0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #100 -: Януари 05, 2010, 20:23:53 pm »
Извинявам се, че толковяа късно отговарям, но съм пропуснала да пиша как мина моята ЦС.
Снимката мина нормално. Резултатът е перфектен  :lol:.
Правеха ми е с упойка. Като се събудих абсолютно нищо не усещах, освен, че ми се въртеше главата и ми се спеше. Ако не знаех къде съм и какво правя там, нямаше дори да се усетя, че са ми правили някаква манипулация.
Изписаха ми АБ, 2 -3 дни след това имах леко кървене и това е.
Няма нищо страшно, казвам го на всички, на които им предстои ЦС и се страхуват от нея  :lol:
Успех мили момичета!
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #101 -: Март 13, 2010, 10:58:47 am »
     Момичета имам един въпрос-
каква е разликата между цветна снимка и хистеросалпингосонография /написах ли го правилно/?
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #102 -: Март 13, 2010, 11:26:05 am »
Това е латинското название на цветна снимка :D
"СЪС" или "БЕЗ" упойка???
« Отговор #103 -: Май 14, 2010, 15:51:18 pm »
Привет момичета Предстои ми цветна снимка и се чудя дали да я правя с упойка(непълна) или без.Дайте съвет!
Нищо не е такова,каквото изглежда...
*
Re: "СЪС" или "БЕЗ" упойка???
« Отговор #104 -: Май 14, 2010, 18:51:36 pm »
Според мен няма смисъл от упойка.Аз съм много страхлива и хич не търпя на болка,но го преживях.Болката е за много кратко време.Пожелавам ти успех!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #105 -: Май 15, 2010, 06:16:51 am »
И аз я правих без упойка и мен лично не ме боля,но казват, че ако са ти запушени тръбите, тогава боляло.

Б.


  
*
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #106 -: Май 15, 2010, 08:59:13 am »
Имам 4 или 5 цветни снимки - всички без упойка.
Когато тръбите ми бяха отпушени, всичко беше ОК - има болка, но тя е за секунди и се търпи. При предпоследната ми снимка едната ми тръба беше вече запушена, а другата пропусна контрастното вещество, но под налягане. И пак издържах на болката. Последната снимка показа, че и двете ми тръби са запушени - тогава вече болката не беше за пренебрегване. Въпреки, че бях подготвена, доста ме заболя, и мисля че дори направих спазъм. Не знам дали ако тогава бях с упойка, резултата щеше да е същия.
Не мога да дам конкретен съвет - за или против упойка. Може би е най-добре лекарят да прецени.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #107 -: Май 15, 2010, 10:23:08 am »
Аз имам само една цветна снимка-от преди два дни .Аз съм с изключително болезнен цикъл   и търпя доста на болка.
Боля ме много силно ,но е кратковременно-секунди е ,така че се преживява и смятам, че няма смисъл от упойка.


*
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #108 -: Май 15, 2010, 12:08:04 pm »
Явно при всеки и строго индивидуално ...

Имам една без упойка, една - с упойка и една, при която ми сложаха упойка, след като ми "нагласиха" всички възможни инструменти  :(, така че аз съм твърдо ЗА упойка.
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #109 -: Май 17, 2010, 09:37:10 am »
Прагът на болката е доста индивидуална характеристика.
Когато правих моята снимка - много ме болеше, кръвното ми падна - почти припаднах, а след това 2 дни не можех да седна нормално. ЦС показа сак на лява тръба, но на лапароскопията не се видя такъв - лекарът ми каза, че този фалшив резултат може да от спазъм от болката по време на ЦС (междудругото това е често срещано при ЦС). В крайна сметка резултатът беше 2 проходими тръби.
Може би ако можех да се върна назад бих избрала упойката - по този начин може би щях да си спестя преживяването "лапароскопия".


*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #110 -: Май 17, 2010, 10:50:21 am »
А когато не е имало болка при цветната снимка, има ли вариант да се е получило спазъм?

Първата ми цветна снимка беше в Тина Киркова преди пет години и толкова ме болеше, падна ми кръвното, прилоша ми, и резултата ми беше нагънати и пропускливи тръби.
Втората ми цветна снимка миналата седмица в клиника Малинов беше абсолютно безболезнена, даже попитах изненадано приключихме ли вече.Но резултата е абсолютно непропускливи тръби.

При мен е ясно положението, май няма шанс да се е получил спазъм след като нямаше болка  :ask: .
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #111 -: Юли 04, 2010, 18:30:20 pm »
Здравейте
на мен ми предстой цветна снимка след горе-долу 10 дни и ми казаха да си направя разтвор от калиев перманганат и да си правя промивки 3 дена.Също така трябва да поставям по 1 глобула "polyginax" вечер.И при други ли е било така и имали за какво да се притеснявам? За какво се правят промивките?




*
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #112 -: Юли 04, 2010, 19:04:01 pm »
Desii,не се притеснявай,промивките са задължителни,за да е чисто влагалището.Аз също съм си правила промивки и всяка вечер "polyginax".Все пак ти вкарват контрастно вещество.
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #113 -: Юли 04, 2010, 19:38:11 pm »
Да се включа и аз  :)
Моята цветна снимка прди около 2г. беше без упойка, тръбите ми пропускаха нормално,но въпреки това много ме боля. Бях предупрдена, че може да има болка като при болезнен цикъл, а при мен редовно си ме болеше при цикъл, така че не ме беше страх. Само че на ЦС болката беше толкова силна, че щях да припадна, започна да ми се повдига и т.н. За щастие минава бързо и след 5 минути бях на крак и си тръгнах. Ако знаех каква ще  степента на болката без съмнение щях да искам упойка, но нямаше как да знам предварително ...
*
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #114 -: Юли 08, 2010, 11:34:31 am »
Цветната ми снимка както върви ще е на 19 Юли.Много се притеснявам и още не съм си запазила час.А трябва да попитам и дали е с упойка, ако не е ще търся другаде където я правят с упойка.
« Последна редакция: Юли 08, 2010, 11:40:14 am от desii »




*
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #115 -: Юли 08, 2010, 11:35:54 am »
anedi, благодаря ти за отговора.Вече съм спокойна за промивките... :D




Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #116 -: Юли 18, 2010, 12:21:58 pm »
Аз правих ЦС в понеделник. Бях с упойка и всичко мина много безболезнено. Не виждам смисъл да се мъча, след като може с упойка. Всеки различно търпи. Няма как предварително да се знае какво ще се почувства. Аз съм за упойката. След това все едно не си бил на манипулация. Успех.
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #117 -: Юли 19, 2010, 11:37:00 am »
Здравейте момичета,
не знаех къде да пиша във форума и се извинявам ако не е тук мястото, но
искам да попитам някой правил ли е цветна снимка при др. Трепечов - Бургас.
Защото преди години ме пращаше при друг лекар, а сега когато отидох да си направя предварителните изследвания за цветна снимка в Пловдив при др. Даскалов, Трепечов ми казва, че вече той правил в Бургас. Дали е добър избор имайки впредвид гинеколозите в Бургас  :?
Благодаря ви предварително
*
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #118 -: Юли 21, 2010, 15:48:05 pm »
Имам 2 цветни снимки- първата- изобщо не знаех какво представлчва- не бчх 4ела нищо за болкаи т.н. а 4асът ми беше за сутринта преди работа, отодох спокойна- заболя ме съвсем малко ( според моя праг на болка- абе с две думи- докато усетя болката и успея да се паникоиосам- то вси4ко беше свършило ) резултат- проходими са
Втората беше в Малинов- предписаха ми свещи, мн се уплаших, 2-3 дни преди снимката се притеснявах ( щото ве4е бях 4ела 4е е мн страшно, а бях забравила ли4ното ми преживяване- дори се опитвах да се сетя колко ме боля първия път но не успях...) Но реших да не си слагам свещите и 4е едва ли боли пове4е от едно раждане и отидох за втората снимка леко притеснена но решена да не усетя болка, отпуснах се и докато усетих нещо и пак вси4ко беше свършило- пак са проходими.
Въпросът ми оба4е е ( не се сетих да питам в клиниката ) защо не ми дадоха антибиотик ( първия път пих такъв , дали на всеки изписват АБ, а пък за тези промивки от тук нау4авам, нито първия, нито втория път съм си правила такива?
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #119 -: Юли 21, 2010, 19:13:59 pm »
desii ,какво стана с твоята ЦС,как мина,болеше ли те,мила?Дано всичко е минало гладко и резултатите да са добри :wink:
Нищо не е такова,каквото изглежда...