0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #240 -: Март 01, 2009, 10:25:48 am »
Честита Баба Марта, Докторе!
Да сте здрав и много щастлив!
Благодарим Ви за помощта!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #241 -: Март 01, 2009, 10:46:19 am »
Благодаря!
Тук не се празнува-днес ядат боб ( в огромни количества и безплатно-готвят боб на публични места с "лагерен огън"). Защото в другите дни изобщо не ядат. :) Както е известно, гърците ядат само и изключително месо. Освен ако не са бедни. Но дори и тогава не е рядка гледка суха и състарена бабичка над 80г да е нарамила бодро цяло агне увито в пластмасова торба.
И често в типичен гръцки стил се вайкат "Аххх...само месо ядем". И на другият ден към огромен мазен, телешки бифтек (кюфте, на разбираем език) добавят 1 ч.л. леща. Да се отбележи че са хапнали и нещо различно. Както казваше един познат "Най-добрата риба е агнешкото" приготвяйки се да погълне 14 слойна лазаня, натъпкана помежду с тонове сметана, шунка, бейкон и други разни мазни неща. 1 парче от това=седмичен калориен прием на нормален човек. Друг въпрос е че от такова нещо и с половин бъчва зелев сок стомаха Ви седмица не може да се съвземе.

Утре пускат хвърчила.
Местни обичаи... и три дни неработни.
« Последна редакция: Март 01, 2009, 10:57:12 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #242 -: Март 01, 2009, 11:48:43 am »
Докторе, присъединявам се към поздравите и най-сърдечно ви желая много, много здраве и щастие!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #243 -: Март 01, 2009, 12:18:14 pm »
Докторе, мами и дечица, честита Баба Марта! Да сте бели и червени, здрави и засмени! Много слънчеви дни и пролетно настроение!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #244 -: Март 01, 2009, 12:42:53 pm »
И от мен честита Баба Марта. Много здраве на Вас и всичките Ви малки пациенти!
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #245 -: Март 01, 2009, 13:18:43 pm »
Докладвам, ухото по здарвото е вече зачервено, а другото което беше по зле е по добре но е също зачервено. Сега и гърлото е вече порозовяло, обърнах внимание на доктора, че отново има налепи по сливиците, но те не са зачервени. Нослето е доста по добре и секрета е малко.

Изписаха ни:
Augmentin ES 2 x 5 ml
Nurofen 3 x 5 ml за болката
Коларгол тук излъгах, че давам 3 х 3 капки, тоест да продължавам
Гаразона, да ги спра и заменя с Отипакс 3 х 3 капки
след 4-5 дни на контролен преглед.

Това от прегледа, незанм как от почти здрав преди ден и половина, положението претърпя обрат, но както и да е.
Страхувам се от 3-ти пореден АБ, при това орално. Тук всички педиатри са единодушни, че Тони е за венозен АБ. Да обаче сега няма как да ни хоспитализират, защото не сме спешен случай, остава да рискувам с орален.
Докторе какво мога да очаквам като евентуален проблем след толково много АБ?


П.П.Защо Панцеф след като е ефикасен при лечение на: фарингити, тонзилити, синузити, отити, бронхити и т.н., Тони вдигна температура, след като е и за това?
« Последна редакция: Март 01, 2009, 15:18:17 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #246 -: Март 01, 2009, 13:21:56 pm »
Честита Баба Марта и от нас! Благодарим Ви за времето, което ни отделяте! Да сте жив и здрав и всички около Вас!
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #247 -: Март 01, 2009, 16:05:43 pm »
Докторе гастроентероложка не препоръчва орално АБ. И все пак каза по добре за Тони е вариант вместо Аugmentin - да е Forcid Solutab 250 mg - 3 x 1 диспергиращи се таблети.

Това е във връзка с минало заболяване от ангина на детето юли месец с Аугментин, като 10 дни след приключване на АБ, Тони започна да повръща и получи свръх силна диария, придружена с балонирано коремче.Бяхме хоспитализирани тогава, не се изолираха бактерии, лекуваха ни с венозен Гентамицин.Тони по трудно се стабилизира от обикновено. Септември отново получи диария не се изолираха отново бактерии и последва много трудно възстановяване, след което започна да отказва да се храни. Нататък последваха изследвания Варна, лечения.
Едно от предположенията юли месец за общото състояние на детето с оглед повръщането и диарията, беше АБ.
Пиша Ви това със старх да не се повтори всичко това, верно че в началото на лечението Аугментина беше приеман на гладно. Тони не беше ял няколко дни преди това и няколко по време на лечението, ако има значение това.
Поради многото проблеми на детето и може би незнание, лекарите препоръчват венозен АБ.

С оглед на това кой АБ да избера
Аугментин ЕС, Аугментин, Оспамокс или Форсид Солутаб
« Последна редакция: Март 01, 2009, 16:13:28 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #248 -: Март 01, 2009, 16:09:18 pm »
Честита баба Марта, докторе! Нека Ви донесе крепко здраве и много усмивки!



МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #249 -: Март 01, 2009, 21:10:40 pm »
Докторе, имам един въпрос за Вентолина. Ако помните - изписаха го на малката заради бронхолитин + бронхит - инхалации по схема. Схемата е първите 2 дни по 5 пъти дневно в 6, 10, 14, 18 и 22 ч., следват три дни 4 пъти дневно до контролния преглед. Притеснява ме схемата за 4 пъти дневно - написано ми е  7, 12, 18, 23 ч. - интервалите не са еднакви - по пет часа между първия и втория и последните 2 и 6 часа по средата. Докторката каза, че е изключително важно да спазвам схемата, а й нямам телефон и се притеснявам да не е сбъркала с тези 6 часа по средата. Моля за Вашето мнение.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #250 -: Март 01, 2009, 21:28:49 pm »
Здравейте, докторе!

Синът ми е на 1 г и 2 м. Спи много неспокойно нощно време, от както беше на пет месеца. Буди се и пие вода. Понякога през час, понякога през два часа. Случва се да изпие по 1 литър на нощ вода, ако е по неспокоен. Ляга също с едно шише, иначе не иска да заспива. Много се притеснявам дали не му вреди това „наливане” и най-вече да ме посъветвате има ли отучване това „чудо”.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #251 -: Март 01, 2009, 22:26:53 pm »
Здравейте, д-р Бърди!

Първо - Честита Баба Марта! Бъдете жив и здрав!



Дъщеря ми е на 1 год и 1 мес. През последните 2,5 мес се наложи да пие 2 АБ /Аугментин и Цефзил/. И двата пъти след спиране на АБ направи зверско подсичане на дупето. Не знам дали АБ е причината или е просто случайност.
Първият път овладяхме бързо положението с BabyTan. За 2-3 дни всичко се успокои. Сега отново взех това кремче, но ефектът е никакъв. Кремчето е мнoго по-рядко, ароматът му е друг, а и действието...
Срамните устни и дупето на беба са силно червени, лъскави, след наакване е нещо страшно... стига се дори до кръв. Вече 2 сед. е така. Педиатърката ни каза да налагам с марлички, напоени с разтвор Тантум роза и да редувам с цинков крем. Нищо! Тук прочетох за Дактакорт. От вчера я мажа и с него, но не смея повече от 2 пъти на ден. Още не мога да кажа, че има някакъв ефект.
Пробвала съм и Бочко, А-дерма, Гентамицин в началото...

Помогнете със съвет! Ще съм Ви много благодарна.

От 2 дена и излязоха и нещо като лишейчета около устата /кожата и е зачервена и суха/. Отдадох го на това, че тя постоянно слага биберона или играчки в устата... Сега взех да се замислям дали няма връзка между двата проблема. Педиатърката ни изписа Елоком кремче. След първото намазване снощи /мажа я по веднъж на ден/ има леко подобрение. Да продължавам ли? От листовката разбрах, че не се препоръчва използването му повече от 5 дни.
« Последна редакция: Март 01, 2009, 22:51:55 pm от pgzenga »
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #252 -: Март 02, 2009, 12:27:08 pm »
Здравейте докторе,

дъщеря ми е на 1г.6м. и преди 12 дни й биха Ваксина Приорикс. Направихме подготовка с Фенистил(капки), пихме ги преди и една седмица след ваксината. На 10 ден от ваксината загуби тотално апетит и така е от два дни - едва изяжда 100гр.мляко с бисквити, а от вчера вчерта има и обрив - единични пъпки по гръбчето, лицето и крачетата. Иначе е жизнена, няма температура, и др.симптоми. Вчера видях, че и растат кучешки зъби - два горе и един долу и са много надути. Много съм притеснена, моля да ме посъветвате как да постъпя - дали е реакция от Приорикса и ако да, как да й помогна. Да започна ли пак фенистил или нещо друго? Благодаря ви предварително!
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #253 -: Март 02, 2009, 14:24:34 pm »
Здравейте докторе!
Дъщеря ми е от седмица със лека хрема,която всъщност се проявява само с похъркващо носле като заспива.Сополи няма.Мисля че е заден ринит,от вчера гласа й е пресипнал,много рядко прокашля или киха.Температура няма.Положението не е страшно,но реших да се консултирам с вас за да не се стига до усложнения. Личната й лекарка ни каза да даваме олинт 3по 2впръсквания и Финистил капки3по 10.Смятате ли ,че това е достатъчно?Уши,гърди,гърло чисти.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #254 -: Март 02, 2009, 23:17:26 pm »
Резултат - "неспокойно гърло"  и веднага й предписаха антибиотик Зинат, капки Виброцил, витамин Ц и сироп за кашлица - Мукосолван, като кашлицата била горе високо от сополите, а носа бил пълен, гърдите чисти.
Аз хич не исках да пие антибиотик, но започнах да го давам все пак не смея да се правя на доктор. Та въпросът ми е:
Винаги ли когато децата имат червени гърла трябва да се изписва антибиотик, може ли да се мине с някакви сипори или спейове и какви на тази възраст около годинката? И изобщо честият прием на антибиотици оказва ли някакви поражения и какви?
Благодаря.


Фиа, д-р Бърди, извинявам се, че се намесвам. Във връзка с горенаписаното и на мен ми хрумват въпроси.
Тук, в Германия, явно коренно противоположно, АБ на децата  се дава доста по-трудно :).
Да уточня, моята дъщеря от няколко месеца, доста чес то се разболява, няколко пъти със силно зачервено гърло, кашлица, Т. Всичките пъти, според мнението на д-ра, след преглед - ВИРУС, давайте парацетамол / да уточня, при Т над 39 гр./ и чакайте да отмине. Слава Богу засега, наистина отминава... не е пила АБ
За вирусите доколкото знам от лекарите и от прочетено на много места, АБ не помага, няма смисъл от него.
1. Защо тогава се изписва от бг лекарите, какво лекува той.
2. И д-р Бърди това е въпрос, който ме занимава отдавна, Как лекаря познава от едно поглеждане в гърлото и ушите, че това е вирус???? Че не е на бактериална основа например??? И че детето не се нуждае от АБ. Говоря на основата на опита си в ДЕ.
Благодаря Ви и спокойна вечер.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #255 -: Март 03, 2009, 10:55:53 am »
Докторе гастроентероложка не препоръчва орално АБ. И все пак каза по добре за Тони е вариант вместо Аugmentin - да е Forcid Solutab 250 mg - 3 x 1 диспергиращи се таблети.

Това е във връзка с минало заболяване от ангина на детето юли месец с Аугментин, като 10 дни след приключване на АБ, Тони започна да повръща и получи свръх силна диария, придружена с балонирано коремче.Бяхме хоспитализирани тогава, не се изолираха бактерии, лекуваха ни с венозен Гентамицин.Тони по трудно се стабилизира от обикновено. Септември отново получи диария не се изолираха отново бактерии и последва много трудно възстановяване, след което започна да отказва да се храни. Нататък последваха изследвания Варна, лечения.
Едно от предположенията юли месец за общото състояние на детето с оглед повръщането и диарията, беше АБ.
Пиша Ви това със старх да не се повтори всичко това, верно че в началото на лечението Аугментина беше приеман на гладно. Тони не беше ял няколко дни преди това и няколко по време на лечението, ако има значение това.
Поради многото проблеми на детето и може би незнание, лекарите препоръчват венозен АБ.

С оглед на това кой АБ да избера
Аугментин ЕС, Аугментин, Оспамокс или Форсид Солутаб
"Оспамокс" би бил добър избор в случая.Давайте по средата на едно хранене-така няма да имате проблем. Как ще дадете "солутаб", щом те трябва да се разтворят в поне 1/2 чаша. Кое дете на тази възраст може да изпие това??
Ушичките са така, защото без АБ не може да се оправят нещата. Амикацин и Панцеф не покриват добре отити. Амикацин като монотерапия-изобщо.
« Последна редакция: Март 03, 2009, 10:57:58 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #256 -: Март 03, 2009, 11:02:59 am »
Докторе, имам един въпрос за Вентолина. Ако помните - изписаха го на малката заради бронхолитин + бронхит - инхалации по схема. Схемата е първите 2 дни по 5 пъти дневно в 6, 10, 14, 18 и 22 ч., следват три дни 4 пъти дневно до контролния преглед. Притеснява ме схемата за 4 пъти дневно - написано ми е  7, 12, 18, 23 ч. - интервалите не са еднакви - по пет часа между първия и втория и последните 2 и 6 часа по средата. Докторката каза, че е изключително важно да спазвам схемата, а й нямам телефон и се притеснявам да не е сбъркала с тези 6 часа по средата. Моля за Вашето мнение.
Моето мнение?
Никога не съм давал Вентолин (сироп или инхалации)повече от три пъти дневно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #257 -: Март 03, 2009, 11:10:13 am »
Здравейте, д-р Бърди!

Първо - Честита Баба Марта! Бъдете жив и здрав!



Дъщеря ми е на 1 год и 1 мес. През последните 2,5 мес се наложи да пие 2 АБ /Аугментин и Цефзил/. И двата пъти след спиране на АБ направи зверско подсичане на дупето. Не знам дали АБ е причината или е просто случайност.
Първият път овладяхме бързо положението с BabyTan. За 2-3 дни всичко се успокои. Сега отново взех това кремче, но ефектът е никакъв. Кремчето е мнoго по-рядко, ароматът му е друг, а и действието...
Срамните устни и дупето на беба са силно червени, лъскави, след наакване е нещо страшно... стига се дори до кръв. Вече 2 сед. е така. Педиатърката ни каза да налагам с марлички, напоени с разтвор Тантум роза и да редувам с цинков крем. Нищо! Тук прочетох за Дактакорт. От вчера я мажа и с него, но не смея повече от 2 пъти на ден. Още не мога да кажа, че има някакъв ефект.
Пробвала съм и Бочко, А-дерма, Гентамицин в началото...

Помогнете със съвет! Ще съм Ви много благодарна.

От 2 дена и излязоха и нещо като лишейчета около устата /кожата и е зачервена и суха/. Отдадох го на това, че тя постоянно слага биберона или играчки в устата... Сега взех да се замислям дали няма връзка между двата проблема. Педиатърката ни изписа Елоком кремче. След първото намазване снощи /мажа я по веднъж на ден/ има леко подобрение. Да продължавам ли? От листовката разбрах, че не се препоръчва използването му повече от 5 дни.

Може да е от АБ. Имайте пред вид обаче и  възможна уроинфекция.
Сменяйте памперсите възможно най-често.
Може да мажете 3 пъти (дневно) с Дактакорт и помежду (при смените) със "Судокрем". Вечер слагайте "Судокрем" на дебел слой.

Направете Елоком в база (А-дерма, например).
« Последна редакция: Март 03, 2009, 11:12:59 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #258 -: Март 03, 2009, 11:15:19 am »
Здравейте докторе,

дъщеря ми е на 1г.6м. и преди 12 дни й биха Ваксина Приорикс. Направихме подготовка с Фенистил(капки), пихме ги преди и една седмица след ваксината. На 10 ден от ваксината загуби тотално апетит и така е от два дни - едва изяжда 100гр.мляко с бисквити, а от вчера вчерта има и обрив - единични пъпки по гръбчето, лицето и крачетата. Иначе е жизнена, няма температура, и др.симптоми. Вчера видях, че и растат кучешки зъби - два горе и един долу и са много надути. Много съм притеснена, моля да ме посъветвате как да постъпя - дали е реакция от Приорикса и ако да, как да й помогна. Да започна ли пак фенистил или нещо друго? Благодаря ви предварително!
Не са нужни "подготовки" преди ваксинация.
Не виждам връзка с ваксината-потърсете други възможни причини-отит, например.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #259 -: Март 03, 2009, 11:17:22 am »
Здравейте докторе!
Дъщеря ми е от седмица със лека хрема,която всъщност се проявява само с похъркващо носле като заспива.Сополи няма.Мисля че е заден ринит,от вчера гласа й е пресипнал,много рядко прокашля или киха.Температура няма.Положението не е страшно,но реших да се консултирам с вас за да не се стига до усложнения. Личната й лекарка ни каза да даваме олинт 3по 2впръсквания и Финистил капки3по 10.Смятате ли ,че това е достатъчно?Уши,гърди,гърло чисти.
Без пряк поглед нищо не мога да кажа, за съжаление.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.