0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #540 -: Май 05, 2009, 19:46:03 pm »
Не се дават тези неща-боракс на малко дете, бебе...глицерин по лигавици на малко дете.Има много добри готови препарати.
Тази прескрипция от някой нафталинов гардероб е май извадена...и вероятно е за КОЖНО приложение при възрастни. Както и да е, аз лично такива неща не ползвам. Пък и Дактарина е с "пъти" по-ефективен и резултатен от Нистатин-а за орална кандидиаза при бебета.
« Последна редакция: Май 05, 2009, 19:48:02 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #541 -: Май 05, 2009, 21:47:14 pm »
Здравейте Докторе, синът ми е на 4г. от три дни е с темп до 39градуса. Днес при прегледа каза педиатърката,че има спастична кашлица с хрипове от ляво. Кашля доста чак до повръщане. Кашлицата ми изглежда дълбока,но тя каза все още да не давам антибиотик, предписа аугментин АСС за кашлицата и вит.С Температурата беше спаднала до 37,3 днес,но сега пак вдигна 38,8 да почвам ли АБ-то или все още да чакам?Не знам дали е от значение,но докато спи диша шумно и доста плитко. Благодаря предварително!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #542 -: Май 06, 2009, 11:15:54 am »
Не се дават тези неща-боракс на малко дете, бебе...глицерин по лигавици на малко дете.Има много добри готови препарати.
Тази прескрипция от някой нафталинов гардероб е май извадена...и вероятно е за КОЖНО приложение при възрастни. Както и да е, аз лично такива неща не ползвам. Пък и Дактарина е с "пъти" по-ефективен и резултатен от Нистатин-а за орална кандидиаза при бебета.
Благодаря Ви!
Добре,че има хора като Вас-готови винаги да помогнат!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #543 -: Май 06, 2009, 15:12:04 pm »
Вземаме "Дактарин" орален гел!
НЕ "Дактарин" за кожно, външно, приложение!
Мажем локално с клечка за уши-не е нужно да "пие" детето.
Не е нужно да мажем езика "в добавка". Не винаги белият език=гъбички.

Мажем след хранене. +2дни след като изчезне обрива.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #544 -: Май 06, 2009, 22:01:17 pm »
Да,точно Дактарин орален гел взехме.Нанасям то с клечица почти по цялото езиче,то не е просто бяло,а цялото направо е като на мехурчета ...И  доста го боли детенцето...Но само с три намазвания и вече има осезаемо подобрение.Днес дори хапна супа на обяд  :)
Благодаря Ви още веднъж!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #545 -: Май 06, 2009, 23:36:26 pm »
Докторе , здравейте!
Имам чувството, че Вики ми показва, че иска "смяна на режима". Допреди седмица спеше и сутрин, и следобед. Отакто вечеря вече , а не пие АМ си спи сутрин, но след това следобеда не спи. От два дни процедирам така: сутринта бодърства, обядва и заспива - около два до три часа. След това бодърства, вечеря в 20.30 и заспива. Правилно ли постъпвам?
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #546 -: Май 07, 2009, 00:16:03 am »
Здравейте по-нагоре сте писали че белият език не винаги е гъбички .Искам да попитам има ли хора ,при който е нормално да е бял езика?Моето дете почти винаги е с бял език -като я водя на лекар все това повтарят езикът е обложен .На какво се дължи обаче не ми казват .Пречи ли да е такъв езика ?
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #547 -: Май 07, 2009, 01:34:44 am »
Докторе , здравейте!
Имам чувството, че Вики ми показва, че иска "смяна на режима". Допреди седмица спеше и сутрин, и следобед. Отакто вечеря вече , а не пие АМ си спи сутрин, но след това следобеда не спи. От два дни процедирам така: сутринта бодърства, обядва и заспива - около два до три часа. След това бодърства, вечеря в 20.30 и заспива. Правилно ли постъпвам?

Лейди, извинявам се, чв се намесвам. Дъщеря ми е на възрастта на Вики.
Аз като прочетох, колко спи той, щях да падна :D. Почти 2 годишно дете, да спи по два пъти на дена  и то по 2 часа, не бях чувала дала досесега.
Дъщеря ми от около 1 годишна спи само с;едобяд, а от  2 месеца насам изобщо не спи през деня.  Буди се ок 7.15 сутринта, при всичките ми усилия да я преспя по обяд, тя скача и отива да беснее. Вечер ако до 21.30 успеем да я преспим е добре.
Тя е феноминален случай в това отношение. Цял ден не се спира и пак не и се доспива.

Та според мен напърлно нормално е детето да не спи вече по 2 пъти на ден, обратното е по- ненормално... по мое мнение,
Поздрави

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #548 -: Май 07, 2009, 02:03:14 am »
Докторе , здравейте!
Имам чувството, че Вики ми показва, че иска "смяна на режима". Допреди седмица спеше и сутрин, и следобед. Отакто вечеря вече , а не пие АМ си спи сутрин, но след това следобеда не спи. От два дни процедирам така: сутринта бодърства, обядва и заспива - около два до три часа. След това бодърства, вечеря в 20.30 и заспива. Правилно ли постъпвам?

а нужно ли е да се обръщаме за съвет към лекар по такива въпроси като естественото регулиране на дневния режим от страна на детето? достатъчно време отделя Бърди тук за помощ на майките, моля, нека не го товарим излишно.
ела и питай нас в седмичната тема на майките - ще ти кажем дали постъпваш правилно  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #549 -: Май 07, 2009, 02:09:10 am »
Докторе , здравейте!
Имам чувството, че Вики ми показва, че иска "смяна на режима". Допреди седмица спеше и сутрин, и следобед. Отакто вечеря вече , а не пие АМ си спи сутрин, но след това следобеда не спи. От два дни процедирам така: сутринта бодърства, обядва и заспива - около два до три часа. След това бодърства, вечеря в 20.30 и заспива. Правилно ли постъпвам?
Да.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #550 -: Май 07, 2009, 02:20:51 am »
Здравейте по-нагоре сте писали че белият език не винаги е гъбички .Искам да попитам има ли хора ,при който е нормално да е бял езика?Моето дете почти винаги е с бял език -като я водя на лекар все това повтарят езикът е обложен .На какво се дължи обаче не ми казват .Пречи ли да е такъв езика ?
Интерпретацията на това е различна за различните възрасти.
При малки бебета често е невинна находка.

При големи деца е (най-честото):
*гастрит, рефлукс
*гъбички
*в рамките на друго инфекциозно или вирусно заболяване.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #551 -: Май 07, 2009, 10:10:26 am »
Докторе , здравейте!
Имам чувството, че Вики ми показва, че иска "смяна на режима". Допреди седмица спеше и сутрин, и следобед. Отакто вечеря вече , а не пие АМ си спи сутрин, но след това следобеда не спи. От два дни процедирам така: сутринта бодърства, обядва и заспива - около два до три часа. След това бодърства, вечеря в 20.30 и заспива. Правилно ли постъпвам?

а нужно ли е да се обръщаме за съвет към лекар по такива въпроси като естественото регулиране на дневния режим от страна на детето? достатъчно време отделя Бърди тук за помощ на майките, моля, нека не го товарим излишно.
ела и питай нас в седмичната тема на майките - ще ти кажем дали постъпваш правилно  :lol:
А фактора "БАБА" - де го забрави? Питай Бърди, та питай Бърди! В къщи  доктора  е на особена почит  :D
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #552 -: Май 07, 2009, 10:14:34 am »
Здравейте по-нагоре сте писали че белият език не винаги е гъбички .Искам да попитам има ли хора ,при който е нормално да е бял езика?Моето дете почти винаги е с бял език -като я водя на лекар все това повтарят езикът е обложен .На какво се дължи обаче не ми казват .Пречи ли да е такъв езика ?
Интерпретацията на това е различна за различните възрасти.
При малки бебета често е невинна находка.

При големи деца е (най-честото):
*гастрит, рефлукс
*гъбички
*в рамките на друго инфекциозно или вирусно заболяване.
На 5г .Предният месец ми дадаха направление за гастроентеролог -ами не я прегледа на ехограф .Бутна и стомаха и отсече всичко е ок -това го пиша по повод рефлукса .
За гъбички на нея нали ще и е неприятно -не се е оплаквала
А за инфекциозното или вирусно заболяване вярно ,че тогава е още по-бял ,но като цяло си и е бял езикът дори и без да е болна.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #553 -: Май 07, 2009, 13:51:26 pm »
Уточнете. Нужно е уточняване.
Спрете за два три дни млякото преди сън. Вижте дали има промяна.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #554 -: Май 07, 2009, 16:48:00 pm »
Уточнете. Нужно е уточняване.
Спрете за два три дни млякото преди сън. Вижте дали има промяна.
Ами освен като оздравее .Сега не е пила мляко 6 дена ,но пък е с варицела .Благодаря за съветите  :).
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #555 -: Май 08, 2009, 00:06:24 am »
Докторе, пак съм аз.
Ситуация: днес от сутринта синът ми /приучваме се към гърне/ се напика четири пъти. В смисъл - става от гърнето и след десет минути пак е мокър. Такова често уриниране не ми се стори нормално, така че последва преглед. Няма температура - мерена е и днес два пъти и вчера, защото по едно време ми се стори по-топъл. Педиатъра установи, че има зачервено гърло, както и че главичката на пениса е леко възпалена /сетих се за перипетиите на Пердето и Тони бой по въпроса/. Диагнозата на педиатъра е вирусно заболяване, което е рефлектирало върху пикочната система и е въпрос на време да се прояви цялата клинична картина на вируса. Каза, че става въпрос и за начална форма на цистит. Изписан ни е Суметролим 7 мл на 12 часа, Кларитин 2 мл един път на ден - на въпроса ми защо се изписва се отговори за да се намали обема на набъбналата лигавица на утерера. Това за Кларитина ама хич не ми е ясно.За  пениса се препоръчаха компреси или бани с Риванол. Направила съм две бани с въпросния Риванол. Моето субективно мнение е, че детето получава нещо като облекчение ,защото седи мирен.
Вашето мнение по въпроса, моля. И извинявайте ако съм оттегчила Вас и останалите участници в темата с питането си.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #556 -: Май 08, 2009, 00:39:49 am »
Да се дават антибиотици за недоказана уроинфекция е недопустимо.
Да, има някои вирусни заболявания които причиняват цистити, но има и други съпътстващи симптоми, а не само цистит.

Кларитин няма описаното въздействие в случая.

Намажете кожичката с Бактробан (или Фуцидин).
Без посявка на урина не може да се приеме версията за уроинфекция... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #557 -: Май 08, 2009, 13:10:46 pm »
Докторе, кажете, моля, какви точно изследвания трябва да направим на моето нехранещо се нормално дете.
Заминаваме за България утре. Ще се видим с педиатърката ни в понеделник. Но искам да знам какво освен пълна кръвна, серумно желязо и урина трябва да се пусне, за да се види колко здраво е детето след година непълноценно хранене. Жлези, органи някакви да изследваме ли? Освен липсата на апетит си имаме и много неспокоен сън.
Педиатърката ни тук не вижда проблем, защото дъщеря ми е здрава (два вируса за по 3-4 дни е изкарала досега само), изглежда добре и се развива съвсем нормално.
Благодаря Ви!

Поздрави & хубав ден!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #558 -: Май 08, 2009, 14:21:54 pm »
Достатъчно е това.
Ако от прегледа се установи нужда от допълнителни неща-добавете ги в списъка на изследванията.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #559 -: Май 08, 2009, 16:35:01 pm »
Здравейте, Докторе! Впросът ми е много спешен. Звънна ми моя приятелко, която има момченце на 1г и 2м. В момента детето е с разстройство и повръшане вече 3 ден, а педиатърката настоява днес следобяд да му поставят ваксината против морбили, защото имало епидемия в техния град. Детето не ходи на ясла или градина. Моля посъветвайте ме правилно ли е това или не.