0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Резус Фактор
« Отговор #20 -: Април 07, 2010, 10:05:51 am »
Не, не е проблем.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Резус Фактор
« Отговор #21 -: Април 07, 2010, 11:04:18 am »
Момичета, искам да ви посъветвам нещо. Ако сте с резус отрицателен, още преди раждането си поговорете с водещия лекар и се поинтересувайте от това кой ще поеме действително ампулата анти д. Има хора без възможност, а тя не е евтина, преди две години беше около 170 лв. От друга страна въпросът е принципен- щом се полага по каса трябва да ви я сложат безплатно.
Не разчитайте много на това, че всички медицински лица знаят, че се полага по каса. Дори и да е така, винаги могат да ви направят някакви спънки докато се изясни ситуацията, а времето за поставяне на ампулата е до 72 часа след раждане или аборт. Т.е. няма излишно време за губене в спорове или чиновнически неуредици.
Казвам го от опит. Аз преди раждането не бях проучила и след раждането казах на сестрите, че ми се полага по ЗК. Да, но се започна едно разследване - ама така ли е, не е ли...Започна се губене на време и в крайна сметка аз си я платих сама, за да не се забавят.

При аборта ми я платиха от частната клиника, където ми бяха объркали и кръвна група и бяха направили още куп грешки.....Платиха ми я един вид като компенсация. Но самият аборт фактически ми беше в Шейново, където изобщо не ми споменаха тогава, че е необходимо да се постави такава ампула....

Затова предварително си задайте въпросите е болницата, която сте избрали за раждане!
Бъдете здрави!
*
Re: Резус Фактор
« Отговор #22 -: Април 07, 2010, 13:35:52 pm »
Нина, аз раждах в частна болница и въпреки всичко ми я поставиха абсолютно безплатно, а те си взимат парите от здравната каса.
Но си права, че трябва да се информираме предварително. Аз имам 4, 3 след абортите и една след раждането. След първия ми спонтанен аборт случайно позната спомена, че ми се е полагала по каса, та за втория бях подготвена и си настоявах. Оказа се, че нямат наличност, та си купих с фактура на мое име и ми я изплатиха от болницата.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Резус Фактор
« Отговор #23 -: Април 07, 2010, 17:57:25 pm »
Момичета, ако жената е с О "+" ,а мъжа е АБ"-", проблем ли е този резус фактор за забременяване.
Резус факторът не е проблем при забременяване.
Проблемът идва по-късно. Когато може да има смесване на кръвта на майката и бебето.

Аз съм с RH(-), а майка ми е RH(+). Това е била причина аз да съм на обменна кръв. Дори нямам идея какво точно се е получило, но е било след раждането.
По време на бременността, мисля че след 20 седмица могат да се появят проблеми, не в началната бременност.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Резус Фактор
« Отговор #24 -: Ноември 13, 2010, 10:52:19 am »
Аз съм А (-)(beta) а моят мъж е А (+)(beta)
Re: Резус Фактор
« Отговор #25 -: Август 30, 2012, 12:18:42 pm »
Аз съм А (+), а мъжа ми А (-), дали има някакъв проблем? Взех, че и аз се шашнах.
Re: Резус Фактор
« Отговор #26 -: Август 30, 2012, 13:14:49 pm »
По време на бременност 3 пъти се изследват антитела.След раждането до 72ч(мисля,че толкова беше)се бие на майката някаква инжекция,за да няма проблем при втора бременност.Аз също съм А(-),а съпругът ми А(+).При първото изследване антителата излязоха отрицателни,на следващото ще видим какво се случва.Но общо взето няма страшно.За забременяване няма проблем различния резус фактор.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Резус Фактор
« Отговор #27 -: Август 30, 2012, 14:19:09 pm »
Аз съм А (+), а мъжа ми А (-), дали има някакъв проблем? Взех, че и аз се шашнах
Проблем е само ако майкатае - Rh. Обратния случай не е.
По време на бременност 3 пъти се изследват антитела.След раждането до 72ч(мисля,че толкова беше)се бие на майката някаква инжекция,за да няма проблем при втора бременност.Аз също съм А(-),а съпругът ми А(+).При първото изследване антителата излязоха отрицателни,на следващото ще видим какво се случва.Но общо взето няма страшно.За забременяване няма проблем различния резус фактор.
Инжекцията се казва Анти Д гама глобулин, поставя се до 72ч след аборт, раждане или амниоцентеза. При първа бременност няма проблем, такъв може да има при всяка следваща, за това се изследват антитела 3 пъти по време на бременността.
Момичета, ако жената е с О "+" ,а мъжа е АБ"-", проблем ли е този резус фактор за забременяване.
Резус факторът не е проблем при забременяване.
Проблемът идва по-късно. Когато може да има смесване на кръвта на майката и бебето.

Аз съм с RH(-), а майка ми е RH(+). Това е била причина аз да съм на обменна кръв. Дори нямам идея какво точно се е получило, но е било след раждането.
По време на бременността, мисля че след 20 седмица могат да се появят проблеми, не в началната бременност.
Не съм чувала за резус конфликт в случай като този...Иначе повече по темата може да се види тук: http://happy-at-home.com/%D1%80%D0%B5%D0%B7%D1%83%D1%81-%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80-%D0%B8-%D0%BD%D0%B5%D1%81%D1%8A%D0%B2%D0%BC%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BC%D0%B0-%D0%B1%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%BD/
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Tincheto

  • **
  • 126
  • МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ!!!
Re: Резус Фактор
« Отговор #28 -: Август 31, 2012, 11:21:56 am »
Здравейте!Нека споделя и нашите кръвни групи!Моята е нулева с резус фактор отрицателен,а мъжът ми е Б+.Имам един ЗЕТ с приключил в 6-та г.с.Дали ще е проблем за следващите  ни опити? :wink:
[URL = http://lilypie.com] [/url]


Re: Резус Фактор
« Отговор #29 -: Август 31, 2012, 13:15:28 pm »
А не са ли ти поставили анти Д след аборта?


Да допълня, че се поставя анти Д и при извънматочна бременност.
*

    Tincheto

  • **
  • 126
  • МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ!!!
Re: Резус Фактор
« Отговор #30 -: Август 31, 2012, 18:15:15 pm »
А не са ли ти поставили анти Д след аборта?


Да допълня, че се поставя анти Д и при извънматочна бременност.


Не,Теди,не са ми поставяли анти Д!Дадоха ни да си правим генетични,имунологични,НК клетки,уреаплазма и цервикален секрет.
[URL = http://lilypie.com] [/url]


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Резус Фактор
« Отговор #31 -: Август 31, 2012, 18:20:40 pm »
Не,Теди,не са ми поставяли анти Д!Дадоха ни да си правим генетични,имунологични,НК клетки,уреаплазма и цервикален секрет.
Нужно е да предупредиш за това гинеколога, който ще наблюдава бъдещата ти бременност, за да се вземат мерки навреме. Ще се следи за наличие на антитела и по-стриктно ще те наблюдават. Не се тревожи от сега, НЕ Е задължително да се появят такива, даже доста рядко се случва...
Неприятно е, че в нашата държава така се случва, че не си ли търсиш сам правата, на никого не му пука! Не си била длъжна да знаеш, че трябва да ти сложат Анти Д, това е задължение на лекуващия те лекар! :x
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Резус Фактор
« Отговор #32 -: Август 31, 2012, 18:44:53 pm »
Много благодаря за изчерпателната информация, мили момичета.  :bighug:
*

    Tincheto

  • **
  • 126
  • МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ!!!
Re: Резус Фактор
« Отговор #33 -: Септември 01, 2012, 12:07:57 pm »
Не,Теди,не са ми поставяли анти Д!Дадоха ни да си правим генетични,имунологични,НК клетки,уреаплазма и цервикален секрет.
Нужно е да предупредиш за това гинеколога, който ще наблюдава бъдещата ти бременност, за да се вземат мерки навреме. Ще се следи за наличие на антитела и по-стриктно ще те наблюдават. Не се тревожи от сега, НЕ Е задължително да се появят такива, даже доста рядко се случва...
Неприятно е, че в нашата държава така се случва, че не си ли търсиш сам правата, на никого не му пука! Не си била длъжна да знаеш, че трябва да ти сложат Анти Д, това е задължение на лекуващия те лекар! :x

И аз благодаря за изчерпателната информация.Наистина не знаех  за Анти Д....Бубулинка благодаря и на теб,не се тревожа ,но все пак,имам известни притеснения....Хайде късмет... :wink:
[URL = http://lilypie.com] [/url]


*
Re: Резус Фактор
« Отговор #34 -: Септември 05, 2012, 23:46:33 pm »
Не се бие винаги Анти Д, бие се само ако бебето е с различен резус фактор (т.е. пол.). Ако и бебето е с отрицателен резус фактор като майката не се бие Анти Д, защото не е нужно.

Преди дъщеря ми имам направен аборт в 9 г.с. (поради медицински причини) , сложиха ми Анти Д веднага. Много е важно ако жена с отр. резус фактор прави аборт, задължително да се бие Анти Д след процедурата.
По време на втората ми бременност ми следиха антитела всеки месец, нямаше такива.Когато родих, веднага взеха кръв от дъщеря ми, оказа се + като татко си и ми биха Анти Д веднага. На следващия ден ми взеха пак кръв за да видят дали има наличие на антитела и ако има слагат 2ра инжекция, при мен нямаше.

П.С Всичко това се обсъжда само ако жената е с отрицателен, а мъжът с положителен резус фактор. Ако и двамата са с отрицателен резус фактор пак не е нужно да се бие Анти Д, защото бебето ви не може да е с положителен.
« Последна редакция: Септември 05, 2012, 23:52:58 pm от Krisi88 »


Re: Резус Фактор
« Отговор #35 -: Декември 10, 2012, 10:13:48 am »
Аз съм с отрицателен резус , а родителите ми са с положителен. Лекари ми обесниха,че е напълно възможно,ако има с отрицателен резус фактори баби или дядовци. Незнам само дали е възможно обратното, родители с отрицателен да имат дете с положителен ?
*
Re: Резус Фактор
« Отговор #36 -: Декември 10, 2012, 13:42:43 pm »
Не






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Резус Фактор
« Отговор #37 -: Декември 11, 2012, 06:57:26 am »
Аз съм с отрицателен резус , а родителите ми са с положителен. Лекари ми обесниха,че е напълно възможно,ако има с отрицателен резус фактори баби или дядовци. Незнам само дали е възможно обратното, родители с отрицателен да имат дете с положителен ?
Самрайди ти е отговорила, аз само да допълня, че дори не е задължително и баба и дядовци да имаш с отрицателен.


  
Re: Резус Фактор
« Отговор #38 -: Декември 11, 2012, 23:23:23 pm »
Може да видиш тук и да съпоставиш кръвните групи и резус факторите на твоите родители и прародители като клонящи към една или друга стойност както и вероятностите за самите кръвни групи и резус фактор - http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1%80%D1%8A%D0%B2%D0%BD%D0%B0_%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%BF%D0%B0
« Последна редакция: Декември 11, 2012, 23:27:12 pm от rosefromstars »
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Резус Фактор
« Отговор #39 -: Декември 12, 2012, 10:51:17 am »
Може да видиш тук и да съпоставиш кръвните групи и резус факторите на твоите родители и прародители като клонящи към една или друга стойност както и вероятностите за самите кръвни групи и резус фактор - http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1%80%D1%8A%D0%B2%D0%BD%D0%B0_%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%BF%D0%B0
За пръв път виждам, че кръвна група може да клони към една или друга стойност,
както и че някой определя какви са вероятностите за самите кръвни групи и резус фактор на вече родени хора.
Ако моята кръвна група е А Rh+, то тя определено клони към същата и то с вероятност от 100%
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.