0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #80 -: Септември 03, 2009, 16:15:42 pm »
Джиджи момичето пита дали се е случвало да НЯМА ову в този месец.
[

извинявам се. къде гледам и аз  8O


Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #81 -: Септември 03, 2009, 16:17:45 pm »
Лейла сега ти погледнах календарчето и като гледам си правила тестове за ову и са ти отчели че има,не е задалжително да те болят гърдите мен също не ме болят,а и видно нямам ЦС .Успех
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #82 -: Септември 08, 2009, 20:09:49 pm »
Здравейте, днес и аз най - накрая правих цветна снимка.Според лекарката тръбите са прохоидими.Сложиха ми венозно болкоуспокояващо.Незнам дали на някой му се е случвало , но болката при поставянато и беше кошмарна.И въпреки венозната упойка имах болка при снимката , като при цикъл.Даже, ако трябва да повтарям няма да пожелая подобно обезболяващо.

                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #83 -: Септември 08, 2009, 20:39:52 pm »
Здравейте, днес и аз най - накрая правих цветна снимка.Според лекарката тръбите са прохоидими.Сложиха ми венозно болкоуспокояващо.Незнам дали на някой му се е случвало , но болката при поставянато и беше кошмарна.И въпреки венозната упойка имах болка при снимката , като при цикъл.Даже, ако трябва да повтарям няма да пожелая подобно обезболяващо.


Браво още една крачка напред,най важното е че са проходими  :lol:.Стискам палци и успех мила  :wink:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #84 -: Ноември 10, 2009, 14:20:08 pm »
Здравейте,момичета!
На мен също ми предстои цветна снимка....ужасно съм притеснена :dontknow:,но и искам всичко най-накрая да свърши.Моля, Ви момичета споделете опита си и ми дайте малко кураж...
Успех на всички в борбата да бъдем мами! :bori_003:
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #85 -: Ноември 10, 2009, 16:15:20 pm »
Два пъти съм правила цветна снимка с пълна упойка и усещане няма просто спиш цял ден поне при мен беше така е много леко усещах дискомфорт се едно ще ми идва но само това с леко зацапване...НО без упойка също пробвах и болката беше не поносима за мен


Когато да се откажеш, вече не е решение, половината път към успеха е изминат.
*
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #86 -: Ноември 10, 2009, 20:14:09 pm »
Аз си правих скоро цветна снимка без упойка,само нещо отпускащо ми би лекаря в крака,после след 20 мин.легнах за процедурата,коятотраеше не повече от 5 мин.Чак към края,като вече ти вкарат контраста се усеща болка като при мензис,после малко кървене имаше,само няколко капки,станах и си беше всичко нормалнопих антибиотици за да не се получи инфекция.Успех и пиши как е минало,само не се плаши,а и упойка според мен е напълно излишна.


*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #87 -: Ноември 10, 2009, 22:11:26 pm »
Ванче не се тревожи мила аз съвсем скоро бях на ЦС нищо няма да усетиш не се тревожи изобщо събудиха ме веднага след като са приключили усещах съвсем леко замайване и след 5-10 мин. вече всичко беше минало но бях гладна като вълк и ми се пиеше кафенце,че щом си с упойка трябва да си гладна и жадна питай ако нещо не ти е ясно
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #88 -: Ноември 11, 2009, 14:03:28 pm »
Благодаря,момичета :DХубаво е, когато някой сподели опит.Аз ходя в клиника "Надежда" и съм пациентка на д-р Стаменов.Мисля да правя снимката без упойка,като докторът ми предписа някакви свещички за болката....та ще споделя с вас как е минало всичко,като се завърна.От вас разбирам,че всичко е строго индивидуално...,така че...дано не боли.
Още веднъж,благодаря на всички и успех! :bori_023:Дано святата Коледа ни донесе много такива подаръци! :bfp1:
*
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #89 -: Ноември 12, 2009, 16:10:01 pm »
Вчера правих цветна снимка в "Надежда" (д-р Шефкедова я прави). Не боли чак толкова. Съвсем поносимо - без упойка. Но искам да кажа, че преди година и половина съм правила цветна снимка на друго място и направо щях да изперкам и да припадна от болка - при положение, че аз търпя на болка. Зависи и от това, кой ти я прави.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #90 -: Декември 11, 2009, 10:12:46 am »
 Някой от вас имал ли е зацапване след ЦС и колко дена. При мен продължава вече трети ден и започвам да се притеснявам. Отделно усещам някакъв дискомфорт като преди М - та се чудя дали е нормално.
*
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #91 -: Декември 11, 2009, 10:20:46 am »
Някой от вас имал ли е зацапване след ЦС и колко дена. При мен продължава вече трети ден и започвам да се притеснявам. Отделно усещам някакъв дискомфорт като преди М - та се чудя дали е нормално.
Само че цветната снимка ми беше без упойка. Да, вече трети ден. Първият ден имаше леко кървене, вторият - слабо зацапване, а днес - съвсем леко кафеникаво зацапване. И след ХУЗК си кървих три дни, но малко по-обилно. И имах леко опъване.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #92 -: Декември 11, 2009, 10:57:01 am »
Само че цветната снимка ми беше без упойка.
[/quote]

Благодаря ти rtfrtf! И моята беше без упойка! Просто не намерих друга по-подходяща тема в която да си питам :? Дано това зацапване да си е нормално...
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #93 -: Декември 28, 2009, 00:44:24 am »
Един път ми се наложи да ми направят цветна снимка. Първото контрастно вещетсво се разтече и се наложи веднага да вкарат втора ампула. Много ме боля, но поне не припаднах и не повърнах, а и двете ми се искаше да направя. Кървенето отмина за 3 дни. Като бонус получих и алергична реакция- много ситен червен обрив по врата, гърдите и гърба. Той също отмина за 3 дни без лекарства. Сега се надявам да ми се размине това преживяване втори път, но ако се налага, ще го направя пак.
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #94 -: Декември 28, 2009, 08:08:21 am »
На мен утре ми предстои ЦС с упойка.  :wink:
Като се върна живот и здраве ще ви разкажа подробно как е минало всичко.
Стискайте палци, че ми е за първи път и малко се притеснявам.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #95 -: Декември 28, 2009, 09:34:23 am »
Ще се върнеш и ще разказваш на всички,че изобщо няма за какво да се притесняват,което ти казвам и аз сега :crossfingers:
*
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #96 -: Декември 28, 2009, 18:50:25 pm »
Мисля, че няма защо да се притесняваш. Още повече, че ще е с упойка. Аз правих без упойка и не беше толкова страшно. Макар че аз такъв рев  :balk_145: му ударих преди самата процедура, че чак рентгенологът дойде да ме успокоява.

Дано резултатът да е хубав,  yahoo_17 :crossfingers:

П.П. Носи си дамска превръзка. Изтича от контраста и да не ти цапа бельото.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #97 -: Януари 05, 2010, 12:22:13 pm »
И моята ЦС снимка мина. Сложиха ми местна упойка и въпреки това ме боля. Длъжна съм да отбележа, че въобще не търпя на болка. Отначало малко ме заболя както преди цикъл, но се наложи да вкарат допълнително контасно вещество и накрая болката стана ужасна. Падна ми кръвното и доста се замаях. Хубавото е че цялото чудо минава за най-много 30 минути.
Резултатът не е много добър:
Матка-нормална форма, размери и позиция.
Тръби-в дясно-проходими, недилатирани, наличие на контраст в корема. В ляво наличие на сак, недилатирана тръба.
Доколкото успях да разбера проблемът е наличието на този сак, който може да се дължи на инфекция като хламидии, микоплазма и др. подобни. Докторът ми каза, че се отстранява лапароскопски.
Утре ще ходя отново при доктора, който ми прави ЦС и ще го разпитам подробно, а в събота съм на преглед в София в клиника по стрерилитет. Винаги търся 2 мнения. Но ще съм благодарна да чуя и вашето, дали някоя от вас е имала подобен проблем, как го разрешихте. Опитът ми до момента показва, че мненията на момичетата от този форум винаги ми спестяват доста лутане и съответно време за решаване на даден проблем (а при нас хич да не е ги има).
Благодаря!


*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #98 -: Януари 05, 2010, 13:25:58 pm »
Mary Angel , ако не се лъжа става дума за хидросалпинкс. Ако е така, непременно трябва да се отстрани тъй като е токсичен за ембрионите и дори да настъпи оплождане - не настъпва имплантиране, следователно шанса ти с  наличието на хидросалпинкс е почти нулев. Все пак най-ясно становище ще ти даде лекарят ти.
Успех !
П.П: Като стане дума за остраняването му, настоявай това да стане с лапароскопия, което е много по-лек и щадящ метод от лапаротомията (коремна операция).
« Последна редакция: Януари 05, 2010, 13:27:57 pm от crow »
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #99 -: Януари 05, 2010, 15:29:19 pm »
Благодаря ти Crow за бързия отговор (за пореден път). За съжаление изчетенето в нета ме кара да си направя същото заключение. Все пак докато не чуя мнението и на двамата лекаря не мога да съм на 100% сигурна, че това е моята диагноза.

Иначе пия антибиотик Аугментин. Болките ми продължават, макар и по-поносими (пия Спазмалгон и си слагам свещички Профенид). Зацапване имах само след самата процедура, вече не.

Ще ви държа в течение за мненията на лекарите.