0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Гранофурин
« Отговор #420 -: Април 13, 2009, 14:57:10 pm »
За всички, които се интересуват:
В София приготвят гранофурин в една малка аптека на Славейков, в безистена не от страната на книгите, а на другия тротоар.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #421 -: Април 13, 2009, 16:20:02 pm »
Не мога да кажа дали е нормално-зависи от диагнозата и прегледа.
С кои от направените от Вас ваксини се припокрива Акт-хиб? тя си е самостоятелна ваксина... .
Разбира се, че е самостоятелна... :oops:, простете. Сега проверих.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #422 -: Април 13, 2009, 23:04:13 pm »
Да, гранофурин. Да. Но не за ветеринарна употреба!
Не е редно след Пневмо 23 сега да правите Превенар. Обратното се прави (най-вече в САЩ и за PPSV). Не съм ползвал Пневмо 23...ако толкова имате нужда от Превенар, можете да го направите ако са минали 6м от другата ваксина (въпреки че не ми е известен такъв задължителен срок официално фиксиран). Но е неортодоксално.
[/quote]

Благодаря за отговора!  Минала е 1 година от пневмо23.  Ще обсъдим и с педиатъра за Превенар.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #423 -: Април 14, 2009, 01:50:27 am »
Не мога да кажа дали е нормално-зависи от диагнозата и прегледа.
С кои от направените от Вас ваксини се припокрива Акт-хиб? тя си е самостоятелна ваксина... .
Разбира се, че е самостоятелна... :oops:, простете. Сега проверих.
Ако не сте поставили Акт-хиб->> поставете я. Схема? съобразна на възрастта на детето.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #424 -: Април 14, 2009, 02:33:56 am »
Д-р Бръди,
дъщеря ми на година и четири месеца все още е с незатворена горна фонтанела, доколкото мога да определя сама размерът е около пръст. Личната на всяка консултация споменава за нужда от витамин Д, последния път препоръча дори 2 капки. На своя глава обаче престанах да давам витамин Д от около месец, а преди това го забравях редевно.
Незатворената фонтанела предполага ли нужда от допълнителна доза витамин Д?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    ари

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #425 -: Април 14, 2009, 18:20:21 pm »
Здравейте, Докторе! Изследване на носен секрет на сина ми /1г.5м./ откриха Ешерихия коли, педиатърката ни каза да повторим пробата, защото не е възможно в носа такава бактерия и че тя е чревна. Вие какво мислите? Възможно ли е да си ги има в примерно в чревната флора или в урината и от там да има замърсяване на носа? Сигурно питам пълни глупости, но малко съм притеснена. Освен повторение на носния секрет, да искам ли и урина? Благодаря, предварително
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #426 -: Април 14, 2009, 20:25:58 pm »
Д-р Бръди,
дъщеря ми на година и четири месеца все още е с незатворена горна фонтанела, доколкото мога да определя сама размерът е около пръст. Личната на всяка консултация споменава за нужда от витамин Д, последния път препоръча дори 2 капки. На своя глава обаче престанах да давам витамин Д от около месец, а преди това го забравях редевно.
Незатворената фонтанела предполага ли нужда от допълнителна доза витамин Д?
Не, не предполага.
Оценката за рахит е комплексна и не се базира само на един белег.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #427 -: Април 14, 2009, 20:26:29 pm »
Здравейте, Докторе! Изследване на носен секрет на сина ми /1г.5м./ откриха Ешерихия коли, педиатърката ни каза да повторим пробата, защото не е възможно в носа такава бактерия и че тя е чревна. Вие какво мислите? Възможно ли е да си ги има в примерно в чревната флора или в урината и от там да има замърсяване на носа? Сигурно питам пълни глупости, но малко съм притеснена. Освен повторение на носния секрет, да искам ли и урина? Благодаря, предварително
Повторете посявките.
Желателно в добра лаборатория.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #428 -: Април 14, 2009, 20:43:52 pm »
Докторе, здравейте!
Сравнително отдавна не съм ви тормозила.
Проблемът е следния: През нощта около 3 часа Вики се събужда, започва един рев, една истерия. По ред на номерата  - успокоявам, понякога се налага да дам Панадол или Долче нанна на Бейби кучало. Когато достатъчно се умори, около пет часа заспива. Ето снощи, въпреки дадения Панадол продължи да реве и да се тръшка още час и половина.
Пипах уши, няма хрема. Вярно, има един кътник , който пробива, но ако е дентиция тя би се проявила и през деня, не само в този часови пояс.
Какво може да е това? Нощни страхове - не е ли малко рано? Преживявания - педиатърката е на мнение, че е силно емоционално дете и поради тази причина нощем си преживява, това което му се е случило през деня.
Моля за вашето мнение.
*

    ари

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #429 -: Април 14, 2009, 21:04:11 pm »
Благодаря, за отговора, още утре ще повтолим пробите. А урина и ако да изследваме ли?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #430 -: Април 14, 2009, 21:13:01 pm »
Благодаря, за отговора, още утре ще повтолим пробите. А урина и ако да изследваме ли?
Да.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #431 -: Април 14, 2009, 21:13:43 pm »
Докторе, здравейте!
Сравнително отдавна не съм ви тормозила.
Проблемът е следния: През нощта около 3 часа Вики се събужда, започва един рев, една истерия. По ред на номерата  - успокоявам, понякога се налага да дам Панадол или Долче нанна на Бейби кучало. Когато достатъчно се умори, около пет часа заспива. Ето снощи, въпреки дадения Панадол продължи да реве и да се тръшка още час и половина.
Пипах уши, няма хрема. Вярно, има един кътник , който пробива, но ако е дентиция тя би се проявила и през деня, не само в този часови пояс.
Какво може да е това? Нощни страхове - не е ли малко рано? Преживявания - педиатърката е на мнение, че е силно емоционално дете и поради тази причина нощем си преживява, това което му се е случило през деня.
Моля за вашето мнение.
За последно през деня с какво се храни?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #432 -: Април 14, 2009, 21:45:10 pm »
Докторе, здравейте!
Сравнително отдавна не съм ви тормозила.
Проблемът е следния: През нощта около 3 часа Вики се събужда, започва един рев, една истерия. По ред на номерата  - успокоявам, понякога се налага да дам Панадол или Долче нанна на Бейби кучало. Когато достатъчно се умори, около пет часа заспива. Ето снощи, въпреки дадения Панадол продължи да реве и да се тръшка още час и половина.
Пипах уши, няма хрема. Вярно, има един кътник , който пробива, но ако е дентиция тя би се проявила и през деня, не само в този часови пояс.
Какво може да е това? Нощни страхове - не е ли малко рано? Преживявания - педиатърката е на мнение, че е силно емоционално дете и поради тази причина нощем си преживява, това което му се е случило през деня.
Моля за вашето мнение.
За последно през деня с какво се храни?

Дневен режим на хранене и спане:
8.00 -8.30 - предимно прясно мляко. Понякога попара, кисело мляко с бисквита;
10.30 - сутрешен сън. Детето само си го иска , показвайки че иска да се качи в креватчето си. Спи около час и половина или два
12.30 - обед - основно ядене 350-400 грама плюс десерт - плод или крем, според вида на основното ядене
16-17 - следобеден сън. Пак спи между час и два. Сега например се събуди в 19.15 часа
19 - закуско - вечеря. Според яденето и натоварването на обедното хранене. Кисело мляко с бисквити и плод, попара с кекс, козунак, сандвич , баница. Сега например яде спагеди по всички правила на кулинарното изскуство /пък дори и с малко пармезан/.
21.30 - мляко. Според зависи изяжда между 120 и 240 мл.
22.00 - 22.30 - сън

Подчертавам: киселото мляко вече аз си го квася, давам домашно прясно мляко предимно от крава, за която ми гарантират, че не се храни с вафли и има всички ветеринарно-медицински манипулации.

Снощи при истерията се опитах да дам малко мляко /за да не е гладен/ - категорично отказа, бутайки го.
« Последна редакция: Април 14, 2009, 21:49:31 pm от lady_11 »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #433 -: Април 15, 2009, 00:32:48 am »
Дайте за две вечери само по една доза Нурофен.Минималната за теглото му.
Не е алергично към Нурофен? Има ли "Понстан" (вид Нурофен) в Бг?
Пишете.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #434 -: Април 15, 2009, 10:01:32 am »
Дайте за две вечери само по една доза Нурофен.Минималната за теглото му.
Не е алергично към Нурофен? Има ли "Понстан" (вид Нурофен) в Бг?
Пишете.
Както винаги, ще послушам съвета Ви.Не е алергичен към Нурофена, за разлика от майка му.
За Понстан незнам дали има в бг, ще проверя.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #435 -: Април 15, 2009, 20:10:00 pm »
Здравейте, докторе.
Моля Ви за съвет. Синът ми много често боледува от инфекции на горните дихателни пътища, често прави ангини, бронхити,а в момента е със съмнения за пневмония. Шести ден приема АБ(ЦЕК-Форте), Салбутамол и Бромхексин. Днес го заведохме да го преслуша педиатърката, и изобщо не й хареса дишането му. Направихме рентгенова снимка,педиатърката каза, че Целия дроб бил "завоалиран"(не знам какво значи това), и изписа и Гентамицин инжекции за 7 дни, освен останалите лекарства, които продължава да ги пие. Ще го преслуша отново в петък.
Въпросът ми е каква профилактика да направя срещу тези заболявания занапред? Детето си го гледам вкъщи, не ходи на ясла, пазя го да няма контакт с болни, проветрявам редовно, извеждам децата на разходки, когато времето позволява...Ще направим и Превенар и Акт Хиб, а също и противогрипна ваксина септември месец. Какво бихте ме посъветвали друго да направя?
Децата са родени в 37 г.с., и момченцето ми бе 4 дни в кувьоз(не зная дали има някакво значение това).
Благодаря Ви.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #436 -: Април 15, 2009, 23:47:44 pm »
Детето верятно прави рецидивиращи бронхиолити.
Оценете много внимателно нуждата от АБ!!! Не е практика да се ползва Гентамицин с такава лекота извън Бг. Никога мускулно! освен в редки случаи!
Бронхиолитите са вирусни заболявания по принцип, и се лекуват с инхалаторни медикаменти.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #437 -: Април 16, 2009, 13:04:46 pm »
Доктор Бърди, здравейте.
За съжаление не мога да направя преценката за АБ сама. Не мога на своя глава да спра АБ. Затова се доверявам на лекарите, нали са затова, в крайна сметка. Друг е въпроса дали адекватно лекуват и изписват лекарства или не, още повече на ДЕЦАТА НИ! Живея в малък град, педиатрите се броят на пръсти, а за добри такива- не знам дали би могло да се говори изобщо.Освен това се "уредихме" при нашата педиатърка(една от добрите) с "връзки", т.к. не приемат нови пациенти, а и като чуят за близнаци, никой не иска да ги взема, защото, цитирам:" трудно се лекували, и много боледували" 8O...   
 А за инхалаторния препарат,за който говорите- вероятно имате предвид Фликсотайд, ще говоря с педиатърката, да видим как ще коментира(не бих се учудила ако не го е чувала). Може ли да се взема сега, в комбинация с другите лркарства, които пием- Бромхексин(3#5мл.), Салбутамол(3#2.5мл), ЦЕК Форте-(3#2,5мл), и Гентамицин(2#15мг), или трябва ощв при първите симптоми да се приема?
Простете за дългия пост, желая Ви приятни празници.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #438 -: Април 16, 2009, 15:40:07 pm »
Разбирам.
Не виждам как ще обосновете нуждата от два АБ без изследвания.
Бромхексин е безполезно да давате-може да съчетаете Салбутамол+ АЦЦ кидс, ако Ви е нужно отхрачване.

Рецидивиращите бронхиолити в тази възраст са тип Астматични феномени.
И като такива се лекуват.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #439 -: Април 16, 2009, 16:02:49 pm »
Благодаря Ви за отговора, докторе.
С риск да обсебя темата, последен въпрос: В каква дозировка да давам АЦЦ Кидс?
Детето е около 12 кг.
Благодаря Ви, слънчеви Великденски празници Ви желая.