0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #460 -: Март 03, 2009, 13:06:51 pm »
То е за друго.
Направете посявка на урина-може да е уроинфекция това... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #461 -: Март 03, 2009, 13:24:01 pm »
"Благодая Ви!Това с разреждането не е моя идея."
Това звучи като->> "Ти отговори на въпроса. Другото не е твоя работа". ;)
Правете млякото в коректните му разреждания-този "вълчи апетит" може да е следствие от глупостите,които правите с АМ. Второ, не са нужни две плодови пюрета-това в 09 е излишно. Оставете там АМ само.

Децата се мерят,теглят, и данните се нанасят по криви. От тях се прави извод.
Около 9 кг тежи дете на 1 годинка и родено с тегло 3000-3300гр.
[/quote]
__________________________________________________
стараех се да избегна думата педиатър  yahoo_33,
а Благодаря пак ще кажа.И ще коригирам дозите osi_13
Горкото ми детенце,как ще си намира дрехи :ask:
добре,че не се роди момиче.Дали да не направя изследвания на хормона на растежа?!?Иначе хич не е дебел,няма "гривни",нормален си изглежда.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #462 -: Март 03, 2009, 13:26:32 pm »
То е за друго.
Направете посявка на урина-може да е уроинфекция това... .

Правихме преди седмица, заради жълтеницата, чиста е
ще пуснем пак в друга лаборатория
благодаря ви докторе и честит празник
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    dimony

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #463 -: Март 03, 2009, 13:46:23 pm »
Здравейте Д-р Бърди, писах ви на 1 март, но нещата от тогава доста се промениха.Сложихме Превенар първи прием на 25 - ти февруари. На 1-ви март дъщеричката ми вдигна 39 градуса температура, като няколко дни преди това понякога блъскаше шишето с АМ и се хранеше трудно.Педиатърката като дойде установи че едното и уяенце е възпалено, както и гърлото от същата страна(на възпаленото ушенце).Седмица и половина преди това бяхме със зачервемо гърло. Възможно ли е ваксината да е причината за възпалението на ухото ако не е била все още доизлекувана.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #464 -: Март 03, 2009, 14:11:15 pm »
"Благодая Ви!Това с разреждането не е моя идея."
Това звучи като->> "Ти отговори на въпроса. Другото не е твоя работа". ;)
Правете млякото в коректните му разреждания-този "вълчи апетит" може да е следствие от глупостите,които правите с АМ. Второ, не са нужни две плодови пюрета-това в 09 е излишно. Оставете там АМ само.

Децата се мерят,теглят, и данните се нанасят по криви. От тях се прави извод.
Около 9 кг тежи дете на 1 годинка и родено с тегло 3000-3300гр.

Цитат
стараех се да избегна думата педиатър  yahoo_33,
а Благодаря пак ще кажа.И ще коригирам дозите osi_13
Горкото ми детенце,как ще си намира дрехи :ask:
добре,че не се роди момиче.Дали да не направя изследвания на хормона на растежа?!?Иначе хич не е дебел,няма "гривни",нормален си изглежда.
Даването на АМ в нормалните му разреждания е едно от най-важните неща!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    asya

  • **
  • 72
  • вече православен християнин
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #465 -: Март 03, 2009, 14:17:38 pm »
Вземете Авеено с трици-много е резултатно.
Има Авеено в УК....
Доктор Бърди, бихте ли посочили точно кой продукт имате предвид:
http://www.aveeno.com/baby/index.jsp#/skin-conditions/dry-skin/ 
Благодаря!
Calming Comfort Bath
Aveeno Baby + Aveeno Baby Daily Moisture

Докотр Бърди, оказва се този продукт за измиване на Авеено, който препоръчвате не се внася в Англия. Мога ли да го заместя с друг бебешки продукт на Авеено за измиване или да оставя само лосиона?

Благодаря!   
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #466 -: Март 03, 2009, 14:18:25 pm »
Здравейте, докторе.
Казаха ми, че в София в бившата Окръжна болница имало някаква комисия която назначавала или нещо такова, проби за ваксините. Една майка ми каза, че специално за недоносените се правило предварително проба, коя ваксина има реакция и коя не.
Оф дано ме разбрахте.
Има ли нещо такова или не?
Аз предполагам, че този или следващия ще ни бият вече ваксина. А  според вас коя ваксина е най-добре да бием, изхождайки от факта, че моето дете е недоносено. Родено е в 32г.с. с тегло 1490кг. Педиатърката каза, че е достатъчно пентаксим.
Вие какво мислите?
Лек ден и честит празник.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #467 -: Март 03, 2009, 15:35:27 pm »
Здравейте, докторе.
Казаха ми, че в София в бившата Окръжна болница имало някаква комисия която назначавала или нещо такова, проби за ваксините. Една майка ми каза, че специално за недоносените се правило предварително проба, коя ваксина има реакция и коя не.
Оф дано ме разбрахте.
Има ли нещо такова или не?
Аз предполагам, че този или следващия ще ни бият вече ваксина. А  според вас коя ваксина е най-добре да бием, изхождайки от факта, че моето дете е недоносено. Родено е в 32г.с. с тегло 1490кг. Педиатърката каза, че е достатъчно пентаксим.
Вие какво мислите?
Лек ден и честит празник.
Вие досега не сте ли ваксинирали?   8O
Никакви проби не се правят. Няма изобщо такива неща... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #468 -: Март 03, 2009, 20:24:54 pm »
Здравейте,д-р Birdie!
Преди време ви бях писала относно слуз в изпражненията на бебето ми.Не можеше да се установи от какво е ,бяха ни поставили диагноза АБКМ (без тест),след като пи една седмица фризопеп,слузта не изчезна.По ваша препоръка пуснах стерилна урина и се оказа ,че имаме псевдомонас,пихме антибиотик -урината е чиста  и от тогава слуз не се е появявала...
Нямам думи, с които да изкажа колко съм ви благодарна!
Искам отново да ви помоля за мнение.На Никола, когато си пие млякото му се появяват едни червени петънца по цялата главичка,гушката ,коремчето и гръбчето.Изчезват след около 20 мин.Появяват се само когато пие мляко.Според педиатъра,щом изчезват няма проблем ,но мен това ме притеснява много.Много рядко, но има случаи, в които не се появяват.Възможно ли е да е от усилие и да се натоварва докато пие.Иначе аз добавям от АМ в зеленчуковото му пюре ,също приготвям кашата с АМ,когато си ги хапва ,петната не се появяват.
Ето снимка http://foto.bg/data/6103/5-8_157.jpg
Искам да питам и за едни обривчета ,които от време на време се появяват.Това са много ситни пъпчици,които понякога с цвета на кожата ,друг път са зачервени, но не с връхчета или секретиращи.Появяват се зад ушенцето ,по гушката ,по раменцата,по лицето.Дразнещи за детето са тези около очичките,защото постоянно си ги търка,дори и нощем на сън понякога.След около 10 дни изчезват без да ги третирам с нищо. След известно време пак се появяват.Не ги свързвам с даването на някоя нова храна,защото те започнаха да се появяват почти от самото раждане.

Направила съм някои снимки,но нещо не се виждат много добре.
http://foto.bg/data/6103/5-8_111.jpg
http://foto.bg/data/6103/01223.jpg
http://foto.bg/data/6103/01144.jpg
http://foto.bg/data/6103/01029.jpg

Благодаря ви предварително!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #469 -: Март 03, 2009, 20:47:14 pm »
Вземете Авеено с трици-много е резултатно.
Има Авеено в УК....
Доктор Бърди, бихте ли посочили точно кой продукт имате предвид:
http://www.aveeno.com/baby/index.jsp#/skin-conditions/dry-skin/ 
Благодаря!
Calming Comfort Bath
Aveeno Baby + Aveeno Baby Daily Moisture

Докотр Бърди, оказва се този продукт за измиване на Авеено, който препоръчвате не се внася в Англия. Мога ли да го заместя с друг бебешки продукт на Авеено за измиване или да оставя само лосиона?

Благодаря!  

Оставете само лосиона.
Как сме? ;)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #470 -: Март 03, 2009, 21:02:58 pm »
Здравейте,д-р Birdie!
Преди време ви бях писала относно слуз в изпражненията на бебето ми.Не можеше да се установи от какво е ,бяха ни поставили диагноза АБКМ (без тест),след като пи една седмица фризопеп,слузта не изчезна.По ваша препоръка пуснах стерилна урина и се оказа ,че имаме псевдомонас,пихме антибиотик -урината е чиста  и от тогава слуз не се е появявала...
Нямам думи, с които да изкажа колко съм ви благодарна!
Искам отново да ви помоля за мнение.На Никола, когато си пие млякото му се появяват едни червени петънца по цялата главичка,гушката ,коремчето и гръбчето.Изчезват след около 20 мин.Появяват се само когато пие мляко.Според педиатъра,щом изчезват няма проблем ,но мен това ме притеснява много.Много рядко, но има случаи, в които не се появяват.Възможно ли е да е от усилие и да се натоварва докато пие.Иначе аз добавям от АМ в зеленчуковото му пюре ,също приготвям кашата с АМ,когато си ги хапва ,петната не се появяват.
Ето снимка http://foto.bg/data/6103/5-8_157.jpg
Искам да питам и за едни обривчета ,които от време на време се появяват.Това са много ситни пъпчици,които понякога с цвета на кожата ,друг път са зачервени, но не с връхчета или секретиращи.Появяват се зад ушенцето ,по гушката ,по раменцата,по лицето.Дразнещи за детето са тези около очичките,защото постоянно си ги търка,дори и нощем на сън понякога.След около 10 дни изчезват без да ги третирам с нищо. След известно време пак се появяват.Не ги свързвам с даването на някоя нова храна,защото те започнаха да се появяват почти от самото раждане.

Направила съм някои снимки,но нещо не се виждат много добре.
http://foto.bg/data/6103/5-8_111.jpg
http://foto.bg/data/6103/01223.jpg
http://foto.bg/data/6103/01144.jpg
http://foto.bg/data/6103/01029.jpg

Благодаря ви предварително!

С какви биберони храним?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #471 -: Март 03, 2009, 21:06:44 pm »
Здравейте,д-р Birdie!
Преди време ви бях писала относно слуз в изпражненията на бебето ми.Не можеше да се установи от какво е ,бяха ни поставили диагноза АБКМ (без тест),след като пи една седмица фризопеп,слузта не изчезна.По ваша препоръка пуснах стерилна урина и се оказа ,че имаме псевдомонас,пихме антибиотик -урината е чиста  и от тогава слуз не се е появявала...
Нямам думи, с които да изкажа колко съм ви благодарна!
Искам отново да ви помоля за мнение.На Никола, когато си пие млякото му се появяват едни червени петънца по цялата главичка,гушката ,коремчето и гръбчето.Изчезват след около 20 мин.Появяват се само когато пие мляко.Според педиатъра,щом изчезват няма проблем ,но мен това ме притеснява много.Много рядко, но има случаи, в които не се появяват.Възможно ли е да е от усилие и да се натоварва докато пие.Иначе аз добавям от АМ в зеленчуковото му пюре ,също приготвям кашата с АМ,когато си ги хапва ,петната не се появяват.
Ето снимка http://foto.bg/data/6103/5-8_157.jpg
Искам да питам и за едни обривчета ,които от време на време се появяват.Това са много ситни пъпчици,които понякога с цвета на кожата ,друг път са зачервени, но не с връхчета или секретиращи.Появяват се зад ушенцето ,по гушката ,по раменцата,по лицето.Дразнещи за детето са тези около очичките,защото постоянно си ги търка,дори и нощем на сън понякога.След около 10 дни изчезват без да ги третирам с нищо. След известно време пак се появяват.Не ги свързвам с даването на някоя нова храна,защото те започнаха да се появяват почти от самото раждане.

Направила съм някои снимки,но нещо не се виждат много добре.
http://foto.bg/data/6103/5-8_111.jpg
http://foto.bg/data/6103/01223.jpg
http://foto.bg/data/6103/01144.jpg
http://foto.bg/data/6103/01029.jpg

Благодаря ви предварително!

С какви биберони храним?
На Авент с 4 дупки
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #472 -: Март 03, 2009, 21:43:32 pm »
Здравейте, докторе!
Синът ми е на 40 дни и има пъпчици - ситни , червени, без връх, правят кожата груба.
На бузките кожата е станала много суха и червена, има по корема, краката, дори и по пениса му съм виждала. По гърба няма. Не навсякъде са с еднакъв интензитет - най-се виждат освен на лицето, на деколтето и около сгъвките на краката. Когато е по-спокоен избледняват, също така не всеки ден избиват, важи и за лицето.
За съжаление не мога да приложа снимка...
Личната му лекарка ги видя, но не сметна, че са опасни, само да ги мажа с цинк, което аз не правя, защото не знам първопричината на избиването им.
Ако може да ми дадете някакъв съвет - с какво да ги мажа, както и причина за възникването им.
Ако има значение - само на кърма е. Освен това не са от раждането, избиха по-късно.
Без снимки нищо не мога да кажа, за съжаление.

Здравейте!
Успях да закача, дано да се виждат :
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=264547&photo_id=10870804&pid=10870804
*

    dimony

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #473 -: Март 03, 2009, 22:07:48 pm »
Здравейте д-р Бърди, може би ви досаждам, но все пак ще ви помоля да ми отговорите само на един въпрос - Възможно ли е пет дни след поставянето на Превенар , ваксината да причини отит.Благодаря Ви.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #474 -: Март 03, 2009, 22:43:42 pm »
Здравейте д-р Бърди, може би ви досаждам, но все пак ще ви помоля да ми отговорите само на един въпрос - Възможно ли е пет дни след поставянето на Превенар , ваксината да причини отит.Благодаря Ви.
Не, не може.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    asya

  • **
  • 72
  • вече православен християнин
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #475 -: Март 03, 2009, 23:58:37 pm »
Благодаря Ви за загрижеността, доктор Бърди!

За съжаление, екземите на сина ми не минават. Прикачвам снимки от сега. Появи се и нова под ухото.
Само да припомня-
* не съм мазала екземите с нищо, но имам готовност да използвам мехлемчето, което препоръчахте (дактарин, фуцидин, елокон).
* днес е 5ти ден откакато е само на банан+оризова каша в яденето между 4 и 6 часа. Изяжда 1/4 банан с 1с.л.оризово брашно, но не винаги. Останалите хранения са кърма.
И в тази връзка положението с непрекъснатото му събуждане през ноща и търсенето ми, което завършва със слагане на гърдата вече започва да ме изтощава. Случва се непрестанно. Преди половин час отказах да го сложа на гърдата, след като го накърмих 10 мин преди това, през които спа. След дълго мрънкане и сърдене в момента сме будни и си играем. Наистина се чувствам в безизходица. Може би е важно да вметна че той спи на спалнята заедно с мен и съпруга ми, защото откакто се е родил яде през 3-4 часа и след всеки опит за поставяне в леглото му се събуждаше и започваше да плаче. Към 2ри месец не издържахме и спряхме с опитите за отделно спане. Всъщност оттогава се наспиваме, изключвайки последния месец, от когато е и този проблем.
Нямаме отделна детска стая и ако го отделим ще бъде в спалнята. От другата година и той ще си има стая.
Благодаря за търпението! :D
« Последна редакция: Март 04, 2009, 01:56:47 am от asya »
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #476 -: Март 04, 2009, 08:27:29 am »
Здравейте докторе! Често съм чела отговорите Ви на въпроси и съм се възхищавала на професионализма Ви. Днес и аз имам нужда от съвет - племенникът ми е на 20 дни, вечер започват да го мъчат колики..много е притеснително да го гледам така как се мъчи..всички са минали през това, но моля да дадете мнението си - в момента му се дават вечер капки Био Гая, когато го заболи...четох ваши мнения и им взех Саб Симплекс - само при болка ли да ги даваме или профилактично?
Вземете добро АМ (ако детето е на АМ).
Давайте колкото иска (ако не повръща). Кърмете достатъчно-ако кърмите. Убедете се че има достатъчно кърма. Дохранвайте, ако няма.
НЕ давайте Био-Г... .Само влошава нещата.
Няма да имате нужда от Саб-Симплекс, ако следвате горните съвети.
Благодаря ви за отговора - Симеон е изключително кърмено дете. АМ е давано само по време на 24-часовия му престой в кувиоз ( като причина за  тази мярка лекарите изтъкнаха факта, че той е погълнал малко от околоплодните води по време на раждането и по индекса на Апгар трябва да бъде наблюдаван така). Сестра ми има много кърма и засега успява да го засити. От два дни вече сам иска хранене на 3 часа. Притесни ме обаче, че вчера имаше засъхнала кръв на пъпчето - то падна в четвъртък 26.02, а педиатърката му твърди, че е нормалнно.
На леля съкровището - 3 години и 8 месеца
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #477 -: Март 04, 2009, 10:27:00 am »
Докторе, моя близка ме помоли да ви питам какво ще препоръчате за да се регулират изхожданията. Бебчето е на 4 месеца, ака на 5 и повече дни, като след 3-тия ден става много неспокоен и много пръцка. До скоро беше само на кърма, но по препоръка на техния педиатър е започнала да дава сокчета и пюре от круши с цел разхлабване, но засега без резултат. Преди това даваше дуфалак, та захрани с цел да избегне лекарствата. Иначе детето си наддава повече от добре, сега е 8200 /роди се 4200/.
редактирам килограмите сега бил 8900, грешно съм разбрала.
« Последна редакция: Март 04, 2009, 10:31:31 am от maia_st »

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #478 -: Март 04, 2009, 12:02:17 pm »
Здравейте докторе, около устичката на бебка са се появили ситни пъпчици, според мен е от биберона, защото напоследък по-често го използваме, уж за чесалка, май е грешка... Та с какво според вас да я намажа, по принцип ползвам Екзомега на Адерма. Мъчих се да правя снимки, но нищо не се вижда.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #479 -: Март 04, 2009, 16:12:55 pm »
Здравейте докторе ,дъщеря ми е на 4 мес и половина.Доста често е на разходки , слънцето е доста силно,а тя е много бяла.Какъв крем слънцезащитен мога да ползвам.В аптеката си имам Клоран,Адерма и Астрид