0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея във фонда
« Отговор #20 -: Февруари 18, 2009, 13:51:10 pm »
 Лично аз не видях никъде в проекта да има такова ограничение. Не знам, може да не съм чела внимателно.
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея във фонда
« Отговор #21 -: Февруари 18, 2009, 21:08:45 pm »
Аз също нито веднъж не видях ограничение за хората с вторичен стерилитет.
А дали има такъв списък на чакащи за безплатно инвитро и в клиниката на Стаменов?
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея във фонда
« Отговор #22 -: Февруари 18, 2009, 21:58:26 pm »
Реалността е следната, има пари за 4000 цикъла ,че и по-малко , ако от тези пари се финансират заплатите на администрацията на фонда.
Който се наема нека ги разпредели...справедливо, дори и ей така виртуално.

*
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея във фонда
« Отговор #23 -: Февруари 18, 2009, 22:32:14 pm »
 Да, така е. И тъй като в правилника няма ограничение в това отношение/ поправете ме , ако греша/, е въпрос на морал кой как ще постъпи.
*

    Velka

  • ***
  • 315
  • Това е моето Чудо!
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея във фонда
« Отговор #24 -: Февруари 19, 2009, 07:14:17 am »
Не че се явявам защитник на някого, но немога да разбера защо всеки път като изкаже някой различно мнение веднага му се нахвърлят всички отгоре едва ли не за да го опровергават. Нали е ясно че с нищо няма да му промените мнението. И немога да разбера защо всички смятат, че хората с едно дете нямат право да искат да имат право да кандидастват за инвитро кам фонда. В крайна сметка тези пари са държавни и са също част и на тези семейства с вторичен стерилитет. Може да се даде предимство на двойките с първичен стерилитет и да се отдели да речем 10% от годишната сума за да бъдат подпомогнати и двойките с вторичен стерилитет. Голяма част от тези двойки (с вторичен стерилитет) също са затънали финансово за да имат щастието да имат едно детенце, а ако продължат да чакат до като 20-30 човека решат че им е дошло времето да бъдат включени в програмата те вече сигурно ще са станали баби и дядовци. Съжалявам но не смят че е справедливо и принципно (за което претендираше за самото си съзване фонда). Лично ние всеки Бмесец внасяме в държавната хазна около 800 лв. данъци и осигуровки, тоест ако не ги внасям мога да си позволя 2 процедури годишно и ако успея да имам 1 дете някой ще застане да ми разправя че нямам право да искам да имам второ и трябва да си мълча защото пак повтарям 20-30 човека са решили така. Е ако ще има справедливост и прозрачност могат да се отделят тези 10% примерно точно за такива двойки, и наистина да има повече доволни.
  БЛАГОДАРЯ ЗА МНЕНИЕТО добре че се номери някои по грамотен та да се разбере Относно донорството въпреки че намам дете пак бих дарила / така ми казаха няма закон/И ЗА ПРИЯТЕЛКИТЕ ДА КАЖА НЕЩО всички вие който сте като мен чакащи да се сбъдне най важното нещо в живота ви,това би трябвало да ни направи приятелки по съдба а не врагове.
ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!
Чудесата се случват, когато най-малко ги очакваш!





http://velamitko.snimka.bg/daily/moeto-chudo.517163.19647495
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея във фонда
« Отговор #25 -: Февруари 19, 2009, 09:48:34 am »
Реалността е следната, има пари за 4000 цикъла ,че и по-малко , ако от тези пари се финансират заплатите на администрацията на фонда.
Който се наема нека ги разпредели...справедливо, дори и ей така виртуално.

Да, така е. И тъй като в правилника няма ограничение в това отношение/ поправете ме , ако греша/, е въпрос на морал кой как ще постъпи.

Не искам де се боря с членовете на зачатие дали е или не е морално двойки с вторичен стерилитет да искат да имат второ дете, защото по същият начин може да се гледа и от другата страна, морално ли е или не да се дава евентуално предимство на едни хора, а на други не. И морално ли е моето семейство (повтарям се) да внася 800 лв. месечно в хазната на държавата, а други които се осигуряват на минималната работна заплата а вземат много повече да са първи на опашката, и да мрънкат само.

А по въпроса за разпределението най-накрая си дойдохме на думата и за прословутите заплати - с нетърпение ще очаквам да бъдат обявени публично след  като се претендира да има прозрачност в този прословут фонд. И тогава аз ще питам морално ли е или не е. А на фона на тези 4000 процедури 10% от тях са 400 процедури не виждам защо да не бъдат предоставени на двойки с вторичен стерилитет. В общи линии за пореден път се разочаровам от гръмки приказки, а накрая оправдания от сорта на ами вижте то неможе на всички да се угоди, ами като неможе да си бяха останали парите към НЗОК и защо се твърди че се иска мнението на потребителите на форума и семействата с репродуктивни проблеми и ще се съобразят с тях след като за пореден път от както започна всичко покрай фонда не се приема странично мнение.

Само ще уточня без да се оплаквам, че за тези 7-8 години през които се бори моето семейство да имаме детенце сме похарчили пари за едно жилище и освен веднъж за еднократно изследване на хормони в прословута Плевенска клиника (заради която изследванията ми за хормони ми стъпиха на 1000 лв. преди 3 години) направление от здравната каса, въпреки което след проверка от мъжа ми на цените на изследване, по изследване успяхме да смъкне сбора от доплатената сума от 360 на 320 лв.

Така че моля не ми говорете за морал!!! А говорете за справедливост!!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея във фонда
« Отговор #26 -: Февруари 19, 2009, 13:41:20 pm »
Мисля, че ако за безплатно ин витро кандидатстват толкова малко хора, колкото подкрепиха Петицията (струва ми се общо под 10 000 души, между които много семейства с деца), още на втората година от работата на Фонда, спокойно ще могат да паднат ограниченията.

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея във фонда
« Отговор #27 -: Февруари 19, 2009, 16:33:32 pm »

Не че се явявам защитник на някого, ........
 

БЛАГОДАРЯ ЗА МНЕНИЕТО добре че се номери някои по грамотен та да се разбере

Аз, "неграмотната", не разбрах какво точно се разбра.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея в
« Отговор #28 -: Февруари 19, 2009, 23:46:09 pm »
Извинявайте, момичета, ама не разбирам защо спорите и се карате.За какъв точно морал говорим, като сега ще си избодете очите, за това кой, какво, кога, дали? 8O.Просто не разбирам, веднъж ревете, че държавата нищо не прави, после като направи, ма то не било за всички.Ами ако ми посочите поне един пример за нещо, което е еднакво за всички и да угоди на всички - евала ще ви направя.Аз не видях някой да е казал, че е неморално хора с по едно дете да искат второ.Моля, не си насосвайте думите на хората.Аз лично нямам още дете, налага се да правя ин витро и ще се надявам на фонда, естествено.Но не виждам пък, какво е неморалното да смятам, че мога евентуално да съм с предимство пред хората, които вече са изпитали великата радост да бъдат родители.Аз пък мисля, че е неморално, да карате нас, бездетните, да чакаме още повече, заради тези, които имат вече деца.МОЛЯ, НЕ МЕ РАЗБИРАЙТЕ ПОГРЕШНО, АМА жени, които са заченали първото си дете след стерилитет, МНОГО ДОБРЕ ЗНАЯТ КАКВО Е, нека се поставят на наше място - мисля, че другояче ще мислят.Дано не съм обидила някого, не това целя.Извинявам се ако съм го направила, наистина.Просто това е мнението ми.Смятам, че е напълно нормално и човешко една жена без деца да се ядоса на факта, че друга с дете е "отнела" правото и.Нека не се лъжем, може да е 1 дете, ама го има, а ние НЯМАМЕ, аз и с 1 да си остана пак ще ми стига, ама нямам и ин витро е единствения ми шанс.В тази борба, всеки се бори за себе си и егоизма е напълно нормалнен, ако аз не мисля за себе си, едва ли някой друг ще го направи.Ама това не е непременно лошо.Не съдете хората, за това че искат деца.Мислете моля ви малко като говорите.
П.П. Ако сега покрай този фонд си "издерем очите" една друга, просто ще докажем за пореден път, че не заслужаваме да ни се помага.Сигурно ще ме разкъсате за това, но ще го кажа - ние българите всичко опорочаваме и разваляме - дано този път е различно!
« Последна редакция: Февруари 19, 2009, 23:48:32 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея във фонда
« Отговор #29 -: Февруари 20, 2009, 00:01:24 am »
sixsens :good_post:
Обещах на Ganka:)
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея в
« Отговор #30 -: Февруари 20, 2009, 10:22:21 am »
Да, така е. И тъй като в правилника няма ограничение в това отношение/ поправете ме , ако греша/, е въпрос на морал кой как ще постъпи.

Извинявайте, момичета, ама не разбирам защо спорите и се карате.За какъв точно морал говорим, като сега ще си избодете очите, за това кой, какво, кога, дали? 8O.Просто не разбирам, веднъж ревете, че държавата нищо не прави, после като направи, ма то не било за всички.Ами ако ми посочите поне един пример за нещо, което е еднакво за всички и да угоди на всички - евала ще ви направя.Аз не видях някой да е казал, че е неморално хора с по едно дете да искат второ.Моля, не си насосвайте думите на хората.Аз лично нямам още дете, налага се да правя ин витро и ще се надявам на фонда, естествено.Но не виждам пък, какво е неморалното да смятам, че мога евентуално да съм с предимство пред хората, които вече са изпитали великата радост да бъдат родители.Аз пък мисля, че е неморално, да карате нас, бездетните, да чакаме още повече, заради тези, които имат вече деца.МОЛЯ, НЕ МЕ РАЗБИРАЙТЕ ПОГРЕШНО, АМА жени, които са заченали първото си дете след стерилитет, МНОГО ДОБРЕ ЗНАЯТ КАКВО Е, нека се поставят на наше място - мисля, че другояче ще мислят.Дано не съм обидила някого, не това целя.Извинявам се ако съм го направила, наистина.Просто това е мнението ми.Смятам, че е напълно нормално и човешко една жена без деца да се ядоса на факта, че друга с дете е "отнела" правото и.Нека не се лъжем, може да е 1 дете, ама го има, а ние НЯМАМЕ, аз и с 1 да си остана пак ще ми стига, ама нямам и ин витро е единствения ми шанс.В тази борба, всеки се бори за себе си и егоизма е напълно нормалнен, ако аз не мисля за себе си, едва ли някой друг ще го направи.Ама това не е непременно лошо.Не съдете хората, за това че искат деца.Мислете моля ви малко като говорите.
П.П. Ако сега покрай този фонд си "издерем очите" една друга, просто ще докажем за пореден път, че не заслужаваме да ни се помага.Сигурно ще ме разкъсате за това, но ще го кажа - ние българите всичко опорочаваме и разваляме - дано този път е различно!

sixsens преди да изпишеш един абзац с противоречие прочети внимателно предишните изказвания. Първо никой не е казал че ще те лиши от правото за предимство при кандидатстване, тук се говори че има много семейства които се нуждаят от помощ за второ дете след като години наред са се борили за първо, а процентното съотношение което съм предложила е нищожно на фона на годишните средства които ще бъдат изразходвани за процедури. Още нещо немога да разбера защо ти имаш правото да бъдеш егоист и да мислиш за себе си, а семейства които са изразходвали години наред средства за да имат едно детенце да нямат право да бъдат подпомогнати и да бъдат егоисти (както ти се изразяваш). Едно момиче cambozzola пусна вчера или онзи ден тема в която споменава, че има 5 пълни опита инвитро и 3 прекъснати без да брои инсеминациите и годините лутане в изследвания докато се насочи към специалист, тоест ако нейният 9-ти опит е успешен и тя има дете ти ще кажеш, че няма право след 1-2 години да иска второ, при условие че толкова години е плащала и данъци и на клиниките, които са допуснали елементарна грешка. Примерите за това са много. Е не разбирам на какво основание пък ти твърдиш че трябва да нямат право тези семейства да кандидатстват. Не искайте само да се  поставят на ваше място, а се постарайте и вие да се поставяте от време на врем на мястото на  другите. По въпроса за това дали ще си издерем очите и че българите всичко опорочаваме, то твоят пост може да бъде прикрепен директно към тази квалификация. И при положение че не се дава шанс на повече семейства с различни видове проблеми да кандидатстват питам се отново НА КОГО МУ ТРЯБВА ТОЗИ ФОНД да бъдат плащани още 10 заплати на хора които ще вършат същата работа каквато се вършеше и преди когато финансирането беше през НЗОК и ще се действа почти по същите правила. Е съжалявам немога да се съглася че трябва да си мълча нито пък съм съгласна че само определени хора имат право на помощ и имат право да разходват ДЪРЖАВНИ средства. Да допълня само никога не съм ревала че държавата нищо не прави за мен, години наред съм се справя сама без помощ от държавата именно затова и по ред други причини не станах член на Зачатие, доволна съм от факта ако мога да помагна на момичета които се борят с този проблем и да ги предпазя от евентуални неграмотни грешки на част от лекарското съсловие в България, защото причините да се лутам почти 8 години и да нямаме дете е именно поредица от лекарски грешки довели до моето осакатяване. Явно е че сама нищо няма да постигна и част от хората четат и действат с капаци, така че не виждам смисъл да споря с нягой който не си прави труда размисли реално над нещата а само ходи вика и иска.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея във фонда
« Отговор #31 -: Февруари 20, 2009, 10:49:49 am »
Мисля че трябва да спрем до тук със споровете. За кандидатстване във Фонда ще има точно регламентирани правила кой да има право да кандидатства и кой не.Ще допълня само,че на 15.12.20008г.пред НДК видях болката в очите на хората,празните бебешки колички толкова мрачни и тъжни.......дано всяка от вас напълни своята количка.
« Последна редакция: Февруари 20, 2009, 10:52:23 am от denisa12251 »
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея в
« Отговор #32 -: Февруари 20, 2009, 11:21:26 am »
sixsens преди да изпишеш един абзац с противоречие прочети внимателно предишните изказвания. Първо никой не е казал че ще те лиши от правото за предимство при кандидатстване, тук се говори че има много семейства които се нуждаят от помощ за второ дете след като години наред са се борили за първо, а процентното съотношение което съм предложила е нищожно на фона на годишните средства които ще бъдат изразходвани за процедури. Още нещо немога да разбера защо ти имаш правото да бъдеш егоист и да мислиш за себе си, а семейства които са изразходвали години наред средства за да имат едно детенце да нямат право да бъдат подпомогнати и да бъдат егоисти (както ти се изразяваш). Едно момиче cambozzola пусна вчера или онзи ден тема в която споменава, че има 5 пълни опита инвитро и 3 прекъснати без да брои инсеминациите и годините лутане в изследвания докато се насочи към специалист, тоест ако нейният 9-ти опит е успешен и тя има дете ти ще кажеш, че няма право след 1-2 години да иска второ, при условие че толкова години е плащала и данъци и на клиниките, които са допуснали елементарна грешка. Примерите за това са много. Е не разбирам на какво основание пък ти твърдиш че трябва да нямат право тези семейства да кандидатстват. Не искайте само да се  поставят на ваше място, а се постарайте и вие да се поставяте от време на врем на мястото на  другите. По въпроса за това дали ще си издерем очите и че българите всичко опорочаваме, то твоят пост може да бъде прикрепен директно към тази квалификация. И при положение че не се дава шанс на повече семейства с различни видове проблеми да кандидатстват питам се отново НА КОГО МУ ТРЯБВА ТОЗИ ФОНД да бъдат плащани още 10 заплати на хора които ще вършат същата работа каквато се вършеше и преди когато финансирането беше през НЗОК и ще се действа почти по същите правила. Е съжалявам немога да се съглася че трябва да си мълча нито пък съм съгласна че само определени хора имат право на помощ и имат право да разходват ДЪРЖАВНИ средства. Да допълня само никога не съм ревала че държавата нищо не прави за мен, години наред съм се справя сама без помощ от държавата именно затова и по ред други причини не станах член на Зачатие, доволна съм от факта ако мога да помагна на момичета които се борят с този проблем и да ги предпазя от евентуални неграмотни грешки на част от лекарското съсловие в България, защото причините да се лутам почти 8 години и да нямаме дете е именно поредица от лекарски грешки довели до моето осакатяване. Явно е че сама нищо няма да постигна и част от хората четат и действат с капаци, така че не виждам смисъл да споря с нягой който не си прави труда размисли реално над нещата а само ходи вика и иска.
Точно в целта, Scarlet! На колко инвитро процедури са ще са равни заплатите давани на работещите във фонда? Ами относно прозрачността на фонда??? Защо се пуля и не разбирам, какво му е прозрачното! Дали по принцип съм глупава, оглупявам или на някой му е изгодно така. То ясно че на всеки не може да се угоди, ама се говореше за прозрачност и липса на ограничения в този фонд, а пък каква стана тя!
Сега да напиша и малко по темата - къде ще сложи фондът онези жени, които имат дете от първи брак и проблем да дарят вторият се съпруг с дете? Кой от двамата има и кой няма дете в случая и ще има ли двойката право на помощ от фонда?
*
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея във фонда
« Отговор #33 -: Февруари 20, 2009, 11:22:05 am »
Хора, какво ограничение, няколко пъти написахме, че няма такова!
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея във фонда
« Отговор #34 -: Февруари 20, 2009, 11:30:18 am »
Хора, какво ограничение, няколко пъти написахме, че няма такова!
Ами например възрастово ограничение(все едно до колко години 43 или 49), ограничение за тези които правят донорско инвитро, ограничение за инвитро матурация, ограничение за жени с ФСХ над 12.5 и т.н. Или това са писанки на които да не обръщаме внимание. Или може би не звучат като ограничения.
*
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея във фонда
« Отговор #35 -: Февруари 20, 2009, 11:31:41 am »
Фарфала, погледни предния си постинг и заглавието на темата.
Тук обсъждаме ограничението за второ дете и фонда.
Разбира, се че и ние не сме съгласни с последно цитираните от теб ограничения,  но тази тема не е за тях.
*
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея във фонда
« Отговор #36 -: Февруари 20, 2009, 11:32:50 am »
Ей, да му се не види, четете бе, хора!
*
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея във фонда
« Отговор #37 -: Февруари 20, 2009, 11:33:21 am »
Ей, да му се не види, четете бе, хора!
ми ...
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея във фонда
« Отговор #38 -: Февруари 20, 2009, 11:36:04 am »
ОК! Спокойна съм вече! Да обобщим - броя на децата, които има една двойка, нямат отношение към кандидатстването за инвитро платено от Фонда! 
*
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея във фонда
« Отговор #39 -: Февруари 20, 2009, 11:38:16 am »
Няма.