0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
хламидии
« -: Март 10, 2006, 11:38:51 am »
Искам да споделя, че при установена хламидия LgA 1.52  и последвало лечение с Азитрокс  един курс и билките на Хлебаров сега научих, че резултата от последвалото изследване  е Lg A 1.02. От лабораторията казаха, че е гранична стойност.
Пак ще уточня , че при установяването на хламидията успоредно направих изследване на вагинален секрет и там резултата беше негативен т.е. отрицателен от което си направих извода, че LgА е показател за минала и неизлекувана инфекция.
Искам да попитам за мнението ви за граничната стойност.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: хламидии
« Отговор #1 -: Март 10, 2006, 11:50:26 am »
Цитат на: miusli
Искам да споделя, че при установена хламидия LgA 1.52  и последвало лечение с Азитрокс  един курс и билките на Хлебаров сега научих, че резултата от последвалото изследване  е Lg A 1.02. От лабораторията казаха, че е гранична стойност.
Пак ще уточня , че при установяването на хламидията успоредно направих изследване на вагинален секрет и там резултата беше негативен т.е. отрицателен от което си направих извода, че LgА е показател за минала и неизлекувана инфекция.
Искам да попитам за мнението ви за граничната стойност.


Здравей!
Иг А отчита антитела.
И ако Иг.М -показва инфекция в момента,
Иг.Г -минала  инфекция,
 то Иг.А е някъде посредата.
Щом си пила антибиотик и щом си в гранични стойности, всичко е наред.Антителата немогат така бързо да изчезнат от тялото,понякога е нужно време. Тук допускат грешка нямои лекари ,като изписват пак антибиотик.
Лошо е, когато антителата (Иг.Г) са в пъти(1,2,3) по-високи от граничните.
А какви са референтните стойности ?Колко време след лечението направи изследването?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
хламидии
« Отговор #2 -: Март 10, 2006, 12:00:44 pm »
Граничните стойности по спомен мисля , че бяха 1,12 но след работа ще проверя. Изследването направих на 56-я ден от първия прием на антибиотика.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
хламидии
« Отговор #3 -: Март 10, 2006, 12:14:07 pm »
Цитат на: miusli
Граничните стойности по спомен мисля , че бяха 1,12 но след работа ще проверя. Изследването направих на 56-я ден от първия прием на антибиотика.


Мюсли а само IgA ли ти пуснаха IgG или IgM не ти ли пуснаха. Защото така само с IgA трудно се тълкува има или няма инфекция в момента. Въпреки всичко нещата са наред при теб вече така че не се притеснявай. Щом влизаш в референта няма страшно, а ако граничните стойности са 1,12 то ти не си чак толкова към границата колкото са ти казали. За твое успокоение ако искаш отиди и си пусни след 14 дни още един кръвен за IgA само тогава вече трябва е спаднал, или ако има нещо ще си покаже отново.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
хламидии
« Отговор #4 -: Март 10, 2006, 12:21:55 pm »
Другите ги бяха пускали предния път, но бяха в норма.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
хламидии
« Отговор #5 -: Март 10, 2006, 12:35:10 pm »
Цитат на: miusli
Другите ги бяха пускали предния път, но бяха в норма.


Тогава няма нищо тревожно.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
хламидии
« Отговор #6 -: Март 11, 2006, 12:50:23 pm »
Какво бихте казали за следните ст-сти:
IgG 1.53 (N<1.1)
IgA 1.18 (N<1.1) :?: [/size
Казаха ми, че стойностите са гранични, че могат дасе дължат на някаква предишна инфекция ... Все пак гинекологът ми изписа Клацид+Полийжинакс...
[/b]
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
хламидии
« Отговор #7 -: Март 11, 2006, 12:54:39 pm »
pgzenga, аз ти бях отговорила в друга тема че според мен тези стойности са на протичаща в момента инфекция. Предполагам че си пиете лекарствата, а може и вече да сте ги свършили. След като приключите и минат най-малко 40 дни отидете и си направете нови изследвания, ако обаче не сте започнали с лекарствата може и сега да си направите нови, за да се види има ли покачване на титрите, ако има и минимално такова следва задължително лечение, а ако има спад следва спокойствие.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
хламидии
« Отговор #8 -: Март 11, 2006, 13:20:13 pm »
Старлет, благодаря ти много :!: Приключихме тази седмица с лекарствата, при следващо ходене в Плевен ще пуснем изследвания. Знаете ли дали мога да ползвам направления за тях? И ако ДА, кой ги дава- специалист или лични лекар?
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
хламидии
« Отговор #9 -: Март 11, 2006, 15:11:20 pm »
Цитат на: pgzenga
Старлет, благодаря ти много :!: Приключихме тази седмица с лекарствата, при следващо ходене в Плевен ще пуснем изследвания. Знаете ли дали мога да ползвам направления за тях? И ако ДА, кой ги дава- специалист или лични лекар?


Ами гледам че здравната каса поема IgG, IgA, IgM антитела по 9 лв. на антитяло поема, в същото време обаче лекарите навсякъде твърдят че изследванията за хламидия не се поемат от здравната каса. Все пак звънни и питай лекаря предварително.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
хламидии
« Отговор #10 -: Март 11, 2006, 16:43:30 pm »
На мен личната лекарка ми даде направление за тях. За това ходи да си вземеш направление, трябва да ти издадът, а ако се дърпат си дръж на правата и въобще недей да отстъпваш - поне аз така направих и успях  :lol:
хламидии
« Отговор #11 -: Март 15, 2006, 10:48:45 am »
Blagodarq! Shte govorq s li4nata si lekarka... Razbrana e i ako moje, vinagi bi mi dala napravlenie. Sorry, no v momenta nqmam kirilica.
хламидии
« Отговор #12 -: Март 15, 2006, 15:53:29 pm »
Момичета, един малко глупав въпрос  :oops: , но в отделните лаборатории с различни мерни единици ли работят? На моето изследване пишеше (доколкото си спомням) IgA - че трябва да е до 5 единици , а моето първото изследване показваше 15 ед. и след прием на антибиотик падна на 7, 8 ед.

Всеки край е едно ново начало!
Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
хламидии
« Отговор #13 -: Март 15, 2006, 20:23:23 pm »
Цитат на: alomita
Момичета, един малко глупав въпрос  :oops: , но в отделните лаборатории с различни мерни единици ли работят? На моето изследване пишеше (доколкото си спомням) IgA - че трябва да е до 5 единици , а моето първото изследване показваше 15 ед. и след прием на антибиотик падна на 7, 8 ед.


Да Аломи имат различни референтни стойности, но за единиците специално незнам как стоят нещата. Мисля че това зависи от метода и консумативите с които изследват.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Re: хламидии
« Отговор #14 -: Март 31, 2009, 01:56:53 am »
здравейте и от мен, изследвах хламидия IgA-ELISA и резултата е <1:8 при референтни стойности <1:8- как да го разбирам това :oops: моля ви за коментар
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: хламидии
« Отговор #15 -: Март 31, 2009, 10:16:21 am »
ами като отрицателен ;)
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
Re: хламидии
« Отговор #16 -: Март 31, 2009, 12:11:46 pm »
много ти благодаря, big_eyes! това означава, че нямам никаква инфекция, а трябва ли да изследвам IgG и IgM или не е необходимо, тъй като IgA  е отрицателен.
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: хламидии
« Отговор #17 -: Март 31, 2009, 15:47:22 pm »
аз мисля, че няма смисъл, но ако искаш, за твое успокоение си направи и другите две

Цитат
IgA - остра фаза на инфекцията
IgM - пресен имунен отговор, вдига се след заразяване, след това спада
IgG - стар имунен отговор - високо след преболедуване (лечение) или по време на напреднала инфекция, спада бавно.

ако IgG е положително, то трябва и IgА да е положително, поне според мен. а ако се съмняваш, че множе да си се заразила скоро, изследвай и IgМ

дано и другите момичета се включат с отговор
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
Re: хламидии
« Отговор #18 -: Април 01, 2009, 11:31:13 am »
Здравейте и от мен
на кратко ... след дълго лутане по доктори накрая ми откриха хламидии  osi_12 ... все още не съм ходила при докито да си нося изследванията понеже час имам чак за 16.04.09 г. /след МЦ/...  osi_1 ще ми помогнете ли
                              резултат              референтни стойности
Chlamydia tr. IgG Elisa     17.0 IU/mL       до 9-отр.;9-11 сива зона;над 11 полож.
Chlamydia tr. IgМ Elisa     2.39 АЕ          до 9-отр.;9-11 сива зона;над 11 полож.

Моля Ви помогнете ще откача вече


*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: хламидии
« Отговор #19 -: Април 02, 2009, 10:21:11 am »
nelly26, а IgA? това, което виждам от резултата ти за IgG е, че тази инфекция не е от сега, но пък и не е много високо. това, което можеш да направиш преди да ти дойде часът за доктора е да изследваш и IgA и да направиш антибиограма, за да видиш на какъв антибиотик реагира гадината и да знае док, какво да ти изпише, че при всеки е различно.
недей откача, не си първата минала по тоя път, щес е оправиш  :wink:
успех
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав