0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #280 -: Март 11, 2009, 22:56:10 pm »
1.Ако първата доза Превенар се поставя в интервала 12-23м възраст, ще са Ви нужни 2 дози, поставяни през минимум 2месеца.

2.Всички посочени ваксини могат да се правят заедно. В един ден. НЯМА задължително нужно разстояние между различните по вид ваксини-разделяме ги на около седмица (макар и това да не се пише или препоръчва) за да няма температура и/или локални ефекти.
Ваксините от един и същ вид обаче помежду дозите им са със задължителен минимален интервал. НО БЕЗ такъв МАКСИМАЛЕН-тоест, допълвате пропуснатите си дози БЕЗ да рестартирате наново серията.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #281 -: Март 11, 2009, 22:57:53 pm »
***
Ще бъда извън форумите до около 15-20/03/2009.
Моля за разбиране.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #282 -: Март 11, 2009, 23:01:59 pm »
Много, много ви благодаря! Златен сте! :)
Ще предам всичко на майките, с които обменяме опит. Лично за мен всичко написано е безценна информация!
Желая ви приятна почивка (дано това е поводът за отсъствието)! :)
« Последна редакция: Март 11, 2009, 23:04:27 pm от hexina »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #283 -: Март 11, 2009, 23:11:46 pm »
Почивка през Март? Работа. И само... :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #284 -: Март 12, 2009, 10:00:53 am »
Здравейте,докторе!
Потвърдихме гастроезофагиалния рефлукс,с пН-метрия.
Проявява се когато пием течности,когато се храни,
и на епизоди когато спи :(Имам разпечатка ,и ако е важно,ще се опитам да ви го препиша.Лечението е Лансопрол 15,сутрин и вечер преди хранене,
и Алмагел 5мл.сутрин и вечер.Това в проължение на месец,след това,сме на контрола и ще уточняваме по нататъшно лечение.Детето се почувства доста по добре.Спря и хъркането в носа ,без да го лекувам.В момента не пием и лекарства за астма,Лазарова каза че поне 3 месеца иска детето да се лекува ,по възможност ,само за рефлукса.Надявам се да отпадне астмата като диагноза.Снощи обаче хапна пица,и спа пак неспокойно,явно нещо е подразнило стомаха.Това заболяване лекува ли се,или ще сме периодически на лекарства?
ето и част от изследванията,моля да коментирате добре ли са!
черен дроб п.з.д. по м.к. л.-8,72 см.,хомогенна с повишена ехогенносст структура(нещо май не е наред),слезка-6,5см.,д.б.-7,47,л.б.7,99с нормална ехогенност.
ПКК-Hb-137,Er-5,04,Ht-0,41,Leu-12,7,Thr-338
biohimiq-ASAT-28,ALAT18,GGT-14,AP U/I,KR.ZAHAR-4,23.
КРЕАТИНИН40,УРЕЯ-3,7
ЕЛЕКТРОЛИТИ-К4,7,NA140,CL107,CA2,45,P-1,73
ПРЕПОРЪКАТА ЗА ДЕТСКИ ЕНДОКРИНОЛОГ СИ ОСТАВА,ЗАРАДИ НАДНОРМЕНОТО ТЕГЛО
Благодаря Ви!
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #285 -: Март 12, 2009, 17:57:23 pm »
.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #286 -: Март 12, 2009, 22:03:21 pm »
Здравейте, докторе.
Знам, че ви няма, но ми се ще да си задам въпроса, пък Вие ще ми отговорите когато имате време.
Става въпрос за детето на една моя позната - на година и 3 месеца. Детето е захранено на 4 месеца, доста интензивно - имам предвид директно с по бурканче за дадена нова храна, без постепенно предлагане. Глутен е въведен на 6 месеца.
Преди 5 месеца детето започна да се "напъва" - прави едно напъване, все едно се изхожда или нещо близко до това. Това е придружено с нервност и е на етапи - ту го има, ту го няма.
Любимата ми педиатърка /която смених/ ги изпрати на хирург за забелване на пишката /извинявам се, че не помня медицинския термин/, след което направиха изследване на урина - е.коли 10 на 5. Лекуваха с аугментин 10 дена, следва контролна посявка - отново същия резултат и предписа бисептол за продължителен период. Детето направи диария, бисептолът е спрян до оправяне на диарията. Последваха различни находки в урината, лекувани с още 2 антибиотика, в следствие - гъбички в изпражненията и клепсиела. Посетили са двама нефролози - няма изменения в бъбреците и пикочните канали.
Преди 2 месеца посетиха гастроентеролог, който им предписа безлактозна диета. Отначало имаше ефект, но кризите се появиха отново. Освен това клепсиелсиелата продължава да присъства. Не са правени РАСТ тест или изследвания за глутенова непоносимост.
Преди седмица отново са били на преглед при гастроентролога поради диария, който видял пристъпа и определил, че детето трябва да се види от невролог.
При посещението при невролога детето отново прави криза и той определя, че това е епилептичен припадък. Правят ЕАГ /не знам дали така се пише/, по време на което детето през цялото време реве. Резултатът е - няма огнища, но имало някакви прави линии, освен това неврологът определил, че пристъпът е епилептичен и резултатите от ЕАГ-то са без значение. Кръвна картина и урина - всичко в норма.
Освен, че е нервно, детето има апетит и е доста по-пълно от моята дъщеря.
Докторе, моля за Вашето мнение и евентуални съвети за изследвания.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #287 -: Март 18, 2009, 01:59:19 am »
Здравей Бърди.
Въпросът ми е има ли смисъл да тествам за алергия 6-годишната си дъщеря.Тези тестове дават ли реални резултати? Или какво още мога да направя за нея, за да установим от какво е тази постоянна задна хрема, която продължава вече втора година със затихване и активиране?

Ето и фактите: секрет - чист, ренген - чисти гърди, без температура. От началото на годината през около 2 седмици боледува леко от възпаления на ушите, на гърлото, хреми. Непрекъснато обаче е със заден бистър секрет, който не може да издуха, а само подсмърква. За 6-те си години е боледувала общо 4 пъти от отит и 1 път от гнойна ангина, останалото са грипове. Пие средно годишно по 1 път антибиотик. Ходили сме поне на 4 УНГ лекари - едните казват, че е 3-та сливица и трябва да се махне, а другите,че е алергия и трябва да пие постоянно антиалергични. Но аз не съм съгласна нито че сливицата е проблем, защото нямаме много ангини и отити, нито детето постоянно да се тъпче с антиалергични.Как да постъпя, при кого да отида и какво да поискам като изследване?
Благодаря, Бърди       
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #288 -: Март 20, 2009, 20:21:57 pm »
Здравейте Докторе! Отново съм изумена от лекарско изказване.Моля ви за помощ за пореден път. Моят случай е следния. На 4.03. влязохме в болница с дъщеря ми, която е на 1г и 9м, след силно разстройство и повръщане се беше обезводнила. Имаше и температура до 38.4 и леко зачервено гърло. Нищо не изолираха, но се оказа,че е вирусна инфекция защото и аз и баща и се разболяхме след това. На 08.03 ни изписаха с антибиотик да се доизлекуваме. След като се прибрахме детето започна да се поти по време на сън (тя се поти много радко). Когато и измерих температурата 37.2 и така вече 7дни, понижава я вечер, а през деня горе-долу около 37. Преди 4 дни я заведох при педиатърката. Казаче има съвсем леко зачервено гърло, а температурата и потенето са най- вероятно "оздравителен процес" В момента пие един имуностимулант АД ликуид фор кид, био гая капки и пръскаме тантумверде в гърлото. Храни се добре, но намали водата. Моля за съвет има ли място за притеснение? Ако са нужни изследвания моля пишете ми кави, за да ги направя. Благодаря ви предварително!!!!!
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #289 -: Март 24, 2009, 23:38:03 pm »
Здравейте дикторе.  :)
Малкият ми син е на 14м. и половина. На 13 месеца трябваше да бъде ваксиниран с тривалентната ваксина срещу МПР. Днес сутринта, след 4 дневна Т и липса на всякакви други симптоми детето се обрина по гърба, вратът, към тила нагоре също и слабо по гърдите и коремчето. Педиатърката постави диагноза РУБЕОЛА. Пъпките са сравнително ситни и не така подути, повече стоят като розови петънца.Т варираше между 39,5 и 38,5. С температуропонижаващи слизаше до 37,5 само. Получи леко разстройство с 3 изхождания на ден. Намали апетит, сам пожелаваше вода, пиеше доста. Стана доста сънлив и отпуснат (все гледа да положи глава) и все се хваща за нея сякаш ми показва, че го боли. Така прави като се удари някъде по нея. В неделя пуснах изследвания и всичко е в норма. Мислите ли, че това наистина е Рубеола? Какво следва след преболедуванетос тази ваксина? Дали може само с двете съставки?
Имали вероятност да се разболеем и ние с баща му? От коя година в БГ се слага ваксина срещу Рубеола. Аз съм 1972 г. родена.
А след като пеболедува детето има ли нужда от подсилване на организма?
Много станаха въпросите но съм страшно изненадана и много притеснена.  :(
Благодаря ви предварително.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #290 -: Март 26, 2009, 01:48:17 am »
Здравейте, докторе!
Дъщеря ни е на 1 година и 4 месеца и засега има само едно зъбче долу в дясно, което се появи преди два месеца и сега се появи второ над него - горе в дясно. Това повод ли е за притеснение и нужно ли е да предприемем консултация с детски стоматолог или нещо друго? Какво бихте ни посъветвали вие?
Сутрин и вечер пие по около 250 мл АМ Нестле Джуниър, давам й сиренце и кисело мляко.
От доста време е нервна и почесва венците с биберон или пръстче.
Какво е Вашето мнение за хомеопатичните Calcarea phosphorica 9 CH u Chamomilla 9 CH, могат ли да се дават за облекчаване на зъбоникненето без консултация с хомеопат?
« Последна редакция: Март 26, 2009, 01:50:42 am от didiA »
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #291 -: Март 26, 2009, 10:48:08 am »
Здравейте Докторе,
исках да Ви попитам нещо относно рибеното масло.
Моят бебчо не желае да яде нищо рибно, вече е на 1г.4м. и риба не е ял, та затова вчера купих едни малки дражета рибено масло/37,5 мг/и реших да му ги давам. По колко дражета на ден е нужно да пие според вас, защото на опаковката пише три пъти по 1-о, а педиатърката отдавна ми беше споменала по едно на ден,какво е вашето мнение, а и до кога се пие рибеното масло?
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #292 -: Март 26, 2009, 14:33:20 pm »
Здравейте докторе, пиша ви с молба за мнение.

Знаете лекувахме бактерии, първо с Панцеф - 8-9 дни, после инжекции Амикацин-7 дни, накрая Форсид Солтуб 10 дни. Когато Тони вдигна температура още при приема на Панцефа, направихме микробиологично изследване на урина и носен секрет. Бяха отрицателни.
От понеделник направих три последователни микробиологии на горепосочените. Бактериятна в нослето я няма, но отново имаме ешерихия коли 10х5 в урината.
Ще направя и ехография, преди да посетя лекар, но ми се ще първо вашето мнение да видя.Страх ме е от още АБ, които със сигурност ще му назначат. Замислям се за допълнителни изследвания като уретро-цистография например и обезсмислят ли се при нормална ехография.

Благодаря Ви и спорен ден. 
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #293 -: Март 26, 2009, 15:41:00 pm »
Наде, докато Бърди ти отговори ще ти кажа, че УЗ не изключва другите изследвания, при ехограва се вижда само ако са уголемени бъбреците например, но каква е причината за това няма как да се види :?
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #294 -: Март 27, 2009, 13:14:12 pm »
Здравейте д-ре! Положението при моето дете е следното -изолира се от секрет в носоглътката Стептококи грБ и Стафилококи Ауреус MRSA.Изписаха и бактробан за 10 дена по три пъти.От декември се въртим в кръг изпи много АБ а все излизат бактерии.
В момента освен леко зап нос и носов говор няма други симптоми -няма температура ,хрема или кашлица . При този случай налага ли се лечение ? Опасни ли са тези бактерии? Детето заразно ли е ?По антибиограмата няма нито един АБ да съвпада и за двете бактерии.Какво да предприема ако и след Бактробана пак се изолират? Колко дена след него да направя ново изследване ?
А да включа ли нещо за гърло -Ефизол примерно пише че има противо бактериално действие?Станаха много въпроси .Благодаря предварително за отговорите
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #295 -: Март 27, 2009, 15:32:31 pm »
доктора ще ти отговори най-точно,но ето го и нашия опит с бактериите.
преди година и половина откриха на детето ми стафилокок МРСА,най-гадния щам според лекаря.успяхме да го преборим с Бактробана,на два курса от по 10 лечение.бактерията е коварна и по-принцип си иска лечение,и е заразна ,да.сега пак имаме стафилоко,пак ауреус ,но е чувствителен към много АБ.АКО ДЕТЕНЦЕТО ХОДИ НА ГРАДИНА,КАТО НАС,И ТАМ ИМА НОСИТЕЛСТВО,НЯМА КА ДА ИЗБЯГВАМЕ ЗАРАЗАТА,ОСВЕН ДА СИ СТОЯТ В КЪщИ.ХУБАВО Е И ВИЕ ДА СИ НАПРАВИТЕ ПОСЯВКА(СЕМЕЙСТВОТО)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #296 -: Март 27, 2009, 19:56:41 pm »
Здравейте докторе, пиша ви с молба за мнение.

Знаете лекувахме бактерии, първо с Панцеф - 8-9 дни, после инжекции Амикацин-7 дни, накрая Форсид Солтуб 10 дни. Когато Тони вдигна температура още при приема на Панцефа, направихме микробиологично изследване на урина и носен секрет. Бяха отрицателни.
От понеделник направих три последователни микробиологии на горепосочените. Бактериятна в нослето я няма, но отново имаме ешерихия коли 10х5 в урината.
Ще направя и ехография, преди да посетя лекар, но ми се ще първо вашето мнение да видя.Страх ме е от още АБ, които със сигурност ще му назначат. Замислям се за допълнителни изследвания като уретро-цистография например и обезсмислят ли се при нормална ехография.

Благодаря Ви и спорен ден. 

Нужно е да направите ретроградна цистео-уретрография.
Може би ще е нужна АБ профилактика за известно време.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #297 -: Март 27, 2009, 19:57:13 pm »
доктора ще ти отговори най-точно,но ето го и нашия опит с бактериите.
преди година и половина откриха на детето ми стафилокок МРСА,най-гадния щам според лекаря.успяхме да го преборим с Бактробана,на два курса от по 10 лечение.бактерията е коварна и по-принцип си иска лечение,и е заразна ,да.сега пак имаме стафилоко,пак ауреус ,но е чувствителен към много АБ.АКО ДЕТЕНЦЕТО ХОДИ НА ГРАДИНА,КАТО НАС,И ТАМ ИМА НОСИТЕЛСТВО,НЯМА КА ДА ИЗБЯГВАМЕ ЗАРАЗАТА,ОСВЕН ДА СИ СТОЯТ В КЪщИ.ХУБАВО Е И ВИЕ ДА СИ НАПРАВИТЕ ПОСЯВКА(СЕМЕЙСТВОТО)
Как сте? :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #298 -: Март 28, 2009, 00:06:16 am »
Здравйте докторе!
Минахме контролен при Лазарова(гастроентероложката),Ланзопрола и Алмагела си остават за още месец,Сутрин и вечер.Бяхме в планината за 3 дни и забравихме Алмагела,и преглъщането се появи отново,като го почнахме се нормализира съня.
Най-хубавото е че и пулмолога др.Куфраджиева отмени диагнозата астма.Каза да спрем всички лекарства-сингулера,и да си продължим лечението за рефлукса.Обясних и че детето беше с обострена хрема,и се давеше от храчки след ставане от сън,и че съм спирала Сигулераза 20 дни,и го почнах отново ,и  храчките изчезнаха за 3 дни.Според нея това се дължи на секретите от носа,трябва да лекуваме и него-алергичен и вазомоторен ринит.Детето има асмоподобна клинична картитна ,но не и типични за астмата прояви.За първи път попадам на лекар тук,който да си отмени диаднозата.Сега сме с диагноза -гастроезофагиален рефлукс и вазомоторен и алергичен ринит.Докторе Вие бяхте неизменна част от борбата ми ,за поставяне на точна диагноза на дъщеря ми.Давахте ми насока ,и макар и малко късно ,постигнахме успех.Не мога да изразя благодарноста си с думи.Искам да посъветвам и мамите,слушайте сърцето и инстинкта си,и търсете най-добрите специалисти за децата си.Те имат това право и го заслужават
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #299 -: Март 28, 2009, 23:30:59 pm »
Здравейте, докторе! Радвам се , че отново сте сред нас за да ни съветвате. Ето и моя въпрос:
Пентаксим-а ни е бит по следното време:
- Първи прием - на 3 месеца;
- Втори прием - на 4 месеца;
- Трети прием - на 6 месеца, като забавянето се наложи поради първия прекаран отит.

Досега успявах да удържа топката, но след поставените две дози Превенар, педиатърката на сина ми ни иска следващия месец за поставяне на първата реимунизация за Полиомиелит. Доколкото знам, правилната стъпка е, да се бие направо Пентаксим на 2 годинки, но не мога да изляза на глава с докторката. За нея Пентаксима било едно, а полио-то друго. След полио-то сме щели да си поставим и Пентаксима на две години. Дайте ми медицинска обосновка, с която да я опровергая, ако аз съм права , разбира се.

П.П. Запекът на Вики се оказа от ... хляба. Откакто си купих домашна машина за хляб , детето е редовно, че и по два пъти на ден. И домашно кисело мляко квася.
Време ли е вече за малки дози патладжан /син домат/, бамя, малини, ягоди?
« Последна редакция: Март 29, 2009, 13:51:13 pm от Birdie »