0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #740 -: Април 30, 2009, 11:32:46 am »
добро утро, Докторе- кожата в участъка, който ви показах отново е "изпръхнала", суха- с какво мажем според Вас, Фусикорт  :ask:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #741 -: Април 30, 2009, 12:57:08 pm »
Можете ли да смесите в Аптеката Фусикорт+А-Дерма екзомега+ 1/2тубичка Бетноват?
(Фусикорт е 15гр+15 гр А-Дерма+1/2т Бетноват)?

Маже се на много тънък слой, с втриване!
Не се нанася като "грим"!
Не се ползва за големи площи!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #742 -: Април 30, 2009, 13:25:26 pm »
ще питам по аптеките, сега излизаме- благодаря Ви
а на какво се дължи това и мога ли да направя нещо за превенция на появата им или просто си е особенност на кожата на малечка
да ми напишете предписания как да се грижа за кожата й, ако е удобно разбира се
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #743 -: Април 30, 2009, 14:11:31 pm »
Първо да се оправи това... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #744 -: Април 30, 2009, 20:54:08 pm »
Здравейте д-р Бърди, нашата педиатърка ни изписа превантивно Малтофер 2х5 капки дневно. Не са ни правени изследвания. В голямо чудене съм да й ги давам ли? 
« Последна редакция: Април 30, 2009, 20:56:49 pm от ЕVIQ »

[/url]
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #745 -: Април 30, 2009, 22:31:45 pm »
Здравейте,докторе!

Кога се въвеждат кашите / ако се приеме,че ще захранвам с плод и зеленчук след 6 - я месец /- имам предвид тези на Хумана - Бананова млечна каша,Ябълкова безмлечна каша,Млечна каша с праскови и маракуя.На тях пиша за след 4 месеца.Използването на такава каша е захранване,нали или бъркам?И те ли се въвеждат лека по лека или от веднъж?И колко пъти на ден може да се приема каша?

Благодаря Ви!

Имам примерната Ви схема за захранването,но там освен за АМ + оризово брашно /оризовата каша/ за други каши не се споменава.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #746 -: Май 01, 2009, 00:29:47 am »
Здравейте д-р Бърди, нашата педиатърка ни изписа превантивно Малтофер 2х5 капки дневно. Не са ни правени изследвания. В голямо чудене съм да й ги давам ли? 
Превантивно не се дава.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #747 -: Май 01, 2009, 00:30:55 am »
Здравейте,докторе!

Кога се въвеждат кашите / ако се приеме,че ще захранвам с плод и зеленчук след 6 - я месец /- имам предвид тези на Хумана - Бананова млечна каша,Ябълкова безмлечна каша,Млечна каша с праскови и маракуя.На тях пиша за след 4 месеца.Използването на такава каша е захранване,нали или бъркам?И те ли се въвеждат лека по лека или от веднъж?И колко пъти на ден може да се приема каша?

Благодаря Ви!

Имам примерната Ви схема за захранването,но там освен за АМ + оризово брашно /оризовата каша/ за други каши не се споменава.
Не е задължително да давате каши.
Те са за следобед-където са сладките неща.
Кашите много и бързо пълнеят.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #748 -: Май 01, 2009, 01:12:51 am »
Здравейте д-р Бърди!
Детенцето ми е на 9 мес. и от 4 дни е с обилна хрема, силна кашлица и висока температура- 37.7-37.8. Всичко започна от поява на лаеща кашлица, без секрети от носа и без темпаратура и диагнозата беше ларингит. След два дни новата диагноза е бронхит. Лечението е инхалации с вентолин и физиологичен разтвор, сироп Мукосолвант и капки за очи Торбадекс за подсушаване на носните секрети. Педиатарът изчаква с даването на антибиотик, ако може детето само да се справи с болестта. Днес вече няма температура, но обилната хрема и силната кашлица продължават. Детето от три дни не е приемало никаква храна и други течности, освен кърма и от днес има разтройство. Въпросите са ми:
1. Да продължаваме ли да изчакваме с даването на антибиотик, да считам ли че спада на температурата започва оздравителен процес? Въобще може ли бронхит да се лекува без антибиотик?
2. Има ли опасност детето да се обезводни след като не приема други течности и храна освен кърма?
Безкрайно ще съм благодарна за Вашият отговор!
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #749 -: Май 01, 2009, 10:55:58 am »
Здравейте,докторе!

Кога се въвеждат кашите / ако се приеме,че ще захранвам с плод и зеленчук след 6 - я месец /- имам предвид тези на Хумана - Бананова млечна каша,Ябълкова безмлечна каша,Млечна каша с праскови и маракуя.На тях пиша за след 4 месеца.Използването на такава каша е захранване,нали или бъркам?И те ли се въвеждат лека по лека или от веднъж?И колко пъти на ден може да се приема каша?

Благодаря Ви!

Имам примерната Ви схема за захранването,но там освен за АМ + оризово брашно /оризовата каша/ за други каши не се споменава.
Не е задължително да давате каши.
Те са за следобед-където са сладките неща.
Кашите много и бързо пълнеят.

Благодаря!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #750 -: Май 01, 2009, 13:08:26 pm »
Здравейте д-р Бърди!
Детенцето ми е на 9 мес. и от 4 дни е с обилна хрема, силна кашлица и висока температура- 37.7-37.8. Всичко започна от поява на лаеща кашлица, без секрети от носа и без темпаратура и диагнозата беше ларингит. След два дни новата диагноза е бронхит. Лечението е инхалации с вентолин и физиологичен разтвор, сироп Мукосолвант и капки за очи Торбадекс за подсушаване на носните секрети. Педиатарът изчаква с даването на антибиотик, ако може детето само да се справи с болестта. Днес вече няма температура, но обилната хрема и силната кашлица продължават. Детето от три дни не е приемало никаква храна и други течности, освен кърма и от днес има разтройство. Въпросите са ми:
1. Да продължаваме ли да изчакваме с даването на антибиотик, да считам ли че спада на температурата започва оздравителен процес? Въобще може ли бронхит да се лекува без антибиотик?
2. Има ли опасност детето да се обезводни след като не приема други течности и храна освен кърма?
Безкрайно ще съм благодарна за Вашият отговор!

Не мога да дам мнение. Зависи изцяло от прегледа.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #751 -: Май 01, 2009, 13:19:17 pm »
Здравейте Д-р Бърдди, ето че отново имам нужда от съвета ви. Бебка уте става на пет месеца. Вече имаме три приема на ДТК и полиомелит (инжекционни суспенсии в двете ръчички) и два приема на превенар. Предстои ни третия прием на Превенар. Въпроса мие  следния: кога е добре да сложиме акт-хиб ваксината, по каква схема?
Имам и още един въпрос: от два дни бебка е със суха кашлица. Педиатъра ни не намира нищо тревожно в това, казва , че  е от слюнкоотделянето. Аз обаче добре различавам сухата кашлица. Бихте ли ме посъветвали какво мога да и дам за тази кашлица.
Благодаря ви предварително и лек ден от мен.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #752 -: Май 01, 2009, 14:42:48 pm »
Здравейте, докторе!
Бебето ми е на 50 дни. Преди десетина дни се появи сълзене на едното оченце. Без други симптоми. Промих го три-четири пъти с физиологичен разтвор и за няколко дни беше добре, след което се появи пак сълзене, съпроводено с лек засъхнал секрет. Промивах с физиологичен разтвор, но сълзенето не спря. Заведох я да я види педиатърът – каза, че е конюнктивит и изписа капки Тобрекс – 3 пъти дневно по 1 капка във всяко око, за 14 дни. Купих капките, но се забавих със слагането няколко часа и сълзенето отново престана. Но отново за няколко дни. От 4-5 дни насам отново сълзеше и събираше жълтеникав секрет, капех физиологичен разтвор, но не помагаше. От вчера вечерта все пак реших да започна Тобрекс-а.
Току-що попаднах на ваши мнения в друг форум и разбрах, че проблемът по всяка вероятност се дължи на запушено слъзно каналче.
Моля Ви посъветвайте ме как да третирам оченцето (масажи, почистване), дали да посетим детски офталмолог, и т.н.
Благодаря предварително!
Простете, докторе, ако има специална причина да не ми отговаряте. Ако сте писали подробно по подобен въпрос, а аз не съм го прочела, моля насочете ме къде да прочета.
« Последна редакция: Май 01, 2009, 14:44:49 pm от Verdi »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #753 -: Май 01, 2009, 19:43:06 pm »
Да, вероятно е запушено слъзно каналче.
Почиства се със стерилни марлички и Тобрекс.
Днес масажите не се смятат за ефективни.

Не е практика да се сондира преди 12м възраст освен в крайни и специални случаи.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #754 -: Май 01, 2009, 19:45:48 pm »
Здравейте Д-р Бърдди, ето че отново имам нужда от съвета ви. Бебка уте става на пет месеца. Вече имаме три приема на ДТК и полиомелит (инжекционни суспенсии в двете ръчички) и два приема на превенар. Предстои ни третия прием на Превенар. Въпроса мие  следния: кога е добре да сложиме акт-хиб ваксината, по каква схема?
Имам и още един въпрос: от два дни бебка е със суха кашлица. Педиатъра ни не намира нищо тревожно в това, казва , че  е от слюнкоотделянето. Аз обаче добре различавам сухата кашлица. Бихте ли ме посъветвали какво мога да и дам за тази кашлица.
Благодаря ви предварително и лек ден от мен.
Акт-Хиб би трябвало досега да имате две дози.
Алтернативно е 5,7, 12-15м възраст. Общо->> 3 дози.

Не мога да кажа за кашлицата. От прегледа зависи. Че не е от слюнкоотделянето-не е.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #755 -: Май 01, 2009, 20:30:20 pm »
Да, вероятно е запушено слъзно каналче.
Почиства се със стерилни марлички и Тобрекс.
Днес масажите не се смятат за ефективни.
Не е практика да се сондира преди 12м възраст освен в крайни и специални случаи.
Да, това, че не се сондира преди 12м възраст съм го чела във вашите постинги.
Благодаря за отговора, но имам още няколко въпроса.
Трябва ли да капя и в двете очи, при положение, че само едното сълзи и има секрет? Ако сълзенето не спре след като изтекат тези 14 дни, през които ще капя Тобрекс, трябва ли да продължа Тобрекса или само да почиствам?
След седмица предстои да поставим първата доза "Пенатаксим", трябва ли да се отложи ваксинирането, с оглед на това, че не е правена посявка и съответно не съм сигурна, че не е бактериален конюнктивит?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #756 -: Май 01, 2009, 20:50:15 pm »
Сълзенето вероятно няма да спре в последващите 9-10 месеца.
Тобрекс не се слага заради това.
Просто попивате със стерилна марля сълзите. Колкото по-чисто е, толкова по-рядко ще Ви е нужен Тобрекс.

Ваксините тук нямат нищо общо, разбира се.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #757 -: Май 01, 2009, 21:50:23 pm »
Ценя много вашите мнения!
И се възхищавам на Вашето отношение към майките тук!
Благодаря още веднъж!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #758 -: Май 01, 2009, 22:14:08 pm »
Здравейте д-р Бърди, Благодаря ви за бързия отговор.
Трети прием на Превенар би съвпаднал с първия прием на Акт-хиб ако е по схема 5,7 12-15.(бяхме малко болнички и с няколко дни изчакахме за втория прием на Превенар) Има ли проблем и двете да са в един ден. Бях чела в един друг форум ваше мнение за друго пет месечно бебе - акт-хиб по схема 7,9 12 -15.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #759 -: Май 01, 2009, 23:21:35 pm »
Ценя много вашите мнения!
И се възхищавам на Вашето отношение към майките тук!
Благодаря още веднъж!
Не всяко гурелче е инфекция-това е засъхнал секрет, в който нормално може да има Стафилокок. Така че, каквото изолирате оттам, само по себе си нищо не значи.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.