0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Кариотип -цени
« -: Февруари 09, 2009, 20:59:42 pm »
Моля ако някой е правил скоро кариотип на двамата партньори в Майчин Дом-София моля да ми пише какви са цените.Благодаря предварително :D
*
Re: Кариотип -цени
« Отговор #1 -: Февруари 09, 2009, 22:34:29 pm »
Незнам как е за двамата партньори, но мога да ти кажа за 1-струва 130 лева
*
Re: Кариотип -цени
« Отговор #2 -: Февруари 10, 2009, 08:44:04 am »
Моля ако някой е правил скоро кариотип на двамата партньори в Майчин Дом-София моля да ми пише какви са цените.Благодаря предварително :D
На 6-ия етаж там, катедра генетика, изследванията са безплатни!
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Кариотип -цени
« Отговор #3 -: Февруари 10, 2009, 10:39:47 am »
Как се процедира, за да ти направят безплатно изследването-направление ли трябва или какво? Аз ходих на 6 етаж обаче ме бяха насочили към доктор който се оказа в педиатрията и толкоз, платих си там.Би ли споделила малко повече.Благодаря
Re: Кариотип -цени
« Отговор #4 -: Февруари 10, 2009, 10:48:37 am »
http://www.maichindom.com/bg/laboratories/view/6/
Ето това намерих,но когато се обадих ми казаха че на четиринадесети етаж,след консултация с лекар се назначават изследвания.
« Последна редакция: Февруари 02, 2013, 23:50:20 pm от alia_alia »
<a
*
Re: Кариотип -цени
« Отговор #5 -: Февруари 10, 2009, 11:20:50 am »
Значи, момичета, не за първи път пиша, че на 6 етаж в Майчин дом, към Катедра Медицинска генетика, се прави кариотип/цитогенетично изследване/хромозомен анализ (и трите термини са верни и изследването е едно и също). Лично ние с мъжа ми ходихме октомври. Отидохме без направление, само с устно "нареждане" от лекаря ни. Няма да е лошо по принцип да носите от онези "направления" от обикновена вестникарска хартия, бели, със зелени линии, които са без стойност, но не е проблем да сте дори и без тях.
Изследването е безплатно, защото е към Катедрата на Университета. На място се попълва само декларация за съгласие, че ще ти правят изследането. Отивате нахранени, двамата, приемат до 12.30 ч., но е по-добре по-раничко, след 9.00 ч..
Кабинетът, ако не се лъжа е 660, но може да бъркам, не помня вече. Като вземете асансьора до 6ти етаж, влизате в този коридор от четирите, на който има табела Медицинска Генетика, вървите почти до дъното му. Една от последните врати в ляво, е тази която ви трябва. Мисля, че имаше табелка "асистенти". Можете да потърсите д-р Бечева, на мен лично тя много ми съдейства, а въобще не се познавахме!
На 14 етаж изследванията са към друг генетик, мисля че цената им на човек са около 120-130 лв. Това за генетика-педиатър също го има, но и там ще е платено.

Общо взето настоявайте и търсете Катедрата Медицинска Генетика, иначе всеки ще ви привлече/упъти там където се искат пари...

Прилагам връзка: http://www.kmg.medfac-sofia.eu/kontakti.html

Изтривам телефона, тъй като е личен GSM, а не официално обявен телефон на клиника (в случая Катедра Медицинска Генетика). Ако някой се интересува - давай го на лични.
Мод


Имайте предвид през лятото, заради повече пациенти от колкото могат да поемат, правеха списъци за 2 месеца напред. ПРез октомври нямаше такъв проблем. Сега, знае ли човек...
Изследванията стават най-рано след 3 седмици.

Това е, с което мога да помогна!
Дано съм ви била полезна!
Успех на всички!
« Последна редакция: Февруари 10, 2009, 13:50:26 pm от Tarja »
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Кариотип -цени
« Отговор #6 -: Февруари 10, 2009, 11:55:17 am »
Много ти благодаря!!!
Зписах си час,всичко както си го написала е точно и кабинета :)също.
<a
*
Re: Кариотип -цени
« Отговор #7 -: Февруари 10, 2009, 12:03:42 pm »
Много ти благодаря Огняна, записах всичко и ако се наложи за другия ще ползвам това което си написала. Тих бяс ме хвана, защото дадох 130лева току миналата седмица, ама като не се сетих да се допитам , нека ми е. :thankyousign:
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Кариотип -цени
« Отговор #8 -: Февруари 10, 2009, 13:06:11 pm »
ognyana много ти благодаря.Ние днес ходихме с мъжа ми на 14ет. и като ни казаха по 110лв.на човек си тръгнахме и добрече така направихме.Утре пак сме там този път на 6ет.Оги още веднъж  :thankyousign:
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Кариотип -цени
« Отговор #9 -: Февруари 10, 2009, 13:37:33 pm »
Току що се обадих да попитам БЕЗПЛАТНИ СА :D Огнянче имаш голяма черпня от мене да знаеш мила да си жива и здава и само щастие ти жлая  :youwoman: :balk_21:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Кариотип -цени
« Отговор #10 -: Февруари 10, 2009, 16:55:06 pm »
сори за спама,ама ognyana е злато човек :bighug:!!!


*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Кариотип -цени
« Отговор #11 -: Февруари 10, 2009, 16:57:05 pm »
сори за спама,ама ognyana е злато човек :bighug:!!!
Така е. И на мен тя ми спести малко парички, защото ме насочи към Майчин дом. Безплатни са.
*
Re: Кариотип -цени
« Отговор #12 -: Февруари 10, 2009, 19:59:06 pm »
Ама момичета, горят ми ушите  :oops: Не така! За нищо! Не се знае утре вие за какво ще ми помогнете... Нали това е целта на форума...

А колкото до бесовете - и мен постоянно ме тресат едни такива тихи бесове, и затова, и за разни други неща, но темата за етиката е безпределна у нас! :x

Успех на всички!
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Кариотип -цени
« Отговор #13 -: Февруари 13, 2009, 20:40:53 pm »
Здравейте! И аз преди 3 дена ходих с моята половинка и направихме консултация с проф.Кременски и ни назначи изследвания,едното от които точно е кариотип и го направихме на 6 етаж и е безплатно точно както е обяснено по-горе!  :balk_103:

*
Re: Кариотип -цени
« Отговор #14 -: Февруари 13, 2009, 23:02:32 pm »
Момичета имам няколко въпроса.Тъй като не съм от столицата и ще се наложи да пътувам, та гледам да си организарам задачките.Някой може ли да ми каже,като звъннеш в катедрата, приблезително за след колко дни ще ти запишат час? И още нещо-тел.който е даден в сайта, за записване на час ще ми свърши ли работа?Ако не, то моля някой да ми прати тел. на лични.И има ли значение при кой ще запишеш час?Малко повече станаха въпросите :oops:.Благодаря предварително! :P
Re: Кариотип -цени
« Отговор #15 -: Февруари 14, 2009, 14:03:17 pm »
При проф.Кременски ми казаха,че приемат без часове,но ако искаш за всеки случай се обади!

*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Кариотип -цени
« Отговор #16 -: Март 02, 2009, 10:07:27 am »
Имам един може би глупав въпрос :oops:на 06.03 имаме час за изследване на Кариотип,но се налага от днес да пием антибиотик,дали това има значение?Ако въпросът ми не е на място моля да ме извините.
Re: Кариотип -цени
« Отговор #17 -: Март 02, 2009, 10:27:13 am »
Имам един може би глупав въпрос :oops:на 06.03 имаме час за изследване на Кариотип,но се налага от днес да пием антибиотик,дали това има значение?Ако въпросът ми не е на място моля да ме извините.
Изследването на Кариотип е генетично изследване свързано с броя и формата на хромозомите, които са постоянна величина и не се повлияват от лекарства.
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Кариотип -цени
« Отговор #18 -: Март 02, 2009, 10:50:16 am »
Имам един може би глупав въпрос :oops:на 06.03 имаме час за изследване на Кариотип,но се налага от днес да пием антибиотик,дали това има значение?Ако въпросът ми не е на място моля да ме извините.
Изследването на Кариотип е генетично изследване свързано с броя и формата на хромозомите, които са постоянна величина и не се повлияват от лекарства.
Много ти благодаря и аз така си мислех,но за всеки случай реших да питам. :thankyousign:
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Кариотип -цени
« Отговор #19 -: Януари 25, 2010, 22:20:14 pm »
Темата е стара, но ще си позволя да направя едно уточнение

Имам един може би глупав въпрос :oops:на 06.03 имаме час за изследване на Кариотип,но се налага от днес да пием антибиотик,дали това има значение?Ако въпросът ми не е на място моля да ме извините.
Изследването на Кариотип е генетично изследване свързано с броя и формата на хромозомите, които са постоянна величина и не се повлияват от лекарства.
Като си записах час за кариотип ме предупредиха да не пием АБ поне 2 седмици преди изследването. Влияели на резултата. Чудно ми е как става, но така ми казаха.