0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Моля Ви помагайте - цветна снимка
« -: Март 06, 2006, 14:36:50 pm »
Днес мина и моята цветна снимка и положението е следното- Дясната тръба е с интрамурална непроходимост :( .В ляво тръбата е с леко разширена истмична и ампуларни части и пропуска к.м.Наличие на венозен рефлукс в дясно.  :?:
Можете ли да ми помогнете да разгадая този резултат?
От тази диагноза разбрах само, че дясната ми тръба е непроходима.Според Док. това е заради операцията от апендисит.Док. ми каза да действаме този месец,ако не стане, другия месец на фоликулометрия, и ако пак не стане трябва да пия Серофен,май така го каза лекарството не съм сигурна, защото много се шашнах.И още нещо, че понеже лявата тръба е разширена можело да се получи извънматочна бременност. Итака аз вече тотално съм шах и сега какво да правя?Много се обърках.Извинявайте за дългото описание, но искам да чуя вашите мнения.Благодара ви.
Незнам дали темата е за тук, ако не е моля модераторите да я преместят
*
Моля Ви помагайте - цветна снимка
« Отговор #1 -: Март 06, 2006, 22:49:10 pm »
Аз не мога да разгадая резултата, но искам да ти кажа, че и аз имам запушена дясна тръба и нагъната лява. Само един месец стимулация. После направо с инсеминация. Доктора каза, че ще бебето ще стане по един или друг начин. Дано това ти звучи успокоително.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Моля Ви помагайте - цветна снимка
« Отговор #2 -: Март 07, 2006, 08:23:17 am »
Цитат на: ole
Днес мина и моята цветна снимка и положението е следното- Дясната тръба е с интрамурална непроходимост :( .В ляво тръбата е с леко разширена истмична и ампуларни части и пропуска к.м.Наличие на венозен рефлукс в дясно.  :?:
 .
.
.
Незнам дали темата е за тук, ако не е моля модераторите да я преместят


Здравей!

Интрамурална-това е най-тясната част на тръбата с просвет 1 мм
(това е часта от матката към тръбата)
Истмична част-следващата част-това също е изтънена част на тръбата с лумен 1-2мм,на протежение 2-3см.
Ампуларна част- товае най-широката и извита част на тръбата,тя е дълга 5-6 см.

Колкото до рефлукс-това е като обратно връщане.
Когато бебето повръща се говори за рефлукс (когато неможе да задържа и връща като фонтан обратно храната)
Та мисля по същата логика и за венозен рефлукс ,кръвта във вената се задържа или връща обратно.
Дано някое от момичетата  ти обясни по добре.
Много съжалявам за резултата.
Но ти не се отчайвай.И в това положение има големи шансове.
Пожелавам ти в най-скоро време да си имаш едно красиво бебе.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    tedi91

  • ***
  • 275
  • Аз обичам моя съпруг!
Моля Ви помагайте - цветна снимка
« Отговор #3 -: Март 07, 2006, 09:02:00 am »
Мила,не мога да ти помогна в разгадаването на резултатите.
Мисля че щом лявата трьба пропуска бебчето ще стане. Относно разширението и вьзможността от извьнматочна при бременност сигурно ще се наложи да се проследи от самото начало.
Не се тревожи!Всичко ще е наред! :balk_103:


*
Моля Ви помагайте - цветна снимка
« Отговор #4 -: Март 07, 2006, 15:38:54 pm »
Благодаря Ви момичета за отговорите,определено се поуспокоих.Няма да се откажа, вчера доста си поплаках, но знам че  каквото зависи от мен ще го направя.Ще пробваме този месец, пък каквото сабя покаже.
Обичам си ви много и пожелавам на всички ни да сбъднем мечтите си :)
Анализ резултати - цветна снимка
« Отговор #5 -: Май 17, 2011, 00:01:56 am »
Здравейте,
това са моите резултати: Матката е еднорога, в лява позиция и ретроверзио. Контрастира се само една тръба, която е с нагъната истична част и разширена ампуларна част. К.м. не прониква в коремната кухина. Заключение: Еднорога матка, сактосалпингс на тръбата.
Моля за малко разяснение на получените резултати
Благодаря ви предварително.
*
Re: Моля Ви помагайте - цветна снимка
« Отговор #6 -: Май 17, 2011, 18:47:40 pm »
dhhdesi ,
Най-добре е да се консултираш с лекар относно ЦС. Ще се опитам да ти обясня резулта от твоята ЦС въз основа на това, което съм прочела.

Еднорога матка  е малформация, която се дължи на неправилно развита тъкан.В този случай жената има само една тръба. При жени с еднорога матка има вероятност за проблемна бременност. Както и при двурогата матка, така и при еднорогата матка може да съществува риск от преждевременно раждане.

Сактосалпинкс е задържане в маточната тръба на серозно, гнойно или кърваво съдържание, според което се нарича съответно хидросалпинкс, пиосалпинкс или хематосалпинкс.

Във форума има доста теми за хидросалпинкс и еднорога матка. Ако искаш ги прочети.

Моят съвет е да се срещнеш със специалист по репродуктивна медицина.

« Последна редакция: Май 17, 2011, 20:06:12 pm от Мецани »
*
Re: Моля Ви помагайте - цветна снимка
« Отговор #7 -: Май 17, 2011, 19:43:57 pm »
Моля за помощ и за моя резултат;
'Дясната тръба е с разширена ампуларна част, има нагънат ход и пропуска к.м. в ограничено пространствено изразени периампуларни синехии. В ляво тръбата е с истмична непроходимост.'

В постинга на dhhdesi виждам 'заключение', но при мен няма друго, само това.
« Последна редакция: Май 17, 2011, 19:46:08 pm от lili2011 »
Re: Моля Ви помагайте - цветна снимка
« Отговор #8 -: Май 17, 2011, 20:07:14 pm »
Привет!
Най-добре е да се консултираш с лекар относно ЦС. Ще се опитам да ти обясня резулта от твоята ЦС въз основа на това, което съм прочела.

Еднорога матка  е малформация, която се дължи на неправилно развита тъкан.В този случай жената има само една тръба. При жени с еднорога матка има вероятност за проблемна бременност. Както и при двурогата матка, така и при еднорогата матка може да съществува риск от преждевременно раждане.

Сактосалпинкс е задържане в маточната тръба на серозно, гнойно или кърваво съдържание, според което се нарича съответно хидросалпинкс, пиосалпинкс или хематосалпинкс.

Във форума има доста теми за хидросалпинкс и еднорога матка. Ако искаш ги прочети.

Моят съвет е да се срещнеш със специалист по репродуктивна медицина.

Благодаря за разяснението, лекарката ми каза да се обърна към специализиран център, и че тя не може да направи повече за мен. Според нея варианта е само ин витро.
*
Re: Моля Ви помагайте - цветна снимка
« Отговор #9 -: Май 17, 2011, 20:10:38 pm »
Тук можеш да разгледаш клиниките по репродуктивна медицина и да се насочиш към някоя от тях:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1065&Itemid=109
*
Re: Моля Ви помагайте - цветна снимка
« Отговор #10 -: Май 17, 2011, 20:41:13 pm »
Мецани, дано имаш тълкуване и за мен, защото на място не ми обясниха много (а и аз бях толкова притеснена, че и да е имало обяснения не съм запомнила). Спомням си само, че ми казаха да подавам документи за ин витро, което направо ме довърши. Не очаквах такъв резултат.
*
Re: Моля Ви помагайте - цветна снимка
« Отговор #11 -: Май 17, 2011, 22:47:37 pm »
Лили, изобщо не съм компетентна. При всички случаи ти трябва консултация с лекар и то репродуктивен специалист!
Според мен лявата тръба е непроходима, а дясната е със сраствания.
Re: Моля Ви помагайте - цветна снимка
« Отговор #12 -: Май 17, 2011, 22:51:18 pm »
Тук можеш да разгледаш клиниките по репродуктивна медицина и да се насочиш към някоя от тях:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1065&Itemid=109


Много ти благодаря, точно това ми трябваше
Приятна вечер
*
Re: Моля Ви помагайте - цветна снимка
« Отговор #13 -: Май 17, 2011, 23:47:40 pm »
Лили, изобщо не съм компетентна. При всички случаи ти трябва консултация с лекар и то репродуктивен специалист!
Според мен лявата тръба е непроходима, а дясната е със сраствания.
Репродуктивните специалисти искат лапаро, то се знае (особено тези от евентуалния 'избран екип', което ме прави прилично недоверчива). Още преди снимката си го искаха, но аз някак бях убедена, че всичко е наред и цветната снимка ще го покаже  :(. Уви!
*
Re: Моля Ви помагайте - цветна снимка
« Отговор #14 -: Май 18, 2011, 00:09:09 am »
Лили, и при мен след ЦС имаше съмнение за хидросалпингс. При лапароскопията предположението се потвърди, прекъснаха ми едната тръба. Другата не става за нищо.  И да ти кажа, много се радвам, че отстранихме един доста сериозен проблем. Сега поне знам как точно стоят нещата, и че мога да забременея само с инвитро.  
Горещо те съветвам да се обърнеш към специалист по репродуктивна медицина.
« Последна редакция: Май 18, 2011, 00:11:10 am от Serendipity »
*
Re: Моля Ви помагайте - цветна снимка
« Отговор #15 -: Май 18, 2011, 00:42:05 am »
Лили, точно лапароскопията ще даде най-голяма яснота за състоянието на тръбите ти. Ако те притеснява въпросния екип, потърси и друго мнение. Само да вметна, че почти всички сме минали по този път - ЦС и след това в зависимост от резултата й правим лапароскопия или хистероскопия. И това е правилният път.
Желая ти успех!

пп. В предишната си публикация съм дала линк с клиниките по стерилитет. Ако искаш ги прегледай. Почти за всички клиники и репродуктивни специалисти има мнения и теми във форума, които биха ти били от полза.
« Последна редакция: Май 18, 2011, 00:47:15 am от Мецани »
*
Re: Моля Ви помагайте - цветна снимка
« Отговор #16 -: Май 18, 2011, 02:21:06 am »
Не знам защо изглежда, че не съм се обърнала към специалисти по стерилитет, просто това не ми помага да не умирам от страх или да им имам повече доверие. На мен очевидно са ми нужни повече обяснения, отколкото могат да ми дадат. Искам да знам много неща - дали си заслужава това или онова, а те... те са просто лекари. Виждат нещо смътно там, 'а дали е така - кооой ще ми каже'... Засега съм решила да прибягна до няколко бабини рецепти, пък до 30 дни сигурно ще направя диагностично лапаро, задължително с диск. Просто ми се искаше да знам какво точно означава написаното на цс. Но пък там нищо точно не е написано. Единственото, което става ясно е, че едната тръба не пропусна, макар на снимката да изглежда като да пропуска леко. Все още се надявам, че както се бях парализирала от страх съм направила спазъм на тръбата... от друга страна съм егати удавника.... Уф, не знам вече.
Все пак благодаря!
Re: Моля Ви помагайте - цветна снимка
« Отговор #17 -: Май 21, 2011, 12:52:00 pm »
lili,nqma ni6to stra6no v tova da ti napravqt laparoskopiq.i e normalno da ima6 mnogo vaprosi i te da te pla6at.predi 20 dni mi napraviha laparoskopiq.na cvetnata snimka se vidq,4e sam s edin q4nik i edna traba.napraviha mi laparoskopiq,za da otpu6at trabata.nqma ni6to stra6no,lekarite si znaqt rabotata.mojebi nqma6 otgovori na vaprosite si,za6toto bez tazi laparoskopiq i samite lekari nqma da znaqt kakvo ti e to4noto sastoqniq na trabite.vajnoto e nikoga da ne se otkazva6 i da se bori6,za6to si zaslijava.moje da me pita6 za mnogo ne6ta,na drago sarce bih ti otgovorila pone za tova prez koeto sam minala i znam.

Моля, пиши на кирилица!
« Последна редакция: Май 21, 2011, 13:21:24 pm от Мецани »
Re: Моля Ви помагайте - цветна снимка
« Отговор #18 -: Май 22, 2011, 10:50:17 am »
Здравей, Dany-83, би ли ми написала на лично съобщение къде ходи за лапароскопията и малко повече инфо, при кой лекар се лекуваш?
*
Re: Моля Ви помагайте - цветна снимка
« Отговор #19 -: Март 20, 2013, 14:14:49 pm »
Моля за помощ и за моя резултат;
'Дясната тръба е с разширена ампуларна част, има нагънат ход и пропуска к.м. в ограничено пространствено изразени периампуларни синехии. В ляво тръбата е с истмична непроходимост.'

Последва лапароскопия юни 2011, епикризата не е пред мен но беше нещо в смисъл, че едната тръба е непроходима, а от другата са премахнати сраствания. Според оператора нямало причини да не забременея спонтанно, да сме продължавали.

Четири арт-та по-късно и едно (недовършено) калолечение в Поморие направих хидротубация (март 2013) която показа две проходими тръби, което за мен си беше почти шок. Чудя се дали да не направя другия месец нова цветна снимка - възможно ли е да имам две пропускащи тръби, каквито никога досега не съм имала?