0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Резус Фактор
« -: Февруари 16, 2009, 10:29:32 am »
Здравейте,
миналата седмица си направих кръвни изследвания, за да ми се определи кръвната група. Оказа се, че съм 0+, а мъжа ми е А-. От 1 10 месеца опитвам да забременея и нищо не се получава, дали това е причината?
Чувала съм, че е по-трудно при жени с резус фактор "-", но моя приятелка е така и забременя от раз.
Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно!
http://www.babyplan.ru/profile/33243
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Резус Фактор
« Отговор #1 -: Февруари 16, 2009, 11:08:39 am »
Проблем е когато жената е с резус "-", а при теб е "+" така че няма място за претиснение. Все пак допитай се и до лекаря си.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Резус Фактор
« Отговор #2 -: Февруари 16, 2009, 11:16:39 am »
Проблем е когато жената е с резус "-", а при теб е "+" така че няма място за претиснение. Все пак допитай се и до лекаря си.

Сам по себе си резус фактора не е проблем за забременяване. Аз съм с отрицателен такъв. И двата пъти съм забременяла лесно и при аборта, и при успешната бременност.

Въпросът е при профилактиката. След раждане или ако има аборт се слага на майката ампула анти Д имуноглобулин.
По време на бременност се проследяв появата на антитела.
Re: Резус Фактор
« Отговор #3 -: Февруари 17, 2009, 08:35:40 am »
Благодаря момичета, сега съм по-спокойна, не знам защо изведнъж се стреснах така...
Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно!
http://www.babyplan.ru/profile/33243
*
Re: Резус Фактор
« Отговор #4 -: Февруари 17, 2009, 13:09:18 pm »
здравейте,аз сам 0-имам 2 аборта,но нито веднъж не са ме питали за кръвната група и не са ми били анти Д.това дали ще е проблем да забременея и мъжа ми е В+ това дали има ли значение.

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Резус Фактор
« Отговор #5 -: Февруари 17, 2009, 13:10:07 pm »
здравейте,аз сам 0-имам 2 аборта,но нито веднъж не са ме питали за кръвната група и не са ми били анти Д.това дали ще е проблем да забременея и мъжа ми е В+ това дали има ли значение.

Може да е причина! Консултирай се с лекаря си!
*
Re: Резус Фактор
« Отговор #6 -: Февруари 17, 2009, 15:38:17 pm »
здравейте,аз сам 0-имам 2 аборта,но нито веднъж не са ме питали за кръвната група и не са ми били анти Д.това дали ще е проблем да забременея и мъжа ми е В+ това дали има ли значение.

Топси
, непременно се консултирай с лекар. При вас има резус конфликт и може да е проблем фактът, че не ти е бита ваксината при следващата бременност. Най-добре се обърни към специалист по стерилитет или лекар, специализиращ в областта на патологичната бременност.
Ама и кои са тия дето са ти направили абортите и не са те питали за резус фактора? Анти-Д-гама глобулин е задължителна при аборт и при раждане и се бие до 72 часа. Полага се по здравна каса и е напълно безплатна за пациентите.
Що така продължават да се правят на луди в болниците просто незнам. :x
Re: Резус Фактор
« Отговор #7 -: Февруари 17, 2009, 20:48:13 pm »
Цитат
здравейте,аз сам 0-имам 2 аборта,но нито веднъж не са ме питали за кръвната група и не са ми били анти Д.това дали ще е проблем да забременея и мъжа ми е В+ това дали има ли значение.
Едва ли това е причината за първия аборт, ако е бил в първия триместър, защото тогава все още не са се образували антитела, но има опасност за втората бременност.
И при нас е така аз съм 0-, а мъжът ми А1+. След абразиото веднага ми сложиха анти-Д гамаглобулин, но си го исках аз. Не съм плащала нищо за него.
Консултирай се с лекар, а може би най-добре да е хематолог.
*
Re: Резус Фактор
« Отговор #8 -: Февруари 17, 2009, 21:18:50 pm »
благодаря ви момичета.Може ли това да е причина след икси да се получи кухо яйце.

Re: Резус Фактор
« Отговор #9 -: Февруари 17, 2009, 22:02:13 pm »
мисля, че не. Генетични и имунологични изследвания правили ли сте?
« Последна редакция: Февруари 17, 2009, 22:04:02 pm от теди. »
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Резус Фактор
« Отговор #10 -: Февруари 17, 2009, 22:22:30 pm »
благодаря ви момичета.Може ли това да е причина след икси да се получи кухо яйце.

Не съм чела да има такава вързка.

Консултирай се с лекар, непременно и сама се поинтересувай и настоявай, дай Боже скорошно раждане, след това да ти сложат ампула. Щото явно трябва при определени случи пациентите трябва да са по-осведомени от лекарите.  :x
Егати неханиците, на които си попаднала  :x :x :x
Re: Резус Фактор
« Отговор #11 -: Март 31, 2010, 20:10:00 pm »
Здравейте момичета.Бременна съм за втори път и съм с резус фактор отрицателен.Първата ми бременност протече без проблеми, родих нормално,бебето е с положителен резус фактор поставиха ми имуноглобулин след раждането.Притеснявам се за тази бременност - дали има голям риск за нея.Майка ми е с отр. резус фактор и има две успешни раждания.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Резус Фактор
« Отговор #12 -: Март 31, 2010, 22:38:05 pm »
Раде,щом имаш бита Д,не се тревожи!Все пак можеш да си направиш профилактично изследване за антирезус антитела.Аз също съм отрицателен РФ,Д-то ми го биха във 32 гс и след раждането,т.к. малкия е А+. При следваща бременност ще ми пуснат изследвания отново.Също по време на бременността ме предупредиха да се пазя от удари в корема,падания и т.н. и ако нещо случайно се случи да отида за изследвания за антирезус антитела...
Успех,мила и дано вс да е ок :D
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: Резус Фактор
« Отговор #13 -: Април 01, 2010, 07:16:41 am »
Аз също съм отрицателен резус фактор и първата бременост след раждането ми поставиха инжекция.Имах притеснения за втората бременост но всичко мина нормално .Проследявах на три пъти през бремеността за наличие на антитела.Всичко беше наред така че щом има профилактика направена няма страшно!
Re: Резус Фактор
« Отговор #14 -: Април 01, 2010, 09:59:38 am »
Благодаря ви момичета, успокоихте ме!Дано всичко е наред.
Re: Резус Фактор
« Отговор #15 -: Април 06, 2010, 18:52:39 pm »
На мен ми направиха аборта на 2.9.2009 г. в Шейново - по Здравна каса!!! Аз съм 0-, мъжа ми А+, това го казахме, изследваха ни кръвната група, увериха се, но ми казаха да си купим Анти-Д, защото не бил по Здравна каса. Сега разбирам, че ни накараха да платим 170 лв, като се е полагал при нас! Е, не е за първи път да се постъпва така с неосведомени!!!
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Резус Фактор
« Отговор #16 -: Април 06, 2010, 20:10:28 pm »
Когато се прави в средата на бременността не се поема от НЗОК
При раждане, аборт и други подобни операции се поема.

По важното е, че са ти я направили. А ти сигурна ли си, че абортът е бил по каса?
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Резус Фактор
« Отговор #17 -: Април 06, 2010, 21:32:07 pm »
След първото раждане - бебето има положителен резус фактор - ми направиха имунизацията напълно безплатно.Като здравно осигурена не заплатих нито лев!Дано не ви заблуждават нещо.
Re: Резус Фактор
« Отговор #18 -: Април 07, 2010, 09:06:03 am »
Да, по Здравна каса беше - с направление и без да плащам! Но имунизацията си я платих. Абртът беше в 3ти месец и по медицински показания :(
Re: Резус Фактор
« Отговор #19 -: Април 07, 2010, 10:02:52 am »
Момичета, ако жената е с О "+" ,а мъжа е АБ"-", проблем ли е този резус фактор за забременяване.Малко съм шашната, извинете ме ако не съм се изразила правилно.
Благодаря Ви предварително