0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Хормонални изследвания при мъжа
« -: Февруари 09, 2009, 19:18:53 pm »
 Положението със спермограмата на мъжа ми става все по - трагично и това сериозно ме плаши.  Към Астенотератозооспермията наскоро добавихме и Хипоспермия - намален обем на еякулата (< 2 мл.)
 Той си пие чайовете , яде бърканицата с мед, пие л- карнитин, вит. Цетебе , Спимен, Калмацин, вит. Е ,Оксибор Форте...
Обема на еякулата от ден на ден става сякаш все по - малък.
Преди около година го преглежда д-р Кацаров и не откри никакъв проблем.
 Досега не са го карали да прави хормонални изследвания , а си мисля , че проблема може да бъде такъв. Когато съм питала за тези изследвания са ми отговаряли , че няма нужда. Мъжа ми тази  седмица ще пуска нова разширена спермограма , SDI тест , микробиология.
 Та , конкретно :
Има ли мъже , при които проблемът със спермограмата се е оказал хормонален ?
 Лесно ли се корикират нещата?
« Последна редакция: Февруари 09, 2009, 20:26:38 pm от fatalwoman »
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #1 -: Февруари 09, 2009, 19:55:57 pm »
Определено може проблемът да е на хормонална основа. Пуснете ФСХ; тестостерон и за друго не се сещам засега. Това, което пишеш е наистина странно при положение, че не е диагностициран проблем, а той си пие добавките osi_10

Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #2 -: Февруари 11, 2009, 13:57:11 pm »
А защо непрекъснато пускате този SDI тест? Скъп е, а нищо конкретно не показва - какво като попадне примерно в групата със среден оплодителен потенциал? Не е гаранция, че ще се получи забременяване, нито е пречка да се правят опити.
Според мен сте пропуснали елементарни изследвания като тези на хормоните, а ходите да си давате парите за скъпоструващи тестове.

Кокретно на моя мъж му бяха назначени първо от д-р Кацаров да изследва тестостерон, ФСХ и ЛХ (това беше в момент, в който заключението на спермограмата ни беше азооспермия след тъпото лечение с Харвест). След това от доц. Орбецова имаше назначени още пролактин, ТСХ, естрадиол, кръвна захар и инсулин, кортизол, ДХЕА-С, а също така и антитела срещу щитовидната жлеза. Освен това помня, че някои от хормоните ги правеше три пъти през деня и след някакво обременяване мисля че беше, но съм забравила точната схема (доц. Орбецова го беше приела в клиниката и там му ги правеха). Дано не съм пропуснала нещо.
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #3 -: Февруари 11, 2009, 17:51:41 pm »
А защо непрекъснато пускате този SDI тест? Скъп е, а нищо конкретно не показва - какво като попадне примерно в групата със среден оплодителен потенциал? Не е гаранция, че ще се получи забременяване, нито е пречка да се правят опити.
Според мен сте пропуснали елементарни изследвания като тези на хормоните, а ходите да си давате парите за скъпоструващи тестове.
SDI - теста е заради това , че през март започваме ИКСИ.
Съгласна съм , че най - вероятно сме пропуснали елементарните изследвания като хормоните. Точно заради това искам мъжа ми да направи такива , но е трудно да го убедя , че са ни необходими , при условие , че лекар е казал , че няма нужда от тях...
 Относно Харвеста - беше му предписан за 6 месеца заедно с други добавки и аз на петия вече бях бременна. За съжаление се оказа миссед , заради имунологични и генетични отклонения при мен , за които разбрахме след това.
 При вас хормоналното лечение даде ли резултат - подобрение в спермограмата , бременност ?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #4 -: Февруари 11, 2009, 22:34:53 pm »
а защо не посетите отново уролог, това с намаления обем е най-често при проблем с простатата- изследвана ли е /ехография, простатен секрет/
и пуснете хормонални изследвания, не се знае зад кой храст е зайчето
успех
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #5 -: Февруари 14, 2009, 17:16:39 pm »
А защо непрекъснато пускате този SDI тест? Скъп е, а нищо конкретно не показва - какво като попадне примерно в групата със среден оплодителен потенциал? Не е гаранция, че ще се получи забременяване, нито е пречка да се правят опити.
Според мен сте пропуснали елементарни изследвания като тези на хормоните, а ходите да си давате парите за скъпоструващи тестове.

Кокретно на моя мъж му бяха назначени първо от д-р Кацаров да изследва тестостерон, ФСХ и ЛХ (това беше в момент, в който заключението на спермограмата ни беше азооспермия след тъпото лечение с Харвест). След това от доц. Орбецова имаше назначени още пролактин, ТСХ, естрадиол, кръвна захар и инсулин, кортизол, ДХЕА-С, а също така и антитела срещу щитовидната жлеза. Освен това помня, че някои от хормоните ги правеше три пъти през деня и след някакво обременяване мисля че беше, но съм забравила точната схема (доц. Орбецова го беше приела в клиниката и там му ги правеха). Дано не съм пропуснала нещо.
Мацки,и аз искам да попитам тук,за да не пускам нова тема.На мъжът ми не са му пускани хормони с изключение на кр.захар,че му е проблемна.
Може да ви прозвучи смешно,но мен ме притеснява че от известно време гърбът му започна много да се окосмява по раменете и плешките 8O,а тои беше с хубава кожа и глъдичък :wink:да не би тестостерона или някой др хормон да не е в норми.Съдейки по това ,че пр ПКЯ с висок тектостерон има завишено окосмяване си правя тези изводи,но това може да не важи при мъжете.Ако кажа на личния има се хили като ряпа,та реших да питам вас.Може да сте се сблъсквали с такъв проблем.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #6 -: Февруари 17, 2009, 14:49:11 pm »
Ами може да му пуснете едни хормони ако толкова се чудиш и ти се вижда старнно. Но от друга страна да не го стресираш само човека ако няма други симптоми. И все пак ако обясните на личния със сериозен тон за окосмяването, едва ли ще ви се смее.

*
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #7 -: Февруари 17, 2009, 17:03:26 pm »
Аз съм имал подобни проблеми (още ги имам но правихме ин витро с ICSI).
Направиха ми изследвания на няколко хормона: тестостерон, LH, FSH и пролактин.
Това според мен е минимално необходимия брой (репродуктивни) хормони които трябва да се изследват, за да може да се стигне до някакво заключение, ако има отклонения от нормите.
На мен тестостеронът ми беше в долната граница - занижен, макар и в референтите граници.
*
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #8 -: Февруари 17, 2009, 18:05:03 pm »
SFR, дръж ни в течение как вървят нещата при теб. Много ще съм благодарна.

Хубав ден


*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #9 -: Февруари 17, 2009, 18:19:45 pm »
Ниският тестостерон не може да е причина за повишено окосмяване.

*
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #10 -: Февруари 17, 2009, 22:32:32 pm »
Раши, просто искам да кажа че съм станал почти "професор" по темата.
В момента нямам достатъчно средства да се изследвам но смятам да го направя.
В крайна сметка стигнахме до ICSI, направихме два опита и втория беше успешен.
Надявам се това да внесе малко оптимизъм за всички които се надяват на успех.
Проблемът обаче си остава в мен и се надявам да го открия скоро. Ако науча повече
информация за себе си ще я споделя.
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #11 -: Февруари 18, 2009, 11:12:11 am »
 :balk_172:Здравейте! Знаете ли дали може да се понижи нивото на ФСХ-сега е 20.12,(при реф.стойност 1.5-12.4).Тестостерона му е в норма - 6.84 (при реф.стойност 2.8-8.0?
 :balk_186:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #12 -: Февруари 18, 2009, 13:41:54 pm »
обърнете се към ендокринолог за този проблем
ако напишеш от къде сте може да ви препоръчаме подходящ такъв
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #13 -: Февруари 18, 2009, 17:02:19 pm »
Благодаря! От Шумен сме. Предполагам,че най-близо ни е Варна.
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #14 -: Февруари 18, 2009, 17:18:18 pm »
Благодаря! От Шумен сме. Предполагам,че най-близо ни е Варна.
Здравей,при Дойчинов ходихте ли?
Какви са последствията от това високо ФСХ при него?
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #15 -: Февруари 18, 2009, 18:14:16 pm »
 :oops: Не,не сме. В кой град работи? Хормоналните изследвания са от миналата седмица. След като андролога отсече : "Донор!",следващата седмица сме на консултация пак в София,но при друг андролог.И двамата са известни имена,не става въпрос за случайна диагноза,която е азооспермия.  Не съм човек,който се спира пред първото не! Искам да проверя възможните варианти. Но не са ни пращали при ендокринолог :balk_172:.Благодаря ви!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #16 -: Февруари 18, 2009, 22:09:07 pm »
сподели кои други хормони изследвахте и стойности, моля
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #17 -: Февруари 18, 2009, 22:36:03 pm »
Само ФСХ,ЛХ и Тестостерон.
                 
LH      mIU/ml      11.5      реф.гр. 1.7-8.6 за мъже
 
FSH    mIU/ml       20.12     реф.гр.1.5-12.4 за мъже
 
Testosteron  ng/ml  6.84      реф.гр. 2.8-8.0 за мъже
 :balk_172:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #18 -: Февруари 18, 2009, 22:57:23 pm »
определено сте за ендокринолог и ЛХ е над нормата
но трябва и още хормони да пуснете, пролактин, инхибин, хормони на щитовидната, свободен тестостерон
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #19 -: Февруари 18, 2009, 23:04:27 pm »
Следващата седмица сме на андролог,ще видим той какво мисли. Благодаря за съветите!
 :thankyousign: :thankyousign:
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #20 -: Февруари 19, 2009, 09:32:45 am »
Следващата седмица сме на андролог,ще видим той какво мисли. Благодаря за съветите!
 :thankyousign: :thankyousign:
Нали сте от Шумен!Отиваш при личния с тези резултати да ти даде направление за ендокринолог,в Шумен,или където искате,защото направлението важи за цялата страна,само д-ра трябва да работи със ЗК.Аз ходя при Дойчинов от Шумен,или Христозов от Варна,или Тодорова в Плевен.Но мисля че Дойчинов ще ви помогне,ако не е в неговата компетенция ще ви препрати до Варна.
Ако има нещо др.питай!
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #21 -: Февруари 19, 2009, 10:28:28 am »
Ок.Благодаря-тези дни ще вземем направление.
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #22 -: Февруари 19, 2009, 13:36:55 pm »
Партньора ми има проблем- какво да направим? моля, насочете ме!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #23 -: Февруари 19, 2009, 13:44:27 pm »
ами ако не споделиш какъв е проблема, как точно очакваш да помогнем  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #24 -: Февруари 19, 2009, 13:48:29 pm »
Момичета, дайте добра лаборатория за спермограма и добър андролог! Моля!както и съвет за стъпките:)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #25 -: Февруари 19, 2009, 14:07:51 pm »
е, поне кажи от къде си
спермограма,консултация с уролог, хормонални изследвания, МБ изследвания, имунологични и генетични- зависи какъв точно е проблема
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Alii

Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #26 -: Февруари 19, 2009, 16:43:49 pm »
Здравейте, момичета, имам един въпрос - за мъжете има ли значение кога се изследват хормоните, може ли всичко наведнъж? Не виждам причина да не може, но знам ли  :oops:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #27 -: Февруари 19, 2009, 17:06:02 pm »
не, няма значение кога
само да е гладен и да не е пил кафе
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #28 -: Февруари 19, 2009, 17:20:09 pm »
Мерси SFR :)
Пожелавам ти успех голяяям и много радост в къщи!

Лека :)


*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #29 -: Април 15, 2009, 13:11:39 pm »
не, няма значение кога
само да е гладен и да не е пил кафе


извинявам се, но на нас ни казаха, че няма проблем да се яде, да се пие кафе и пр.

как точно влияе кафето върху резултатите от хормоните?
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #30 -: Април 15, 2009, 22:00:42 pm »
Ами зависи кои хормони изследвате.  :D За половите няма отношение кафето, но обикновено те се изследват в комбинация с тиреоидни хормони, а за последните е важно да не се пие кафе. За храната не съм 100% сигурна, но мисля, че не влияе.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #31 -: Април 16, 2009, 01:02:12 am »
ами за пролактина е по-добре да е на гладно, предполагам ще изследват всичко на веднъж за това казах на гладно и да не е пил кафе
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #32 -: Април 16, 2009, 12:17:37 pm »
благодаря ви;
а къде да направим изследванията кариограма и микроделеции на У хромозомана;
от интернет видях, че при Щерев ги правят, а някъде четох и в майчин дом;

а аз питам, защото както СГ, така и тези изследвания трабва да бъдат направени от съответен специалист;

а за кафето попитах, защото ние изследвахме FSH, LH, free testosterone, Prolactin;
докторът, който ни прати на хормонални каза, че не е нужно да е гладен, жаден и пр.;
алкохолът също не влияел, както и настинки, прием на лекарства и пр.;
затова ви питам;
*
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #33 -: Юли 11, 2009, 22:50:51 pm »
Мъжът ми е с диагноза азооспермия и с показатели:

FSH                  39.46   mIU/ml
Testosteron          2.47   ng/ml
free Testosteron     0.139  nmol/L

След биопсията пуснахме инхибин Б и чакаме резултата.
Имам чувството, че скоро ще видим края на задънената улица :balk_136: :balk_159: :balk_145:

« Последна редакция: Юли 11, 2009, 22:55:41 pm от Lucky »
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #34 -: Юли 14, 2009, 09:30:27 am »
Здравейте,искам да питам запознатите-за изсл.на пролактина при мъже същите ли са изискванията като при нас?

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #35 -: Юли 14, 2009, 09:48:39 am »
да се изследва на гладно е изискването и да почива преди да му се вземе кръв, не да е директно от вратата за краката дето се казва  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #36 -: Юли 14, 2009, 13:17:46 pm »
Благодаря ,Мини.Май и ние сами ще си назначим хормоналните,че до сега никой не ни е назначавал хормон.на него.Пие си добавките ,добре се повлиява от тях но кано количество сме на 1мл.и това не се променя,инъче общия брой преди 1 год.беше 6 млн.сега е 19млн.,само като пример го давам.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #37 -: Юли 14, 2009, 16:59:13 pm »
на колко дена въздържание правите спермограма
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #38 -: Юли 15, 2009, 09:01:20 am »
на колко дена въздържание правите спермограма

На 4.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #39 -: Юли 22, 2009, 21:20:16 pm »
Здравейте,искам да питам как повишения пролактин влияе на мъжете.Ето резултатите от хормон.изсл.на мъжът ми,моля за съвет,че кой знае кога ще има час за ендокриноложката,ще откача до тогава.
ЛХ-3.84 реф.ст-ст 2.8-6.8
ФСХ-8.25 реф.ст-ст 1.3-11.8
Пролактин-1274 реф.ст-ст 86-390
Тестостерон-5.47 реф.ст-ст 2.8-8
Виждам че другите са в норма,но тоя пролактин страшно ме притеснява.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #40 -: Юли 24, 2009, 02:09:06 am »
според мен няма какво чак толкова да те притеснява, добре че се открива проблем, за да знаеш с какво се бориш
първо препоръчвам да го направите още веднъж и ако пак е над нормите да обсъдите с андролог прием на лекарства, с които да го вкарат в ритъм
иначе повишения пролактин определено влияе върху сперматогенезата, точно както и върху овулацията при жените
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #41 -: Септември 04, 2009, 21:15:18 pm »
                      ЗДР.,Кой андролог посетихте и какво ви предложи?И ние сме със азооспермия.
« Последна редакция: Септември 04, 2009, 21:17:05 pm от inna_ »
*
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #42 -: Септември 04, 2009, 22:22:49 pm »
 Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #33 -: Юли 11, 2009, 22:50:51 pm »   

--------------------------------------------------------------------------------
Мъжът ми е с диагноза азооспермия и с показатели:

FSH                  39.46   mIU/ml
Testosteron          2.47   ng/ml
free Testosteron     0.139  nmol/L

След биопсията пуснахме инхибин Б и чакаме резултата.
Имам чувството, че скоро ще видим края на задънената улица   



        Изв.ме но какъв беше резултатът след биопсията?Откриха ли се сперматозоиди годни за икси?
« Последна редакция: Септември 04, 2009, 22:58:42 pm от inna_ »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #43 -: Септември 04, 2009, 23:23:34 pm »
inna_ с бутона можеш да редактираш поста си до два часа след публиковането му, моля ползвай тази опция в бъдеще
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #44 -: Септември 07, 2009, 09:28:31 am »
ина, аз знам само за д-р Кацаров и д-р Бъчваров, от София са и двамата;
вие сте правили биопсия - какъв е резултатът?
какво ви посъветваха?

успех!!!
*
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #45 -: Септември 11, 2009, 12:44:15 pm »
Инна, за да не се повтарям виж моля те дневника ми. Там всичко съм описала! :)
Re: Хормонални изследвания при мъжа
« Отговор #46 -: Декември 10, 2009, 13:44:08 pm »
Мъжът ми има диагноза тератозооспермия, индекс по Крюгер 4%. Започнахме лечение на микоплазма, пие витамини и минерали, яде бърканица с мед, пие чай от бабини зъби и магарешки бодил, много лека форма на варикоцеле и ето ето я следващата стъпка:
Ендокринолог, назначи мъжа ми да си изследва следните хормони - ето и резултатите:
Testosteron: 5,09 ng/ml (2,41-8,27)
TSH: 5,62 ulU/ml (0,49-4,67)
LH: 1,89 uiU/ml (2-12)
FSH: 5,80 ulU/ml (1-8)
Prolactin: 10,36 ng/ml (1,61-18,77)
DHEA-S: 7,0 (2,17-5,19)
Ако някой може да ги коментира ще съм благодарна!!!
« Последна редакция: Декември 10, 2009, 13:47:29 pm от Mary Angel »