0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Кариотип -цени
« Отговор #60 -: Юли 29, 2014, 16:00:10 pm »
Garden, преди няколко месеца правих изследване за кариотип със съпруга ми. Проф. Кременски ни насочи към доктор Въжарова, която работи в клиника Малинов. Цената беше 220 лв. за двамата и резултата излезе след 2-3 седмици.
Re: Кариотип -цени
« Отговор #61 -: Юли 29, 2014, 16:04:47 pm »
Благодаря, Catcat. 220 е цената на човек или общо за двамата?
Re: Кариотип -цени
« Отговор #62 -: Юли 29, 2014, 17:21:24 pm »
За двамата беше. Пожелавам ти успех  :goodluck:
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Кариотип -цени
« Отговор #63 -: Септември 05, 2014, 06:09:33 am »
Здравейте, момичета! Предстои ми да правя генетични изследвания в клиника "Надежда". Предполагам, че ще ни изпишат кариотип и за двамата - той доколкото разбирам е 150 лв. на човек...Така ли е? И още нещо - знаете ли цената на генетични тромбофилии, които се правят само на жената?
Благодаря предварително и желая хубава и слънчева поне в душата сутрин!


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Re: Кариотип -цени
« Отговор #64 -: Март 30, 2015, 14:05:54 pm »
Здравейте,искам да Ви попитам съкратено ПИД какво значи най вероятно съм го чела,но сега не мога да се сетя.И другият ми въпрос Кариотип изследване кога се прави, когато има настъпила бременност и не се стига до край ли.Защото ние се опиваме 6 г.То не бяха инсеминации -4 бр. без успех,1 -ин витро ,но не се стигна до трансфер защото е спряло развитието.И вече си мисля,че имаме не сходство не сме правили Генетични.При мъж ми има  заключение от разширената спермограма правена края на Февруари тази година.Заключение: Астензооспермия Хиповолемия ,и по Крюгер заключение :Занижена оплодителна спсобност.Та може ли малко повече информация  да ли да си правим Кариотип  и Генетични .Аз от първият  си брак имам син  лятото да ми е жив и здрав ще стане на 16 г. нормално заченат и износен.Благодря предварително!
Re: Кариотип -цени
« Отговор #65 -: Март 30, 2015, 14:48:37 pm »
ПИД=предимплантационна диагностика
*
Re: Кариотип -цени
« Отговор #66 -: Май 14, 2019, 13:56:11 pm »
Здравейте. За всички, които се налага да си правят криотип, и са се надявали на безплатно изследване в Майчин Дом, София- за момента не е възможно. Ето последната информация , надявам се съм била полезна на някого, успех на всички.

---------- Forwarded message ---------
From: Нац.Генет. Лаборатория <ngl@abv.bg>
Date: Tue, May 14, 2019 at 11:45 AM
Subject: кариотип

Здравейте г-жо ,
относно кариотипа информацията е стара. Това изследване в момента не се предлага от генетичните лаборатории в Майчин дом. Ако се осигурят реактиви през Министерство на Здравеопазването е възможно отново да го извършваме, но няма да е по- рано от октомври тази година. В момента насочваме желаещите към педиатричната болница на Александровска, клиника Малинов, лаборатория Геника или болница Щерев.
проф. Савов

Национална генетична лаборатория
СБАЛАГ "Майчин дом" ЕАД
ул "Здраве" 2
София 1431
тел. 02/9172 468, 02/9172 469
http://genetika.maichindom.com
*
Re: Кариотип -цени
« Отговор #67 -: Август 05, 2019, 21:39:39 pm »
Някой знае ли защо Надежда препоръчват пациентите да са закусили половин-един час преди изследване на кариотип? Какво значение има това при генетично изследване?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Кариотип -цени
« Отговор #68 -: Август 05, 2019, 22:26:02 pm »
Това е стандартната препоръка преди цитогенетичен анализ. Целта е да има повече лимфоцити, от които се прави клетъчната култура за изследването, а повече лимфоцити в кръвта има около 30-45 минути след хранене.

Кариотип се прави срещу заплащане и в нашата генетична лаборатория в МУ Пловдив.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Кариотип -цени
« Отговор #69 -: Август 06, 2019, 11:59:51 am »
Благодаря за пояснението, Мели! Изследването ще го правим в Истанбул. Понеже ще е в деня на пункцията, възникна този казус с отиването на гладно и жадно заради упойката и изискването да сме закусили. Доколкото знам, ако се направи след пункция и след хапване съответно, медикаментите (упойка, антибиотик, антихистамин), не би трябвало да окажат влияние на изследването?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Кариотип -цени
« Отговор #70 -: Август 06, 2019, 16:13:56 pm »
В такъв случай попитай колегите в Турция как процедират, за да ти дадат ясни указания. И успех! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу