0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #480 -: Март 04, 2009, 17:05:23 pm »
Здравейте Д-р Бърди, искам да ви попитам дали е възможно при втория прием на превенар на дъщеря ми отново да се получи отит - (писах ви, че отита се появи след 5 дни, но всъщтност е в 72 - та часа, след поставянето на ваксината). Не съм лекар, така че мога само да гадая, дали ваксината е причинила отита или не.
Искам само да съм сигурна, че след втория прием няма да се получи същото, защото не мога да гледам как слънчицето ми плаче неистово от болка. Трябва ли да направя някакви изследвания преди поставянето на ваксината. Първия прием изгражда ли някакъв имунитет въпреки заболяването.
Благораря ви.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #481 -: Март 04, 2009, 22:29:46 pm »
***
Ще бъда извън форумите до около 15-20/03/2009.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #482 -: Март 04, 2009, 22:38:40 pm »
Здравейте д-р Бърди! Искам да попитам относно въвеждането на глутена.Зная че Вие препоръчвате глутенът да се въвежда след 10-11 месец, но според някои нови изследвания,цитирани в един друг форум, късното въвеждане на глутена, а именно след 10-11 мес., може дори да бъде по- опасно от ранното му въвеждане(преди 6 мес.). Дали има нещо вярно в това твърдение?
Благодаря предварително!
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #483 -: Март 04, 2009, 23:23:06 pm »
***
Ще бъда извън форумите до около 15-20/03/2009.
Искрено се надявам да използвате тези дни за почивка!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #484 -: Март 04, 2009, 23:58:54 pm »
Ммм...не.
Ще работя. Има епидемия тук и много работа.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #485 -: Март 09, 2009, 09:56:34 am »
Здравейте д-р Бърди.Едното от бебетата ми от около 10 дни започна да отказва млякото храним се с Хумана 1.Гладна е започва да яде хапва около 20 грама и започва да се отвращава даже се опитва да го повърне нарочно.Храним се насила в продължение на около час и едвам изяжда около 80 грама.Помислихме че е от млякото и и взехме розов Хип но и с него е същото.Незнам какво да правя моля посъветвайте ме.  Да попитам и за другата давам и по 120 гр. и иска още направих и следващата доза от 150 и си го изяде цялото мога ли да и го увелича при положение че е на 2 месеца и 8 дни.Забравих да кажа че сме изцяло на АМ.
« Последна редакция: Март 09, 2009, 10:06:18 am от rila »
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #486 -: Март 11, 2009, 14:02:40 pm »
Здравейте, Докторе! Знам, че ви няма тези дни, но искам да споделя с вас мнението на един педиатър по повод Превенар 8O "Питах го и за тази ваксина Превенар,много се бях запалила,категорично я отхвърли и каза,че все още не е много навлязла и доказана като такава,а и че има странични ефекти.Каза също ако има нужда,че може да се сложи,но предимно на деца на които вече е доказано,че са по-болнави и предразположени към всички тези болести.Както и преди съм казвала,важното е да вярваш на лекаря и всичко ще е наред.Аз му вярвам,е чета и странично какво пише в интеренет,но досега не ми е давал основание за съмнение." Това се е случило с едно момиче от друг форум, след като споделих, че съм сложила Превенар да детето си. А моята педиатърка не знаеше къде точно да бията ваксината, как може да са толкова невежи тези доктори, просто съм изумена!!!
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #487 -: Март 11, 2009, 15:55:07 pm »
Превенар се ползва вече 8-9 години.Коментарите в това отношение са несъстоятелни.
Ваксината няма странични ефекти, освен леки локални за ден,два.
Превенар е задължителна вакина в календарите на Всички Европейски страни и САЩ-ето погледнете напр на страницата на euvac-"PCV7" е символа за Превенар.

http://www.euvac.net/graphics/euvac/vaccination/germany.html
http://www.euvac.net/graphics/euvac/vaccination/austria.html
http://www.euvac.net/graphics/euvac/vaccination/france.html
http://www.euvac.net/graphics/euvac/vaccination/unitedkingdom.html


"Вярата" е хубаво нещо, но и опасно нещо.
Ние "вярвахме" на "другарите" 60 години. После пък се оказа че "грешно" сме вярвали и че нещата даже не са за вярване.
Изход? ...няма такъв. Вярата е индивидуален аргумент за защита на опасните оптимисти.
Песимистите имат Бог.
« Последна редакция: Март 11, 2009, 17:16:30 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #488 -: Март 11, 2009, 17:09:34 pm »
Здравейте, Докторе!

Съвместими ли са Zinnat 0.50mg 2x1 и Mycomax 1т. еднократно с кърмене?

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #489 -: Март 11, 2009, 17:21:29 pm »
Да-Миконазола е група L2-тоест "сигурен" по отношение на кърменето.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Pliska

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #490 -: Март 11, 2009, 17:38:21 pm »
Здравейте Докторе,
на дъщеря ми, която е на 1г. и 2 месеца в четвъртък поставихме ваксина Priorix, сляд което по тялото й започнаха да се появяват малки пъпчици, които се увеличаваха. Така до неделя когато от следобедния си сън тя се събуди с огромни червени петна по цялото тяло, подути очички. Заведохме я на преглед, диагнозата е уртикария, биха й Дексаметазолин(мисля че така се казваше, отоците спаднаха, петната поизбледняха. На следващият ден се случи същото, макар и в по-лека степен, без подуването. Поуспокоиха се петната само с Фенистил капки 3*8 к., но след като мине известно време пак се зачервяват и се увеличават дори. На въглехидратна диета е по препоръка на личния лекар.
Интересува ме може ли това да е реакция от ваксината или е алергия на хранителна основа според Вас! Добро ли е предписаното лечение с Фенистил?
Много съм притеснена!
Благодаря Ви!
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #491 -: Март 11, 2009, 17:44:11 pm »
Да-Миконазола е група L2-тоест "сигурен" по отношение на кърменето.

Това кое от двете лекарства е?

*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #492 -: Март 12, 2009, 19:08:50 pm »
Д-р Birdie,липсвахте ни! :bighug: Овладяхте ли епидемията в Гърция?Грип или нещо друго?
Лека вечер!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #493 -: Март 13, 2009, 19:26:45 pm »
Здравейте, Д-ре
Случайно се зачетох в темата и реших да Ви попитам за Вашето мнение във връзка с храненето на дъщеря ми, тя се роди 4100 кг, изписана е 3950, още от болницата я захраниха с АМ (Фризолак), а понеже аз имах малко кърма, се наложи и след изписването да продължа с дохранването с АМ-а, като първо винаги преди хранене я кърмя и от двете гърди. Дохранвам с по около 50 мл без първото сутрешно хранене (то е само от кърма, защото тогава гърдите са пълни и тя се наяжда така, че да направи пауза от 3,5 - 4 часа). Сумарно за 1-я си месец качи от 3950 на 5400, като първите 10 дни наддаването беше само 130 грама, но след това компенсира.
В момента тя е на 49 дни и на последното мерене се оказа, че е наддала за 13 дни 200 грама, което според лекарката било много малко за нея и това, че съм додавала само по 50 мл е била причината и непременно да увелича на 100 мл добавката(общо според нея сега трябва тя да изяжда 150 мл на хранене.(за 6 хранения)- това не е ли много за бебе на тази възраст?), Въпросът ми е- явно, че само кърмата не й стига, но наистина ли трябва толкова добавка да давам(- от 100 мл, защото вече два дни след меренето, тя на нито едно хранене не изяде цялата добавка от 100 мл, а пак изяжда средно по около 40-60 мл и то с доста настояване от моя страна и да се притеснявам ли, че за 13 дни наддаването в нейния случай е 200 грама...общо има 7 хранения- последното за деня е в 23.00- 23.30 ч.
Обмислях варианта да купя везна, да я меря преди и след кърмене, да видя какво количество изяжда от кърмата- Вашето мнение какво е? И по колко добавка да й давам?- много бих искала да е само на кърма, но ако няма как да се случи, поне да зная колко да додавам, така че да да наддава оптимално?
А ако наистина се наложи увеличаване на добавката, това ще се отрази ли, в това кърмата да намалее още?- много съм объркана вече....и не зная как да процедирам :(
И още нещо- лекарката иска да започна да й давам сок от ябълка- аз категорично мисля това да не го правя, предполагам разсъждавам правилно?
Благодаря предварително за мнението Ви.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #494 -: Март 17, 2009, 17:29:30 pm »
Здравейте, докторе. Дъщеря ми е на 4 месеца. От малко повече от месец има разстройство, понякога е придружено със слуз, изхожда се по  няколко пъти на ден, понякога е оскъдно, но винаги е с доста течна консистенция.Личната лекарка каза, че най-вероятно е от зъби  :?, но зъби още не са и излезли  :?. Пуснахме и изследване за бактерии, излезе чисто. Междувременно лекувахме Мораксела Катаралис (изолирана от носен секрет)с Аугментин по 2 мл на 8 часа. Днес пи последно. Давах и няколко дни оризова вода, ефект никакакъв. Днес се зачетох за алергията към белтъка на крането мляко (на АМ е почти от раждането, още  не е захранена, на Нутрилон е)и се посочва като симптом и лющене на кожата, което го има и при нея, най-силно изразено е по гръбчето в областта към раменете, под мишниците и зад коленцата. От скоро я храня доста трудно, плаче и върти глава, минахме на 5-кратно хранене по 150 мл, не винаги успявам да я накарам да изяде цялото количество. Другата седмица ще я водим за контролно изследване на носния секрет и поставяне на Пентаксим, да искам ли направление за гастро-ентеролог и къде според вас да я заведа? Аз съм от Бургас, приятелка ми сподели, че са водили детенцето си във Варна и са много доволни от лекарката там? Благодаря Ви предварително за отговора.
« Последна редакция: Март 17, 2009, 17:43:45 pm от zaza »
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #495 -: Март 17, 2009, 23:50:45 pm »
Здравейте д-р Бърди! Искам да попитам относно въвеждането на глутена.Зная че Вие препоръчвате глутенът да се въвежда след 10-11 месец, но според някои нови изследвания,цитирани в един друг форум, късното въвеждане на глутена, а именно след 10-11 мес., може дори да бъде по- опасно от ранното му въвеждане(преди 6 мес.). Дали има нещо вярно в това твърдение?
Благодаря предварително!
Здравейте д-р Бърди! Понеже не получих отговор на въпроса си относно глутенът, си позволявам отново да ви напомня за него.
Благодаря предварително!
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #496 -: Март 18, 2009, 13:48:24 pm »
***
Ще бъда извън форумите до около 15-20/03/2009.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #497 -: Март 21, 2009, 19:27:15 pm »
Здравейте д-р Бърди,

Интересува ме кога да поствим 3-та ваксина Превенар? Първите две са поставени съответно на 6 и на 8 месеца. Трябва ли да поставим и 4-та, ако да, кога?

Благодаря ви!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #498 -: Март 22, 2009, 14:36:56 pm »
И аз искам да попитам за Превенар, акопоставя първата на 10 месеца, втората на 12 месеца, да поставям ли трета и кога?
Съжалявам за баналните въпроси, но бълг. педиатри не са наясно с тази ваксина, за съжаление.
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #499 -: Март 23, 2009, 11:43:37 am »
ЧЕСТИТА ПЪРВА ПРОЛЕТ, ДОКТОРЕ! ДА ВИ Е СВЕЖО НАСТРОЕНИЕТО И ПОВЕЧЕ ЩЪРКЕЛИ КРАЙ ВАС :P
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор