0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #460 -: Април 20, 2009, 22:16:10 pm »
Во Истина Возкресе!

Единствените показания за прилагане на химеопрофилактика тук са рецидивиращи уроинфекции + рефлукс над 2 степен. Някои включват тук и "критерий" пол. Но това не е общо прието, и се отнася само до оценка степента на рефлукса във връзка с пола.

Доста деца закъсняват със зъбките. Не е обезателно проблем.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #461 -: Април 21, 2009, 00:27:47 am »
... до оценка степента на рефлукса във връзка с пола.


Докторе, извинявайте, може ли да ми обясните, това не го разбрах. Прави се разлчина оценка на степента на рефлукса при момиченца и момченца ли? :oops:

За щастие нямаме рефлукс, не че другото е малко де, но поне това няма детето :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #462 -: Април 21, 2009, 00:46:54 am »
Имаше склонност по-малки степени рефлукс при момичета да се приемат по агресивно по отношение даването на химеопрофилактика. В този смисъл. Но днес не съм го срещал вече толкова ясно казано.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #463 -: Април 21, 2009, 00:58:50 am »
Благодаря, разбрах :)
попитах, защото и аз не срещнах в прочетеното по въпроса да се тълкуват различно, а доста изчетох за съжаление :?
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #464 -: Април 21, 2009, 12:20:55 pm »
Докторе,добър ден!
Обръщам се за съвет към Вас!
В4ера със синът ми бяхме на доктор за преглед на ушите.Установи се,че детенце има ушна кал към тъпанчетата.Доктора поиска да слага упойка и тогава да из4исти ушичките.Разбира се цялата тая процедура ще се направи в болница и 6те се правят тестове на детето ми за поносимост към упойката и т.н.Мисълта ми е, не искам на толкова малко дете да се слага упойка,той е на 2 години и 7 месеца!Има ли и други методи да се справим с проблема?Възможно ли е калта да се натрупа от възпаление на уше,януари има6е проблем и на детенце дадоха антибиотик.Живеем в Германия!
Предварително благодаря!             
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #465 -: Април 21, 2009, 13:42:21 pm »
Има различни разтвори, които може да капнете в ухото и да се разтвори. Един такъв препарат тук е "Унисепт отик", например.
Освен това може да се промие.
Но първото е по-практично.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #466 -: Април 21, 2009, 14:03:35 pm »
Много благодаря за отговора!
Запо4вам да се от4айвам с тука6ните лекари,но явно на такъв сме попаднали!Как упойка на малко дете,а последиците които могат да възникнат?
Про4етох какво ви е мнението за капване на олио и зехтин!
« Последна редакция: Април 21, 2009, 14:16:41 pm от Sesiliq »
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #467 -: Април 21, 2009, 14:19:21 pm »
Какво производство са капките,на коя фирма?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #468 -: Април 21, 2009, 14:47:35 pm »
Вижте, не е обезателно да греши. Има случаи когато ушната кал е толкова твърда, че не може да се извади по друг начин. И защо да няма упойка при малки деца? Малки деца как се оперират ако се наложи?

Може би е преценил, че е толкова твърда ушната кал, че не може по друг начин... не знам. Не е нужно да сме мнителни и подозрителни толкова- мисля иска да Ви помогне по най-резултатният начин. Може да попитате друг, ако искате.

Във всяка страна има различни препарати-попитайте.
« Последна редакция: Април 21, 2009, 15:00:32 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #469 -: Април 21, 2009, 15:14:28 pm »
Благодаря много ,притеснила съм се много!
Да, дете е и не стои мирно,затова иска6е да слага упойка.За 4истене на кал не е ли редно 1-во да опита др.на4ини.Доктора извади малко кал от у6и4ките,зна4и с търпение и настоятелност,с помо6т от родителите ,може да по4исти! :?Да ама с упойка му е по лесно,а и в клиниката където прави операции 6те му се плати о6те  8O.
Слагана ми е упойка на 10 години и много трудно излязох от нея-повръ6тане,ска4ане в леглото и т.н.
За сложни операции,когато ве4е няма как Ок да се слага ама за едно 4истене на у6и??Следобяда сме при педиатъра и дано помогне,6те го питам за капки.
Отново благодаря ,4е ми отговаряте!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #470 -: Април 21, 2009, 15:40:06 pm »
Не съдете Германия с Бг критерии. Не е обезателно да са меркантилни, или да го правят обезателно от меркантилни съображения. Не сравнявайте примитивните Бг упойки от преди 20 години със сегашните. Не пренасяйте автоматично Бг си опит на "немска почва".
Просто искам да гледате широко на нещата.Гледайте позитивно на нещата-не се хващайте веднага за отрицателния вариант на нещата и събитията!

От друга страна, Вие сте свободен човек-обсъдете и с други, ако искате.
Може да попитате "Да размекнем първо с капки и после да се опитаме да отстраним ушната кал без анестезия"?
« Последна редакция: Април 21, 2009, 15:42:26 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #471 -: Април 21, 2009, 18:00:31 pm »
 :balk_64:
Христос воскресе!
Нека светлината на Неговото воскресение озари живота Ви!
Много здраве и благополучие! :balk_40:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #472 -: Април 21, 2009, 23:37:04 pm »
Здравейте докторе!
Пием Лансопрол и Алмагел втори месец.
Преди около 10 дни детето се оплака две поредни вечери ,
че го боли коремче.Лекуващата лекарка е в отпуск ,и нямам връзка с нея.Намалих приема,само вечер,преди го пиеше и сутрин,и оплакването спря.Прави ми впечатление обаче ,че често има запичане,изхожда се ,но твърдо и голямо изпражнение.Това не е всеки ден ,обаче ,в събота ,и днес ,при забърсване,има зацапване от кръв,точица но я има.В изпражненията няма кръв,само при забърсване на дупето.Въпроса ми е ,може ли да е от приема на тези лекарства,или от запичането,и дали и то се дължи на тях?
Пием и Геломиртол заради храчките и хремата
Благодаря Ви предварително за компетентния отговор!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #473 -: Април 22, 2009, 00:18:42 am »
Здравейте, докторе! В сряда водихме сина ми (5г.) на УНГ заради непрестанните секрети, които се стичат в гърлото. От една седимца се беше пообострило състоянието му, кашляше сутрин и преглъщаше доста. Обясних му всичко- че проблемът е отдавна, че има дъх от устата, че боледува често. Отговорът бе ше- в момента кара вирусна инфекция, сливиците са се смалили  доста от последния преглед (беше отдавна, но доктора си съхранява информация за прегледите). Взе секрет от гърлото и каза, че не е гноен. Въпросите ми за евентуален синузит увиснаха във въздуха...  УНГ смята,че всичко е на алергична основа. Е да, ама миналата година от май до декември ходихме всеки месец на алерголог и подобрение имаше лятото само- от солената морска вода по мои наблюдения (всяко лято е така).Възможно ли е от вида на секрета в гърлото да се отсъди, че не е синузит, защото стана ясно,че няма да правим изследвания в тази посока?
Здравейте, докторе! След последния ми постинг имаше развитие на нашия проблем- гърления секрет показа наличието на Staphilococcus aureus. Проведохме лечение със Сумамед (по антибиограма). Резултат нямаше никакъв (по отношение на видимите признаци). Утре трябва да отидем на контролен преглед. От днес Алекс е с кашлица, която сутринта беше лаеща, сега е суха и има температура 37.1-37.3. Знам, че не е висока, но при нас така започват вирусните заболявания, които напоследък преминават или в бронхит или в пневмония. Мислите ли, че АБ не е бил подходящ? А тези стафилококи само с АБ ли се лекуват. И ако все още ги има (предполагам трябва да се вземе нов секрет) какво следва- ще опитваме всички АБ от антибиограмата, докато някой от тях подейства? Направо се ужасявам от тази мисъл- тази зима пие АБ през два месеца и това ме притеснява доста, а в този град няма нито един лекар, който да иска да направи нещо по въпроса. Извинявайте за гневния тон и спокойна вечер!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #474 -: Април 22, 2009, 01:28:54 am »
Здравейте докторе!
Пием Лансопрол и Алмагел втори месец.
Преди около 10 дни детето се оплака две поредни вечери ,
че го боли коремче.Лекуващата лекарка е в отпуск ,и нямам връзка с нея.Намалих приема,само вечер,преди го пиеше и сутрин,и оплакването спря.Прави ми впечатление обаче ,че често има запичане,изхожда се ,но твърдо и голямо изпражнение.Това не е всеки ден ,обаче ,в събота ,и днес ,при забърсване,има зацапване от кръв,точица но я има.В изпражненията няма кръв,само при забърсване на дупето.Въпроса ми е ,може ли да е от приема на тези лекарства,или от запичането,и дали и то се дължи на тях?
Пием и Геломиртол заради храчките и хремата
Благодаря Ви предварително за компетентния отговор!

Това са странични ефекти на лекарствата. Бях Ви писал преди време за това, мисля.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #475 -: Април 22, 2009, 02:13:50 am »
:balk_64:
Христос воскресе!
Нека светлината на Неговото воскресение озари живота Ви!
Много здраве и благополучие! :balk_40:
:)

Как е Тони-бой?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #476 -: Април 22, 2009, 12:23:31 pm »
:balk_64:
Христос воскресе!
Нека светлината на Неговото воскресение озари живота Ви!
Много здраве и благополучие! :balk_40:
:)

Как е Тони-бой?

Добре е, да на дърпам дявола, но има едни пъпчици по гръбчето и отпред на гърдичките.Има единични под мишничките и хълбоците, някои като че ли са с връхче и някакси е грапава кожата при допир.Сърби го, давам вечер антихистамин. Има продължителни истерични кризи, като едната съвпадна с обрива. Беше много топло и доста се поизпоти в парка, хапна много нови храни на празника, та незнам реакция към храна ли е или от топлото. По късно може да Ви пусна снимки да прецените. През деня позатихват, но към 18-19 ч. пак се зачервяват.

Благодаря за вниманието  :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #477 -: Април 22, 2009, 14:23:07 pm »
Здравейте докторе!
Пием Лансопрол и Алмагел втори месец.
Преди около 10 дни детето се оплака две поредни вечери ,
че го боли коремче.Лекуващата лекарка е в отпуск ,и нямам връзка с нея.Намалих приема,само вечер,преди го пиеше и сутрин,и оплакването спря.Прави ми впечатление обаче ,че често има запичане,изхожда се ,но твърдо и голямо изпражнение.Това не е всеки ден ,обаче ,в събота ,и днес ,при забърсване,има зацапване от кръв,точица но я има.В изпражненията няма кръв,само при забърсване на дупето.Въпроса ми е ,може ли да е от приема на тези лекарства,или от запичането,и дали и то се дължи на тях?
Пием и Геломиртол заради храчките и хремата
Благодаря Ви предварително за компетентния отговор!

Това са странични ефекти на лекарствата. Бях Ви писал преди време за това, мисля.
това пречи ли да продължим приема?
и за хремата да ви попитам,нищо не я оправя.гърдите са чисти,кашля влажно,носа се запушва назад като с тапа.всичко се стича към гърлото.Назонекс пръскахме 5 дни,горе-долу намаля,почнахме Геломиртол но след приема му се оплаква от коремчето.Еуреспал подходящ ли е?Какво мислите и за физиотерапията?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #478 -: Април 22, 2009, 15:12:19 pm »
Ако има такъв проблем с нослето е добре да направите РАСТ тест, и ако детето покаже чувствителност към алергени, да предприемете десенсибилизация.
При деца тези ринити от храна се обострят най-вече и контрола какво хапваме е от първостепенно значение. Млечните, цитрусови, яйца изобщо не са първи в този ред.
Ядки, шоколад, грах, свинско месо понякога са по-важни.

Както Ви бях писал, аз не давам тези лекарства толкова дълго.
« Последна редакция: Април 22, 2009, 15:13:59 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #479 -: Април 22, 2009, 16:16:57 pm »
Докторе имаме доказана алергия към матрачен микрокърлеж,кожен тест,пробата отчете 15:6,и Алтернария 4:4.Това е тест правен при Мустаков.Хистамин 30:8.Тогава той изписа Хипосенсибилизация със Сталорал,курс 3 години.Не го започнах, повечето лекари до които се допитах бяха против.Преди теста при Мустаков,правихме  друг в нашия град.При него резултата беше Алтернария 20:10 ,и никаква реакция към микрокърлежа.Разликата във времето от първия и втория тест е 8 месеца.Възможно ли е такова разминаване?четох някъде ,че кожния тест може да отключи нова ал.реакция,вярно ли е?и какво представлява теста който препоръчвате?
« Последна редакция: Април 22, 2009, 16:26:20 pm от palikarova.br »