0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #60 -: Юли 05, 2009, 00:19:29 am »
[quot
[/quote]И моите са нагънати, но никой не ми е казал, че е проблем, след като са проходими. При мен проблема е при задържането и че не овулирам редовно, но като ме стимулират нямам проблем със самото забременяване от тези нагънати тръби.

Б.
[/quote]
аз нямам проблеми с овулацията,поне до сега беше така. Но не се получават нещата вече 5 година.
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #61 -: Юли 05, 2009, 21:58:38 pm »
Здравейте,
преди 2 сeдмици доктор Стаменов лично ми направи цветна снимка с упойка по мое настояване.  Не усетих нищо и след 2 часа си бях fit. Аз не издържам хич на болка и затова предпочетох упойката. Не съм имала къревне или зацапване. Резултата беше  положителен за мен. Eдната тръба се оказа проходима.  Незнам дали да повярвам!? Прдеи 2 години ми беше направена лапароскопия в друга клиника и резултата беше сраствания и запушени  2 тръби. Живея в Германия и като се вьрнах  се консултирах с докторите тук,които ми казаха,че трьбата може да е проходима, но не функционална и да не се надявам, а да продьлжавм да си пробвам ин- витро. Вие какво мислите? Има ли някои с такава  диагноза- проходими, но не функционални трьби?
*
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #62 -: Юли 19, 2009, 23:34:20 pm »
привет от мен на 17 07 2009 ми правиха цветна снимка с месна упоика резултата е добар дясната ми траба функционираща много добре не усетих некаква болка бях си в отлично састояние радосна сам многоооооооооооооо успех на всички
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #63 -: Август 14, 2009, 18:08:10 pm »
Здравейте момичета,
Днес правих първата си цветна снимка. Беше ужасно като изживяване, но не и като болка. Много съм ядосана на лекаря си че не ме предупреди елементарни неща. Ако не бях прочела форумите нямаше да зная нищо свързано с манипулацията. Но скоро започвам ин витро процедури и ще го сменя с друг лекар. Това, което беше важно за мен е: едно обезболяващо 20-тина минути преди цветната снимка и ДАМСКАТА ПРЕВРЪЗКА Е МНОГО, МНОГО ВАЖНА.
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #64 -: Август 20, 2009, 14:04:20 pm »
Здравейте момичета, след дълго отлагане, най-накрая и на мен ми предстои цветна снимка. След седмица ще сам наясно какво е състоянието на тръбите ми, много съм притеснена и от самата процедуера и най-вече от крайния резултат.
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #65 -: Август 20, 2009, 14:34:32 pm »
Здравейте момичета, след дълго отлагане, най-накрая и на мен ми предстои цветна снимка. След седмица ще сам наясно какво е състоянието на тръбите ми, много съм притеснена и от самата процедуера и най-вече от крайния резултат.

Стискам палци резолтата да бъде хубав ,успех мила  :bighug: :crossfingers:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #66 -: Август 20, 2009, 17:22:37 pm »
Здравейте, момичета.
Предстои ми ЦС и ме интересува трябва ли да съм пациент на лекар от клиника "Надежда", за да я направя там? Мога ли само да си запиша час и след това евентуално да консултирам със специалист или трябва той да ме е насочил към манипулацията?
Благодаря ви предварително.

*
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #67 -: Август 20, 2009, 19:53:11 pm »
Не мога да отговоря на този въпрос. Но ти можеш да се обадиш в клиниката и да попиташ.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #68 -: Август 24, 2009, 15:30:43 pm »
Здравейте мили момичета! Моята ЦС е насрочена за четвъртък. Моят лекар ме убеди да я направя без упойка, защото самата процедура била много кратка и било напълно излишно...Прочетох почти всички публикации по темата, мненията на момичетата са на двете крайности или почти нищо не са усетили или болките и изживяването са били ужасни...Мисля си, дали да не помоля док. да ми сложи месна упойка...?! :(
Съжалявам ако пиша глупости, но съм доста напрегната и притеснена.
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #69 -: Август 24, 2009, 15:35:47 pm »
Rubi , аз правих ЦС без упойка съвсем наскоро. 2 часа преди снимката си сложих свещичка Профенид , 20 мин. преди снимката изпих едно прахче Нимезил и сестрата ми би една инжекция Бусколизин. Не усетих абсолютно никаква болка, но пък тръбите ми са проходими. За месна упойка не съм чувала да използват.
ЦС като процедура е кратка , така че може и да не си натоварваш организма с пълна упойка.
 Успех ти желая и хубав резултат!
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #70 -: Август 24, 2009, 15:44:58 pm »
Благодаря ти! Може би наистина, когато е възможно човек трябва да си спести пълната упойка.
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #71 -: Август 28, 2009, 10:09:43 am »
Здравейте момичета.
Вчера мина и моята ЦС. Резултатът е две проходими тръби. Най-важното, което искам да кажа е, че това е една много лека, кратка и безболезнена манипулация. Момичета, не се страхувайте от ЦС! И не си заслужава да се прави с пълна упойка. Пожелавам добри резултати на всички, на които им предстои да я направят.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #72 -: Август 28, 2009, 21:52:22 pm »
Здравейте момичета.
Вчера мина и моята ЦС. Резултатът е две проходими тръби. Най-важното, което искам да кажа е, че това е една много лека, кратка и безболезнена манипулация. Момичета, не се страхувайте от ЦС! И не си заслужава да се прави с пълна упойка. Пожелавам добри резултати на всички, на които им предстои да я направят.

Напротив, заслужава си понякога да е с упойка:)
Аз пожелавам да не ви се налага да ползвате такива и да са ви безболезнени ЦС, но има случаи в които това за съжаление е невъзможно:)
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #73 -: Август 29, 2009, 10:36:57 am »
Моята ЦС установи, че и двете ми тръби са напълно проходими. Беше направена с лека венозна упойка, а не пълна. Но въпреки нея, и аз изпитах болка, дори да си призная, след като излязох от кабинета ми стана доста по-зле и малко припаднах.Така, че всичко е много индивидуално и в определени случаи е по-добре да се използват упойки.


*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #74 -: Август 29, 2009, 14:31:41 pm »
Здравейте момичета.
Вчера мина и моята ЦС. Резултатът е две проходими тръби. Най-важното, което искам да кажа е, че това е една много лека, кратка и безболезнена манипулация. Момичета, не се страхувайте от ЦС! И не си заслужава да се прави с пълна упойка. Пожелавам добри резултати на всички, на които им предстои да я направят.

Може би не сте имали болка защото са проходими.



Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #75 -: Август 29, 2009, 23:00:20 pm »
При мен имаше болка при проходими тръби.
Търпи се, като при болезнен цикъл (с който съм свикнала  :lol: ).
Болката е при вкарването на контраста, разбира се всичко опира
и до прага на болка, който е различен при всеки.
Ясно е, че всичко е индивидуално, но не мисля
че има връзка между наличието на проходимост и липсата
на болка примерно....така си мисля.
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #76 -: Август 30, 2009, 20:07:20 pm »
Рози и аз си мислех че болката не зависи от проходимостта,но при моята снимка, която беше неописуемо болезнена,док каза че ме боли така зверски заради хидросалпингса който се оказа че имам.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #77 -: Септември 03, 2009, 12:12:31 pm »
Здравейте момичета :)!Тъй като не намерих подходяща тема ,реших да задам въпроса си тук.Преди две седмици и на мен ми  беше направена цветна снимка и за моя радост имам си две проходими тръби :D,та след снимката случвало ли се на някои да няма овулация същия месец?При мен обикновенно на 13-14 ден е овулацията, след нея много ме болят гърдите ..този цикъл обаче нищо не усещам ,нито болка в гърдите ,нито цервик.слуз,нито температурата е  висока.. :ask:

Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #78 -: Септември 03, 2009, 14:56:11 pm »
Здравейте момичета :)!Тъй като не намерих подходяща тема ,реших да задам въпроса си тук.Преди две седмици и на мен ми  беше направена цветна снимка и за моя радост имам си две проходими тръби :D,та след снимката случвало ли се на някои да няма овулация същия месец?При мен обикновенно на 13-14 ден е овулацията, след нея много ме болят гърдите ..този цикъл обаче нищо не усещам ,нито болка в гърдите ,нито цервик.слуз,нито температурата е  висока.. :ask:

не само, че се е случвало, а дори са забременявали след ЦС.  :)
пожелавам ти го и на теб. успех


Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #79 -: Септември 03, 2009, 16:02:10 pm »
Джиджи момичето пита дали се е случвало да НЯМА ову в този месец.
Лейла мисля че е възмогно.След моята снимка кървенето не спря почти до следващия ми цикъл  8O и си мисля че не съм имала ову.Не се притеснявай следващия месец ще се нормализират нещата.Честито за хубавия резултат и успех. :)


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."