0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #120 -: Юли 21, 2010, 19:34:44 pm »
makiyaki, изписването на антибиотик е по преценка на лекаря.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #121 -: Август 11, 2010, 20:29:55 pm »
Здравейте и  на мен ми редстои цветна снимка!Доктора сомена за някакви свещички но въобще не разбрах за какво точно са!Иначе ми обясни за цветната снимка и така!Искам да поитам някой чувал ли е за тези свещички за какво се слагат
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=mimito_ge][/url]
*
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #122 -: Август 11, 2010, 22:48:05 pm »
Искам да поитам някой чувал ли е за тези свещички за какво се слагат
Това са обезболяващи свещички.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #123 -: Август 11, 2010, 23:21:38 pm »
Здравейте и  на мен ми редстои цветна снимка!Доктора сомена за някакви свещички но въобще не разбрах за какво точно са!Иначе ми обясни за цветната снимка и така!Искам да поитам някой чувал ли е за тези свещички за какво се слагат
Тилкотил, Индометацин...

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #124 -: Август 12, 2010, 14:11:03 pm »
Здравейте и  на мен ми редстои цветна снимка!Доктора сомена за някакви свещички но въобще не разбрах за какво точно са!Иначе ми обясни за цветната снимка и така!Искам да поитам някой чувал ли е за тези свещички за какво се слагат
Свещичките са обезболяващи.Аз ползвах Профенид- ефикасни са.
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #125 -: Август 12, 2010, 14:38:01 pm »
Аз пих само ибупрофен преди и след процедурата, както ми наредиха, и подейства идеално.
*

    delfinche

  • ***
  • 213
  • чакам те ангелче мое
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #126 -: Август 12, 2010, 23:30:29 pm »
Привет! Не съм чувака за такива свещички, :)след цветната снимка док ми изписа ибупрофен и всичко беше ок.
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #127 -: Август 13, 2010, 07:12:36 am »
мерси за отговорите!реди да отида и като се обадя ще питам,защото аз все нещо не разбирам или не съм разбрала! :D
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=mimito_ge][/url]
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #128 -: Май 09, 2013, 17:41:03 pm »
Да кажа и аз за моята първа и надявам се да не се налага втора цветна снимка. Към лекарите нямам никакви забележки, хората си свършиха добре работата. Аз я правих с пълна упойка, казаха ми, че всичко е траяло 4 минути. Събудиха ме, бях замаена и малко махмурлийка :). Тръгнах си от болницата след 2 часа и може би щото беше жега и отидохме до аптеката за антибиотици, почти припаднах, кръвното очевидно за секунди ми падна и ми се замъгли напълно погледът. Е, оправих се, но после вкъщи вечерта започна да ме боли коремът, и вдигнах температура малко на 38, а докторът ми беше казал, ако има кървене или температура, да му се обадя. Е, поналяха ме венозно малко с антибиотици, не ги обичам, ама в случая беше неизбежно и задължително. Още няколко дни след манипулацията си усещах долната част на корема като натъртена, и като се смеех ме болеше като при мускулна треска. Иначе резултатите са идеални от цветната снимка и с двете тръби. Много се надявам, ако е имало проблем, да е бил решен с нея. Опасенията ми се, че може да е имало някакво запушване, тъй като преди години имах инфекция с уреаплазма. Сега ще ходя при доктора да каже кво да правим или да не правим оттук нататък. Ако някое друго момиче сподели дали е имало такива силни болки няколко дни след манипулацията, и дали е забременяло лесно след това, ще съм благодарна.

*
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #129 -: Май 11, 2013, 20:25:44 pm »
Извинявам се че се намесвам тук, ще се радвам да ме ориентирате каква е цената на цветната снимкаи какви изследвания трябват преди нея!  :P
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #130 -: Май 11, 2013, 20:28:03 pm »
Извинявам се че се намесвам тук, ще се радвам да ме ориентирате каква е цената на цветната снимкаи какви изследвания трябват преди нея!  :P
Може би, зависи от клиниката, но аз правих в клиника СЕЛЕНА, с пълна упойка, изследванията преди нея бяха МБ и серология :lol: Не се сещам за цената, но някъде 250-300 лева беше сякаш :?


Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #131 -: Януари 17, 2014, 07:40:07 am »
Здровейте, на мен вчера ми правиха Хистеросалпингосонография с пълна упойка в КИРМ Пленен. За съжаление никой не ми обясни каква е процедурата, касво ще се случи по време или след упойката. В момента в който ме събудиха за около 10 мин усещах корема си все едно съм в първия ден на цикъла. До края на деня имах червеникаво зацапване, но немога да твърдя какво е, тъй като знам че се вкарва някасво контрастно вещество (може и да е то). А вечерта и сега на следващият ден имам мускулна треска (или нещо такова, просто сровнявам усещането) в областта на слънчевия сплит. Та след това разширено предисловие искам ако някой е по-наясно с процедурата да разясни, също така и усещанията е интересно на какво де дължат, нали уж бях легнала, защо ме болят гърдите.
Резултатът в крайна сметка е две проходими тръби и маточна кухина с правилен контур.
*
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #132 -: Януари 17, 2014, 14:41:01 pm »
Аз съм правила ветна снимка без упойка, болката след самата процедура е точно като по време на цикъл, болки в слабините.Аз си бях взела аулин и изпих един след процедурата.Гърдите не са ме боляли въобще, нямам такъв спомен.А и не виждам логика да болят.Течението е най-вероятно в следствие на процедурата, не мисля че е контрастното вещество, а си е леко зацапване, ще се махне с цикъла, но ако се засили се обади в клиниката.

Браво за добрия резултат.

Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #133 -: Януари 17, 2014, 20:44:25 pm »
Благодаря за вниманието и за отговора. Ако някой все пак е имал мускулна треска под ребрата нека обяснил нява от какво друго да е тъй като не съм извършвала никакви физически упражнения.
*

    KRISKA79

  • *
  • 17
  • Понякога именно усилието ни е необходимо в живота.
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #134 -: Ноември 18, 2017, 14:13:27 pm »
Момичета предстои ми цветна снимка,все още се чудя къде да отида в Пловдив.Незнам с упойка ли е по добре.Ще съм ви благодарна да ми дадете мнението си.
Понякога именно усилието ни е необходимо в живота. Ако ни беше позволено да живеем, без да срещаме трудности, щяхме да сме ощетени. Ние не бихме могли да станем толкова силни, колкото сме сега. И никога не бихме могли да полетим!
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #135 -: Ноември 18, 2017, 18:23:18 pm »
В клиниката на д-р Даскалов и д-р Даскалова много препоръчват момичетата тук.Моята ЦС беше без упойка и болеше,защото аз имам конизация.Принципно ако тръбите не са запушени манипулацията е търпима.Ако обаче много те е страх си я направи с упойка за успокоение.
*
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #136 -: Ноември 18, 2017, 18:47:14 pm »
Д-р Даскалов прави ЦС само със упойка!  :wink:
Не дай Боже да имаш проблеми - ако си без упойка - боли много!
Сама си направи изводите!
Обади се и запиши час: http://www.invitro-plovdiv.com/
Успех!
*

    KRISKA79

  • *
  • 17
  • Понякога именно усилието ни е необходимо в живота.
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #137 -: Ноември 18, 2017, 19:01:32 pm »
Благодаря
Понякога именно усилието ни е необходимо в живота. Ако ни беше позволено да живеем, без да срещаме трудности, щяхме да сме ощетени. Ние не бихме могли да станем толкова силни, колкото сме сега. И никога не бихме могли да полетим!
*
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #138 -: Ноември 18, 2017, 19:31:27 pm »
Аз днес бях при д-р Даскалов. Просто информативно казвам, че декември няма да прави цветни снимки, защото ще пътува. И трябва да има преди това нужните изследвания направени. Това просто за тези, които са бързаци като мен и искат всичко да минава още утре, да не се навивате много, ако се ориентирате към д-р Даскалов. Иначе той е много мил и ме впечатли как с влизането ми започна с история на пациента. След това ме изпрати с инструкции на хартия, на които дори е описано в колко започва цветната снимка
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: цветна снимка с упойка
« Отговор #139 -: Ноември 25, 2017, 08:03:53 am »
Аз имам две цветни снимки.Първата беше в Пълмед-Пловдив без упойка и без обезболяващи.Болката беше страхотна.Нищо общо с тази от цикъла,въздуха ми спираше.Това продължи по време на снимката и след нея около половин час.
Ето защо,когато се наложи втора снимка( в Надежда) поисках упойка.Пет минути след като се събудих,започнах да вия от болка,гадеше ми се също много.Реагираха бързо,след две системи и един час почивка ми олекна.Прага ми на болка е доста висок,така че според мен, дали ще е болезнена процедурата ,зависи от състоянието на тръбите,а моите са много зле