0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #120 -: Февруари 20, 2009, 21:22:04 pm »
Абе тя личната и друг път е виждала зачервени уши, пък при УНГ няма и помен от зачервяване. Колко го опипваха тази седмица не е истина. Та затова незанм колко е сериозен отита, ако е такъв.
Имаме ваксините.
Там са симптоми на мастоидит... .
Има и други причини... .

На това не знам как да отговоря.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #121 -: Февруари 20, 2009, 21:24:13 pm »
Простете, има ли отит детето, или няма?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #122 -: Февруари 20, 2009, 21:30:38 pm »
Според личната днес при прегледа има отит, извенете ме но аз написах пример от минал преглед, ако сте го разчели погрешно. УНГ специалист най рано в понеделник за 100 %.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #123 -: Февруари 21, 2009, 11:31:56 am »
Здравейте, Birdie
Синът ми днес посреща деня с хрема - постоянни, прозрачни сополи и кихавица. Започнах с чай от лайка, малко мед, Пиковит, Виброцил - назален спрей, смятам да включа и Панадол една пипета - противовъзпалително - за неговите 16 кг, около 7-8 мл. Искам да Ви питам мога ли да добавя в лечението Осцилококцинум и по какъв начин. Детето е на 2, 4 години. Ако имате и други съвети, готова съм да ги изслушам.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #124 -: Февруари 21, 2009, 14:02:11 pm »
Не давайте такива неща->> екстракт от гъши вътрешности е.
http://en.wikipedia.org/wiki/Oscillococcinum

"Active ingredient: Anas Barbariae Hepatis et Cordis Extractum (extract of Muscovy Duck liver and heart) 200CK HPUS 1x10-400g"
« Последна редакция: Февруари 21, 2009, 14:06:01 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #125 -: Февруари 21, 2009, 23:46:17 pm »
Здравейте, Бърди,
Аз за пореден път ще питам, но просто вече наистина не знам, какво да правя. Преди време се бях допитвала и до вас, и ми бяхте препоръчали да мажа обривите на дъщеря ми с Фусидин и Дактакорт. Обривите изчезнаха, но 3дни след спиране на лечението обривите се появиха отново и започват да обхващат все по-големи участъци от тялото. По същия начин се получаваше и след двата курса на лечение с Адвантант.
Извинявам се, че Ви занимавам отново, но вече наистина започвам да се отчайвам. :( Цялата тази одисея продължава вече близо три месеца. Кожата е станала суха, вчера като я гушнах, просто боцкаше цялата. След банята беше като шкурка. Освен гореспоменатите лекарства използвам овлажняваща козметика за къпане и мазане.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=329728&pid=10418258 Тези снимки са от преди четири дни, днес обривите, като че са по-обистрени и на по-голяма площ.
Благодаря Ви за вниманието!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #126 -: Февруари 21, 2009, 23:56:34 pm »
Простете, може ли да извадите актуалните, днешните снимки, в отделен каталог?
Не мога да разбера кое е актуалното състояние... .

*с какво къпете детето и колко често?
*с какъв перилен препарат перете дрешките?
*ползвате ли вълнени и/или мъхести дрешки?
*по-подробно за храненето? ядки,шоколад? овесени ядки? орехи? мед? моля, по-подробно за храненето...
*каква козметика точно ползвате? колко пъти и къде мажете?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #127 -: Февруари 22, 2009, 00:31:54 am »
Оставих само актуалните снимки в албума.
Къпя през ден -два. Доскоро ползвах Стелатопия на Мустела, от време на време ЛинолаФет олио за баня. Не използвам сапуни повече от месец. Днес я изкъпах с олио за баня На А-дерма от серията Екзомега.
Кремовете ги редувам Ексипиал липолосион урея 4%,А-дерма Екзомега мляко, правен крем вазелин/ланолин/аква калции в равни количества (като, че от него най се успокоява кожата, но не се оправя напълно), Календула. Пробвала съм още много, но поради дразнене ги спрях. Днес като я мазах с млякото на А-дерма започна да плаче, а и в първия момент екземите станаха по-червени.
Прах за пране използвам на Сано максима за чувствителна кожа. Слагам минимално количество прах за пране в програмата за предпране, същинското пране е плакнене + допълнително изплакване. Не използвам омекотител. Пера със същия прах и нашите дрехи.
Обличам я само в памучни дрехи, спрях да й обувам и чорапогащници. Единствено връхните дрехи не са памучни.
Хранене Като се появиха обривите, първоначалната диагноза беше "хранителни обриви". От там при доц Маринова - строга диета, която продължи месец, но обрива не се повлия, а ми започна да се обостря. Постепенно след това въведох храните, които бяхме ограничили.
Храните аз й ги приготвям. Всякакви готови храни,в които има консерванти, оцветители и др. избягвам. Ядки, школад, мед, бонбони, не е опитвала.
Много рядко се случва да консумира овесени ядки, но не ми е направило впечатление обривите да имат връзка с тях.
Единствените готови храни са максимум три-четири пъти седмично истантни безмлечни каши, към които добавям АМ 1 ХИПП розовата серия(1месец давах Фризопеп), и сокове на ХИПП и Гербер, но в минимални количества, защото тя консумира достатъчно сурови плодове, основно ябълки и круши.Внимавам с цитрусите и бананите. Обича сушени плодове, но такива вече давам само , ако са от органично производство.
Сирене предимно овче. Много рядко се случва да консумира кисело мляко, но само ако е приготвено в ястие. Все още я кърмя. Самата аз консумирам същите неща като нея.
(Бях много подробна :D ) Благодаря за вниманието!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #128 -: Февруари 22, 2009, 00:45:52 am »
Спрете да мажете с каквото и да е било!!
Спрете всякакви "препарати" в банята.


Хаосът е пълен, за съжаление.
Суха кожа->сърбеж->екзема->инфекция->хронична екзема->хронична инфекция.

Не давайте нищо от бурканчета, каши, особено Хип.
Не давайте сушени плодове-съдържат консерванти в огромни количества.
За пране Ви препоръчвам "Ариел" около 1/2 с.л.-1 с.л. Повече просто не е нужно.
Надявам се има оригинален "Ариел" и не е "турски боклук".
Може да ползвате "Продерм"-детски прахове за пране, ако се намират.

Вземете този сапун:
http://www.framar.bg/eucerin-ph5-dermatologichen-sapun-pid30001321.html



ЕУЦЕРИН-PH5 дерматологичен сапун
Водата в банята да бъде леко топла, не гореща.
Оставяте детето по-дълго във водата, после загръщайте, без да триете с кърпа. Оставете кожата да попие водата.

Вземете също това:
http://www.framar.bg/eucerin--12-%25-omega-losion-pid30011527.html
ЕУЦЕРИН- 12 % ОМЕГА лосион

За начало опитайте на съвсем мъничка повърхност да тестувате с оглед непоносимост.

Ако след два-4 дена тези сухи участъци не се подобрят пишете.
Подобрението ще е много бавно, и може да се наложи КС крем. Или изследвания, или друго... .

Направете всичко възможно детето ДА НЕ СЕ Поти!
Обличайте ЛЕКО! с широки дрешки!

Албумът съдържа същия брой снимки, без друга папка...  8O
« Последна редакция: Февруари 22, 2009, 01:03:34 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #129 -: Февруари 22, 2009, 01:13:57 am »
Ми това са снимките, малко объркани  :sorry:, защото съм снимала каквото хвана, че голямо мърдане пада. Имаше по стари снимки напред, тях изтрих.  :D

Благодаря за бързият отговор!  :)

Според Вас и в органичните сушени плодове ли има консерванти?!  8O Ми те тогава значи не са биопродукт!
« Последна редакция: Февруари 22, 2009, 01:20:17 am от pochti_bezobidna »
*

    pochti_bezobidna sam

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #130 -: Февруари 22, 2009, 13:19:11 pm »
Бърди, а какво мляко бихте ми препоръчали,след като тези на ХИПП не са подходящи?
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #131 -: Февруари 22, 2009, 14:35:11 pm »
Докторе поддържането на температура, след двудневен инжекционен курс с АБ, за нормален ход на лечението ли се счита или би следвало вече да няма такава?

Детето е по добре, има обилно гъсти назалногърлени жълтеникави секрети. Все още няма апетит, но хапва по малко, кашля и се дави. Спрях АСС Кид и Вентолина, защото не виждам нужда за момента, кашлицата е от секретите, на моменти дори суха.Слагам от вчера Виброцил и детето спа през нощта сравнително спокойно, без кашляне само с чести събуждания за вода.След Хексалгин и интервал от 10-12 часа температурна пауза, Тони отново вдига температура до 38.5-38.8.
« Последна редакция: Февруари 22, 2009, 14:40:11 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #132 -: Февруари 22, 2009, 23:52:57 pm »
Бърди, а какво мляко бихте ми препоръчали,след като тези на ХИПП не са подходящи?
Работя с, и харесвам Хумана.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #133 -: Февруари 22, 2009, 23:59:34 pm »
Докторе поддържането на температура, след двудневен инжекционен курс с АБ, за нормален ход на лечението ли се счита или би следвало вече да няма такава?

Детето е по добре, има обилно гъсти назалногърлени жълтеникави секрети. Все още няма апетит, но хапва по малко, кашля и се дави. Спрях АСС Кид и Вентолина, защото не виждам нужда за момента, кашлицата е от секретите, на моменти дори суха.Слагам от вчера Виброцил и детето спа през нощта сравнително спокойно, без кашляне само с чести събуждания за вода.След Хексалгин и интервал от 10-12 часа температурна пауза, Тони отново вдига температура до 38.5-38.8.
Както Ви бях споменал, аминогликозидите са неефективни като монотерапия за лечение на отит. Детето от почти 4-5 дена е с температура без + ход на нещата.

Нужно е:

*има ли отит, как се повлиява от инжекциите
*няма отит-откъде е температурата? има ли ангина, Стрептокок?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #134 -: Февруари 23, 2009, 12:57:22 pm »
Дакторе да кажа, че записах час за УНГ, но едва за сряда  8O

Температура Тони вчера вдигна до 37.7, но без антипиретици се самосвали до 36.6, дори го изкъпахме.През нощта температура, както и до сега не е вдигал. Кашля от секретите и все още има назални такива, но значително по малко. Изхожда се до 4-5 на ден редки кашести и моментни с доста слуз изхождания. Поради това се опитах да огранича антипиретиците и сиропите.
За такъв род кашлица може ли да се приема нещо втечняващо или няма смисъл.
Да поясня, че от Стодал и Проспан, прави рекация.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #135 -: Февруари 23, 2009, 13:28:40 pm »
Мисля Виброцил би бил добър избор. Само.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #136 -: Февруари 23, 2009, 13:43:00 pm »
Благодаря Ви, Виброцила свърши и върши чудесна работа в момента. Давам го от два дни и има видим резултат.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #137 -: Февруари 23, 2009, 15:06:09 pm »
Здравейте,докторе!
Бяхте прав (както винаги) за Далацин-а. За съжаление съм от Бургас и тук медицинската помощ е под всякаква критика (вече знаете от постовете на Перденцето). Миналата сряда съпругът ми опита да убеди личната лекарка да смени антибиотика на Алекс, а тя е казала "това е традиционната медицина- антибиотици, сиропи, от които няма полза" (да се чуди човек защо не е станала екстрасенс). Изпратила ги на педиатър. Тя от своя страна казала, че хриповете не са "много" и Далацина бил "чудесен АБ, но трябва да минат поне 72 часа, за да подейства"  8O Поставила и диагноза гнойна ангина и изписала някакъв противогъбичен препарат за мазане на сливиците. Ангина нямаше!!! Кашлицата се засили ужасно и тъй като бях притеснена от цялата тази некадърност и странни заключения за здравословното състояние на детето, го заведохме в спешния кабинет. Хоспитализираха ни с пневмония в дясно (имахме същата през септември), на визитацията на следващата сутрин казаха, че има и в ляво, т.е. е двустранна. Днес ни изписаха след 4.5 дни на cefuroxime. не мога да кажа дозата, но беше на 8 часа. Изписаха и ни Зинат 250/5 за още 3-4 дни. Притеснява ме втора пневмония след толкова кратко време, междувременно декември имаше бронхит, все в дясно. възможно ли е да е останало като слабо място? От болницата препоръчаха да дадем бронховаксом. Да давам ли? Или има какво друго да направим по въпроса? Друго- казаха, че пневмонията е вирусна, защото кръвта и урината бяха в норма (утайка-8 и двата пъти), нормално ли е да лекуват с АБ тогава? Добре е, че Ви има, защото тук няма лекар, на който да се доверя. Затова и влязохме в болница- имаше вариант за домашно лечение на пневмонията, но след последните изстъпления на "нашите" доктори.... Благодаря за търпението и хубав ден!
« Последна редакция: Февруари 23, 2009, 15:24:15 pm от fjeliazkova »
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #138 -: Февруари 23, 2009, 15:28:58 pm »
Докторе какво Ви е мнението за овлажнител на въздуха

Имаме следния проблем - дъщеря ми се буди нощем много пъти - започва да си търка носа  все едно я сърби или нещо я дразни вътре и се бужда  разплаква се но като я взема на ръце заспива веднага  като я оставя в кревата й след малко същото се повтаря и така до сутринта т.е. не се спи - рано сутрин носа й е много запушен диша шумно от него изкашля се нещо като храчене откоето й се гади
като отидем в другата стая където е по - хладно диша съвсем нормално през носа

сега спи след обеден сън в стаята хладно е не работи парното не се буди обаче й чувам носа и как диша на запушен нос но има коричка която се образува един път в седмицата  която отказва да я извадим с физиолог разтвор защото се разплаква от него и смърка навътре и така коричките отиват навътре

Според Вас овлажнител  на въздуха може ли да помогне в случая

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #139 -: Февруари 23, 2009, 15:32:54 pm »
Не. Да имате логична температура-да.
Може да има инфекция, обаче. Ринит от инфекциозен произход, или носителство.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.