0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: хламидии
« Отговор #20 -: Април 02, 2009, 11:33:37 am »
nelly26, а IgA? това, което виждам от резултата ти за IgG е, че тази инфекция не е от сега, но пък и не е много високо. това, което можеш да направиш преди да ти дойде часът за доктора е да изследваш и IgA и да направиш антибиограма, за да видиш на какъв антибиотик реагира гадината и да знае док, какво да ти изпише, че при всеки е различно.
недей откача, не си първата минала по тоя път, щес е оправиш  :wink:
успех
Много ти благодаря за съвета ще си пусна и IgA ... а на приятеля ми са отрицателни IgM и IgG
 :D ... желая на всички приятен ден и изпълнен само с положителни емоции
 :bighug: :bighug: :bighug:


Re: хламидии
« Отговор #21 -: Април 24, 2009, 17:55:03 pm »
Извинявам се ако е питано вече ,но ...
Възможно ли е аз да съм с положитеен резултат от теста за хламидия
а съпругът ми с отрицателен ? И налага ли се и при него някакво лечение или...?
Ето и резултатите  при мен
Chlamydia trachomatis IgG   2.18 (-)   (N<9, Low pos. 9 – 11, Pos.>11)
Chlamydia trachomatis IgМ   9.57 (+)   (N<9, Low pos. 9 – 11, Pos.>11)
и при него
Chlamydia trachomatis IgG    3.09  (N<9, Low pos. 9 – 11, Pos.>11)
Chlamydia trachomatis IgМ    3.11  (N<9, Low pos. 9 – 11, Pos.>11)
Моля за коментар !
*

    4u4uliga

Re: хламидии
« Отговор #22 -: Май 14, 2009, 23:29:58 pm »

zdraveite predi niaklko dni si pusnah hormoni i reshih da pusna i hlamidia-Igg i Igm. Igg e pod normite,no za Igm pi6e polojitelna.predi 2 godini se lekuvah zza hlamidia s klazid i azatril. Vazmojno li e da se obnovila infekziata ili da ne sam ia izlekuvala totalno, lekuvahme se dvamata s partiora mi. A koe e po vajno Igg ili rezultata ot Igm. MOje bi ima okazvashto vlianie sled kato ne stava na6eto bebe. Molia posavetvaite me , shte sam vi bezkraino blagodarna
*

    Milrela

Re: хламидии
« Отговор #23 -: Май 25, 2009, 15:47:37 pm »
Здравейте !!За пръв път правя изследване за хламидия и не знам как се разчита този резултат ,бихте ли ми помогнали :)
предварително благодаря :wink:
Chlamidia Trach. IgA+ IgG *
  Хламидия Trach. - Ig A антитела ЕLISA < 1/8   Титър Отрицателен титър < 1/8,Положителен титър > 1/8
 
 Хламидия Trach. - Ig G антитела ELISA 3 AE   <9.0 отицателен;(9-12 гранична); >12.0 пол.
 
   
 
 
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: хламидии
« Отговор #24 -: Май 27, 2009, 10:55:16 am »
като отрицателен ;)
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: хламидии
« Отговор #25 -: Май 29, 2009, 11:30:51 am »
zdraveite predi niaklko dni si pusnah hormoni i reshih da pusna i hlamidia-Igg i Igm. Igg e pod normite,no za Igm pi6e polojitelna.predi 2 godini se lekuvah zza hlamidia s klazid i azatril. Vazmojno li e da se obnovila infekziata ili da ne sam ia izlekuvala totalno, lekuvahme se dvamata s partiora mi. A koe e po vajno Igg ili rezultata ot Igm. MOje bi ima okazvashto vlianie sled kato ne stava na6eto bebe. Molia posavetvaite me , shte sam vi bezkraino blagodarna
Да не е обратното? Aко не е, смени лабораторията - тези резултати са почти невъзможни, след като преди 2 години си я имала. Сама ли си ги назначи тези изследвания? Пусни IgA.

Затова, че не става бебето може да има много причини. Не сте ли правили изследвания, за да търсите проблема?

Моля пиши на кирилица.



Б.
« Последна редакция: Май 29, 2009, 11:39:02 am от Bobbie »


  
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: хламидии
« Отговор #26 -: Май 29, 2009, 15:22:17 pm »

zdraveite predi niaklko dni si pusnah hormoni i reshih da pusna i hlamidia-Igg i Igm. Igg e pod normite,no za Igm pi6e polojitelna.predi 2 godini se lekuvah zza hlamidia s klazid i azatril. Vazmojno li e da se obnovila infekziata ili da ne sam ia izlekuvala totalno, lekuvahme se dvamata s partiora mi. A koe e po vajno Igg ili rezultata ot Igm. MOje bi ima okazvashto vlianie sled kato ne stava na6eto bebe. Molia posavetvaite me , shte sam vi bezkraino blagodarna

А преди две години след лечението пускахте ли контрола за да видите резултата от лечението? Да по принцип е възможно да не сте се доизлекували, както е възможно и повторно заразяване. Излекуването и преболедуването веднъж на хламидия не означава имунитет за цял живот, възможно е повторно заразяване или възобновяване на инфекцията. Иначе ако има поражения от самата бактерия от преди 2 години е възможно те да са причината но това може да се разбере първо с адекватно мнение и евентуално лечение от специалист сега и след това последваща цветна снимка за да се изключи евентуален проблем с проходимостта на маточните тръби. Съвета ми е да посетиш лекар и то добър лекар, на когото имаш доверие, професионалист а не квартален гинеколог. Успех!!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!