0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #520 -: Април 29, 2009, 15:42:08 pm »
Не мога да Ви кажа дали наистина има уроинфекция, или не. Не мога!
Става с преглед,комплексна преценка.Да разбира се, аз и неискам това от вас, просто търся вашето мнение и съвет, те са за мой ориентир как да процедирам тук за да лекувам детето си, доколкото това е във възможностите де.

Е, сигурно Гентамицин мускулно никой и никъде днес не прави, освен при много редки показания. Креон, Мезим-форте никой не дава на бебета и малки деца без нужда.Тук каквото и да напиша, все ще е малко, но излиза че всички лекари са подсъдни в БГ, да не кажа за убиване.

"Ентерол" е илач, така или иначе.Илач или не, благодарение на пробиотиците Тони се възстанови и е добре, щом минава 14 кг. сега, а ноември беше едва 11.5 кг. и определено изглеждаше доста зле.Пак трудно се храни, но това важи за готвените ястия.

Колко още... .Ще се радвам да сте винаги така точен и занапред.

Сега един страничен от темата въпрос, Тони все още пие АМ. От една седмица минахме от АЛ110 на Нестле Джуниър 2+, обаче забелязвам засилено газообразуване, да ми препоръчате друга марка АМ за неговата възраст. Лека полека, ще минем на прясно и кисело по нататък, но засега ще е на АМ.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #521 -: Април 29, 2009, 20:00:24 pm »
"Ентерол" е вид гъба. За него говоря, а не за про (пре)биотиците.
Оставете на Ал110-от това е "напредъка"... това го бях забравил.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #522 -: Април 30, 2009, 22:28:09 pm »
Здравейте д-р Birdie!Искам да попитам за проблем при детето -на 5г и 9м .Декември месец и извадихме третата сливица -до тогава правеше все отити и имаше носов говор ,запушен нос .Но проблемът е че аз не виждам промяна след операцията -детето уж здраво си е със запушен нос продължава да приказва носово .А за капак е и пак с отит .Пие поредният АБ Клацид .За два дена незнам какво е положението с ушите ,но започна да приказва носово а носът в момента не е запушен и няма хрема .
Доста дълго стана въпросът ми е на какво може да се дължи това носово говорене -няма рецидив за момента .
Вече незнам на какъв д-р да я заведа личната няма отговор ,прати ме на алерголог тя на УНГ а все се въртим в кръг.
Благодаря ви предварително за отговора .Ясно ми е че без да я прегледате няма как да отговорите ,но поне някакви предположения ако имате споделете
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #523 -: Май 01, 2009, 00:33:28 am »
Направете рентгенография за синузит (на синуси).
Ако има-20 дневно АБ лечение с два различни АБ.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #524 -: Май 01, 2009, 01:04:56 am »

Пневмо 23 НЕ Е рутинна детска ваксина и не е ефективна под 3-4 годишна възраст.
Пневмо 23 НЕ СЕ ползва рутинно в никоя държава от ЕС.
До 5 год възраст (някъде 6) се ползва "Прервенар" и само!
Във ваксинационните практики няма термин "натоварвам". Има само нужни за детето ваксини и такива без показания за употреба при деца.

Направете "Превенар" сега.
Не чакайте година още!
Превенар се ползва от 2м възраст.
Благодаря ви за отговора !Ще настоявам за Превенар.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #525 -: Май 01, 2009, 14:42:46 pm »
Направете рентгенография за синузит (на синуси).
Ако има-20 дневно АБ лечение с два различни АБ.
За капак от днес е и с варицела -трябва ли да спра АБ ,може ли да я къпя и с какво да ги мажа?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #526 -: Май 01, 2009, 19:47:34 pm »
За варицелата-чести бани. Ползвайте във ваната трици, или Авено с трици шампоан.
АБ не пречи-но защо го даваме е нужна обосновка.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #527 -: Май 01, 2009, 20:59:58 pm »
Здравейте, Докторе,

Бихте ли ми казали каква е дневната доза желязо, която трябва да приема организмът на 20-месечно дете, и колко капки Малтофер я осигуряват?
Знам, че преди да препоръчате добавка желязо, ще трябва да е доказана желязодефицитна анемия. Но в нашия случай желязото няма да е добавка, защото детето не го приема по никакъв друг начин (освен в минимално количество от кърмата). Педиатърката ни ни изписа препарат с желязо на прах, но даването му е трудно и става насила, със спринцовка от Панадол. Искам да спестя това преживяване на детето си и затова предпочитам давам капки. Но пък за лекарката ни най-добрият препарат е Sideral bimbi и трябва да давам него. Затова се обръщам за съвет към Вас.
Благодаря Ви!
Поздрави & весели празници!
« Последна редакция: Май 01, 2009, 21:43:12 pm от Тик-так »
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #528 -: Май 01, 2009, 21:44:18 pm »
За варицелата-чести бани. Ползвайте във ваната трици, или Авено с трици шампоан.
АБ не пречи-но защо го даваме е нужна обосновка.
И аз това питам ,но обяснение нямам  :?.Благодаря ви за отговора
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #529 -: Май 01, 2009, 23:39:50 pm »
Здравейте, Докторе,

Бихте ли ми казали каква е дневната доза желязо, която трябва да приема организмът на 20-месечно дете, и колко капки Малтофер я осигуряват?
Знам, че преди да препоръчате добавка желязо, ще трябва да е доказана желязодефицитна анемия. Но в нашия случай желязото няма да е добавка, защото детето не го приема по никакъв друг начин (освен в минимално количество от кърмата). Педиатърката ни ни изписа препарат с желязо на прах, но даването му е трудно и става насила, със спринцовка от Панадол. Искам да спестя това преживяване на детето си и затова предпочитам давам капки. Но пък за лекарката ни най-добрият препарат е Sideral bimbi и трябва да давам него. Затова се обръщам за съвет към Вас.
Благодаря Ви!
Поздрави & весели празници!
За съжаление без изследвания, по които да изчисля, не мога да кажа.
Изобщо не мога да дам и дози железен препарат по Интернет. Още повече за бебе... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #530 -: Май 02, 2009, 00:03:45 am »
Здравейте, Докторе,

Бихте ли ми казали каква е дневната доза желязо, която трябва да приема организмът на 20-месечно дете, и колко капки Малтофер я осигуряват?
Знам, че преди да препоръчате добавка желязо, ще трябва да е доказана желязодефицитна анемия. Но в нашия случай желязото няма да е добавка, защото детето не го приема по никакъв друг начин (освен в минимално количество от кърмата).
Съжалявам за офф-а. Това дете изключително кърмено ли е на година и осем месеца? Какво значи детето не го приема по никакъв друг начин /желязото/?
Извинявам се, ако съм непросветена.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #531 -: Май 02, 2009, 00:41:03 am »
Разбирам, Докторе. Благодаря Ви все пак!
След месец ще се приберем за малко в България и ще направя пълни изследвания.
lady_11, това не е изключително кърмено дете. Кърменията са 2-3 за денонощие, според зависи. Кърмата категорично не може да е достатъчна, не съм изтрещяла маниачка на тема кърмене, за да смятам нещо друго. Просто детето не се храни нормално. От една година насам за деня се събира максимум 200 г някаква храна, предимно плодове. Отказва да се храни, не че не предлагам каквото се сетиш. Не яде нищо, което съдържа желязо (и не само), плюе храната или яде хапва само лъжица-две.
« Последна редакция: Май 02, 2009, 00:42:37 am от Тик-так »
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #532 -: Май 02, 2009, 02:29:37 am »
Здравейте, докторе,
Моля Ви за съвет. Не мога да преценя как да постъпя през тези дълъги празници. Синът ми беше със зачервено гърло близо две седмици и тъй като вдигна температура и започна силна хрема започнах да давам (по лекарско предписание)антибиотик Клацид 250 мг/ 5мл., по 5 мл. на 12 ч. След 4-ития прием видях, че за неговите 20 кг. това е голяма доза и след разговор с лекарката ни го намалих на 4 мл. Утре сутринта ще станат 5 дни от приема, а той тази вечер ми се оплака, че го боли гърлото и се вижда, че още е зачервено (предишните 2 дни беше пресипнал).Температурата спадна преди 2 дни. Давам му да пие много чайове, смуче нередовно фитолор, хремата се сгъсти днес и започна да кашля. Има ли шанс този антибиотик да излекува детето при тези оплаквания 5-ти ден вече? Да го водя ли пак на лекар? Не сме правили изследване на гърлен секрет предварително.
« Последна редакция: Май 02, 2009, 02:35:08 am от charm »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #533 -: Май 02, 2009, 12:49:28 pm »
За съжаление отново, без преглед нищо не мога да кажа.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #534 -: Май 02, 2009, 22:00:04 pm »
Ходихме в инфекциозно отделение -продължаваме АБ до 5 дена .До вчера имаше три пъпки .Днес обаче избиха много -отначало са като обрив по късно стават с течност вътре -така ли е по принцип ? Оплаква се че я боли стомаха .До кой ден избиват пъпки ? До сега не е вдигала температура -дали заради АБ не знам .Като го спра дали да очаквам покачване на температурата .
И това че пие АБ по време на шарката дали ще окаже някакво влияние върху Имунитета и срещу нея?Благодаря за отговорите .
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #535 -: Май 03, 2009, 06:34:08 am »
Да, така е при варицела.
До около 5-6 дена.
АБ при варицела се дава само при налични усложнения.
Няма негативно влияние, но все пак се дава с цел.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #536 -: Май 05, 2009, 14:30:33 pm »
Здравейте!
Можете ли да ми кажете за следното лекарство
borax -2.0
Glycerini -20.0
Nystatin -0.250/100000 E
-правено е в аптека,изписано е от стоматолог за гъбички по езичето на детето,получени след употреба на Аугментин ЕС.
Аптекарката ме попита  дали е за външно приложение и като и казах,че е за езичето ме погледна,все едно искам да си отровя детето...Каза,че има толкова други препарати за деца и не е нужно да мажа детето с него.
Детето страшно много го боли,не е хапвало нищо от 3 дни,вече дори вода отказва да пие...,а мен сега ме достраша да го мажа...Какво да правя?Друг препарат ли да купя или да ползвам този?И ако няма проблем да го мажа с него,то колко пъти на ден да го прилагам?
Благодаря Ви предварително за отговора!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #537 -: Май 05, 2009, 15:41:26 pm »
Гъбичките не болят. По принцип.
Може би са (И)афти.

За афти-"Алоклер"
За гъбички-Дактарин орален гел.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #538 -: Май 05, 2009, 16:04:27 pm »
Здравейте!
Снощи на врата на сина ми(1г.1м.) открих подут лимфен възел(предполагам).Беше бплен преди седмица,силно зачервено гърло,висока Т (до 40 градуса),беше на АБ-получи алергична реакция-обрив по цялото тяло.Не кашля,но в момента гласът му е пресипнал.Възможно ли е да е в следствие на болестта,нужен ли е своевременен преглед или може да се изчака след прзниците? Има ли място за притеснение или е нормална реакция на организма? Може би зъби-избива му кътник от страната на лимфния възела???
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #539 -: Май 05, 2009, 19:07:16 pm »
Гъбичките не болят. По принцип.
Може би са (И)афти.

За афти-"Алоклер"
За гъбички-Дактарин орален гел.
borax -2.0
Glycerini -20.0
Nystatin -0.250/100000 E
Това да не го ползвам ,така ли?