0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #480 -: Април 22, 2009, 17:34:17 pm »
Здравей birdie ,
Реших да сложа на дъщеря ми противоменингитни ваксини (Аct Hib и Prevenar.
Тя е на 2 г и 7 м.До сега сме и слагали Инфанрикс (пречистения вариант на ДТК ).Джипито малко се понацупи от моето решение и даже ми каза в прав текст ,че не мога да си защитя детето си от всичко.Въпросът ми е можем ли да сложим и двете ваксини наведнъж или е добре да са през определен интервал.
Нали няма никаква опасност от заразяване? До колкото прочетох и двете ваксини са конюгатни.
Извинявам се предварително ако това вече е било обсъждано.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #481 -: Април 22, 2009, 22:14:37 pm »
Докторе имаме доказана алергия към матрачен микрокърлеж,кожен тест,пробата отчете 15:6,и Алтернария 4:4.Това е тест правен при Мустаков.Хистамин 30:8.Тогава той изписа Хипосенсибилизация със Сталорал,курс 3 години.Не го започнах, повечето лекари до които се допитах бяха против.Преди теста при Мустаков,правихме  друг в нашия град.При него резултата беше Алтернария 20:10 ,и никаква реакция към микрокърлежа.Разликата във времето от първия и втория тест е 8 месеца.Възможно ли е такова разминаване?четох някъде ,че кожния тест може да отключи нова ал.реакция,вярно ли е?и какво представлява теста който препоръчвате?
РАСТ е тест с венозна кръв.
Има и по съвременни патч-тестове.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #482 -: Април 22, 2009, 22:16:24 pm »
Здравей birdie ,
Реших да сложа на дъщеря ми противоменингитни ваксини (Аct Hib и Prevenar.
Тя е на 2 г и 7 м.До сега сме и слагали Инфанрикс (пречистения вариант на ДТК ).Джипито малко се понацупи от моето решение и даже ми каза в прав текст ,че не мога да си защитя детето си от всичко.Въпросът ми е можем ли да сложим и двете ваксини наведнъж или е добре да са през определен интервал.
Нали няма никаква опасност от заразяване? До колкото прочетох и двете ваксини са конюгатни.
Извинявам се предварително ако това вече е било обсъждано.
"Наведнъж"? разделете ги на седмица разстояние.
Иначе, правилно решение сте взели. Акт-Хиб се прави от 1985 масово.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #483 -: Април 23, 2009, 18:45:25 pm »
Здравейте, Докторе! Преди месец взеха на дъщеря ми която е на 1г и 10 месеца секрет от гърлото. Изолира се стафилококус ауреус, но лекарят от лабораторията каза че това най-вероятно е здравоносителство. Тогава тя имаше Т до 37.8 , силно зачервено гърло и честно казано се излекува много лесно дори температуро понижаващи не давах. Детето ми беше добре до днес, но от сутринта има температура 37.4 и зачервено гърло. Утре смятам да я заведа на лекар, но реших първо да се посъветвам с вас. Тази бактерия може ли да и навреди с нещо ако не я премахнем? В момента на Вики и излизат и кътниците и лови разни вирусчета. Ако искат да и изпишат антибиотик утре да приема ли такъв вид лечение или пак да минем с изопринозин, ехинацея и др. подобни?
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #484 -: Април 23, 2009, 21:27:22 pm »
Здравейте докторе !
За първи път пиша и се консултирам с вас.За съжаление по въпроса с ваксините в нашата държава все има нещо недоизеснено, затова ние майките се налага да ровим , да питаме и да се информираме чрез интернет.Моят въпрос е следният. Синът ми навършва 6г. през май и личната каза, че подлежи на реимунизация с Тетраксим/ДТк +полио/. Искам да попитам възможно ли е при положение, че набор 2003 са били ваксинирани със други ваксини различни от сегашните, да бъдат реимунизирани с Пентаксим примерно, а не с Тетраксим.Бях чела някъде, че при положение , че са били ваксинирани с живи ваксини преди 6г. няма как да се сложи Пентаксим, а алтернативата била само Тетраксим.Колкото повече чета, толкова повече се обърквам  :?Благодаря предварително. Бъдете жив и здрав!
Сега се сетих нещо друго и допълвам. При положение , че разликата в двете ваксини е само Хем. инфлуенца има ли смисъл да се реваксинира с Пентаксим, тъй като приема е еднократен. Т.е предпазва ли се вирусен менингит при един прием само.Извинявайте, ако звуча объркано, но всъщност съм си объркана  :wink:
« Последна редакция: Април 23, 2009, 21:37:40 pm от Booty »
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #485 -: Април 24, 2009, 02:17:29 am »
Здравейте,д-р Birdie за първи път ми се налага да използвам ваш съвет.Извинявам се предварително ако се повтаря въпроса ми.Но наистина в нашата държава има доста неясноти относно ваксините и аз се чувствам доста объркана.Детенцето ми е на 1год.Днес бяхме на консултация и попитах педиатърката за ваксината Превенар(за която научих от интернет),но тя ми каза ,че не е необходимо да го натоварваме излишно с тази ваксина  и като стане на 2год. да направим Пневмо23.Въпросът ми е коя ваксина е по добре да се направи?Да се съглася ли с нея или да настоавам за Превенар?Или да направя 1 доза Превенар след 2год?Ще помоля за вашето мнение.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #486 -: Април 24, 2009, 11:47:17 am »
Здравейте докторе!
Преди седмица, когато успях да забеля чурката на момченцето си горе-долу добре за да я почистя /преди си мислех че съм я забелвала и съм я почиствала добре/ забелязах, че има мастни бели топчета по нея! Едното е на края на кожичката, но другите са по чурката и при това положение се видяха най-добре. Сега, като знам че ги има също видях някои, без да правя нищо. Какво се прави при такива случаи? На какъв лекар трябва да го заведа - уролог или хирург? Много ми е притеснено.
Благодаря предварително.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #487 -: Април 24, 2009, 12:09:19 pm »
Здравейте докторе !
За първи път пиша и се консултирам с вас.За съжаление по въпроса с ваксините в нашата държава все има нещо недоизеснено, затова ние майките се налага да ровим , да питаме и да се информираме чрез интернет.Моят въпрос е следният. Синът ми навършва 6г. през май и личната каза, че подлежи на реимунизация с Тетраксим/ДТк +полио/. Искам да попитам възможно ли е при положение, че набор 2003 са били ваксинирани със други ваксини различни от сегашните, да бъдат реимунизирани с Пентаксим примерно, а не с Тетраксим.Бях чела някъде, че при положение , че са били ваксинирани с живи ваксини преди 6г. няма как да се сложи Пентаксим, а алтернативата била само Тетраксим.Колкото повече чета, толкова повече се обърквам  :?Благодаря предварително. Бъдете жив и здрав!
Сега се сетих нещо друго и допълвам. При положение , че разликата в двете ваксини е само Хем. инфлуенца има ли смисъл да се реваксинира с Пентаксим, тъй като приема е еднократен. Т.е предпазва ли се вирусен менингит при един прием само.Извинявайте, ако звуча объркано, но всъщност съм си объркана  :wink:
Ваксинациите с Хиб ваксината приключват на 15м възраст.
Хиб има показания да се поставя до 5 годишна възраст (тоест, да я ползвате ако не сте ваксинирали).

Реимунизацията на 4-6 г възраст включва ДТаК+МПР. А не Хиб ваксината.
Следователно, избирате Тетраксим (Инфанрикс-Тетра, ако се търгува в Бг).
"Живи" ваксини? за коя имате пред вид? не играе роля това... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #488 -: Април 24, 2009, 12:12:56 pm »
Здравейте,д-р Birdie за първи път ми се налага да използвам ваш съвет.Извинявам се предварително ако се повтаря въпроса ми.Но наистина в нашата държава има доста неясноти относно ваксините и аз се чувствам доста объркана.Детенцето ми е на 1год.Днес бяхме на консултация и попитах педиатърката за ваксината Превенар(за която научих от интернет),но тя ми каза ,че не е необходимо да го натоварваме излишно с тази ваксина  и като стане на 2год. да направим Пневмо23.Въпросът ми е коя ваксина е по добре да се направи?Да се съглася ли с нея или да настоавам за Превенар?Или да направя 1 доза Превенар след 2год?Ще помоля за вашето мнение.
Пневмо 23 НЕ Е рутинна детска ваксина и не е ефективна под 3-4 годишна възраст.
Пневмо 23 НЕ СЕ ползва рутинно в никоя държава от ЕС.
До 5 год възраст (някъде 6) се ползва "Прервенар" и само!
Във ваксинационните практики няма термин "натоварвам". Има само нужни за детето ваксини и такива без показания за употреба при деца.

Направете "Превенар" сега.
Не чакайте година още!
Превенар се ползва от 2м възраст.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #489 -: Април 24, 2009, 12:14:16 pm »
Здравейте докторе!
Преди седмица, когато успях да забеля чурката на момченцето си горе-долу добре за да я почистя /преди си мислех че съм я забелвала и съм я почиствала добре/ забелязах, че има мастни бели топчета по нея! Едното е на края на кожичката, но другите са по чурката и при това положение се видяха най-добре. Сега, като знам че ги има също видях някои, без да правя нищо. Какво се прави при такива случаи? На какъв лекар трябва да го заведа - уролог или хирург? Много ми е притеснено.
Благодаря предварително.
Многократно сме писали че, не се "забелва" и не се пипа.
Оставете детето на спокойствие, моля!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #490 -: Април 24, 2009, 12:29:17 pm »
Здравейте, д-р Бърди! Може ли отговор на въпроса ми който е малко по-нагоре?
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #491 -: Април 24, 2009, 12:35:20 pm »
Ваксинациите с Хиб ваксината приключват на 15м възраст.
Хиб има показания да се поставя до 5 годишна възраст (тоест, да я ползвате ако не сте ваксинирали).

Реимунизацията на 4-6 г възраст включва ДТаК+МПР. А не Хиб ваксината.
Следователно, избирате Тетраксим (Инфанрикс-Тетра, ако се търгува в Бг).
"Живи" ваксини? за коя имате пред вид? не играе роля това... .
Благодаря ви!Разбирам, че от Пентаксим на 6г. няма нужда.Ще караме по процедура.Това за "живите" ваксини го забравете. Останете със здраве !
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #492 -: Април 24, 2009, 13:59:33 pm »
Докторе, до сега не съм имала проблем с храненето на Стефания, вчера реших, че е време да опита и ягода, на 26 месеца е
да обаче днес се събуди с пъпки по крачетата /горе по бедрата/, две три на дясната ръка и долу на дясното стъпало
според Вас, ягодите ли са причината, вчера е яла леща и мусака, половин банан и кисело мляко 4-5 лъжички
прилагам снимки
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #493 -: Април 24, 2009, 14:15:55 pm »
Може да са ягодите... да, може.
Но може да е и пълзяща гадинка.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #494 -: Април 24, 2009, 16:37:56 pm »
Моля за отговор, писала съм малко по-нагоре!
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #495 -: Април 27, 2009, 13:16:20 pm »
Здравейте, Докторе!
Отдавна не съм ви занимавала с Валери 8)
От преди около година има установени и потвърдени след двукратен преглед от хирург пъпни хернии (2). Хирургът съветва да се оперира. Как се процедира в този случай? Има ли шанс това да се израсте, чака ли се, коя е най-подходящата възраст?
Предварително благодаря!


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #496 -: Април 27, 2009, 14:22:12 pm »
Колко голяма е хернията?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #497 -: Април 27, 2009, 16:32:57 pm »
Едната е на самия пъп, а другата малко над него. И двете са видими - около 0,5см. Хирургът не ми е казвал колко са големи обаче.


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #498 -: Април 27, 2009, 17:29:26 pm »
Докторе- за нашите пъпки, май ни е нахапала бълха,с ментов лосион добре ли е да третирам
пъпчиците са изключително по откритите части на тялото, спя с нея в едно легло и аз имам 3-4
вие какво препоръчвате
в аптеката споменаха и за прахче за третиране на спалното бельо, но много се притеснявам за бебето с тези продукти
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #499 -: Април 27, 2009, 18:09:41 pm »
Здравейте Докторе

Според Вас каква може да е причината за нощно будене на 2г
значи заспива в 22ч и до 4 .00 не се буде обаче след това през 10 -15 мин до 7.00
 
към 6.00 яде нопосле пак се буди през 10мин

според педиатърката - сънува

моля за Вашето мнение

Предварителноблаодаря