0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #80 -: Февруари 19, 2009, 18:59:56 pm »
Здравейте отново, благодаря за отговора ви. Ето развитието при нас:
резултатите от изследването на секрета от екземата отчетоха "стафилококус аурелиос -масово", още в понеделника личната лекарка ме прати в детската дерматология в александровска болница, там ми предписаха фуцикорт, питах дали ще трябва антибиотик да пие, тя назначи контролен преглед утре, каза че се надява да види че е овладяно до тогава и с това да се размине.
Обаче: от вчера има от същите пъпчици по няколко на бузката, и е през някакави интервали с температура между 38 и 39.3,има няколко пъти и някакъв проблем с крачетата показва че го боли едното, плаче след ставане плаче и не иска да пристъпва, ходи като пиян, пада. помислих че просто е изтръпнато ама 3 пъти...


*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #81 -: Февруари 19, 2009, 19:51:49 pm »
Добър вечер,

По всяка вероятност при Тони се е насложила и нова вирусна инфекция. Хремата стана обилна, темперятура след Нурофен в 5.30 ч. вдигна едва в 18 ч. и тя е 37.2.
Днес е 3-ти ден, незнам какво да мисля , при условие че пие АБ.
Постигнахме консунсус с новият частен педиатър, детето да пие АБ до понеделник, тоест максимума на АБ, да е 12 дни. В понеделник сме на преглед при друг нов педиатър, защото тази излиза в отпуск (думи нямам) от утре. Според това какво се чува на слушалка,общо състояние на Антоан и УЗ, ще се прецени дали ще ни хоспитализират за доизлекуване на уроинфекцията и прочие, чрез венозен АБ.

До понеделник има много време обаче и се страхувам да не се влоши състоянието на Антоан.

П.П. Ако всичко се развива благоприятно до тогава, ни е предписан 10 дни Суметролим след приключване на АБ (или по преценка на новият педиатър, което по всяка вероятност ще е същото). Витамини Центрум Детски - хапчета , поради това, че от сиропите Тони прави реакция, това поне за 2 седмици.
Тъй като в момента имаме редки кашави изхождания, не смея да давам допълнително каквото и да било.

Зиртек за хремата и въобще за нашият случай удачен ли е?
« Последна редакция: Февруари 19, 2009, 20:22:01 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #82 -: Февруари 19, 2009, 20:33:36 pm »
Здравейте отново, благодаря за отговора ви. Ето развитието при нас:
резултатите от изследването на секрета от екземата отчетоха "стафилококус аурелиос -масово", още в понеделника личната лекарка ме прати в детската дерматология в александровска болница, там ми предписаха фуцикорт, питах дали ще трябва антибиотик да пие, тя назначи контролен преглед утре, каза че се надява да види че е овладяно до тогава и с това да се размине.
Обаче: от вчера има от същите пъпчици по няколко на бузката, и е през някакави интервали с температура между 38 и 39.3,има няколко пъти и някакъв проблем с крачетата показва че го боли едното, плаче след ставане плаче и не иска да пристъпва, ходи като пиян, пада. помислих че просто е изтръпнато ама 3 пъти...
На кой АБ от антибиограмата е чувствителен Стафилокока?
Може ли да намерите Фуцидин на сиропче?
Нужно е незабавно да намажете и да започнете пер ос АБ!
Къде точно е болката в крачето? кое?

Внимание-има опасност от "генерализиране" на Стафилококовата инфекция! с оглед дълготрайността на проблема, резултата от посявката, данните от днешното развитие.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #83 -: Февруари 19, 2009, 20:37:34 pm »
Добър вечер,

По всяка вероятност при Тони се е насложила и нова вирусна инфекция. Хремата стана обилна, темперятура след Нурофен в 5.30 ч. вдигна едва в 18 ч. и тя е 37.2.
Днес е 3-ти ден, незнам какво да мисля , при условие че пие АБ.
Постигнахме консунсус с новият частен педиатър, детето да пие АБ до понеделник, тоест максимума на АБ, да е 12 дни. В понеделник сме на преглед при друг нов педиатър, защото тази излиза в отпуск (думи нямам) от утре. Според това какво се чува на слушалка,общо състояние на Антоан и УЗ, ще се прецени дали ще ни хоспитализират за доизлекуване на уроинфекцията и прочие, чрез венозен АБ.

До понеделник има много време обаче и се страхувам да не се влоши състоянието на Антоан.

П.П. Ако всичко се развива благоприятно до тогава, ни е предписан 10 дни Суметролим след приключване на АБ (или по преценка на новият педиатър, което по всяка вероятност ще е същото). Витамини Центрум Детски - хапчета , поради това, че от сиропите Тони прави реакция, това поне за 2 седмици.
Тъй като в момента имаме редки кашави изхождания, не смея да давам допълнително каквото и да било.

Зиртек за хремата и въобще за нашият случай удачен ли е?

Поне що се отнася до температурата, развитието е добро.
Хремата е с такъв ход-не е нещо необичайно.

Само контролните посявки на урина могат да дадат отговор дали са стерилни, или не.
Не е практика да се дава нещо след приключване на Панцеф освен:
*ако детето няма установен везико-уретрален рефлукс над 2-3 степен
*не се касае за 2,3 епизод на уроинфекция в рамките на 6 месеца.

Но дори и да има нужда според горните дадености, дава се Бисептол в профилактични дози. Не като регулярно лечение.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #84 -: Февруари 19, 2009, 20:44:05 pm »
Да,за Бисептол в профилактични дози спомена нещо такова.Това е 2 -ра такава уроинфекция в рамките на 6 месеца. Детето продължава да киха на често и в момента вдига температура, преди 30 минути беше 37.6, но сега е горещ.
Изчаквам да стане време за АБ за да подейства евентуално, а антипиретик за по късно смятам. Едвам утре следобед ще имаме резултати, ако продължава да вдига температура, какво да предприема. да не изпусна нещо, вече ми се въртят разни филми в главата, да не е нещо различно от това което очакваме като евентуална причина.


П.П.Относно посявките педиатъра каза, че при всички случаи ще бъдат отрицателни. Как го знае незнам.
« Последна редакция: Февруари 19, 2009, 20:45:49 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #85 -: Февруари 19, 2009, 21:52:42 pm »
На кой АБ от антибиограмата е чувствителен Стафилокока?
Може ли да намерите Фуцидин на сиропче?
Нужно е незабавно да намажете и да започнете пер ос АБ!
Къде точно е болката в крачето? кое?

Внимание-има опасност от "генерализиране" на Стафилококовата инфекция! с оглед дълготрайността на проблема, резултата от посявката, данните от днешното развитие.

чуствителност към: penicillin, ampicillin,oxacillin,amoxacill.clav,cephalotin,cefuroxim II, erithromycin, clindamycin i TMP/SMX, лаборантката каза че не тестват за фуцидиноще, само от година го имало в българия, но екземата видимо севлияе от него.
Прерових номеклатурите на няколко големи доставчици на лекарства, няма фуцидин сироп  :(, ще питам и в  аптеката, но не тая големи надежди.
За крачето първо посочи около глезена на дясното краче, после и двата пъти когато преместваше тежестта си на краката при ставане почваше да плаче, единия път залитна и го хванах другия той се отказа да става/тогава беше с 39.3 обаче/. половин час по- късно пак понечи да стане и нямаше този проблем.
Какъв антибиотик да му давам, той е 10.700кг- в каква дозировка?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #86 -: Февруари 19, 2009, 22:09:42 pm »
Аугментин би бил добър избор, ако детето не е алергично към него.
Мажем успоредно И с фусидин.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #87 -: Февруари 19, 2009, 22:16:53 pm »

ТРЯБВАШЕ още в неделята да почна да му го давам, още тогава ми го казахте, ама... нали сме двама родители, таткото не даде да го лекувам "по интернет". Е сега се обува да отиде да го купи  :D, жалко че детето се изтормози заради нашите разногласия. Как трябва да го пие и колко време?

Благодаря ви още веднъж.
един последен въпрос  :oops:
попаднах на това:
http://www.bgstuff.net/content/view/2530/457/
Можете ли да ми кажете каква е тази противостафилококова ваксина, за която се споменава, в описанието кака се добива този имуноглобулин, може ли да 9се слага на деца и дали бихте я препоръчали?
« Последна редакция: Февруари 19, 2009, 22:47:13 pm от oceanid »
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #88 -: Февруари 19, 2009, 23:09:55 pm »
Докторе да ви попитам инхалации могат ли да се правят и би лиимало полза от тях


в случай на запушен нос но без да има секрети навън , при суха кашлица от гърлото





Предварително благодаря
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #89 -: Февруари 19, 2009, 23:13:23 pm »
Може да правите но с обикновен физиологичен разтвор. За това за което пишете.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #90 -: Февруари 19, 2009, 23:16:20 pm »

ТРЯБВАШЕ още в неделята да почна да му го давам, още тогава ми го казахте, ама... нали сме двама родители, таткото не даде да го лекувам "по интернет". Е сега се обува да отиде да го купи  :D, жалко че детето се изтормози заради нашите разногласия. Как трябва да го пие и колко време?

Благодаря ви още веднъж.
един последен въпрос  :oops:
попаднах на това:
http://www.bgstuff.net/content/view/2530/457/
Можете ли да ми кажете каква е тази противостафилококова ваксина, за която се споменава, в описанието кака се добива този имуноглобулин, може ли да 9се слага на деца и дали бихте я препоръчали?

За съжаление доза по интернет не мога да дам. Ако е за корекция... мога да дам мнение.
Този имуноглобулин е за тежки случаи-мисля с АБ и с локалното приложение нещата ще са под контрол.

Педиатърът Ви е на мнение? относно състоянието и лечението на детето?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #91 -: Февруари 19, 2009, 23:57:39 pm »
Здравей Бърди.
Отново задавам въпроса си, но по-синтезирано, вероятно не съм била ясна с предния пост: Достатъчно основание ли е за махане на трета сливица хроничен заден секрет и похъркване нощем? Детето е на пет и половина, през последните две години боледува средно по 1 път годишно от ангина и 2 отита, останалото са грипове. Всеки месец има около седмица с повече сополи и покашляне. Роднините ме обвиняват, че съм безотговорен родител и я държа с трета сливица, при положение че точно сливиците при баща ми и мен са дали поражения на сърцето. И аз на мога да реша какво да правя. Нито един от тримата лекари, които посетих, не будят доверие у мен. Пред два дни последният "опипа" с ръка сливицата, без дори да ме попита дали съм съгласна и направи заключение, че трябва да се извади, без дори да изслуша оплакванията й. Прегледът от 20 сек  ми струваше 50 лв. Изпрати ме с думите: за парите за операцията ще се разберем. Как да не си мисля, че става въпрос за пари, а не за здравето на детето :(
     
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #92 -: Февруари 20, 2009, 00:00:33 am »
Мнението на нашия педиатър съвпадна напълно с вашето, ама чак днес.. затова съжалявам, че изгубхме цяла седмица.
аугментин 312мг/5мл: 3мл на 8часа /10.7кг е детето/ 1 ентерол на ден и саностол и продължаваме фуцидина
Безценен сте, ама вие си го знаете

ПП за имуноглобулина явно не съм се изразила правилно: доколкото разбрах,той се добива от серум от кръвта на хора  имунизирани срещу стафилококи, "фракция изолирана от кръвна плазма или серум на хора имунизирани със стафилококов анатоксин "
та за тази именно ваксина питах каква е що е ама явно съм си мънкала под носа  :oops:
« Последна редакция: Февруари 20, 2009, 00:53:24 am от oceanid »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #93 -: Февруари 20, 2009, 00:44:11 am »
Здравей Бърди.
Отново задавам въпроса си, но по-синтезирано, вероятно не съм била ясна с предния пост: Достатъчно основание ли е за махане на трета сливица хроничен заден секрет и похъркване нощем? Детето е на пет и половина, през последните две години боледува средно по 1 път годишно от ангина и 2 отита, останалото са грипове. Всеки месец има около седмица с повече сополи и покашляне. Роднините ме обвиняват, че съм безотговорен родител и я държа с трета сливица, при положение че точно сливиците при баща ми и мен са дали поражения на сърцето. И аз на мога да реша какво да правя. Нито един от тримата лекари, които посетих, не будят доверие у мен. Пред два дни последният "опипа" с ръка сливицата, без дори да ме попита дали съм съгласна и направи заключение, че трябва да се извади, без дори да изслуша оплакванията й. Прегледът от 20 сек  ми струваше 50 лв. Изпрати ме с думите: за парите за операцията ще се разберем. Как да не си мисля, че става въпрос за пари, а не за здравето на детето :(
    
Нищо от това,което описвате не е повод за операция.
Може да ползвате Кларитин като най-добро средство в тези случаи. Но за кратко-до 1 седмица и то ако проблемите са сериозни.

Ако детето не е с хронично Стрептококово носителство не може да става въпрос за сърдечни увреждания от "третата сливица" изразена в степен, и даваща симптомите,които описвате.
« Последна редакция: Февруари 20, 2009, 00:53:35 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #94 -: Февруари 20, 2009, 00:50:22 am »
Мнението на нашия педиатър съвпадна напълно с вашето, ама чак днес.. затова съжалявам, че изгубхме цяла седмица.
аугментин 312мг/5мл: 3мл на 8часа /10.7кг е детето/ 1 ентерол на ден и саностол и продължаваме фуцидина
Безценен сте, ама вие си го знаете

ПП за имуноглобулина явно не съм се изразила правилно: доколкото разбрах,той се добива от серум от кръвта на хора  имунизирани срещу стафилококи, "фракция изолирана от кръвна плазма или серум на хора имунизирани със стафелококов анатоксин"
та за тази именно ваксина питах каква е що е ама явно съм си мънкала под носа  :oops:
Ентерол? защо това? не е нужно това.
Да дозата е 50/мг/кг/24 часа в 3 дози (през 8 часа). 3ml x 3
Дайте АБ по средата на едно хранене-така възможността за диария ще е минимален.

Само АБ и локалното третиране засега е достатъчно.
Не са нужни ваксини за това, нито ми е известно някой да ползва такива за обикновени Стафилококови екземи. Защо? защото в случая проблема не е в инфекцията а в дългия "размисъл" "що е то".
« Последна редакция: Февруари 20, 2009, 01:17:23 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #95 -: Февруари 20, 2009, 08:52:13 am »
Добро утро,

Развитието при нас не е на добро. Снощи след АБ температурата на Тони спадана леко до 37.2, след което се покачи на 38. Дадох Нурофен, спадна, но трудна нощ изкарахме.Сумтене, пъшкане, въртане, кашляне, носни секрети. Сутринтна в 8 ч. температурата отново е 38 градуса, дадох Нурофен и започнах да търся педиатър.
Педиатъра от Варна, препоръчва да го чуе някой и да спрем веднага Панцеф и започнем мускулно Гентамицин или Амикаци, като второто е за предпочитане. Тя го чу по телефона как кашля и каза, че е и за инхалации и Вентолин. Той Вентолин пие в момента.Според нея това е нова инфекция и в момента Панцеф само вреди.
Новата частна педиатърка вчера пък ми каза, в никакъв случай да не е мускулно АБ, защото трябвало мускулна маса, а Тони нямал  8O и затова само венозен, тоест да се хоспитализира.Както Ви писах вчера, тя от днес е в отпуск, като ми препоръча своя колежка.Тя пък едва в 11 ч. можело да ми обърне внимание по телефона. До тогава, няма педиатър на който да мога да разчитам, това е ...Бургас, БГ, а днес е петък...

Ще изразите ли мнение моля Ви.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #96 -: Февруари 20, 2009, 10:37:05 am »
Мускулното правене на антибиотици при деца е изживяна практика-и то Гентамицин, Амикацин. Ако има необходимост, АБ се поставят венозно. И то не пръв избор Амикацин/Гентамицин.

Бих искал да преслушам за да дам мнение-уши не сме прегледали, мисля, също.
Ако днес е 3 ден с температура, може би до края на деня нещата да се подобрят.

Резултатите от посявките на урина? от общото изследване на урина?

В тази ситуация тук правим:

*Стреп-тест
*Общи кръвни изследвания + СРП+ СУЕ
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #97 -: Февруари 20, 2009, 10:57:02 am »
Докотре педиатрите в Буртас са категорични за хоспитализация при по нататъчно  лечение. Лечението в болницата е само с Гентамицин венозно, това е, искам или не искам.

Днес е 4-ти ден с температура, като в 8 ч. дадох доза Нурофен и от 38 спадна на 36.6. В момента е 37.3.

След 15.30 ч. за посявките,Стреп-тест няма в БГ. Ушите са ок, поне до преди 2 дни, когато имаше температура до 37.4.


Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #98 -: Февруари 20, 2009, 11:01:53 am »
Може да направите тогава общи кръвни изследвания. И по тях...ако няма нещо обезпокоително от тях, как ще обосновете нуждата от хоспитализация и то при добра рентгенография?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #99 -: Февруари 20, 2009, 11:03:49 am »
здравейте, от снощи е на аугментин мажа и с фуцидин
днес  целите му крачета са в пъпчици. но поне днес  не го болят

не мога да се отърва от мисълта че причината за цялата епопея ена първо място подценяването на обрива и слагането на ваксината, въпреки него и преди да е лекуван.
ако беше го изследвала и знаеше че е стафилококов нямаше да го ваксинира преди да го излекува, нали...