0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея във фонда
« Отговор #40 -: Февруари 20, 2009, 11:50:55 am »
Аз все пак смятам, че трябва да има такова ограничение. Парите не са достатъчно, че да може да се угоди на всички. Трябва да има и финансова граница. Аз лично най-вероятно няма да кандидатсвам, въпреки че нямам деца - за около година мога да си събирам нужната сума и сама /с повечко ограничения/ и не ме притиска възрастовата граница. Всички плащаме данъци, но някои имат нужда от парите повече от други. Сигурно е трудно с увеличаване броя на опитите и натиска на времето, но е едно да си над 40 и да нямаш деца и друго, когато вече си имаш.
При всички случаи, ограниченията трябва да са гъвкави т.е. да зависят от сбор от причини, а не всяко само за себе си. Но в общия случай, според мен, е недопустимо при такова ограничение на финансите да се даде път на двойка с дете. Никой не казва, че тази двойка не трябва да има второ дете - просто да си търси други начини, както е било  до сега.
« Последна редакция: Февруари 20, 2009, 12:06:58 pm от svetili »
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея във фонда
« Отговор #41 -: Февруари 20, 2009, 11:59:56 am »
Starlet ,удивителен е стремежът ти да омаловажиш появата на този фонд, както и труда на всички борили се с години за него.
Не съм член на Зачатие , но мотивите ми се различават от твоите.

Основните разлики между него и здр. каса са съществени .
-администриране
В касата, за да дойдат парите до пациентите , минаваха през комисия/и ,N на брой служители по региони и райони.
Фонда ще се управлява с 5 човека(имаше адекватна реакция ,че дори и те са много).
Няма как една структура да съществува без служители, нали?
-финансово обезпечаване
Другата разлика , на година се отпускаха средства за подпомагане на 1000-1200двойки с медикаменти, които в повечето случаи не достигаха и за 1 цикъл , а още в началото фонда тръгва с помощ за 4000 двойки при пълно покриване на разходи по ин витро цикъла.

Във всеки твой пост , в тази тема ударението на думите данъци , плащам/л, боде очите.
Боде ,защото само факта , че плащаш данък (без разлика в размера му), не означава непременно, че държавата ти е длъжна с нещо.Поколенията преди нас , също са плащали данъци , но за хората без деца не се е правело нищо, нещо повече-имали са допълнителен налог, т.н.ергенски данък.

На този етап , тя това дава.
Вчера нямаше и толкова.
А утре-то е пълна мъгла.

А колкото до предимствата, имаше достатъчно време и теми всеки да си каже мнението.
Не оспорвам тезата ти за правата на всички желаещи.
Но твърдя , че в момент в който за първи път държавата помага реално  в тази област,фонда е редно да се ползва от нямащи все още деца(лично мнение).
Ти би ли се изправила пред 400 семейства , за да им кажеш- Съжалявам , но вие отпадате ,защото 10% от общият брой подпомогнати, ще бъдат вече реализирали се родители?
Дано този Фонд заработи , дано се отделят повече средства , дано след време има пари  за всички нуждаещи се , за да не се провеждат изобщо такива разговори.


« Последна редакция: Февруари 20, 2009, 12:36:08 pm от Eфирче »
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея във фонда
« Отговор #42 -: Февруари 20, 2009, 12:42:37 pm »
Фондът ще помага на двойки с първичен и вторичен стерилитет.
Т.е. - ще помага и на двойки, които вече имат деца.
Мисля, че аз бях единствената, която искаше поне първата година с предимство да са семейства без деца.
Отхвърлиха искането ми с мотива, че е дискриминативно и че прекалено много ще усложни процедурата по кандидатстване.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея във фонда
« Отговор #43 -: Февруари 20, 2009, 12:48:40 pm »
Starlet ,удивителен е стремежът ти да омаловажиш появата на този фонд, както и на всички борили се с години за него.
Не съм член на Зачатие , но мотивите ми се различават от твоите.

Основните разлики между него и здр. каса са съществени .
-администриране
В касата, за да дойдат парите до пациентите , минаваха през комисия/и ,N на брой служители по региони и райони.
Фонда ще се управлява с 5 човека(имаше адекватна реакция ,че дори и те са много).
Няма как една структура да съществува без служители, нали?
-финансово обезпечаване
Другата разлика , на година се отпускаха средства за подпомагане на 1000-1200двойки с медикаменти, които в повечето случаи не достигаха и за 1 цикъл , а още в началото фонда тръгва с помощ за 4000 двойки при пълно покриване на разходи по ин витро цикъла.

Във всеки твой пост , в тази тема ударението на думите данъци , плащам/л, боде очите.
Боде ,защото само факта , че плащаш данък (без разлика в размера му), не означава непременно, че държавата ти е длъжна с нещо.Поколенията преди нас , също са плащали данъци , но за хората без деца не се е правело нищо, нещо повече-имали са допълнителен налог, т.н.ергенски данък.

На този етап , тя това дава.
Вчера нямаше и толкова.
А утре-то е пълна мъгла.

А колкото до предимствата, имаше достатъчно време и теми всеки да си каже мнението.
Не оспорвам тезата ти за правата на всички желаещи.
Но твърдя , че в момент в който за първи път държавата помага реално  в тази област,фонда е редно да се ползва от нямащи все още деца(лично мнение).
Ти би ли се изправила пред 400 семейства , за да им кажеш- Съжалявам , но вие отпадате ,защото 10% от общият брой подпомогнати, ще бъдат вече реализирали се родители?
Дано този Фонд заработи , дано се отделят повече средства , дано след време има пари  за всички нуждаещи се , за да не се провеждат изобщо такива разговори.

Да разбирам ли че си падаш явно по "панаирите" и държиш този да стане пълен е ще те удовлетворя като ти отговоря на поста. Аз лично не омаловажавам появата на фонда питам каква е разликата му от работата досега на здравната каса. Досега също имаше, комисия сега също ще има такава и досега и от сега решенията на тази комися ще бъдат вземани при закрити врати без да имат право да присъстват пациентите по време на обсъждане на решението дали да са или да не са финансирани от Фонда. Това че се отпускат повече пари не е заслуга на самият фонд а е предпоставка за появата му. И реално пак няма прозрачност при вземането на решенията на бъдещата комисия или съвет няма значение как ще бъде наречено. За пълно покриване на инвитро цикъла не съм напълно съгласна, защото доколкото си спомням ограничението от фонда ще е до 5000 лв. а всички добре знаем, че при някои момичета опитите стъпват над тази сума, а и като се вземе предвид спекулацията с цените на лекарствата в БГ тоест нищо чудно със стартирането на фонда цените на лекарствата да скочат още доста. Дали ще стартират 4000 двойки за еднократна процедура и 2000 двойки ще направят 2 процедури през годината това не е опеделено никъде (поне аз не видях), така че ако погледнеш от тази страна разликата в бройките е 500-600. В постовете ми ударението на думите данаци и плащам/л явно не е избола достатъчно очите за да се замислят повече хора че ще харчат парите на българските данъкоплатци спрямо мненито на 20-30 човека. И това че си плащам данъците съвестно означава че държавата ми е длъжна защото държавата се финансира точно от това от съвестните данъкоплатци, а се краде и се укриват данъци от недобросъвестните граждани. Още нещо Ергенският данък се е плащал само от мъже които нямат сключен граждански брак, а не от хора които са няма ли деца поради някаква форма на стерилитет, така че ако нещо не го разбираш не го коментирай просто. А дали се е правело нещо преди години по въпроса за рака на гърдата, лечението и превенцията му и това критерий ли и е днес да не се прави? Този въпрос трябва да отговори на твоето твърдение че не се е правело нищо за хората без деца преди време. Да не говорим че и разликата в напредъка на медицината в България трябва да се има в предвид през тези години. Не разбирам досега парите като минаваха през НЗОК не бяха ли вид помощ макар и по-малка или бяха нереални самите пари, защото явно според теб това е било нерелано помагане от страна на държавата!? Удивителен е стремежът ти и не разбирам защо ти трябва еднолично да определяш кое е редно и кое не е редно. Ти гледаш от собствената си камбанария и очакваш всички да се съборазят с това. Е, ще трябва да се примириш че не е така и твоето мнение не е миродавно за всички. И още нещо спряганите от години 270 000 семейства с репродуктивни проблеми все още не е официална статистика дали са толкова или са по-малко или повече и какъв процент от тях са с вторичен стерилитет? Така че ако приемем хипотетично че цифрата е вярна и процентното съотношение 50%-50% ти как би се изправила пред 135 000 двойки и да им кажеш - Съжалявам, но вие отпадате защото вашите пари ще бъдат дадени за другите 135 000 част от които така са решили, че вие нямате право!!! Е да ви е честит фонда най-накрая!!! А на теб Ефирче да ти е най-сладко!!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея в
« Отговор #44 -: Февруари 20, 2009, 12:55:54 pm »
Фондът ще помага на двойки с първичен и вторичен стерилитет.
Т.е. - ще помага и на двойки, които вече имат деца.
Мисля, че аз бях единствената, която искаше поне първата година с предимство да са семейства без деца.
Отхвърлиха искането ми с мотива, че е дискриминативно и че прекалено много ще усложни процедурата по кандидатстване.

Ултра, Сигнус разбрах че това се превърна в безсмислен спор. Спорът беше породен от ето това изказване отдолу с което аз не бях съгласна и заради, което се почувствах длъжна да защитя хората които са в това неудобно положение. Ако желаете можете да заключите темата.

Velka , тук никой не оспорва правото на всяка жена да бъде майка , независимо от това има ли или не деца!
Когато този фонд стане факт , ще се разполага с определен ресурс от пари за тази цел. Този ресурс е толкова малък , че не може да стигне само за тези , които все още не са станали майки. По този повод , се налагат и ограничения за самите тях.
На фона на тази картина , твоята претенция е благородна , но неизпълнима , освен в случай, че имаш идея от къде да се намерят достатъчно средства за всички желаещи.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея във фонда
« Отговор #45 -: Февруари 20, 2009, 13:00:05 pm »
Съласна съм със Скарлет. Няма нужда да стоим пред "черният квадрат" (като в една реклама) и да му се възхищаваме. Това, че са отпуснати повече средства от предходните години за инвитро е едно - фондът е нещо съвсем друго! Моля правете разлика! Браво на Зачатие че се е преборило за допълнителните средства, но дайте да видим ползата от фонда.
« Последна редакция: Февруари 20, 2009, 13:02:32 pm от farfalla »
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея в
« Отговор #46 -: Февруари 20, 2009, 13:06:51 pm »
Ултра, Сигнус разбрах че това се превърна в безсмислен спор. Спорът беше породен от ето това изказване отдолу с което аз не бях съгласна и заради, което се почувствах длъжна да защитя хората които са в това неудобно положение. Ако желаете можете да заключите темата.
Тук Скарлет не съм съгласна с теб. Не е необходимо да се спори, но е наложащо да се изясни. Освен това тоталитаризмът отмина преди 20 години, тогава те заключваха, ако говориш много.
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея във фонда
« Отговор #47 -: Февруари 20, 2009, 13:10:40 pm »
Ултра , вече обясни , спорът се обезмисля.
Смятам , обаче да дам отговор на някои лични нападки. :wink:

Цитат
Още нещо Ергенският данък се е плащал само от мъже които нямат сключен граждански брак, а не от хора които са няма ли деца поради някаква форма на стерилитет, така че ако нещо не го разбираш не го коментирай просто
Напротив , неразбралата не съм аз.

Цитат
Удивителен е стремежът ти и не разбирам защо ти трябва еднолично да определяш кое е редно и кое не е редно.
Нямам такива претенции , изразила съм лично мнение.

Цитат
Ти гледаш от собствената си камбанария и очакваш всички да се съборазят с това
Твърде претенциозно , за моята скромна персона.


Starlet , желая ти хубав ден! :)


*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея в
« Отговор #48 -: Февруари 20, 2009, 13:17:09 pm »
sixsens преди да изпишеш един абзац с противоречие прочети внимателно предишните изказвания. Първо никой не е казал че ще те лиши от правото за предимство при кандидатстване, тук се говори че има много семейства които се нуждаят от помощ за второ дете след като години наред са се борили за първо, а процентното съотношение което съм предложила е нищожно на фона на годишните средства които ще бъдат изразходвани за процедури. Още нещо немога да разбера защо ти имаш правото да бъдеш егоист и да мислиш за себе си, а семейства които са изразходвали години наред средства за да имат едно детенце да нямат право да бъдат подпомогнати и да бъдат егоисти (както ти се изразяваш). Едно момиче cambozzola пусна вчера или онзи ден тема в която споменава, че има 5 пълни опита инвитро и 3 прекъснати без да брои инсеминациите и годините лутане в изследвания докато се насочи към специалист, тоест ако нейният 9-ти опит е успешен и тя има дете ти ще кажеш, че няма право след 1-2 години да иска второ, при условие че толкова години е плащала и данъци и на клиниките, които са допуснали елементарна грешка. Примерите за това са много. Е не разбирам на какво основание пък ти твърдиш че трябва да нямат право тези семейства да кандидатстват. Не искайте само да се  поставят на ваше място, а се постарайте и вие да се поставяте от време на врем на мястото на  другите. По въпроса за това дали ще си издерем очите и че българите всичко опорочаваме, то твоят пост може да бъде прикрепен директно към тази квалификация. И при положение че не се дава шанс на повече семейства с различни видове проблеми да кандидатстват питам се отново НА КОГО МУ ТРЯБВА ТОЗИ ФОНД да бъдат плащани още 10 заплати на хора които ще вършат същата работа каквато се вършеше и преди когато финансирането беше през НЗОК и ще се действа почти по същите правила. Е съжалявам немога да се съглася че трябва да си мълча нито пък съм съгласна че само определени хора имат право на помощ и имат право да разходват ДЪРЖАВНИ средства. Да допълня само никога не съм ревала че държавата нищо не прави за мен, години наред съм се справя сама без помощ от държавата именно затова и по ред други причини не станах член на Зачатие, доволна съм от факта ако мога да помагна на момичета които се борят с този проблем и да ги предпазя от евентуални неграмотни грешки на част от лекарското съсловие в България, защото причините да се лутам почти 8 години и да нямаме дете е именно поредица от лекарски грешки довели до моето осакатяване. Явно е че сама нищо няма да постигна и част от хората четат и действат с капаци, така че не виждам смисъл да споря с нягой който не си прави труда размисли реално над нещата а само ходи вика и иска.
[/quote]
Мила ми Старлет, преди да напишеш нещо, много те моля да прочетеш ВНИМАТЕЛНО какво е написано, а не да си го нагаждаш както ти е удобно за твоето си мнение.НИКЪДЕ, АМА НИКЪДЕ не съм казала, че хората с по едно дете нямат право.Освен това, поста ми не е адресиран до теб, но щом си се засегнала от него - какво да говорим - гузен негонен бяга.Проблема си е твой.Но щом твърдиш, че нямаме право да упрекваме другите за мнението им, то мисля, че същото важи и за теб - замисли се по този въпрос и вземи да следваш собствените си съвети.Не желая да се карам  с никого.Просто изразявам мнение, различно от твоето, както ти направи.Само не разбрах, защо ти се възмущаваш, че хората не се съгласиха с теб и те нападнаха, а сега ТИ САМАТА правиш същото.Чуй ме сега много внимателно, щото ми писна от фурнаджийски лопати.ВСЕКИ ИМА ПРАВО ДА БЪДЕ ЕГОИСТ, НЕ САМО АЗ.И ИЗОБЩО НЕ ТВЪРДЯ, другите семейства с по едно дете да нямат право.Стига си си извъртала хорските думи, май ти си тази дето не четеш внимателно.
А за въпросното момиче, за което спомена, да, четох тематя и.Ужасно е да се случват такива неща.
Искрено се надявам този път да е последен и тя да гушка своето бебе.Само не разбрах защо е егоистично и аз да искам същото 8O
Правата на човека са изконни, но как, кога и дали да си ги търси си е негово решение.А дали да се натискаш да станеш родител за втори път, доката има хора, които още и по веднъж са станали, си е въпрос на съвест/мое мнение/
Много те моля, не ми пиши повече, не желая да споря за очевадни неща.Всеки с мнението си и това е.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея във фонда
« Отговор #49 -: Февруари 20, 2009, 13:45:45 pm »
Ултра , вече обясни , спорът се обезмисля.
Смятам , обаче да дам отговор на някои лични нападки. :wink:

Цитат
Още нещо Ергенският данък се е плащал само от мъже които нямат сключен граждански брак, а не от хора които са няма ли деца поради някаква форма на стерилитет, така че ако нещо не го разбираш не го коментирай просто
Напротив , неразбралата не съм аз.

Цитат
Удивителен е стремежът ти и не разбирам защо ти трябва еднолично да определяш кое е редно и кое не е редно.
Нямам такива претенции , изразила съм лично мнение.

Цитат
Ти гледаш от собствената си камбанария и очакваш всички да се съборазят с това
Твърде претенциозно , за моята скромна персона.


Starlet , желая ти хубав ден! :)

1. Ергенският данък е точно това което съм написала аз. Затова е и наречен - ергенски. Дори има още едно доуточнение плащал се е от мъже над определна възраст (за нея не съм сигурна, но мисля че е 30 години)
2. Аз също изразявам личното си мнение, като между другото употребявам израз използван от теб.
3. В поста на който ти отговарям ти също ме нападаш персонално, така че не очаквай да бъдеш пощадена, а дали е скромна персоната ти ще оставя на други да преценят.

Аз също ти желая хубав ден Ефирче!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея във фонда
« Отговор #50 -: Февруари 20, 2009, 14:05:07 pm »
Цитат
През 1951 г. в. „Известия” обнародва „Указ за насърчение на раждаемостта”, според който всички бездетни мъже от 21 до 50 г. и жени от 21 до 45 г. биват обложени с т.нар. „ергенски данък”. Указът е отменен през 1990 г.

източник:
http://liternet.bg/publish7/gpopova/tialo.htm
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея в
« Отговор #51 -: Февруари 20, 2009, 14:27:33 pm »
Аз пък мисля, че е неморално, да карате нас, бездетните, да чакаме още повече, заради тези, които имат вече деца.МОЛЯ, НЕ МЕ РАЗБИРАЙТЕ ПОГРЕШНО, АМА жени, които са заченали първото си дете след стерилитет, МНОГО ДОБРЕ ЗНАЯТ КАКВО Е, нека се поставят на наше място - мисля, че другояче ще мислят.Дано не съм обидила някого, не това целя.Извинявам се ако съм го направила, наистина.Просто това е мнението ми.Смятам, че е напълно нормално и човешко една жена без деца да се ядоса на факта, че друга с дете е "отнела" правото и.Нека не се лъжем, може да е 1 дете, ама го има, а ние НЯМАМЕ, аз и с 1 да си остана пак ще ми стига, ама нямам и ин витро е единствения ми шанс.В тази борба, всеки се бори за себе си и егоизма е напълно нормалнен, ако аз не мисля за себе си, едва ли някой друг ще го направи.Ама това не е непременно лошо.Не съдете хората, за това че искат деца.Мислете моля ви малко като говорите.
П.П. Ако сега покрай този фонд си "издерем очите" една друга, просто ще докажем за пореден път, че не заслужаваме да ни се помага.Сигурно ще ме разкъсате за това, но ще го кажа - ние българите всичко опорочаваме и разваляме - дано този път е различно!

Мила ми Старлет, преди да напишеш нещо, много те моля да прочетеш ВНИМАТЕЛНО какво е написано, а не да си го нагаждаш както ти е удобно за твоето си мнение.НИКЪДЕ, АМА НИКЪДЕ не съм казала, че хората с по едно дете нямат право.Освен това, поста ми не е адресиран до теб, но щом си се засегнала от него - какво да говорим - гузен негонен бяга.Проблема си е твой.Но щом твърдиш, че нямаме право да упрекваме другите за мнението им, то мисля, че същото важи и за теб - замисли се по този въпрос и вземи да следваш собствените си съвети.Не желая да се карам  с никого.Просто изразявам мнение, различно от твоето, както ти направи.Само не разбрах, защо ти се възмущаваш, че хората не се съгласиха с теб и те нападнаха, а сега ТИ САМАТА правиш същото.Чуй ме сега много внимателно, щото ми писна от фурнаджийски лопати.ВСЕКИ ИМА ПРАВО ДА БЪДЕ ЕГОИСТ, НЕ САМО АЗ.И ИЗОБЩО НЕ ТВЪРДЯ, другите семейства с по едно дете да нямат право.Стига си си извъртала хорските думи, май ти си тази дето не четеш внимателно.
А за въпросното момиче, за което спомена, да, четох тематя и.Ужасно е да се случват такива неща.
Искрено се надявам този път да е последен и тя да гушка своето бебе.Само не разбрах защо е егоистично и аз да искам същото 8O
Правата на човека са изконни, но как, кога и дали да си ги търси си е негово решение.А дали да се натискаш да станеш родител за втори път, доката има хора, които още и по веднъж са станали, си е въпрос на съвест/мое мнение/
Много те моля, не ми пиши повече, не желая да споря за очевадни неща.Всеки с мнението си и това е.


Ето ти двата поста (на първият съм изтрила няколкото изречения които не заслужават внимание). Хайде сега кажи ми първото ти изречение на първият пост какво казва? Дори съм ти отговорила на въпроса кой говори за морал защо явно наистина не си беше направила труда да прочетеш изцяло темата. Право на всеки гражданин на България е да се ползва с еднакви права и въпреки всичко аз пак през цялото време твърдях че хората с първичен стерилитет могат да се ползват с предимство, но да не бъдат забравяни и отхвърляни напълно и хората с вторичен стерилитет.
На изсмуканото твърдение за гузен негонен бяга също мога да ти отговоря, май аз съм единствената която ви подразни достатъчно че да се нахвърлите да пишете и да избивате на съвест и морал. Аз съм и единствената която отговори на изказването и намека за морал, така че не виждам към кого си адресирала поста си тогава!
По въпроса за фурнаджийските лопати, не виждам с какво заслужих тази обида, никога не съм била такава, не смятам и да бъда и след като обиждаш някого подплати го с някакви доводи и доказателства. Винаги за 6 години от както съм потребител на форума съм била директна, пряма и по своему справедлива, това и да не ти се харесва е факт. Подкрепяла съм много пъти, но и съм критикувала когато има нужда. На фона на изказването ти обръщението "Мила" с което започваш звучи прекалено лицемерно (а след това говориш за морал)
Още нещо, моят шанс за дете също е само инвитро, но това не ми пречи да погледна и да се поставя на мястото на другата страна, за разлика от теб която само искаш да се поставят на твое място и това е достатъчно за да аргументира желанието и мнетието ти по въпроса.
И накрая ако не желаеш да получиш отговор просто не пиши, форума е място за подкрепа, мнения, градивни спорове, обмяна на опит и т.н., а не поле за изява на твои монолози.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея в
« Отговор #52 -: Февруари 20, 2009, 14:31:24 pm »
Цитат
През 1951 г. в. „Известия” обнародва „Указ за насърчение на раждаемостта”, според който всички бездетни мъже от 21 до 50 г. и жени от 21 до 45 г. биват обложени с т.нар. „ергенски данък”. Указът е отменен през 1990 г.

източник:
http://liternet.bg/publish7/gpopova/tialo.htm

Съжалявам но това което си дала като линк и цитирала е мнение на г-жа Попова, а не цитат на самият указ. Това е същото като ученото от преди години от нас за турско робство, а сега в учебниците присъства като османско присъствие тоест лично тълкуване на една госпожа. А и това е "Указ за насърчаване на раждаемостта" а не за гавра с бездетните семейства все пак, нека не бъркаме нещата.
« Последна редакция: Февруари 20, 2009, 14:39:27 pm от Starlet »
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея във фонда
« Отговор #53 -: Февруари 20, 2009, 14:45:29 pm »
Бре...
нещо изгубих ума и дума аз. И се обърках в кой форум се намирам.

Спрете се, моля ви, най сърдечно.