0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #100 -: Февруари 20, 2009, 11:05:58 am »
Докторе сега отивам при личният лекар да чуе Тони и взема направление, след консултацията ще говоря с варненската докторка. Честно Ви казвам немога да взема решение за амбулаторно лечение сама. Трябда да реша мускулно Амикацин у дома или хоспитализация и венозно с Гентамицин, това е.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #101 -: Февруари 20, 2009, 11:22:37 am »
Снимка? "днес  целите му крачета са в пъпчици"...
Ваксината не може да е негативен фактор-нито по отношение резултатност, нито по отношение на това че влияе на хода на сегашното състояние.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #102 -: Февруари 20, 2009, 11:52:19 am »
Здравейте докторе, отдавна не ми се е налагало да Ви пиша. Вече сме на годинка и почти 5 навършени месеца. От около месец, поне над лявата скула, острани на обенцето на дъщеря ми има нещо като лишей. Обривче, оформено в петно,като същевременно там кожата е по- сухал. Това е с големината на 1 стотинка. Отделно от другата страна на лицето кожата не е гладка, не е и обрината, но просто стои по- грапава, като на ситни неизбили пъпчици. НА- вече се виждат на силна дневна светлина и отблизо.
Предполагам че е нещо, дължащо се на храненето. Но сериозни промени в хранителния режим нямаме. От доста време отказа попарата сутрин. От детска кухня не се храниме, защото е в ремонт. Яде основно Хип и Гербер, като аз също и готвя. Едно от храненията през деня е приготвена от мен храна. / обикновено сварени и пасирани зеленчуци със сирене или малко месо/останалите 2 яденета са от готовите булкани на Хип или Гербер, а тези марки ги консумира от самото начало. Изяжда и някакъв десерт - обикновено млечна каша с някакъв плод на Хип.
Чисто плодови пюрета почти неяде и неиска да яде. сокове не пие. Все още я кърмя - сутрин и вечер.
ДАли е липса на някакъв витамин? Или пък нещо друго? КАкво бихте ни посъветвали?
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #103 -: Февруари 20, 2009, 13:04:49 pm »
Докторе имаме вече отит на едното уше, а другото е съвсем леко розово.
В момента правим проба за алергична реакция и започваме мускулно Амикацин 2х 60 мг. за 5 дни. Няма хрипове, кашлицата от трахеите. Хремата обилна. Предималко получи втрисане, студени крайници и температура от 38.4.
Изписаха ни и капки за нос по рецепта, с адреналин,гентамицин,урбазон и Натриев хлорид. Какво мислите за тях и въобще кои капки за нос са по удачни?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #104 -: Февруари 20, 2009, 13:52:34 pm »
Ако детето приема Аугментин, не е алергично към него, то той би бил добър избор!
Или обикновен Амоксицилин!
Аминогликозидите нямат добро покритие за отит-особено И като монотерапия.
Нищо друго освен смяна на АБ не е нужно ако нещата са така, както ги описвате.
Не е нужно в носа да слагате нищо, освен Олинт и Стеримар.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #105 -: Февруари 20, 2009, 13:58:48 pm »
Здравейте докторе, отдавна не ми се е налагало да Ви пиша. Вече сме на годинка и почти 5 навършени месеца. От около месец, поне над лявата скула, острани на обенцето на дъщеря ми има нещо като лишей. Обривче, оформено в петно,като същевременно там кожата е по- сухал. Това е с големината на 1 стотинка. Отделно от другата страна на лицето кожата не е гладка, не е и обрината, но просто стои по- грапава, като на ситни неизбили пъпчици. НА- вече се виждат на силна дневна светлина и отблизо.
Предполагам че е нещо, дължащо се на храненето. Но сериозни промени в хранителния режим нямаме. От доста време отказа попарата сутрин. От детска кухня не се храниме, защото е в ремонт. Яде основно Хип и Гербер, като аз също и готвя. Едно от храненията през деня е приготвена от мен храна. / обикновено сварени и пасирани зеленчуци със сирене или малко месо/останалите 2 яденета са от готовите булкани на Хип или Гербер, а тези марки ги консумира от самото начало. Изяжда и някакъв десерт - обикновено млечна каша с някакъв плод на Хип.
Чисто плодови пюрета почти неяде и неиска да яде. сокове не пие. Все още я кърмя - сутрин и вечер.
ДАли е липса на някакъв витамин? Или пък нещо друго? КАкво бихте ни посъветвали?
Снимки?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #106 -: Февруари 20, 2009, 14:18:10 pm »
Здравейте докторе. Може би много пъти са ви задавали този въпрос, но днес нищо интересно не намерих затова да ви попитм. Дъщеря ми е на 2 години и 3 месеца. Искам да сложим ваксина против менингит. Педиатърката ни не даде мнение по въпроса, а ме остави мен да реша каква ваксина да поставя на детето си и дали изобщо да поставя.Дъщеря ми ходи на ясла. Каза че има 2 ваксини. Едната е Пневмо 23 , а другата Превенар. Вие какво ще ме посъветвате? Каква ваксина да поставя? Къде се бие, защото това сигурно лекарката ни също не знае? Също така има ли значение кога ще се постави ваксината и дали е ефикасна? Благодаря ви предварително.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #107 -: Февруари 20, 2009, 15:04:26 pm »
Немога да постигна консенсус със смяна на АБ, категорични са за венозен или в краен случай мускулно. Орален категорично повече няма как, поради евентуална дисбактериоза и изхождайки от предишните проблеми на Тони.


П.П. Резултатите от носен секрет и урина са отрицателни.
Започнахме Амикацин 2 х 80 мг., като педиатъра от Варна, настоява за 7 дни, не 5. Това е най голямата болка, която ще трябва да причиня на Тони, но ... Хремата е свръх обилна, детето диша с широко отворена уста милото, такова нещо не съм виждала до сега. Не може да преглъща и яде, дали от болка, секрети или и двете незнам. Легне ли се дави и повръща от секретите. След пробата която дадохме за Амикацина се прибрахме у дома и Тони го втресе, вдигна 39 градуса. Дадох 9 капки Хексалгин, спадна бавно и малко. В момента е 37.8, като отново има студени крайници. Сложихме и първата доза Амикацин. Предписан ни е и Зиртек - 7 капки.
С две думи такъв хаос е лечението, че ... двете нови педиатърки, въобще неискат и да чуят за амбулаторно лечение и ми затварят телефона. Личната и гастрото от Варна са за мускулно Амикацин, безмисленна била хоспитализация.Изписват се освен всечко до сега и капки за уши Отипакс, капки за нос Виброцил или по рецепта.

Какво давам:
мускулно Амикацин
Вентолин 3 х 2.5 мл.
Асс Кид 2 х 4 мл.
Стеримар + ксилометазолин, евентуално ще заменя с Виброцил
Кетотифен вечер по 6 мл и Ентерол 2 х 1.
Мисля да добавя и Зиртек вечер 7 капки, защото Кетотифена не трябва да се спира.
« Последна редакция: Февруари 20, 2009, 16:08:19 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #108 -: Февруари 20, 2009, 16:08:35 pm »
Дълбока въздишка... .
Кетотифен-препарат за профилактика на алергичен ринит и БА. Започва да има ефект около месец след началото на приемане.
Зиртек-силен антихистамин за лечение на остър алергичен ринит, уртикария. Няма ефект при вирусни ринити или такива с инфекциозен произход. Никаква рола в лечение на Астма и/или Астматични бронхити.

Какво да Ви кажа още?
По-добре да следвате местните препоръки за да има поне малко светлина в тунела.

« Последна редакция: Февруари 20, 2009, 16:16:24 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #109 -: Февруари 20, 2009, 16:11:04 pm »
Здравейте докторе. Може би много пъти са ви задавали този въпрос, но днес нищо интересно не намерих затова да ви попитм. Дъщеря ми е на 2 години и 3 месеца. Искам да сложим ваксина против менингит. Педиатърката ни не даде мнение по въпроса, а ме остави мен да реша каква ваксина да поставя на детето си и дали изобщо да поставя.Дъщеря ми ходи на ясла. Каза че има 2 ваксини. Едната е Пневмо 23 , а другата Превенар. Вие какво ще ме посъветвате? Каква ваксина да поставя? Къде се бие, защото това сигурно лекарката ни също не знае? Също така има ли значение кога ще се постави ваксината и дали е ефикасна? Благодаря ви предварително.
Превенар, разбира се за тази възраст.
В ръката се слага за тази възраст.
"Кога" ? в смисъл?... веднага.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #110 -: Февруари 20, 2009, 16:14:11 pm »
Снимка? "днес  целите му крачета са в пъпчици"...
Ваксината не може да е негативен фактор-нито по отношение резултатност, нито по отношение на това че влияе на хода на сегашното състояние.
Здравейте др Бърди, сигурно досадих на другите майки  :oops: надявам се да не ми се сърдят. Изпратих ви линк към снимки на новите "поражения" на ЛС.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #111 -: Февруари 20, 2009, 16:18:38 pm »
Линка не работи... . погледнах
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #112 -: Февруари 20, 2009, 16:28:29 pm »
Здравейте Докторе

Искам да Ви попитам физиологичния разтвор  който се слага за инхалации от къде трябва да е
защото разбрах че  ако се взима от банка със спринцовка само първия път е стерилен после не и има вероятност от замърсяване и т.е. се прави инхалация със замърсен физиол . разтвор
този от стъклените ампули можело да влезне стъкло и пак н е добре и имало някакви специални

вие какво знаете по въпроса  - само със специални ампули ли се правят инхалациите
може ли от банка  да се използва физиолог . разтвор
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #113 -: Февруари 20, 2009, 16:37:45 pm »
Широко се продават пластмасови ампули с малко съдържание.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #114 -: Февруари 20, 2009, 16:48:16 pm »
Здравейте докторе. Може би много пъти са ви задавали този въпрос, но днес нищо интересно не намерих затова да ви попитм. Дъщеря ми е на 2 години и 3 месеца. Искам да сложим ваксина против менингит. Педиатърката ни не даде мнение по въпроса, а ме остави мен да реша каква ваксина да поставя на детето си и дали изобщо да поставя.Дъщеря ми ходи на ясла. Каза че има 2 ваксини. Едната е Пневмо 23 , а другата Превенар. Вие какво ще ме посъветвате? Каква ваксина да поставя? Къде се бие, защото това сигурно лекарката ни също не знае? Също така има ли значение кога ще се постави ваксината и дали е ефикасна? Благодаря ви предварително.
Превенар, разбира се за тази възраст.
В ръката се слага за тази възраст.
"Кога" ? в смисъл?... веднага.
Да, в смисъл веднага може ли ? Само 1 ли е приема за нас? Колко време действа ваксината и трябва ли да се слага пак?  Благодаря ви за бързия отговор.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #115 -: Февруари 20, 2009, 16:49:03 pm »
Широко се продават пластмасови ампули с малко съдържание.

във всяка аптека има пластмасови единични ампули с по 2.5 или 5 мл стерилен физиологичен разтвор.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #116 -: Февруари 20, 2009, 18:15:04 pm »
Моля да ми обясните - значи инхалации с физиологичен разтвор се правят при кашлица и хрема, така ли? И инхалаторът е нещо необходимо при настинки и вируси?
Извинявам се за въпроса, но напоследък нямам време и чета по диагонал  :oops:, а това е важно.
Благодаря!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #117 -: Февруари 20, 2009, 20:02:44 pm »
Да, при някои случаи инхалациите с персонален небулайзер-или с физ разтвор или с Аеролин/Фликсотайд (течни) са от особена полза.

Много деца с Астматични бронхити чудесно и бързо се овладяват с течни Аеролин/Фликсотайд.

Ето едни добри небулайзери:
http://medel.it/home_eng.asp
Clenny
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #118 -: Февруари 20, 2009, 20:15:35 pm »
Докторе забелязах къде го боли Тони, това 2-3 см е зад ушите, близо до шевовете на черепа. Там ли боли отита? Днес почти не мога да сваля температурата, като най ниската е била 37.3.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #119 -: Февруари 20, 2009, 20:53:52 pm »
Отита е сериозен?
Там са симптоми на мастоидит... .
Има и други причини... .
Детето е с поставени Акт-Хб +Превенар ?
« Последна редакция: Февруари 20, 2009, 21:05:46 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.