0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #300 -: Март 29, 2009, 02:17:24 am »
Здравейте д-р  Бърди,
Радвам се, че отново сте при нас и се надявам, че всичко около Вас е добре.
Моля Ви помогнете ми със някакъв съвет, защото животът ми от 1 седмица се е превърнал във АД :( :( :(
Лъчезарното ми, вечно усмихнато и разбрано дете се превърна в ужасен терорист.
Ще разкажа за какво става въпрос. Явно е навлязла в т. н. бебешки пубертет, но нещата излизат извън контрол.
Няколко примера.
1. Сутринта решава, че не иска да и се съблече спалния чувал. При опит да го направя се започва неистово дране и истерични прояви. Оставих я около 1 час да се съгласи сама, през който я увещавах и опитвах да отвлека вниманието. Нищо не помага
2. Ще излизаме, не дава да и сменя бузата, не подлежи на никакви уговорки и обяснения, двамата с баща и успяхме да я преоблечем, през което време тя се дере и изпада в истерии. 2 часа след това се дра. Нито гушкане нито игнор, нито обяснения не помагат.
3. Не иска да излезе от банята, чакахме я известно време да реши сама, през което време се опитваме да обясним, да отвлечем внимание, .... не. Отново дране и отказ да я облечем, със сила я обличахме.
Всичко е придружено с непрекъснатия крясък НЕ, НЕ, Не

Днес се опитвахме да я оставим в стаята й, да се дере и реве, и това не помага, може със часове да се дере на вратата. Обяснения и придумки също не помагат.


Моля Ви насочете ми какво мога да направя, Лекари, поведение, книги???? Има ли смисъл да я водим при детски психолог или психиатър?

Чела съм за бебешкия пубертет, но такова нещо като това, не срещнах. А и съветите които са дадени за поведение в такива случаи, при нас не помагат.
За да обобщя състоянието в което се намирам, само ще кажа, че нямам желание да се събудя сутрин и да започна новия ден, непрекъснато треперя, че нещо ще провокира новия пристъп, чувствам се ужасно безсилна.
И какво правиме като тръгнем от понеделник на ясла и трябва да излезем под час, а госпожицата реши, че не иска да се съблече или облече, тя така се извива, че аз сама не мога да се справя.

Благодаря Ви докторе. Зма, че едва ли нещо може да се направи, освен да се въоръжим с търпение и да се молим по-бързо да отмине.... ако дотогавяа оцелея. Но все пак... не ми се вижда съвсем нормално. През останалото време си е усмихната, дружелюбна и любвеобилна.

« Последна редакция: Март 29, 2009, 13:55:17 pm от Birdie »

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #301 -: Март 29, 2009, 02:42:04 am »
Благодаря Поликарова за отговора .Надявах се д-р Бърди да вземе отношение по въпроса .Приятна вечер ви желая!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #302 -: Март 29, 2009, 13:53:06 pm »
Здравейте, докторе! Радвам се , че отново сте сред нас за да ни съветвате. Ето и моя въпрос:
Пентаксим-а ни е бит по следното време:
- Първи прием - на 3 месеца;
- Втори прием - на 4 месеца;
- Трети прием - на 6 месеца, като забавянето се наложи поради първия прекаран отит.

Досега успявах да удържа топката, но след поставените две дози Превенар, педиатърката на сина ми ни иска следващия месец за поставяне на първата реимунизация за Полиомиелит. Доколкото знам, правилната стъпка е, да се бие направо Пентаксим на 2 годинки, но не мога да изляза на глава с докторката. За нея Пентаксима било едно, а полио-то друго. След полио-то сме щели да си поставим и Пентаксима на две години. Дайте ми медицинска обосновка, с която да я опровергая, ако аз съм права , разбира се.

П.П. Запекът на Вики се оказа от ... хляба. Откакто си купих домашна машина за хляб , детето е редовно, че и по два пъти на ден. И домашно кисело мляко квася.
Време ли е вече за малки дози патладжан /син домат/, бамя, малини, ягоди?

Не може да правите и Пентаксим и Полио заедно!
В Пентаксим има полио ваксина.
Може да давате храните но без ягоди,малини.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #303 -: Март 29, 2009, 15:10:28 pm »
Не може да правите и Пентаксим и Полио заедно!
В Пентаксим има полио ваксина.
Това и аз го знам, но как медицински да се обоснова при евентуален спор с доктора?

Фатално ли ще е /повече от една година от последния прием на имунизация с Пентаксим/ да забавя първа реимунизация до навършване на две години, когато би следвало да се поставят другите компоменти на Пентаксима, освен полиомиелита?

Или другия вариант да избързам с Пентаксима?
« Последна редакция: Март 29, 2009, 15:22:55 pm от lady_11 »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #304 -: Март 29, 2009, 22:09:06 pm »
Няма вариант да слагате заедно Полио и Пентаксим. Поставяте Пентаксим, просто.
Има обаче и друга подробност- В Бг поради безумно на брой дози полио (общо в Европа и/или САЩ се слагат 3-4 дози сумарно до 17 год възраст)просто няма какво друго да правите, тъй като Пентаксим не може да се ползва ако правите 5-6-7-8 дози Полио.
Така че ако е нужно да ползвате Пентаксим поради Полио и другите му съставки-ползвайте го.
Ако Ви трябва САМО полио ваксина-вземете "Имовакс Полио".
Не е практика да се смесват в схемата орално с инжекционно полио.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #305 -: Март 29, 2009, 22:48:06 pm »
Добре завърнали сте се докторе.  :D
Надявам се да обърнете внимание и на моето питане от предната страница.  :oops:
Благодаря Ви.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #306 -: Март 29, 2009, 23:17:24 pm »
Няма вариант да слагате заедно Полио и Пентаксим. Поставяте Пентаксим, просто.
Има обаче и друга подробност- В Бг поради безумно на брой дози полио (общо в Европа и/или САЩ се слагат 3-4 дози сумарно до 17 год възраст)просто няма какво друго да правите, тъй като Пентаксим не може да се ползва ако правите 5-6-7-8 дози Полио.
Така че ако е нужно да ползвате Пентаксим поради Полио и другите му съставки-ползвайте го.
Ако Ви трябва САМО полио ваксина-вземете "Имовакс Полио".
Не е практика да се смесват в схемата орално с инжекционно полио.
Нищо общо взето не разбрах.
Мога ли или  да сложа Пентаксима по - рано или да избегна поставяне на Полиомиелит  и след няколко месеца да поставим направо Петвалентната включваща и полио?
На мен "не ми трябва само полио-ваксина", на педиатърката й тряба и аз се стремя да я убедя, че въобще не й трябва. Дано сте ме разбрали, докторе :(
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #307 -: Март 30, 2009, 00:10:16 am »
Добре завърнали сте се докторе.  :D
Надявам се да обърнете внимание и на моето питане от предната страница.  :oops:
Благодаря Ви.
Не мога да Ви отговоря.
Не знам това,което сте прекарали, какво е.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #308 -: Март 30, 2009, 00:15:40 am »
Няма вариант да слагате заедно Полио и Пентаксим. Поставяте Пентаксим, просто.
Има обаче и друга подробност- В Бг поради безумно на брой дози полио (общо в Европа и/или САЩ се слагат 3-4 дози сумарно до 17 год възраст)просто няма какво друго да правите, тъй като Пентаксим не може да се ползва ако правите 5-6-7-8 дози Полио.
Така че ако е нужно да ползвате Пентаксим поради Полио и другите му съставки-ползвайте го.
Ако Ви трябва САМО полио ваксина-вземете "Имовакс Полио".
Не е практика да се смесват в схемата орално с инжекционно полио.
Нищо общо взето не разбрах.
Мога ли или  да сложа Пентаксима по - рано или да избегна поставяне на Полиомиелит  и след няколко месеца да поставим направо Петвалентната включваща и полио?
На мен "не ми трябва само полио-ваксина", на педиатърката й тряба и аз се стремя да я убедя, че въобще не й трябва. Дано сте ме разбрали, докторе :(
Ако ваксините,които трябва да поставяте, се съдържат в Пентаксим, ползвайте него.
Ако искате само Полио, но нищо друго,от тези ваксини,съдържащи се в "Пентаксим", може да ползвате "Имовакс".

Иначе кога ще правите съответните дози, зависи от календара на всяка страна.
Постъпваме съобразно националните схеми по отношение на нужните ни ваксини-което може да се обедини (ползвайки Пентаксим, например)се обединява.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #309 -: Март 30, 2009, 00:16:51 am »
Разбирам Ви.  :)
А ако пусна снимков материал? osi_10
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #310 -: Март 30, 2009, 02:19:12 am »
За обрива? Да Ви кажа дали е рубеола?
MMR ваксината като комбинирана е от много отдавна >> около началото на 70-те-1971-73г.
В Бг доколкото си спомням правиха от края на 70-те години (или началото на 80-те) ваксината. Но не съм сигурен за това... .

От края на 60-те години се ползваха широко компонентите на ММР ваксината като разделни ваксини-например противо-заушковата се правеше широко от 1967-1968г и насам.
« Последна редакция: Март 30, 2009, 02:21:54 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #311 -: Март 30, 2009, 02:49:18 am »
Здравейте докторе,
наблюдавам, че понякога като водя дъщеричката ми да ходи, тя извърта стъпалото на дясното краче настрани навън. В някои случаи почти перпендикулярно на другото стъпало. Стъпва на стъпалата, не на пръстите. Вече е на годинка, пуска се да ходи за един пръст, не умее да стои стабилно сама и да ходи.  Водили сме ги на ортопед два пъти с брат й /на 2 и на 6 м/ и тогава им преглеждаха и стъпълцата, но не казаха да има проблем. Нужно ли е да се консултирам отново или да й дам още време?
Благодаря Ви!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #312 -: Март 30, 2009, 12:09:13 pm »
Може да консултирате отново.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #313 -: Март 30, 2009, 13:49:29 pm »
Здравейте доктор Бърди!
И моя въпрос е на тема ваксини. На дъщеря ми са й направени 3 ваксини Тетраксим, съответно на 3, 4 и 5 месеца. Предстои й реваксинация една година след третия прием, която по предложение на лекарката да е с Пентаксим заради Хиб компонентата. Аз исках да и се направи отделна ваксинация с Акт Хиб на 1 годинка, но сменихме лекарката и тя предложи варианта с Пентаксим (с предишната лекарка уговорката ни беше такава). Според новата лекарка една доза Пентаксим ще е достатъчна за изграждане на имунитета, който и  ваксинацията с Акт Хиб ще изгради. Аз обаче не съм сигурна дали една доза Пентаксим ще е достатъчна. Моля за Вашето мнение!
Имам и друг въпрос. Нормално ли е да има леко кривогледство на дете на 1,3 години? Забелязвам, че когато дъщеря ми гледа към носа си двете й очи се събират. Освен това когато погледне в крайно ляво или дясно едното й око "бяга" по-навътре от другото. Няколко пъти съм я водила на очни лекари заради запушено слъзно каналче и тогава не са забелязвали нещо нередно. Незнам аз ли много се вглеждам или трябва пак да я заведа на преглед?
Много благодаря!
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #314 -: Март 30, 2009, 14:28:38 pm »
Здравейте д-р  Бърди,
Радвам се, че отново сте при нас и се надявам, че всичко около Вас е добре.
Моля Ви помогнете ми със някакъв съвет, защото животът ми от 1 седмица се е превърнал във АД :( :( :(
Лъчезарното ми, вечно усмихнато и разбрано дете се превърна в ужасен терорист.
Ще разкажа за какво става въпрос. Явно е навлязла в т. н. бебешки пубертет, но нещата излизат извън контрол.
Няколко примера.
1. Сутринта решава, че не иска да и се съблече спалния чувал. При опит да го направя се започва неистово дране и истерични прояви. Оставих я около 1 час да се съгласи сама, през който я увещавах и опитвах да отвлека вниманието. Нищо не помага
2. Ще излизаме, не дава да и сменя бузата, не подлежи на никакви уговорки и обяснения, двамата с баща и успяхме да я преоблечем, през което време тя се дере и изпада в истерии. 2 часа след това се дра. Нито гушкане нито игнор, нито обяснения не помагат.
3. Не иска да излезе от банята, чакахме я известно време да реши сама, през което време се опитваме да обясним, да отвлечем внимание, .... не. Отново дране и отказ да я облечем, със сила я обличахме.
Всичко е придружено с непрекъснатия крясък НЕ, НЕ, Не

Днес се опитвахме да я оставим в стаята й, да се дере и реве, и това не помага, може със часове да се дере на вратата. Обяснения и придумки също не помагат.


Моля Ви насочете ми какво мога да направя, Лекари, поведение, книги???? Има ли смисъл да я водим при детски психолог или психиатър?

Чела съм за бебешкия пубертет, но такова нещо като това, не срещнах. А и съветите които са дадени за поведение в такива случаи, при нас не помагат.
За да обобщя състоянието в което се намирам, само ще кажа, че нямам желание да се събудя сутрин и да започна новия ден, непрекъснато треперя, че нещо ще провокира новия пристъп, чувствам се ужасно безсилна.
И какво правиме като тръгнем от понеделник на ясла и трябва да излезем под час, а госпожицата реши, че не иска да се съблече или облече, тя така се извива, че аз сама не мога да се справя.

Благодаря Ви докторе. Зма, че едва ли нещо може да се направи, освен да се въоръжим с търпение и да се молим по-бързо да отмине.... ако дотогавяа оцелея. Но все пак... не ми се вижда съвсем нормално. През останалото време си е усмихната, дружелюбна и любвеобилна.


Ще повдигна въпроса на Албена ,понеже и нас ни е подгонил бебешкия пубертет .При нас за сега се проявява в по-лека форма и овладяваме с 300 зора кризите ,но малката е по-малка (на 17 м),вие какво препоръЧвате в такива ситуации ,докторе ?Не ,Че няма да питам педиатъра на детето ,но Ще ми е интересно да Чуя и друго мнение .Благодаря предварително
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #315 -: Март 30, 2009, 16:10:27 pm »
Здравейте!
От  вчера сме с Т.-37,8-38 и обострена хрема.Други симптоми няма.Батко и беше с ОВИ,може да сме се заразили от него.Какво да ползвам за хремата?Тя има лечение с Кусихром заради алергията,друго да слагам ли?Давам и вит.С и хомеопатично Инфлуцид.Не знам сиропите за деца от рода на Тайлоу,дали имат лечебно действие или само Т. и болкоуспокояващо,или може би Фервекс за деца?Благодаря!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #316 -: Март 30, 2009, 21:14:27 pm »
Здравейте д-ре,
При нс проблема е следния: Преди един месец малкия имаше двустранна пневмония и остър ларингит, една седмица бяхме в болница , изписаха ни и пихме АБ още 5дни. Две седмици след изписването малкия вдигна Т , на прегледа казаха че е с много зачервено гърло и уши, пак изписаха АБ. На 6 ден от АБ, в събота, вдигна Т, като снощи беше 39,5. Днес му взеха кръв/венозна/ и гърлен секрет, като казаха че гърлото пак е много червено.
Според вас имали нещо притеснително в това или се дължи на спаднал имунитет след пневмонията. Благодаря предварително.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #317 -: Март 30, 2009, 23:12:16 pm »
Здравейте!
От  вчера сме с Т.-37,8-38 и обострена хрема.Други симптоми няма.Батко и беше с ОВИ,може да сме се заразили от него.Какво да ползвам за хремата?Тя има лечение с Кусихром заради алергията,друго да слагам ли?Давам и вит.С и хомеопатично Инфлуцид.Не знам сиропите за деца от рода на Тайлоу,дали имат лечебно действие или само Т. и болкоуспокояващо,или може би Фервекс за деца?Благодаря!
Може да ползвате Олинт. Друго не е нужно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #318 -: Март 30, 2009, 23:13:42 pm »
Здравейте д-ре,
При нс проблема е следния: Преди един месец малкия имаше двустранна пневмония и остър ларингит, една седмица бяхме в болница , изписаха ни и пихме АБ още 5дни. Две седмици след изписването малкия вдигна Т , на прегледа казаха че е с много зачервено гърло и уши, пак изписаха АБ. На 6 ден от АБ, в събота, вдигна Т, като снощи беше 39,5. Днес му взеха кръв/венозна/ и гърлен секрет, като казаха че гърлото пак е много червено.
Според вас имали нещо притеснително в това или се дължи на спаднал имунитет след пневмонията. Благодаря предварително.
Както много пъти съм писал, от 5 дневни лечения трайна полза едва ли ще имате.
По добре да изчакате посявките.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #319 -: Март 30, 2009, 23:30:01 pm »
Здравейте!
От  вчера сме с Т.-37,8-38 и обострена хрема.Други симптоми няма.Батко и беше с ОВИ,може да сме се заразили от него.Какво да ползвам за хремата?Тя има лечение с Кусихром заради алергията,друго да слагам ли?Давам и вит.С и хомеопатично Инфлуцид.Не знам сиропите за деца от рода на Тайлоу,дали имат лечебно действие или само Т. и болкоуспокояващо,или може би Фервекс за деца?Благодаря!
Може да ползвате Олинт. Друго не е нужно.
има развите на заболяването. :?сливиците са уголемени и покрити с мрежичка от налеп,казва че я боли вратлето ,и Т.се повтаря средно през 4-5 часа.почнах Биопарокс,дали е удачен.ползваме Ксилометазолин ,само преди сън ,за да е спокоен.Олинта  не е ли подобно само че на спрей?