легла във собствената стая.
« Последна редакция: Март 10, 2009, 08:40:18 am от asi73 »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #27 -: Март 10, 2009, 08:43:49 am »
Зори права си, и за удрянето на главата и за местенето(при нас от време на време се налага) и за прекътурването също.
От два сни това сънувам как прескача кошарата.
Все си мисля че няма как и все това ми в главата.
В дървеното на село един път спа и после си носехме нашето,
просто му беше до корема!

Ази мислила съм си и това, но пак така реших, въпрос на избор.
« Последна редакция: Март 10, 2009, 08:46:02 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #28 -: Март 10, 2009, 09:24:14 am »
Явно децата са различни, но ние сме с дървено легло.
Две страни с решетки, и две табли, нито веднъж досега
Рая не се е заклещила или удряла. С обиколници сме, и пазят перфектно.
Матрака не е голям и за сега няма как да се преобърне от леглото, високо е.
Имаме и кошарка, но тя е в колата, готова за път :D


абе май оспамихме темата с тия креватчета :D
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #29 -: Март 10, 2009, 10:33:56 am »
абе май оспамихме темата с тия креватчета :D

Не,Наде,не сте - дори напротив - поне за мен беше особено интересно и полезно да прочета различните плюсове и минуси както на дървени легълца,така и на подвижните кошарки - често да си призная не се бях замисляла изобщо за повечето аспекти,които сте изтъкнали -  като например евентуално прекатурване или пък удряне на главата в дървото,или пък че обиколниците може да се изместят и др. :oops:

Чак ме досрамя,хич да не се сетя да помисля за толкова важни неща като тези -за функционалността на креватчетата...Почувствах се такава невежа :? :oops:
Колкото и да чета и се подготвям за това,което ми предстои,май никога няма да се подготвя напълно  :oops: :oops: :oops:
« Последна редакция: Март 10, 2009, 10:47:51 am от Counterfeit »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #30 -: Март 10, 2009, 10:56:50 am »

Колкото и да чета и се подготвям за това,което ми предстои,май никога няма да се подготвя напълно  :oops: :oops: :oops:



Чувствам се по същия начин ...
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #31 -: Март 10, 2009, 11:10:23 am »
Ще се подготвите много бързо като се родят съкровищата ви :D
Четенето си е четене, на практика е съвсем друго.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #32 -: Март 10, 2009, 11:54:29 am »
Да се включим и ние в темичката  :D.
Пожелаваме много късмет на всички!!!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #33 -: Март 10, 2009, 13:09:37 pm »
Това, което казвате е вярно донякъде, всичко зависи от височината на дървеното легло. Нашите са доста високи и няма как да се прекатурят, а предимството е че после се маха решетката и си става перфектно легло. Като поотраснат дечицата ви не си мислете, че няма да тръгнат да прескачат и платнените кошари. Тогава дори още по опасно става, защото са доста по нестабилни от дървените, като нищо ще падне с нея направо. А и няма как да се ползва до 4год. например, винаги ли ще го слагате и вдигате от леглото - да има отвор отстрани, но с по-дебел матрак този отвор се стеснява, а и едно ревящо дете въобще няма да му е до отвор, за да стигне до леглото на мама. И това ни чака... А за обиколниците, ами пак си зависи от обиколника, колко е висок и т.н. Нашите ги правих по поръчка и стигат почти до горния край на кошарата. Като е вързан добре няма как да се измести. Дори сега го използват за опора при изправянето  :wink: И аз като Аси съм на мнение, че с 2 ревящи бебета да опъваш кошари е приключение. За 1 дете може да е удобно, но за 2 си мисля че не е удачен вариант от тази гледна точка.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #34 -: Март 10, 2009, 13:56:39 pm »
И на мен въпросната дискусия ми беше особено полезна. Точно през последните дни се бях замислила над тези варианти, макар да ни е още много рано. :D

*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #35 -: Март 10, 2009, 14:44:56 pm »
Относно леглата и кошарите - имаме и от двете. В началото купихме една кошара , но после им стана тясно в нея и взехме легла. Подариха ни и още една кошара, но не спят в тях, а ги ползваме само когато сме на гости при бабите. Моята дъщеря вече се прехвърли през решетката на леглото си и то пред очите ми, за щастие без синина дори, но оттогава в леглото без надзор не остава, а баща им се прави на майстор и вдигна решетките по-високо. А преди бяха свикнали да заспиват сами, но сега по необходимост се приспиваме. Както и да , исках да кажа, че дори и с дървени легла се случват инцидентите. А иначе кошарите са по-безопасни от тази гледна точка, че когато е на най-ниското ниво не могат да прескочат в никакъв случай, поне тези, които ние имаме, а и са достатъчно стабилни и според мен не могат да се прекатурят. За блъскането в леглото - ами зависи от самото дете. Синът ми рано започна да се изправя и много често се удряше, но сестра му е по - мързеливичка и когато започна да се изправя беше вече доста стабилна и почти не се е удряла.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #36 -: Март 11, 2009, 11:02:06 am »
Ние с мъжо си харесахме . Е, още доста време имаме, а и няма да купуваме преди да се родят бандитчетата ни.
Момичета, откакто ходих на доктор миналата седмица, не спира една гадна болка - все едно съм си усукала някаква жила. Като съм легнала спира, но като стана  :( Случвало ли ви се е? Като че ли не е от матката, а отстрани някъде. Как ми се иска да са минали вече тези 9 месеца и да се успокоя, че момченцата са ми добре и са напълно здрави.
Precious, лека бременност и здрави малки слънчица ти пожелавам!


*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #37 -: Март 11, 2009, 14:56:37 pm »
Бебе, ние купихме такова легло и на мен специално, хич не ми е удобно  :? Това е единствената покупка, за която съжалявам.
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #38 -: Март 12, 2009, 01:05:17 am »
Един съвет и от майка, чието диване не спи в собствено креватче от..не помня вече от кога, просто за да имате различни гледни точки под ръка при избора. Никой не го планира така, но все пак може да се случи - детското креватче става излишно като място за спане /познавам поне десетина такива бебета/, сега кошарката ползвам само за временно въдворяване /отскоро и тази й функция се обезмисля/ и за обезопасяваща преграда на големия креват, на който спим двете. Последното приложение за сега е успешно и ефекто-кошарата е лесно подвижна. Ако бях купила дървене креватче, до сега щях да съм го продала.
Пожелавам на всички бъдещи мами послушни бебоци! :D 


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #39 -: Март 12, 2009, 15:44:45 pm »
Бъдещи и настоящи мами на близнаци и тризнаци, чухте ли пак ни прецакаха, нямало пари в бюджета за нас и обещаните по 1200лв на близнак няма да ни ги дадат така се изказал днес министъра на финансите.Много шум за нищо пак им куца социалната политика на правителството!!!!!