0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #40 -: Юли 24, 2009, 02:09:06 am »
според мен няма какво чак толкова да те притеснява, добре че се открива проблем, за да знаеш с какво се бориш
първо препоръчвам да го направите още веднъж и ако пак е над нормите да обсъдите с андролог прием на лекарства, с които да го вкарат в ритъм
иначе повишения пролактин определено влияе върху сперматогенезата, точно както и върху овулацията при жените
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #41 -: Септември 04, 2009, 21:15:18 pm »
                      ЗДР.,Кой андролог посетихте и какво ви предложи?И ние сме със азооспермия.
« Последна редакция: Септември 04, 2009, 21:17:05 pm от inna_ »
*
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #42 -: Септември 04, 2009, 22:22:49 pm »
 Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #33 -: Юли 11, 2009, 22:50:51 pm »   

--------------------------------------------------------------------------------
Мъжът ми е с диагноза азооспермия и с показатели:

FSH                  39.46   mIU/ml
Testosteron          2.47   ng/ml
free Testosteron     0.139  nmol/L

След биопсията пуснахме инхибин Б и чакаме резултата.
Имам чувството, че скоро ще видим края на задънената улица   



        Изв.ме но какъв беше резултатът след биопсията?Откриха ли се сперматозоиди годни за икси?
« Последна редакция: Септември 04, 2009, 22:58:42 pm от inna_ »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #43 -: Септември 04, 2009, 23:23:34 pm »
inna_ с бутона можеш да редактираш поста си до два часа след публиковането му, моля ползвай тази опция в бъдеще
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #44 -: Септември 07, 2009, 09:28:31 am »
ина, аз знам само за д-р Кацаров и д-р Бъчваров, от София са и двамата;
вие сте правили биопсия - какъв е резултатът?
какво ви посъветваха?

успех!!!
*
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #45 -: Септември 11, 2009, 12:44:15 pm »
Инна, за да не се повтарям виж моля те дневника ми. Там всичко съм описала! :)
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #46 -: Декември 10, 2009, 13:44:08 pm »
Мъжът ми има диагноза тератозооспермия, индекс по Крюгер 4%. Започнахме лечение на микоплазма, пие витамини и минерали, яде бърканица с мед, пие чай от бабини зъби и магарешки бодил, много лека форма на варикоцеле и ето ето я следващата стъпка:
Ендокринолог, назначи мъжа ми да си изследва следните хормони - ето и резултатите:
Testosteron: 5,09 ng/ml (2,41-8,27)
TSH: 5,62 ulU/ml (0,49-4,67)
LH: 1,89 uiU/ml (2-12)
FSH: 5,80 ulU/ml (1-8)
Prolactin: 10,36 ng/ml (1,61-18,77)
DHEA-S: 7,0 (2,17-5,19)
Ако някой може да ги коментира ще съм благодарна!!!
« Последна редакция: Декември 10, 2009, 13:47:29 pm от Mary Angel »