0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #20 -: Февруари 19, 2009, 09:32:45 am »
Следващата седмица сме на андролог,ще видим той какво мисли. Благодаря за съветите!
 :thankyousign: :thankyousign:
Нали сте от Шумен!Отиваш при личния с тези резултати да ти даде направление за ендокринолог,в Шумен,или където искате,защото направлението важи за цялата страна,само д-ра трябва да работи със ЗК.Аз ходя при Дойчинов от Шумен,или Христозов от Варна,или Тодорова в Плевен.Но мисля че Дойчинов ще ви помогне,ако не е в неговата компетенция ще ви препрати до Варна.
Ако има нещо др.питай!
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #21 -: Февруари 19, 2009, 10:28:28 am »
Ок.Благодаря-тези дни ще вземем направление.
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #22 -: Февруари 19, 2009, 13:36:55 pm »
Партньора ми има проблем- какво да направим? моля, насочете ме!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #23 -: Февруари 19, 2009, 13:44:27 pm »
ами ако не споделиш какъв е проблема, как точно очакваш да помогнем  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #24 -: Февруари 19, 2009, 13:48:29 pm »
Момичета, дайте добра лаборатория за спермограма и добър андролог! Моля!както и съвет за стъпките:)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #25 -: Февруари 19, 2009, 14:07:51 pm »
е, поне кажи от къде си
спермограма,консултация с уролог, хормонални изследвания, МБ изследвания, имунологични и генетични- зависи какъв точно е проблема
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Alii

Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #26 -: Февруари 19, 2009, 16:43:49 pm »
Здравейте, момичета, имам един въпрос - за мъжете има ли значение кога се изследват хормоните, може ли всичко наведнъж? Не виждам причина да не може, но знам ли  :oops:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #27 -: Февруари 19, 2009, 17:06:02 pm »
не, няма значение кога
само да е гладен и да не е пил кафе
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #28 -: Февруари 19, 2009, 17:20:09 pm »
Мерси SFR :)
Пожелавам ти успех голяяям и много радост в къщи!

Лека :)


*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #29 -: Април 15, 2009, 13:11:39 pm »
не, няма значение кога
само да е гладен и да не е пил кафе


извинявам се, но на нас ни казаха, че няма проблем да се яде, да се пие кафе и пр.

как точно влияе кафето върху резултатите от хормоните?
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #30 -: Април 15, 2009, 22:00:42 pm »
Ами зависи кои хормони изследвате.  :D За половите няма отношение кафето, но обикновено те се изследват в комбинация с тиреоидни хормони, а за последните е важно да не се пие кафе. За храната не съм 100% сигурна, но мисля, че не влияе.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #31 -: Април 16, 2009, 01:02:12 am »
ами за пролактина е по-добре да е на гладно, предполагам ще изследват всичко на веднъж за това казах на гладно и да не е пил кафе
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #32 -: Април 16, 2009, 12:17:37 pm »
благодаря ви;
а къде да направим изследванията кариограма и микроделеции на У хромозомана;
от интернет видях, че при Щерев ги правят, а някъде четох и в майчин дом;

а аз питам, защото както СГ, така и тези изследвания трабва да бъдат направени от съответен специалист;

а за кафето попитах, защото ние изследвахме FSH, LH, free testosterone, Prolactin;
докторът, който ни прати на хормонални каза, че не е нужно да е гладен, жаден и пр.;
алкохолът също не влияел, както и настинки, прием на лекарства и пр.;
затова ви питам;
*
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #33 -: Юли 11, 2009, 22:50:51 pm »
Мъжът ми е с диагноза азооспермия и с показатели:

FSH                  39.46   mIU/ml
Testosteron          2.47   ng/ml
free Testosteron     0.139  nmol/L

След биопсията пуснахме инхибин Б и чакаме резултата.
Имам чувството, че скоро ще видим края на задънената улица :balk_136: :balk_159: :balk_145:

« Последна редакция: Юли 11, 2009, 22:55:41 pm от Lucky »
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #34 -: Юли 14, 2009, 09:30:27 am »
Здравейте,искам да питам запознатите-за изсл.на пролактина при мъже същите ли са изискванията като при нас?

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #35 -: Юли 14, 2009, 09:48:39 am »
да се изследва на гладно е изискването и да почива преди да му се вземе кръв, не да е директно от вратата за краката дето се казва  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #36 -: Юли 14, 2009, 13:17:46 pm »
Благодаря ,Мини.Май и ние сами ще си назначим хормоналните,че до сега никой не ни е назначавал хормон.на него.Пие си добавките ,добре се повлиява от тях но кано количество сме на 1мл.и това не се променя,инъче общия брой преди 1 год.беше 6 млн.сега е 19млн.,само като пример го давам.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #37 -: Юли 14, 2009, 16:59:13 pm »
на колко дена въздържание правите спермограма
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #38 -: Юли 15, 2009, 09:01:20 am »
на колко дена въздържание правите спермограма

На 4.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #39 -: Юли 22, 2009, 21:20:16 pm »
Здравейте,искам да питам как повишения пролактин влияе на мъжете.Ето резултатите от хормон.изсл.на мъжът ми,моля за съвет,че кой знае кога ще има час за ендокриноложката,ще откача до тогава.
ЛХ-3.84 реф.ст-ст 2.8-6.8
ФСХ-8.25 реф.ст-ст 1.3-11.8
Пролактин-1274 реф.ст-ст 86-390
Тестостерон-5.47 реф.ст-ст 2.8-8
Виждам че другите са в норма,но тоя пролактин страшно ме притеснява.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"