0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Здравейте много четох но не видях никъде дали в проектите на форума има ограничение освен за възраста за факта ако имаш едно дете и причината за вторичен стерилитет е тубарен проблем може да се възползвам от програмата.Благодаря ви.
*
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея във фонда
« Отговор #1 -: Февруари 15, 2009, 14:34:12 pm »
До колкото разбрах, няма да имаме право. С предимство са тези, които нямат деца.

[/url]
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея във фонда
« Отговор #2 -: Февруари 15, 2009, 16:39:28 pm »
До колкото разбрах, няма да имаме право. С предимство са тези, които нямат деца.
И аз така мисля,а и честно казано според мен така е редно.
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея във фонда
« Отговор #3 -: Февруари 15, 2009, 18:18:25 pm »
Благодаря ви момичета просто искам да знам дали има такава вероятност.Наистина е правилно да са предимство тези които си нямат по едно детенце.
*

    Velka

  • ***
  • 315
  • Това е моето Чудо!
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея във фонда
« Отговор #4 -: Февруари 17, 2009, 06:46:01 am »
Благодаря ви момичета просто искам да знам дали има такава вероятност.Наистина е правилно да са предимство тези които си нямат по едно детенце.

чакаите малко за какво предимство става въпрос вие всички сте се отнесли няма първо няма второ всеки има право да стане маика .тези момичета с вторичин серилитет също толкова силно искат да станат маики пак колкота нас  аз съм с 22 год стерилитет и не претиндирам че имам прово
« Последна редакция: Февруари 17, 2009, 09:22:22 am от jam »
ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!
Чудесата се случват, когато най-малко ги очакваш!





http://velamitko.snimka.bg/daily/moeto-chudo.517163.19647495
*

    леко възмутен гост

Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея във фонда
« Отговор #5 -: Февруари 17, 2009, 08:15:59 am »
Здравей Велка. Не мога да се съглася с теб относно първо и второ дете, а че всеки има право да стане майка, това не го оспорвам. Не мога да се съглася с това, че ще се даде път за процедурата на семейство, което вече има едно дете, пред семейство, което няма дете, защото какво излиза на практика - в едното семейство ще има двойна радост, а в другото двойно повече мъка, е, питам те това справедливо ли е? Съжалявам за двойките, които не могат по някакво причина да имат второ детенце, но още повече за двойките, които въобще нямат детенце. Това, че ти не смяташ, че си с предимство, въпреки дългогодишния ти стерилитет, си е изцяло и лично твое виждане по въпроса. Пожелавам ти сбъдване на желанието ти за бебче!
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея във фонда
« Отговор #6 -: Февруари 17, 2009, 10:42:01 am »
Velka , тук никой не оспорва правото на всяка жена да бъде майка , независимо от това има ли или не деца!
Когато този фонд стане факт , ще се разполага с определен ресурс от пари за тази цел. Този ресурс е толкова малък , че не може да стигне само за тези , които все още не са станали майки. По този повод , се налагат и ограничения за самите тях.
На фона на тази картина , твоята претенция е благородна , но неизпълнима , освен в случай, че имаш идея от къде да се намерят достатъчно средства за всички желаещи.
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея във фонда
« Отговор #7 -: Февруари 17, 2009, 11:21:48 am »
Velka , тук никой не оспорва правото на всяка жена да бъде майка , независимо от това има ли или не деца!
Когато този фонд стане факт , ще се разполага с определен ресурс от пари за тази цел. Този ресурс е толкова малък , че не може да стигне само за тези , които все още не са станали майки. По този повод , се налагат и ограничения за самите тях.
На фона на тази картина , твоята претенция е благородна , но неизпълнима , освен в случай, че имаш идея от къде да се намерят достатъчно средства за всички желаещи.
Напълно подкрепям казаното  :good_post:.
*

    Velka

  • ***
  • 315
  • Това е моето Чудо!
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея във фонда
« Отговор #8 -: Февруари 17, 2009, 20:43:29 pm »
Velka , тук никой не оспорва правото на всяка жена да бъде майка , независимо от това има ли или не деца!
Когато този фонд стане факт , ще се разполага с определен ресурс от пари за тази цел. Този ресурс е толкова малък , че не може да стигне само за тези , които все още не са станали майки. По този повод , се налагат и ограничения за самите тях.
На фона на тази картина , твоята претенция е благородна , но неизпълнима , освен в случай, че имаш идея от къде да се намерят достатъчно средства за всички желаещи.
Напълно подкрепям казаното  :good_post:.
ами то излиза като приказката 'аз като нямам едно що тя да има две' Както е тръгнало маи няма да има голяма полза от фонда.над 43 не можеш с изчерпан яичников ресурс също с донур яйциклетки не с вторичен серилитет също а ми то кой остана/ даже и парите от фонда ще си останат АЗ ЛИЧНО БИХ ДАРИЛА ОТ МОИТЕ ЯЙЦИКЛЕТКИ ПРИ СЛЕДВАЩАТА СИ СТИМОЛАЦИЯ НА НЯКОЙ КОЙТО ИМА НУЖДА ЗАЩОТО ЗНАМ КАКВО Е ДА ГО ЖЕЛАЕШ НО НЯМА КАК ДА СТАНЕ НЯМА ЗАКОН ЗА ТОВА НЕ СТАВА АКО МОЖЕХМЕ ДА ДАРЯВАМЕ ЩЯХМЕ ДА СМЕ ПО ЧОВЕЧНИ И СЪСТРАДАТЕЛНИ И ЧЕСТНО КАЗАНО ЗА ФОНДА ТОВА Е ПРАХ В ОЧИТЕ НА ВСИЧКИ. МНОГО СЕ НАДЯВАМ ДА ГРЕША :bori_003: :bori_003:пожелавам на всички по много бебета от сърце :P
ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!
Чудесата се случват, когато най-малко ги очакваш!





http://velamitko.snimka.bg/daily/moeto-chudo.517163.19647495
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея във фонда
« Отговор #9 -: Февруари 17, 2009, 20:56:09 pm »
Velka, е ли възможно да имаме по-реалистични очаквания от този фонд. Не е и няма да бъде съвършен. Не и от първата си година. Но може ли да вдигнете малко глава от личното си виждане и интерес. Никой никога не е казвал или намеквал за "аз като нямам едно що тя да има две". Но това е световна практика, май само в Израел частично поемат финансирането на опит за второ, трето и т.н. дете.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея във фонда
« Отговор #10 -: Февруари 17, 2009, 21:00:41 pm »
Не мога да се съглася с това, че ще се даде път за процедурата на семейство, което вече има едно дете, пред семейство, което няма дете, защото какво излиза на практика - в едното семейство ще има двойна радост, а в другото двойно повече мъка, е, питам те това справедливо ли е?

 :good_post: :balk_47:



донур
яйциклетки
СТИМОЛАЦИЯ



донОр
яйцЕклетки
СТИМУЛАЦИЯ


Желая успех на всички, с фонд или без фонд!!!
« Последна редакция: Февруари 17, 2009, 21:07:38 pm от куружику токике »
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея във фонда
« Отговор #11 -: Февруари 17, 2009, 21:04:54 pm »
ами то излиза като приказката 'аз като нямам едно що тя да има две' Както е тръгнало маи няма да има голяма полза от фонда.над 43 не можеш с изчерпан яичников ресурс също с донур яйциклетки не с вторичен серилитет също а ми то кой остана/ даже и парите от фонда ще си останат АЗ ЛИЧНО БИХ ДАРИЛА ОТ МОИТЕ ЯЙЦИКЛЕТКИ ПРИ СЛЕДВАЩАТА СИ СТИМОЛАЦИЯ НА НЯКОЙ КОЙТО ИМА НУЖДА ЗАЩОТО ЗНАМ КАКВО Е ДА ГО ЖЕЛАЕШ НО НЯМА КАК ДА СТАНЕ НЯМА ЗАКОН ЗА ТОВА НЕ СТАВА АКО МОЖЕХМЕ ДА ДАРЯВАМЕ ЩЯХМЕ ДА СМЕ ПО ЧОВЕЧНИ И СЪСТРАДАТЕЛНИ И ЧЕСТНО КАЗАНО ЗА ФОНДА ТОВА Е ПРАХ В ОЧИТЕ НА ВСИЧКИ. МНОГО СЕ НАДЯВАМ ДА ГРЕША :bori_003: :bori_003:пожелавам на всички по много бебета от сърце :P

Ами останаха многото хиляди семейства, които ще се възползват от фонда, и многото други за които парите тази година за съжаление няма да стигнат, не само, че няма да останат.

А, че грешиш отсега ти го гарантирам Велка.
Успех ти желая.
*

    Velka

  • ***
  • 315
  • Това е моето Чудо!
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея във фонда
« Отговор #12 -: Февруари 17, 2009, 21:52:51 pm »
ами то излиза като приказката 'аз като нямам едно що тя да има две' Както е тръгнало маи няма да има голяма полза от фонда.над 43 не можеш с изчерпан яичников ресурс също с донур яйциклетки не с вторичен серилитет също а ми то кой остана/ даже и парите от фонда ще си останат АЗ ЛИЧНО БИХ ДАРИЛА ОТ МОИТЕ ЯЙЦИКЛЕТКИ ПРИ СЛЕДВАЩАТА СИ СТИМОЛАЦИЯ НА НЯКОЙ КОЙТО ИМА НУЖДА ЗАЩОТО ЗНАМ КАКВО Е ДА ГО ЖЕЛАЕШ НО НЯМА КАК ДА СТАНЕ НЯМА ЗАКОН ЗА ТОВА НЕ СТАВА АКО МОЖЕХМЕ ДА ДАРЯВАМЕ ЩЯХМЕ ДА СМЕ ПО ЧОВЕЧНИ И СЪСТРАДАТЕЛНИ И ЧЕСТНО КАЗАНО ЗА ФОНДА ТОВА Е ПРАХ В ОЧИТЕ НА ВСИЧКИ. МНОГО СЕ НАДЯВАМ ДА ГРЕША :bori_003: :bori_003:пожелавам на всички по много бебета от сърце :P

Ами останаха многото хиляди семейства, които ще се възползват от фонда, и многото други за които парите тази година за съжаление няма да стигнат, не само, че няма да останат.

А, че грешиш отсега ти го гарантирам Велка.
Успех ти желая.
съжалвам за правописа той няма значение за това което казвам защото то идва от сърцето  :oops:
ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!
Чудесата се случват, когато най-малко ги очакваш!





http://velamitko.snimka.bg/daily/moeto-chudo.517163.19647495
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея във фонда
« Отговор #13 -: Февруари 17, 2009, 22:06:19 pm »

съжалвам за правописа той няма значение за това което казвам защото то идва от сърцето  :oops:

Абе няма, ама ме дразни.
Извинявам се за забележката.
*

    Velka

  • ***
  • 315
  • Това е моето Чудо!
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея във фонда
« Отговор #14 -: Февруари 17, 2009, 22:55:30 pm »
извинена си  :)и не се дразни на такива дреболии
ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!
Чудесата се случват, когато най-малко ги очакваш!





http://velamitko.snimka.bg/daily/moeto-chudo.517163.19647495
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея във фонда
« Отговор #15 -: Февруари 18, 2009, 09:24:22 am »
ами то излиза като приказката 'аз като нямам едно що тя да има две' Както е тръгнало маи няма да има голяма полза от фонда.над 43 не можеш с изчерпан яичников ресурс също с донур яйциклетки не с вторичен серилитет също а ми то кой остана/ даже и парите от фонда ще си останат..............
 НЯМА ЗАКОН ЗА ТОВА НЕ СТАВА АКО МОЖЕХМЕ ДА ДАРЯВАМЕ ЩЯХМЕ ДА СМЕ ПО ЧОВЕЧНИ И СЪСТРАДАТЕЛНИ И ЧЕСТНО КАЗАНО ЗА ФОНДА ТОВА Е ПРАХ В ОЧИТЕ НА ВСИЧКИ. МНОГО СЕ НАДЯВАМ ДА ГРЕША
Де бре Танасе , знаех си аз ,че ще прелети Velka и ще разобличи фонда, че и егоизма  на чакащите първо дете.
Конспирация му е майката.

извинена си  :)и не се дразни на такива дреболии
Ааа ,не е дреболия грамотността , недей така. yahoo_33
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея във фонда
« Отговор #16 -: Февруари 18, 2009, 10:51:08 am »
Благодаря ви момичета просто искам да знам дали има такава вероятност.Наистина е правилно да са предимство тези които си нямат по едно детенце.
Всеки има право на детенце,било то първо или второ,но да се надяваме че ще има повече пари,че да има повече бебета.
Ама многооооооооооооооооо се издразних от това изказване на Велка  osi_12ама няма да оспамвам.Само ще споделя,моя позната след 4ти опит инвитро,вече си има детенце,и въпреки да иска 2ро  казва:"Ще намеря пари или ще чакам,мен сърце не ми дава да кандидатствам във фонда,нека първо стигнат за другите,после ние.С нищо неможе да се сравни първата прегръдка с бебо,с нищоооооооо,чакано,изстрадано с години"Но тя е приятелка,може би затова така мисли,или просто е с добро сърце,незнам. :(
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея във фонда
« Отговор #17 -: Февруари 18, 2009, 11:15:20 am »
Само ще споделя,моя позната след 4ти опит инвитро,вече си има детенце,и въпреки да иска 2ро  казва:"Ще намеря пари или ще чакам,мен сърце не ми дава да кандидатствам във фонда,нека първо стигнат за другите,после ние.С нищо неможе да се сравни първата прегръдка с бебо,с нищоооооооо,чакано,изстрадано с години"Но тя е приятелка,може би затова така мисли,или просто е с добро сърце,незнам. :(
Браво на приятелката ти аз съм на същото мнение.Всяка една от нас която има едно дете е наясно от какво са лишени тези които все още си нямат желаната рожбичка,абсурдна е самата мисъл по някакъв начин да им отнемеш това право.Успех мили момичета моля се много скоро да гушнете своята мечта.
« Последна редакция: Февруари 18, 2009, 11:18:55 am от denisa12251 »
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея във фонда
« Отговор #18 -: Февруари 18, 2009, 11:23:41 am »
АЗ ЛИЧНО БИХ ДАРИЛА ОТ МОИТЕ ЯЙЦИКЛЕТКИ ПРИ СЛЕДВАЩАТА СИ СТИМОЛАЦИЯ НА НЯКОЙ КОЙТО ИМА НУЖДА ЗАЩОТО ЗНАМ КАКВО Е ДА ГО ЖЕЛАЕШ НО НЯМА КАК ДА СТАНЕ НЯМА ЗАКОН ЗА ТОВА НЕ СТАВА
Напротив, регламентирано е. Всеки има възможност да дари, особено пък ако вече има родено дете.
Ама не се заплаща, сигурно това е причината да не е редовна практика, а не липсата на закон.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Ако имам едно дете дали има шанс да успея във фонда
« Отговор #19 -: Февруари 18, 2009, 13:43:55 pm »
Не че се явявам защитник на някого, но немога да разбера защо всеки път като изкаже някой различно мнение веднага му се нахвърлят всички отгоре едва ли не за да го опровергават. Нали е ясно че с нищо няма да му промените мнението. И немога да разбера защо всички смятат, че хората с едно дете нямат право да искат да имат право да кандидастват за инвитро кам фонда. В крайна сметка тези пари са държавни и са също част и на тези семейства с вторичен стерилитет. Може да се даде предимство на двойките с първичен стерилитет и да се отдели да речем 10% от годишната сума за да бъдат подпомогнати и двойките с вторичен стерилитет. Голяма част от тези двойки (с вторичен стерилитет) също са затънали финансово за да имат щастието да имат едно детенце, а ако продължат да чакат до като 20-30 човека решат че им е дошло времето да бъдат включени в програмата те вече сигурно ще са станали баби и дядовци. Съжалявам но не смят че е справедливо и принципно (за което претендираше за самото си съзване фонда). Лично ние всеки месец внасяме в държавната хазна около 800 лв. данъци и осигуровки, тоест ако не ги внасям мога да си позволя 2 процедури годишно и ако успея да имам 1 дете някой ще застане да ми разправя че нямам право да искам да имам второ и трябва да си мълча защото пак повтарям 20-30 човека са решили така. Е ако ще има справедливост и прозрачност могат да се отделят тези 10% примерно точно за такива двойки, и наистина да има повече доволни.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!