0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Моля Ви помагайте - цветна снимка
« Отговор #20 -: Март 20, 2013, 16:36:33 pm »
Аз не бих се доверила на хидротубацията, бих направила нова цветна снимка.

*
Re: Моля Ви помагайте - цветна снимка
« Отговор #21 -: Март 20, 2013, 16:51:32 pm »
Може би така ще направя, и все пак защо не би се доверила? Много момичета правят хидротубация и резултатите се приемат за достоверни?
По време на хидрото бях окуражавана да гледам в момитора, но при зверските болки които всеки път са ми верен спътник не можех да гледам където и да е. Така че и не видях дали нещо преминава някъде... А с какво да се обезболявам вече не знам - последния път разчитах на два Профенид-а и един Аулин и все едно ми премина през мозъка контрастното вещество  :?.
*
Re: Моля Ви помагайте - цветна снимка
« Отговор #22 -: Март 20, 2013, 21:51:45 pm »
Статии от библиотеката на Зачатие.
Хистеросалпингография (цветна снимка на матката и фалопиевите тръби):
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=993&Itemid=42

Хидротубация:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=557&Itemid=42
 
Общо казано - ЦС посредством рентген изследва вътрешната част на матката, фалопиевите тръби и заобикалящата ги област. Използва се контрастно вещество, което се инжектира под високо налягане. Докато хидротубацията се прави по скоро за установяване на аномалии в матката, отколкото за оценка на маточните тръби. При хидротубацията се инжектира физиологичен разтвор.

Като прочетеш внимателно статиите, ще си отговориш на въпроса защо се доверяваме повече на ЦС.
*
Re: Моля Ви помагайте - цветна снимка
« Отговор #23 -: Март 20, 2013, 22:45:49 pm »
Защото хидротубация две проходими тръби, при положение, че аз имам постоянни болки в дясно.Цветна снимка, ужасно болезнена, лява тръба мина много лесно контрастното, дясна беше ужас.Лапароскопия, прекъсната дясна тръба.Дет се вика създадох си приключения 'щот не направих ЦС.

Re: Моля Ви помагайте - цветна снимка
« Отговор #24 -: Март 21, 2013, 12:50:36 pm »
Не знам защо изглежда, че не съм се обърнала към специалисти по стерилитет, просто това не ми помага да не умирам от страх или да им имам повече доверие. На мен очевидно са ми нужни повече обяснения, отколкото могат да ми дадат. Искам да знам много неща - дали си заслужава това или онова, а те... те са просто лекари. Виждат нещо смътно там, 'а дали е така - кооой ще ми каже'... Засега съм решила да прибягна до няколко бабини рецепти, пък до 30 дни сигурно ще направя диагностично лапаро, задължително с диск. Просто ми се искаше да знам какво точно означава написаното на цс. Но пък там нищо точно не е написано. Единственото, което става ясно е, че едната тръба не пропусна, макар на снимката да изглежда като да пропуска леко. Все още се надявам, че както се бях парализирала от страх съм направила спазъм на тръбата... от друга страна съм егати удавника.... Уф, не знам вече.
Все пак благодаря!
lili, доколкото помня ти имаш няколко биохимични или миседи. Про това положение, мисля, че е най-разумно да се подложиш на лапаро, за да може да се прецени състоянието на тръбите и ако е необходимо да бъдат прекъснати. Също така ако има сраствания- те да бъдат отстранени.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Моля Ви помагайте - цветна снимка
« Отговор #25 -: Март 21, 2013, 14:19:39 pm »
Постът, който си цитирала е от 2011 година :wink: Доколкото помня, Лили вече се е подложила на лапароскопия.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Моля Ви помагайте - цветна снимка
« Отговор #26 -: Март 21, 2013, 14:38:36 pm »
 :balk_159: :balk_159: вярно тц тц, ми чела съм отгоре-отгоре. Извинете :lol:
*
Re: Моля Ви помагайте - цветна снимка
« Отговор #27 -: Март 21, 2013, 18:56:17 pm »
Момичета, убедихте ме... макар и с цената на угасената радост от хубавия резултат от хидротубацията... Благодаря на всички ви!  :bighug:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Моля Ви помагайте - цветна снимка
« Отговор #28 -: Март 22, 2013, 15:02:19 pm »
Лили, не е задължително ЦС да покаже лош резултат, може да потвърди заключението от хидротубацията, дано! Успех ти желая!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Моля Ви помагайте - цветна снимка
« Отговор #29 -: Октомври 06, 2015, 19:29:52 pm »
Здравейте, днес ми беше снимката, но с доктора ще коментираме резултатите утре. Това според вас добри или лоши резултати са  newsm78

Дясна маточна тръба-стенотична ампуларна част-пропуска слабо в сраствания.
Лява маточна тръба-стенотична и нагъната ампуларна част-пропуска слабо КМ
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Моля Ви помагайте - цветна снимка
« Отговор #30 -: Октомври 08, 2015, 13:36:55 pm »
Не много добри. Пропускат, но трудно, едната е и нагъната, другата има сраствания. Риск от извънматочни бременности - не малък. Логичното е лекарят да ти препоръча лапароскопия. На нея може да се отстранят срастванията на едната тръба и ако не е увредена, може да се оправи и да има добра пропускливост.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Моля Ви помагайте - цветна снимка
« Отговор #31 -: Октомври 08, 2015, 20:40:31 pm »
Не много добри. Пропускат, но трудно, едната е и нагъната, другата има сраствания. Риск от извънматочни бременности - не малък. Логичното е лекарят да ти препоръча лапароскопия. На нея може да се отстранят срастванията на едната тръба и ако не е увредена, може да се оправи и да има добра пропускливост.
Успех!
Благодаря! А  и сме с мъжки фактор май. Не е добре работата!