0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Резус Фактор
« Отговор #40 -: Декември 12, 2012, 12:40:48 pm »
Ако моята кръвна група е А Rh+, то тя определено клони към същата и то с вероятност от 100%
:lol: правилно, но ако баща ви е 0+ , а майка ви А+ е имало вероятност вие да бъдете 0+  :)
Също така, например при нас - съпругът ми, който е А+, а аз съм А- - имаше вероятност бебчо да се роди с кръвна група А-,А+, но съшо така и вероятност макар и малка да бъде 0-,0+. Но, никой от бабите или дядовците от двете страни не е с 0 кръвна група, а всички са А група, така че в следствие на всичко това бебчо клонеше главно към А- и А+, и той се роди А+ - тоест като баща си.  8)
« Последна редакция: Декември 12, 2012, 12:50:27 pm от rosefromstars »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Резус Фактор
« Отговор #41 -: Декември 12, 2012, 13:54:23 pm »
Тези букви означават  молекули, които са на повърхността на червените кръвни клетки. Те са 2 вида  - А и Б. Ако си О значи нямаш никаква, ако си А или Б имаш само А или Само Б молекула, а ако си АБ имаш и двете.
Понеже се наследява по едно копие от ген от родител, може да наследите А от единият и О от другият и пак ще сте гръвна група А, понеже А-то ще си го имате на червените кръвни клетки. Обаче, ако и мъжът ви е така, с едно копие А и едно О, има 25% шанс детето да е 0, ако наследи О-тата и от двама ви. Ние сме така - аз и мъжът ми сме А, а Андреа е О.


  
Re: Резус Фактор
« Отговор #42 -: Декември 12, 2012, 17:54:26 pm »
Боби, готино....  :D