0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #720 -: Април 29, 2009, 14:42:58 pm »
@everything_possible

Детето се храни с? АМ? кърма?
Кашлицата,ако не е от секрети от носа, е вероятно бронхиолит (най-честото, но не единствена възможност!!)Ако е бронхиолит-нужни са инхалаторни медикаменти. Не давайте на детето тези "импровизации"-Фенистил, капки с хлорамфеникол (За Бога, как е възможно това?)
Може кашлицата да е и от рефлукс!

Даването на калции пер ос, при деца без показания (броящи се на 1/2 от пръстите на едната ръка, и свързани с ниски калциеви нива, и от това-нужда от попълване) е абсолютно забранено!
« Последна редакция: Април 29, 2009, 14:45:52 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #721 -: Април 29, 2009, 14:49:02 pm »
Здравейте доктор Бърди,

Не съм писала от месец. Бих искала да Ви честитя отминалите празници с едно мисля много подходящо произведение. Надявам се да не възразите!

http://windandfog.wordpress.com/2009/02/25/%d0%b0%d0%b4%d0%b0%d0%b6%d0%b8%d0%be%d1%82%d0%be-%d0%bd%d0%b0-albinoni-%d0%b5-remo-giazotto-%d0%b2%d0%be/

Никола от около месец си създаде някакъв хранителен режим и бих искала да го коментирате.
8-9ч. кърмене
12-13ч 1-2л. домашно зеленчуково пюре или 50-80гр моркови "Гербер" и кърмене
16-17ч 60-80гр плодово пюре или 1/3 банан
20ч 100гр каша банан-ориз "Милупа" и кърмене
22ч кърмене
12-1ч кърмене
4-5ч кърмене

Когато някой около него яде му давам и безглутенови бисквитки "Плазмон".

Имам и няколко въпроса, а именно:
1. Кога да започна да му давам вода? Той е на разходка навън от 9 до 20ч, като се прибира само за 1-2 ч, когато му е обедния сън. Някои дни са доста топли. Никога не сме ползвали шише или чаши и не знам как ще ги приеме.
2. Кога да въведа глутена и с какво да започна?
3. Мога ли да давам риба? Брат ми е рибар и често носи пъстърва.
4. Мога ли да му давам и друг вид каша или на друг производител?

Благодаря Ви предварително!
1.Не е нужно-течностите,които приема,изглеждат достатъчни.
2.10-11м - фиде.
3.Да-въвеждате като нова храна.
4.Защо това?

Благодаря за музиката... . :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #722 -: Април 29, 2009, 14:58:41 pm »
Докторе, снощи четох написаното в Оценка на моториката относно АД, мисля че Преслава има този проблем, извинявам се че пак ви занимавам с нея, но до сега много адекватно сте подхождали и ми е по-удобно да се консултирам с вас, отколкото да обикалям с двете безброй кабинети. Та вчера снимах кожата на коремчето й, това е само дясната част, от ляво няма такива участъци. Отделно от време на време се появяват и по крачетата такива сухи петна, както и по челото. Според вас това АД ли е и какво да предприема?
Според педиатъра на детето е суха кожа и да мажа обилно с лосион
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    asya

  • **
  • 72
  • вече православен християнин
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #723 -: Април 29, 2009, 15:00:28 pm »
Няма защо, не се сещам друг начин да Ви благодаря!

За кашата питам, защото давам този вид и на тази марка от месец. Има голямо разнообразие на пазара на видове и марки. Чудех се, дали да му разнообразя менюто.

И няколко въпроса за фидето, ако ми позволите:
1.сутрешно хранене ли да бъде?
2.само сварено във вода ли да го предлагам?

Благодаря!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #724 -: Април 29, 2009, 17:28:37 pm »
1.Обедно
2.Може да го сварите в супа, със зеленчуци, или по какъвто и друг начин, за да е вкусно. Аз почвам с 1.с.л.

Да, за кашите, но от добра марка.
« Последна редакция: Април 29, 2009, 20:06:11 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #725 -: Април 29, 2009, 17:31:55 pm »
Докторе, снощи четох написаното в Оценка на моториката относно АД, мисля че Преслава има този проблем, извинявам се че пак ви занимавам с нея, но до сега много адекватно сте подхождали и ми е по-удобно да се консултирам с вас, отколкото да обикалям с двете безброй кабинети. Та вчера снимах кожата на коремчето й, това е само дясната част, от ляво няма такива участъци. Отделно от време на време се появяват и по крачетата такива сухи петна, както и по челото. Според вас това АД ли е и какво да предприема?
Според педиатъра на детето е суха кожа и да мажа обилно с лосион

Това вероятно е от триене в памперса.
Наличието на гной в пъпките (колкото и малки да са) е показателно дали е инфекция или инфектирана екзема.
Детето спи на дясно? изпотява се повече на тази страна?

Снимка с по-голямо увеличение (но на фокус)?
« Последна редакция: Април 29, 2009, 20:06:41 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    asya

  • **
  • 72
  • вече православен християнин
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #726 -: Април 29, 2009, 17:58:18 pm »
1.Обедно
2.Може да го сварите в супа, със зеленчуци, или по какъвто и друг начин, за да е вкусно. Аз почвам с 1.с.л.

Да, за кашите, но от добра марка.

Той спи и на двете страни и по гръб бих казала еднакво, а от време на време и по корем. Изпотява се само при обедното спане и бузите му стават алено червени. А и в тази връзка бузките са му доста сухи и често са червени. Ако има връзка, той е със страхотен тен на лицето и ръцете, все едно е бил на море, а използвам чадър против слънце, докато е в количката.

От няколко седмици се изхожда 2 пъти седмично, а не всеки ден, както обикновенно.

Екземите под устата ту минават, ту се появяват, но не изглеждат възбудени, както преди 1-2месеца.

И последно "Нестле" добра марка за каши ли е?
« Последна редакция: Април 29, 2009, 20:07:25 pm от Birdie »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #727 -: Април 29, 2009, 19:11:50 pm »
гнойни връхчета нямаме, по-скоро са лишейчета като изпръхнала кожа
сега спи, като се събуди ще я снимам и пак ще приложа снимка
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #728 -: Април 29, 2009, 20:05:40 pm »
1.Обедно
2.Може да го сварите в супа, със зеленчуци, или по какъвто и друг начин, за да е вкусно. Аз почвам с 1.с.л.

Да, за кашите, но от добра марка.
Детето спи на дясно? изпотява се повече на тази страна?

Не разбирам връзката на въпросите Ви относно спането на сина ми :?, но той спи и на двете страни и по гръб бих казала еднакво, а от време на време и по корем. Изпотява се само при обедното спане и бузите му стават алено червени. А и в тази връзка бузките са му доста сухи и често са червени. Ако има връзка, той е със страхотен тен на лицето и ръцете, все едно е бил на море, а използвам чадър против слънце, докато е в количката.

От няколко седмици се изхожда 2 пъти седмично, а не всеки ден, както обикновенно.

Екземите под устата ту минават, ту се появяват, но не изглеждат възбудени, както преди 1-2месеца.

И последно "Нестле" добра марка за каши ли е?
Да, добра марка е.
Станала е грешка-това за спането бе за mini въпрос.
Ще редактирам... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #729 -: Април 29, 2009, 20:08:29 pm »
гнойни връхчета нямаме, по-скоро са лишейчета като изпръхнала кожа
сега спи, като се събуди ще я снимам и пак ще приложа снимка

Детето спи на дясно? изпотява се повече на тази страна?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #730 -: Април 29, 2009, 20:22:56 pm »
@everything_possible

Детето се храни с? АМ? кърма?
Кашлицата,ако не е от секрети от носа, е вероятно бронхиолит (най-честото, но не единствена възможност!!)Ако е бронхиолит-нужни са инхалаторни медикаменти. Не давайте на детето тези "импровизации"-Фенистил, капки с хлорамфеникол (За Бога, как е възможно това?)
Може кашлицата да е и от рефлукс!

Даването на калции пер ос, при деца без показания (броящи се на 1/2 от пръстите на едната ръка, и свързани с ниски калциеви нива, и от това-нужда от попълване) е абсолютно забранено!

Детето е на АМ. Първото ни лечение беше флудитек, фенестил, калции и вит С ампули. На втория ден от лечението прекратихме първото и продължихме с нисита назален крем и проспан. Тъйкато ефект много нямаше за да се застраховат ни изписаха вентолин сироп, аугментин, и инхалации с някакъв серум/ не мога да го разчета от рецептата , а и не го помня/, и калциев гликонат ампули 2х 5мл / след което разбрах че дозата е ужасно страшна за нашата възраст/.
В крайна сметка никой досега не се е наел да ни постави диагноза и ние сме в неведение. Единственото което казват е че гърдичките са чисти.
А лечението за което ви писах в предната публикация е последното.

Не разбрах мнението ви за вит. Д, да и давам ли това количество вигантол /2х8 капки/ имали от какво да се претеснявам?

Благодаря, че ми отговаряте на питанките!
« Последна редакция: Април 29, 2009, 20:25:20 pm от everything_possible »
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #731 -: Април 29, 2009, 20:57:04 pm »
ами не- напротив, спи наляво предимно, или по гръбче
обличам с памучно боди, рядко блузка отгоре /ако бодито е с къс ръкав/ и ританки, или с боди с къс ръкав и памучно гащеризонче, слагам в тънко спално чувалче, завита е с одеалце тип "испанско"
пера дрехите със Surcare в момента, дават го че е био прах, до скоро перях дрехите с персил сензитив, омекотителя е Ленор сензитив, внос от Германия, не румънски или полски, гладя задължително, дори и тензуха с който попивам кожата след баня
къпя с вода, в която съм разтворила няколко капки душ гел на Хип, рядко мажа с лосион на Хип след това
ето нови снимки




"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #732 -: Април 29, 2009, 23:14:22 pm »
На другата страна на коремчето има ли такова? По други части на тялото?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #733 -: Април 29, 2009, 23:39:21 pm »
не, няма, само това, което съм снимала е
днес я изкъпах само с водичка и сапуна на Еусерин, ще видя как ще е кожата утре  :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #734 -: Април 30, 2009, 00:25:15 am »
С известно закъснение,благодаря ви Докторе :)
Роби-10.07.1994г.
Александър-30.07.2008г.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #735 -: Април 30, 2009, 01:49:30 am »
не, няма, само това, което съм снимала е
днес я изкъпах само с водичка и сапуна на Еусерин, ще видя как ще е кожата утре  :?

Ще е нужно вероятно да се маже с КС крем-познавам тези сухи екземи... . Това не е АД... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #736 -: Април 30, 2009, 01:53:11 am »
@everything_possible

АМ е обогатено с Вит Д. Ако изпива повече от 500мл дневно и го извеждате често-това е достатъчно.

Мекотата на главата в областта на шевовете е физиологично явление и не е белег на рахит.

Сложете в последното за деня АМ 1 мезурка оризово брашно (бебешко!). Ако е рефлукс-за два, три дена, ще престане да кашля.
« Последна редакция: Април 30, 2009, 01:58:13 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #737 -: Април 30, 2009, 01:56:48 am »
Благодаря ви още веднъж за отговора!
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #738 -: Април 30, 2009, 05:06:43 am »
Здравейте, докторе!
Бебето ми е на 50 дни. Преди десетина дни се появи сълзене на едното оченце. Без други симптоми. Промих го три-четири пъти с физиологичен разтвор и за няколко дни беше добре, след което се появи пак сълзене, съпроводено с лек засъхнал секрет. Промивах с физиологичен разтвор, но сълзенето не спря. Заведох я да я види педиатърът – каза, че е конюнктивит и изписа капки Тобрекс – 3 пъти дневно по 1 капка във всяко око, за 14 дни. Купих капките, но се забавих със слагането няколко часа и сълзенето отново престана. Но отново за няколко дни. От 4-5 дни насам отново сълзеше и събираше жълтеникав секрет, капех физиологичен разтвор, но не помагаше. От вчера вечерта все пак реших да започна Тобрекс-а.
Току-що попаднах на ваши мнения в друг форум и разбрах, че проблемът по всяка вероятност се дължи на запушено слъзно каналче.
Моля Ви посъветвайте ме как да третирам оченцето (масажи, почистване), дали да посетим детски офталмолог, и т.н.
Благодаря предварително!
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #739 -: Април 30, 2009, 10:47:15 am »
Здравейте Д-р Бърди
 Проблема при нас е,че след поставена диагноза-бронхолит и 10 дневно лечение с антибиотик Панцеф и сиропи-Вентолин,Флудитек и Аериус сина ми получи обрив.
Обрива е по чурката,тестисите и вчера забелязах и около ануса.Представлява ситни червени пъпчици.
Педиатърката изписа  крем за очи  :ask:  Макситрол с който да мажем обрива.
Пъпчиците леко побеляха,но все още ги има и мисля,че вече не се повлияват от крема :(  тъй като днес пак станаха червени,а вече мажа цяла седмица.
Нуждая се от вашето мнение по този въпрос.Да продължавам ли да мажа с този крем или
ще ми препоръчате друг?И дали обрива може да е от антибиотика?
Благодаря,Ви предварително за отговора
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...