0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #560 -: Май 08, 2009, 18:24:30 pm »
Здравейте д-р Birdie!
Искам да Ви попитам Ринолекс подходящ ли е за дете на 4 години и 6 месеца, защото в листовката пише, че е за деца над 6 години, а на дъщеричката ми го изписаха. И аз се чудя дали да й мажа нослето с него?
Благодаря Ви!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #561 -: Май 08, 2009, 19:36:16 pm »
Здравейте, Докторе! Впросът ми е много спешен. Звънна ми моя приятелко, която има момченце на 1г и 2м. В момента детето е с разстройство и повръшане вече 3 ден, а педиатърката настоява днес следобяд да му поставят ваксината против морбили, защото имало епидемия в техния град. Детето не ходи на ясла или градина. Моля посъветвайте ме правилно ли е това или не.
Не е правилно.
Детето е болно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #562 -: Май 08, 2009, 23:59:56 pm »
Да се дават антибиотици за недоказана уроинфекция е недопустимо.
Да, има някои вирусни заболявания които причиняват цистити, но има и други съпътстващи симптоми, а не само цистит.

Кларитин няма описаното въздействие в случая.

Намажете кожичката с Бактробан (или Фуцидин).
Без посявка на урина не може да се приеме версията за уроинфекция... .
Докторе здравейте! Не стерилната урина е в норма - това ми казаха по телефона от лабораторията. Изрично ги попитах дали има завишени левкоцити - отговориха с не. Утре ще взема иследването. Стерилната урина ще излезе чак във вторник.
Освен зачервеното гърло, вече е и с леко запушен нос, без воднис секрет.
Мокри памперсите обилно, вече не го оставям без памперс - поне за няколко дни.
Вашето мнение? Не съм дала ни Кларитина, ни Суметролима още. Само намазах пениса с Бакробан.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #563 -: Май 09, 2009, 00:47:50 am »
Простете, защо да не ги мокри?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #564 -: Май 09, 2009, 15:21:57 pm »
Здравейте,Birdie!
Бях писала ,4е синът ми има кал в у6ите.Е,не е само кал  :( има6е и полипи  :(.Докторът явно си знае работата,но в4ера бе6е операцията и той ги махна.Сега се 4увствам много зле,в смисъл притеснявам се за6тото 4етох ,4е при 90% от хората,полипите рецидивират.Трябва6е да опитам с хомеопатия....Какво ви е мнението по въпроса?Според вас как стоят не6тата с полипите при децата?Синът ми няма о6те 3 години!Полипите са на евстахиеват тръба към гърлото.
Усмихнат ден Ви желая!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #565 -: Май 09, 2009, 15:46:09 pm »
Простете, защо да не ги мокри?
Мокри ги повече от обикновеното /чак се опикава въпреки пампеса/ и много често.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #566 -: Май 09, 2009, 15:54:52 pm »
Благодаря Ви Докторе за съвета, който ми дадохте за моята приятелка! Аз също имам нужда от помощ. Момиченцато ми е на 1г. и 11м. миналата година по това време получи алергична хрема. От нослето и тече пяна или по-скоро като пресечено мляко. Вие какво препоръчвате за такива състояния.  А това и е наследство от баща и той също е така всяка година по това време. Имаше и вирусна инфекция преди няколко дни силно зачервено гърло и заден ринит. Миналата година пак така започнахме и се лекувахме до края на юни с кузихром 4% очни капки. Благодаря!!!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #567 -: Май 09, 2009, 16:06:17 pm »
Здравейте,Birdie!
Бях писала ,4е синът ми има кал в у6ите.Е,не е само кал  :( има6е и полипи  :(.Докторът явно си знае работата,но в4ера бе6е операцията и той ги махна.Сега се 4увствам много зле,в смисъл притеснявам се за6тото 4етох ,4е при 90% от хората,полипите рецидивират.Трябва6е да опитам с хомеопатия....Какво ви е мнението по въпроса?Според вас как стоят не6тата с полипите при децата?Синът ми няма о6те 3 години!Полипите са на евстахиеват тръба към гърлото.
Усмихнат ден Ви желая!
Простете, но така,както го описвате, за пръв път чувам за подобно нещо.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #568 -: Май 09, 2009, 16:07:22 pm »
Простете, защо да не ги мокри?
Мокри ги повече от обикновеното /чак се опикава въпреки пампеса/ и много често.
Ако посявката и изследването на урината са ок, това не е абнормно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #569 -: Май 09, 2009, 17:16:41 pm »
Добър ден докторе
За мое щастие не съм писала в темите ви почти година  :)
Проблема ми е следния. Когато детето ми беше горе долу на три месеца се обрина жестоко по цялото тяло. Всичко това отмина, но  от тогава отзад на свивките на крачетата има постоянно зачервяване като обрив. Някои дни почти изчезва, а други е червено до кръв и я сърби. Когато е така я мажа два дена с КС крем / порепоръчахте ми дактакорт / и минава, но за малко. По принцип я водят с АД. Не яде нищо млечно под никакъв вид, къпя я два пъти в седмицата с мустела, а останалото време само с вода. Не мажа с нищо след баня. Пие мляко Хумана ХА2 само 1-2 пъти на денонощие. Не съм я водила досега на дерматолог понеже си мислех, че ще го израсте, но не се получава. Не съм правила изследвания за алергии по същата причина. Има ли място за притеснение и какво мога да предприема?
Благодаря
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #570 -: Май 09, 2009, 18:23:06 pm »
Докторе, писах малко по-нагоре. Моля за отговор, че детето едва диша.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #571 -: Май 09, 2009, 18:33:51 pm »
Добър ден докторе
За мое щастие не съм писала в темите ви почти година  :)
Проблема ми е следния. Когато детето ми беше горе долу на три месеца се обрина жестоко по цялото тяло. Всичко това отмина, но  от тогава отзад на свивките на крачетата има постоянно зачервяване като обрив. Някои дни почти изчезва, а други е червено до кръв и я сърби. Когато е така я мажа два дена с КС крем / порепоръчахте ми дактакорт / и минава, но за малко. По принцип я водят с АД. Не яде нищо млечно под никакъв вид, къпя я два пъти в седмицата с мустела, а останалото време само с вода. Не мажа с нищо след баня. Пие мляко Хумана ХА2 само 1-2 пъти на денонощие. Не съм я водила досега на дерматолог понеже си мислех, че ще го израсте, но не се получава. Не съм правила изследвания за алергии по същата причина. Има ли място за притеснение и какво мога да предприема?
Благодаря
След като изчезне слагайте посменно пудра/хидратантен крем. НА тънък слой и с втриване крема. Лек слой пудра-пудрата.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #572 -: Май 09, 2009, 18:35:05 pm »
Докторе, писах малко по-нагоре. Моля за отговор, че детето едва диша.
Пост 561.
Отговорено Ви е. :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #573 -: Май 09, 2009, 18:42:14 pm »
След това пак писах пост 566
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #574 -: Май 09, 2009, 19:26:32 pm »
Здравейте, Докторе.
Можете ли да погледните тези снимки и да кажете дали според Вас, този обрив може да е алергична реакция? http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=31676&AlbumId=116469

Ще разкажа на кратко
Ако си спомняте, Боян беше с разни недоказани подозрения за алергия, дълго време на Ха мляко и т.н.
Детето успешно пие обикновено адаптирано мляко, съобразено с възрастта му. Вече яде и кисело мляко, както и сирене и масло, като при нито един от тези продукти не съм забелязвала реакция.
На 3,05 му дадох не повече от 1/4 от белтъка на сварено яйце и същия ден, както и другия до обяд нямаше никаква реакция.
На 4,05, обаче, направих глупостта да му дам детски млечен десерт с вкус на ягода и банан /до сега ягоди не е опитвал/. Количеството е малко. Още същия ден късния следобед имаше няколко гладки червени петна на вътрешната страна на едното бедро, които реших че са от ягодите и изчезнаха до сутринта.
Вчера - 08,05 видях тези пъпки, които Ви показвам. Днес го заведох на лекар и ми казаха, че е алергична реакция. Изписаха му капки фенистил за 5-6 дни.
Според Вас, алергична реакция ли е това? Все пак са минали 4 дни, през които детето не е кусвало нищо ново. Да давам ли фенистила се чудя. И нужно ли е да отлагам Пентаксима, който съм запланувала за 13,05?

Предварително Ви благодаря за отделеното време!




http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=31676&AlbumId=116469
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #575 -: Май 09, 2009, 21:26:29 pm »
Ето и коки се появи пак... с "алергиите" и бузките... .

Това на снимките е алергия-вид уртикария (папуларна). Понякога варицелен обрив изглежда точно по същият начин.
Аз бих дал Зиртек. От ягоди е, вероятно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #576 -: Май 09, 2009, 21:28:31 pm »
Благодаря Ви Докторе за съвета, който ми дадохте за моята приятелка! Аз също имам нужда от помощ. Момиченцато ми е на 1г. и 11м. миналата година по това време получи алергична хрема. От нослето и тече пяна или по-скоро като пресечено мляко. Вие какво препоръчвате за такива състояния.  А това и е наследство от баща и той също е така всяка година по това време. Имаше и вирусна инфекция преди няколко дни силно зачервено гърло и заден ринит. Миналата година пак така започнахме и се лекувахме до края на юни с кузихром 4% очни капки. Благодаря!!!
"От нослето и тече пяна или по-скоро като пресечено мляко."
... не съм виждал подобно нещо. 8O
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #577 -: Май 09, 2009, 22:22:32 pm »
Секрета от нослета е наистина много странен. Прозрачен сектрт със снежнобели парцали. Самата консистенция на секрета е като пенеста на много ситни балончета. Когато сме навън хремата се засилва. Дано успеете да ми помогнете! Предварително благодаря.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #578 -: Май 10, 2009, 00:15:32 am »
Ето и коки се появи пак... с "алергиите" и бузките... .

Това на снимките е алергия-вид уртикария (папуларна). Понякога варицелен обрив изглежда точно по същият начин.
Аз бих дал Зиртек. От ягоди е, вероятно.
Коки с алергиите - точно казано! Беше ми предложено отново да заведа детето на алерголог  :( По разбираеми причини се въздържам от такъв преглед.

Значи давам Зиртек вместо Фенистил? В листовката прочетох, че за възрастта на детето се дават 5 капки, има ли връзка с килограмите или не?
Като казвате варицела, да слагам ли лупите  :wink: Защото обрива е само на единия крак, на другия има точно 4 пъпки?
За Пентаксима да разбирам ли, че няма да има проблем да бъде сложен след 3-4 дни?

Много Ви благодаря за отговорите!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #579 -: Май 10, 2009, 00:59:25 am »
Варицелата има друг ход. И е по-различно.
Защо не обсъдите за Зиртек с педиатъра като по-силно и ефективно средство?
Знайте обаче че ако обрива не се разпространява, ползата от Зиртек не е голяма и не ускорява изчезването на пъпките-те имат "собствен ход".
Аз бих изчакал с Пентаксим докато се спукат пъпките и позавяхнат.
« Последна редакция: Май 10, 2009, 01:02:00 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.