0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: За и Против Тампоните
« Отговор #20 -: Февруари 23, 2009, 15:59:02 pm »
Никога не съм ползвала тампони.Пробвала съм 2-3пъти,ама хич не се чувствам комфортно.Кой както свике.

Може би не го поставяш правилно, не би трябвало да го усещав въобще  :)
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    teoivo

  • **
  • 69
  • Само преживените неща са истински разбрани ....
Re: За и Против Тампоните
« Отговор #21 -: Февруари 23, 2009, 22:12:10 pm »
Аз също от доста време използвам тампони и ги предпочитам пред превръзките,но в крайна сметка на който каквото му е удобно и с каквото се чувства добре.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: За и Против Тампоните
« Отговор #22 -: Февруари 24, 2009, 02:30:03 am »
Този шок може да се получи и в първите минути на поставянето на тампона  :wink: без значение дали са или не са минали препоръчителните часове за носене от производителя.
Май говорим за различни неща. Това, което описваш, е алергична реакция към материала, а аз говорех за токсичен шок. Токсичният шок се причинява от токсини ( от там му идва името) произвеждани от стафилококи или стрептококи и този свързан с употребата на тампони е най-често от стафилококи. 

Ако имаш проблеми не е добре да се ползват тампони, но иначе на който както му е по-удобно. Аз лично от много години ползвам и никога не съм имала абсолютно никакви влагалищни инфекции. Ама не съм непрекъснато с тях де- редувам ги. И НИКОГА не спя с тампон - това си е опасно.

Поздрави.

Б.


« Последна редакция: Февруари 24, 2009, 02:47:30 am от Bobbie »


  
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: За и Против Тампоните
« Отговор #23 -: Февруари 24, 2009, 07:56:25 am »
Боби, би ли пояснила какво точно предвид имаш като казваш, че токсичния шок, тампоните и стафилококите имат общо ????
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: За и Против Тампоните
« Отговор #24 -: Февруари 24, 2009, 14:51:36 pm »
Този шок може да се получи и в първите минути на поставянето на тампона  :wink: без значение дали са или не са минали препоръчителните часове за носене от производителя.
Май говорим за различни неща. Това, което описваш, е алергична реакция към материала, а аз говорех за токсичен шок. Токсичният шок се причинява от токсини ( от там му идва името) произвеждани от стафилококи или стрептококи и този свързан с употребата на тампони е най-често от стафилококи. 
Ако имаш проблеми не е добре да се ползват тампони, но иначе на който както му е по-удобно. Аз лично от много години ползвам и никога не съм имала абсолютно никакви влагалищни инфекции. Ама не съм непрекъснато с тях де- редувам ги. И НИКОГА не спя с тампон - това си е опасно.
Поздрави.Б.

Ами аз още в първият си пост говоря за алергичен шок  :) :) :) А по въпроса за токсичният важи същото. В зависимост от чувствителността на организма може да бъде предизвикан още в първите минути и часове от поставянето на тампона и може да го получат и хора които уж нямат проблеми. Точно заради зачестилите случаи започва и изписването за това евентуално усложнение и в листовките на тампоните в Щататите, като уж по-краткият престой на тампона в организма предотвратява това, но в крайна сметка просто намаляват случаите без да се реши проблема напълно. И както писах и преди в началото, наистина имаше и в листовките на български на тампоните О.Б., но сега незнам просто не съм се зачитала.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Re: За и Против Тампоните
« Отговор #25 -: Февруари 24, 2009, 15:29:23 pm »
И аз дълги години си ползвам само тампони. Изключително съм доволна. В редките случаи, когато ми се налага да ползвам превръзки ми е доста неконфортно.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: За и Против Тампоните
« Отговор #26 -: Февруари 25, 2009, 06:11:59 am »
Боби, би ли пояснила какво точно предвид имаш като казваш, че токсичния шок, тампоните и стафилококите имат общо ????
Умишлено избегнах  да се впускам в подробности, за да не досаждам, но щом се интересуваш ще го обясня. Стафилококите и стрептококите ( и други бактерии) произвеждат токсини. Ако се интересуваш по-точно Staphilococcus aureus е бактерията, която води до проблемите при тампоните и то точно определен токсин произвеждан от тази бактерия ( TSST-1). Тази бактерия нормалноси я има във влагалишето, но токсина се произвежда само в присъствието на кислород и неутрално pH. Връзката с тампоните е, че създават благоприятна среда за произвеждането на този токсин. Те вкарват въздух и самите са с неутрално pH. За повечето жени това не е проблем, защото произвеждат антитела, които го блокират. Обаче, при тези, които не произвеждат достатъчно антитела, токсините може да отидат в кръвта,след което имунната система реагира много мощно и всъщност токсичният шок е в резултат на собствената ти имунна ситема, която реагира на токсините.
Естествено, за да се произведат достатъчно токсини, трябва да има достатъчно бактерии, а за да ги има им трябва време да се размножат. Затова съветват да не се държат тампоните по-дълго от 4 часа - за да се ограничи броят на бактериите произвеждащи токсини. От както са махнали суперабсорбиращите тампони от пазара, случаите на токсичен шок при менструация за спаднали рязко до 0.5 на 100 000. И кой знае колко от тези са ги държали по-дълго.За размерите за страна като България това означава общо под 10 случая, което го прави наистина рядко явление. Дори в годините на "епидемията" случаите пак са били 12 на 100 000. Повече хора имат алергия към пеницилин, ама ампицилина не са го спряли от призводство.  Не е необходимо излишно да се стресират хората, само да си спазват инструкциите.

Надявам се, че съм отговорила на въпроса ти. За да не всявам смут искам също да добявя, че ако сте си позлвали тампони и не сте имали проблеми, няма основание да се смята, че може да го развието по-късно. Тези случаи по принцип са рядки, но от друга страна влагалищните инфеции от разни чревни бактерии сравнително чести. Много жени се чудят защо примерно имат коли бактерии във влагалишето ( при положение, че не практикуват анален секс) и  причината в някои случаи може да е от разместване на превръзките, така че тампоните в много отношения си имат предимства пред превръзките. Подобен проблем има и при суперабсорбиращите пелени, но до сега не съм чула някой да е оспорил употребата на пелени по принцип.


Starlet, вярно че за алергия си писала. Объркала съм се, защото си казала за листовките в тампоните в същото съобщение, а те са за токсичният шок. Няма значение - разбрахме се за какво говорим. За зачестилите случаи и статистиката, която стои зад тях съм писала по-горе в съобщението.


Боби
« Последна редакция: Февруари 25, 2009, 06:55:10 am от Bobbie »


  
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: За и Против Тампоните
« Отговор #27 -: Февруари 25, 2009, 08:28:54 am »
Боби, много полезна информация..
Браво !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
За и Против Тампоните
« Отговор #28 -: Февруари 26, 2009, 11:58:18 am »
И аз си ползвам тампони - винаги, и денем, и нощем. И Мели - благодаря ти! От тези неща, които прочетох малко се обезпокоих, но ти с едно изречение опроверга всичко. Наистина си е така. Само който не ги е употребявал не знае от каква свобода се лишава - образно казано. Наистина важното е да се сменят постоянно, но това да е проблема!!! :balk_46:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: За и Против Тампоните
« Отговор #29 -: Февруари 26, 2009, 13:17:02 pm »
И аз си ползвам тампони - винаги, и денем, и нощем. И Мели - благодаря ти! От тези неща, които прочетох малко се обезпокоих, но ти с едно изречение опроверга всичко. Наистина си е така. Само който не ги е употребявал не знае от каква свобода се лишава - образно казано. Наистина важното е да се сменят постоянно, но това да е проблема!!! :balk_46:
Ти за всеки случай е по-добре да не ги позлваш нощем, освен ако не спиш по 4-5 часа само. 8 часа е прекалено дълго време да стоят там.

Б.


  
Re: За и Против Тампоните
« Отговор #30 -: Март 06, 2009, 11:58:10 am »
Еееееееееееееее, хайде де! Естествено, че ги сменям. Навивам си телефона и ... даже и по три пъти на вечер ставам. За по-сигурно. Но това вече си ми е толкова естествено /сменянето де/, че не сметнах за необходимо да го споменавам. Аз повече от 3 часа не ги държа. Четох по-горе, че и до четири часа може, ама... навик, какво да се прави?!
*

    snejinn

Re: За и Против Тампоните
« Отговор #31 -: Март 09, 2009, 05:12:05 am »
Аз лично съм с две ръце "ЗА" тампоните.Аз използвам само тампони и нямам никакви проблеми!
Re: За и Против Тампоните
« Отговор #32 -: Март 09, 2009, 11:10:36 am »
Аз лично съм за тампоните,но кагато съм си в къщи предпочитам превръзките. :wink:
*

    princess79

Re: За и Против Тампоните
« Отговор #33 -: Март 29, 2009, 13:13:18 pm »
Използвам тампони от 7-8 години и за нищо на света не бих ги сменила с превръзките /освен ако лекаря не ми каже, че трябва да използвам превръзки!!!/. Супер удобни са ми и изобщо не ги усещам, така цикълът ми минава неусетно.Мисля, че са много по-хигиенични от превръзките.
П.П. Момичета, нещо което не е свързано с темата-миналото лято си направих регистрация в Зачатие, но дълго време не бях влизала и съм забравила потр. си име и паролата. Къде трябвада пиша, за да ми възстановят данните?!
*
Re: За и Против Тампоните
« Отговор #34 -: Март 29, 2009, 17:49:08 pm »
Принцес, ако си спомниш потрбеителското име и валидния мейл , с който си се регистрирала, може да ти върне паролата. Изпрати си мейла, с който си била регистрирана на zachatie@gmail.com
Ако не го помниш трябва да се регистрираш наново, няма друг начин.
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: За и Против Тампоните
« Отговор #35 -: Април 28, 2009, 19:33:19 pm »
За мен тампоните са велико достижение на човешкия ум. В частност - на женския.  :)
:good_post:
Re: За и Против Тампоните
« Отговор #36 -: Април 29, 2009, 02:02:30 am »
 Аз съм за ,стига да е умерено ползването а не ежедневно повреме на цикъла.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: За и Против Тампоните
« Отговор #37 -: Април 29, 2009, 13:21:51 pm »
Първите два дни от цикъла не мога да ползвам тампони. Прекалено обилен е, няколко пъти ми се е случвало тампона да изпусне. Не се чувствам спокойна. Иначе в останалите дни си е удобство и конфорт.
*
Re: За и Против Тампоните
« Отговор #38 -: Май 08, 2009, 10:48:17 am »
Аз от около 10 години използвам тампони по време на целият цикъл с изключение на последния ден, когато ползвам ежедневни превръзки. Никога не съм имала проблеми, за разлика от превръзките- от някои получавам такива обриви, че после 10 дни не мога да се оправя. Така че за мен тампоните са по- добри. Да не споменавам, че са с пъти по-хигиенични.


*
Re: За и Против Тампоните
« Отговор #39 -: Юни 12, 2009, 02:00:44 am »
Извън полезната информация вече споделена от остналите, моите находки от статии и форуми по отношение на тампоните са:

1. Да се ползват тампони с ниска попивателна способност и да се сменят по-често

2. Да се избягват ароматизираните тампони при опити за зачеване. Веществата с "аромата" могат да повлияят на pH средата на влагалището.